Przedstawiamy smakowitą alternatywę dla placków ziemniaczanych. Pyszne placki z dyni w wytrawnej odsłonie są doskonałą propozycją zarówno na śniadanie, obiad jak i na kolację. Danie jest kwintesencją jesieni. Placki z dyni smakują wspaniale serwowane same lub z ulubionym sosem czy dipem.Jesienne placki z dyni są bardzo łatwe do przygotowania. Starta dynia, przyprawy oraz dodatek pysznego żółtego ser sprawiają, że placuszki są bardzo aromatyczne oraz sycące. Wprost nie można się im oprzeć.
Znamy niezawodne sposoby, jak ugotować szybko ziemniaki. Twój obiad nigdy już nie będzie opóźniony przez zbyt długo gotujące się bulwy. Sztuczka z dodaniem do garnka masła nie tylko przyspieszy gotowanie, ale tez nada warzywom fantastycznego posmaku. A to nie wszystko, co mamy w zanadrzu.Gotowane ziemniaki to jeden z bardziej popularnych obiadowych dodatków, przez co czas niezbędny na ich ugotowanie nierzadko determinuje porę podania całego posiłku. Podpowiadamy jak szybko ugotować ziemniaki, aby obiad zawsze trafiał na stół bez zbędnych opóźnień.
Kotlety schabowe po lubelsku to gratka dla każdego smakosza. Kotlety panierowane w mące gryczanej mają lekko orzechowy posmak, są soczyste i delikatne. Kotlety podane z kaszą gryczaną i sosem z grzybów leśnych to danie, które posmakuje każdemu.Kotlety schabowe podajemy głównie z ziemniakami, kapustą zasmażaną lub ogórkami kiszonymi. To taki klasyczny zestaw, który smakuje wyśmienicie. Kotlety schabowe po lubelsku to zupełnie nowa odsłona kultowego dania, ich sekretem są dwa składniki: mąka i kasza gryczana.Kotlety schabowe po lubelsku panierujemy w jajku i mące gryczanej. Nie dodajemy do nich ani mąki, ani bułki tartej. Kotlety smażone na rozgrzanym maśle, oleju lub smalcu mają niezwykły smak z lekką, orzechową nutą. Są soczyste w środku i chrupiące z zewnątrz, są przepyszne.Do kotletów schabowych po lubelsku podajmy ugotowaną kaszę gryczaną i ulubione dodatki. Osobiście gorąco polecam sos z grzybów leśnych, taki zestaw jest idealny na jesienny obiad. Kotlety w panierce z mąki gryczanej dosłownie rozpływają się w ustach.
Pierogi przepisu Moniki Mrozowskiej zachwycają niecodziennym smakiem. Mrozowska farsz na pierogi przygotowuje z czarnej soczewicy i orientalnej mieszanki przypraw. Pierogi podane z kolendrą i sosem sojowym to pomysł na pyszny, lekki i sycący obiad dla całej rodziny.Monika Mrozowska na swojej stronie monika-mrozowska.pl, publikuje wiele przepisów na pyszne, pożywne i zdrowe dania dla całej rodziny. To właśnie z tej strony pochodzi przepis na pierogi wykorzystany w artykule. Pierogi z farszem z czarnej soczewicy doprawione garam masala biją rekordy popularności. Garam masala to mieszanka przypraw pochodząca z Indii. Garam masalę możemy kupić w niemal każdym sklepie, możemy ją również przygotować samodzielnie. Do garam masali dodajemy między innymi goździki, cynamon, kmin rzymski i ziarna kolendry, przez co mieszanka nadaje potrawom niezwykłego smaku i aromatu.Pierogi z farszem z czarnej soczewicy z dodatkiem indyjskiej przyprawy rozpływają się w ustach. Farsz doprawiamy również sosem sojowym i pieprzem. Ugotowane już pierogi oprószmy solidnie posiekaną kolendrą lub natką pietruszki, a do miseczki wlejmy sos sojowy. Pierogi moczone w sosie błyskawicznie znikną z talerzy.
Rosół drobiowy to pomysł na aromatyczny i pożywny obiad, który zachwyci smakiem każdego. Rosół gotowany na udkach kurczaka jest prostym, smacznym i ekonomicznym daniem dla całej rodziny. Rosół podaj z makaronem, grysikiem z kaszy manny lub lanymi kluskami.Rosół możemy ugotować również w wersji ekonomicznej, czyli na samych udkach kurczaka. Mięso drobiowe z kością doskonale nadaje się do ugotowania aromatycznego rosołu o doskonałym smaku. Sól do rosołu dodajemy pod sam koniec gotowania, nigdy wcześniej, ponieważ wywar straci smak.Nigdy nie doprawiajmy rosołu kostką rosołową, ponieważ kostka to sama sól i konserwanty. Do rosołu dodajmy świeży lub suszony lubczyk, sól, pieprz i szczyptę kurkumy pod koniec gotowania. Orientalna przyprawa wzmocni aromat i kolor bulionu z kurczaka. Najlepsi kucharze doprawiają rosół wyłącznie naturalnymi produktami.Rosół drobiowy możemy podać z ugotowanym makaronem jajecznym, grysikiem z kaszy manny lub kluskami lanymi z jajka i mąki. Każdy sposób podania zachwyci domowników rewelacyjnym smakiem. Jeśli mamy więcej czasu, możemy samodzielnie przygotować makaron do rosołu, jest prosty i pyszny.
Kotlety mielone są klasykiem kuchni polskiej. Jesienią warto skusić się na nietypową odsłonę z dodatkiem śliwek. Przepis babci Reginy jest niezwykle prosty, a danie zachwyca od pierwszego kęsa. Spróbujecie koniecznie — tak dobrego obiadu dawno nie jedliście. Dodanie do mielonych lekko słodkiej i wilgotnej śliwki zmienia danie nie do poznania. Kotlety są soczyste, lekkie i wprost rozpływają się w ustach. Spodobają się nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Spróbujecie?
Panierkę do kotletów schabowych przyrządzamy z jajek, bułki tartej i mąki. Jajka są jednak zupełnie zbędne, ponieważ z łatwością zastąpimy je innym produktem. Kotlety schabowe z panierką bez jajek są soczyste i delikatne w środku, a z zewnątrz mają chrupiącą, złocistą skórkę.Kotlety schabowe tradycyjnie przygotowujemy z wieprzowiny i panierki z mąki pszennej, jajek i bułki tartej, następnie smażymy na rozgrzanym maśle klarowanym, oleju rzepakowym lub smalcu. Mało kto wie, że panierkę do kotletów schabowych możemy przyrządzić bez jajek. Kotlety z taką panierką smakują wyśmienicie. Jak panierka do kotletów schabowych trzyma się mięsa bez jajek? Sekretem jest zawiesina z wody i mąki pszennej, która ma konsystencję śmietany, przez co szybko obtoczymy w niej kotlety, a bułka tarta nie odklei się od mięsa podczas smażenia. Panierka bez jajek jest równie chrupiąca i ma apetyczny, złoty kolor.Kotlety schabowe podajmy z ulubionymi dodatkami. Gorąco polecam puree z ziemniaków lub ulubionych warzyw, a także surówki i kiszonki. Jesienią schabowe możemy polać również aromatycznym sosem przyrządzonym z grzybów leśnych, tak podane kotlety błyskawicznie znikną z talerzy.
Gołąbki Wachowicz to tradycyjne gołąbki w zupełnie nowej odsłonie. Farsz z ziemniaków, podsmażonej na maśle cebuli i suszonego majeranku jest bardzo aromatyczny. Jarska wersja pieczonych gołąbków to pomysł na pyszny, rodzinny obiad.Ewa Wachowicz na swojej stronie ewawachowicz.pl dzieli się z fanami przepisami na wiele wyśmienitych potraw, w tym aromatyczne zupy, dania główne, a także ciasta i desery. Wachowicz zdradziła niedawno przepis na gołąbki z ziemniaczanym farszem, które posmakują największym miłośnikom mięsa. Przepis na gołąbki Wachowicz wykorzystany został w artykule.Gołąbki Wachowicz zachwycają delikatnym farszem i miękką kapustą. Gołąbki pieczemy w piekarniku, danie zabezpieczamy zewnętrznymi liśćmi kapusty, dzięki czemu nic się nie przypali. Gołąbki podajemy z sosem pomidorowym lub grzybowym.Jesienią postawmy na sos z grzybów leśnych, będzie bardzo aromatyczny. Zimą, wiosną i latem możemy przyrządzić sos z suszonych grzybów, pieczarek lub kurek. Gołąbki Wachowicz podane z domowym sosem smakują rewelacyjnie.
Czy można suszyć maślaki? To pytanie często pojawia się na różnych forach kulinarnych. Okazuje się, że maślaki, mimo tego, że pokryte są warstwą śluzu i są wilgotne, możemy suszyć samodzielnie w domu. Bardzo ważna jest jednak odpowiednia temperatura i samo przygotowanie grzybów do suszenia. Jesień to idealny czas na grzybobranie. O tej porze roku w lasach znajdziemy wiele wyśmienitych gatunków grzybów, z których ugotujemy zupę, aromatyczny sos, czy przygotujemy zimowe przetwory. Świetnym sposobem na zachowanie smaku grzybów, jest suszenie. Suszone grzyby dodamy między innymi do bigosu i farszu na pierogi.Wiele osób zastanawia się jednak, czy można suszyć maślaki. Grzyby te są przepyszne, ale pokryte warstwą śluzu, przez co są wilgotne. Maślaki, podobnie jak inne gatunki grzybów jadalnych, możemy suszyć w domu, jednak nie ususzymy ich na grzejniku czy na sznurku, ponieważ potrzebują odpowiedniej temperatury.Maślaki musimy suszyć w piekarniku lub suszarce, dzięki czemu pozbędziemy się nadmiernej wilgoci. Maślaki wymagają również odpowiedniego przygotowania i czyszczenia przed suszeniem. Suszone grzyby znacznie poprawiają walory smakowe każdego dania i doskonale komponują się z mięsem i warzywami. Czy można suszyć maślaki?
Szukacie pomysłu na danie z patelni? Możecie przygotować kaszotto z kurczakiem i warzywami. Danie jest nie tylko łatwe do zrobienia, ale też smaczne i bardzo wartościowe. Jego podstawowym składnikiem jest kasza pęczak, którą wzbogacimy mięsem drobiowym i warzywami. Potrawa doskonale nadaje się do odgrzewania. Kasza pęczak jest bogatym źródłem błonnika, białka oraz wielu witamin i minerałów. Kasza ta między innymi wspomaga metabolizm i oczyszcza organizm z toksyn. Kaszotto z jej dodatkiem będzie więc nie tylko smaczne, ale też bardzo zdrowe.Do kaszotto z kurczakiem doskonale pasuje papryka czerwona, żółta i cukinia. Nie zapominajmy również o cebuli i czosnku, dzięki którym danie nabierze wyrazu. Kaszotto doprawmy papryką mieloną i świeżą natką pietruszki, będzie przepyszne.Kaszotto gotujemy na wywarze warzywnym lub rosole z poprzednia dnia, dzięki któremu nic w naszej kuchni się nie zmarnuje. Zrezygnujmy z gotowania dania na wodzie lub na bulionie z kostki rosołowej, postawmy na smak i zdrowie.
Idealne kotlety mielone są soczyste i aromatyczne. Zdarza się jednak, że pomimo największych starań mięso wychodzi mdłe i nijakie. Przy następnym przyrządzaniu kotletów mielonych dodaj do masy na kotlety dobrze podsmażoną cebulkę. Zdziwisz się, jak bardzo ten prosty trik zmieni smak Twojego dania.Dodanie cebuli do kotletów mielonych nikogo nie powinno dziwić. Najczęściej jednak dodajemy to warzywo w formie surowej. Najbardziej doświadczone kucharki wiedzą, że prawdziwe bogactwo smaku zapewnia zrumienienie cebuli przed wymieszaniem jej z mięsem. Wypróbuj tę sztuczkę, a już nigdy nie będziesz przyrządzać kotletów mielonych inaczej.
Placki z kapusty zrobisz szybko i za nieduże pieniądze. A możesz je podać nawet na obiad. Uwielbiane warzywo w połączeniu z mąką i jajkami zamieni się w smaczne danie. Zaserwuj je na przykład z sosem jogurtowo-czosnkowym, a wszyscy się nim najedzą. Kapuściane placki są ciekawą alternatywą dla popularnych placków ziemniaczanych.Wszyscy uwielbiamy placki ziemniaczane, jednak warto również próbować nowych potraw. Jednym z lepszych warzyw do przygotowania placków jest kapusta. To właśnie dzięki niej i kilku dodatkom przygotujemy pożywne danie dla całej rodziny.Placki zrobimy z kapusty, jajek i mąki. Małe placki możemy smażyć partiami albo całą masę przełożyć na patelnię i smażyć pod przykryciem, aż otrzymamy duży, puszysty placek o wyśmienitym smaku.Placki z kapusty możemy podać np. z kwaśną śmietaną, szczypiorkiem, koperkiem lub natką pietruszki. Możemy przygotować również do nich ulubiony sos. Placek będzie nie tylko doskonałym daniem obiadowym. Sprawdzi się też jako pożywny podwieczorek lub ciepła kolacja.
Kluski śląskie pasują do wielu dań obiadowych. Delikatny i rozpływający się w ustach wyrób uzyskamy, gdy dobierzemy odpowiednie proporcje składników. Łącząc ziemniaki i mąkę w proporcjach 1:4 unikniemy wpadki w postaci kleistych i twardy kluseczek. Ciasto na kluski śląskie warto przygotować z ziemniaków uniwersalnych, czyli takich, które nie mają w sobie ani zbyt wiele skrobi, ani dużej ilości wody. Dbając o proporcję 1:4 pomiędzy dodawaną ilością mąki i warzywa uzyskamy znakomite efekty — lekkie, mięciutkie i przyjemne w odbiorze kluseczki.
Zapraszamy na kotlety schabowe z farszem z pieczarek i cebuli. Nowa odsłona klasyki zachwyci Was bogatym smakiem i soczystością. Tak przygotowane kotlety są idealne na niedzielny obiad, ale możesz je też zaserwować na rodzinnym spotkaniu w większym gronie. Kotlety schabowe nie zawsze muszą być płaskie i cienkie. Grubszą, bo nadzianą wersję schabowych przygotujesz błyskawicznie, a będą jeszcze bardziej soczyste od klasycznych kotletów. Farsz z pieczarek to również gwarancja doskonałego, bogatego smaku.Do kotletów schabowych z farszem pieczarkowym podasz wiele pysznych dodatków, które urozmaicą cały posiłek. Gorąco polecam puree ziemniaczane, z kalafiora lub zielonego groszku. Nie zapomnij również o warzywach. Lekka surówka z kapusty lub sałatka z pomidora będą pasować idealnie.Kotlety schabowe smaż na dobrze rozgrzanym smalcu lub oleju. Jeśli tłuszcz będzie za słabo rozgrzany, kotlety zaczną go wchłaniać, przez co staną się tłuste, ciężkie i niesmaczne. Kotlety smaż po kilka minut z każdej strony.
Wszyscy wiemy, że odpowiednio dobrane mięso, warzywa i przyprawy są kluczem do przygotowania aromatycznego rosołu. Nie każdy jednak wie, że bardzo ważny jest też sposób gotowania wywaru. Liczy się nie tylko czas, ale też moc palnika. Rosół jest wywarem przyrządzanym z mięsa i warzyw. Jeśli więc chcemy, żeby był najsmaczniejszy, musimy go odpowiednio gotować. Na przyrządzenie smacznego rosołu trzeba sobie zarezerwować co najmniej 2,5 godziny. Im więcej mięsa i warzyw w rosole, tym wywar będzie miał lepszy smak. Do rosołu dodajmy porcję kury, solidny kawałek wołowiny i indyka. Te trzy rodzaje mięsa sprawią, że wywar będzie niezwykle esencjonalny. W rosole nie może zabraknąć również sporej porcji warzyw. Do marchewki, pietruszki, pora, selera i opalonej cebuli dodajmy też niewielki kawałek kapusty włoskiej, która dodaje lekko orzechowej nuty i subtelnie wzmacnia smak. Zwykle dodajemy również białą część pora, zieloną wyrzucamy. Jednak dodane pod koniec gotowania liście pora doskonale wpłyną na smak i barwę rosołu.
Każda szanująca się gospodyni ma swój patent na przygotowanie pysznych kotletów mielonych. Można dyskutować o dodatkach do mięsa, podsmażaniu cebulki lub dodawaniu tej surowej, ale na namaczanie bułki do mięsa mielonego jest tylko jeden właściwy sposób: zapomnij o wodzie i zawsze namaczaj bułkę w mleku.Dodatek namoczonej bułki do kotletów mielonych zapewnia im odpowiednią pulchność i soczystość. W wielu domach do tego celu używa się zwykłej wody. Okazuje się jednak, że mleko jest dużo lepszym wyborem.
Schab po dziekańsku jest szybką i prosta alternatywa dla smażonych kotletów schabowych. Kawałki mięsa należy zamarynować dzień przed przygotowaniem a następnie obsmażyć i włożyć do piekarnika. Tym aromatycznym kotletom schabowym nie sposób się oprzeć.Przygotowanie pieczonego schabu nie musi być trudne. Wypróbuj ten niezwykły przepis na pieczone kotlety schabowe. Ziołowa chrupiąca panierka z dodatkiem czosnku to coś, co nadaje kotletom schabowym po dziekańsku ich wyjątkowości. Do tego wychodzą zawsze niezwykle soczyste i apetyczne.
Klasyczne gołąbki są daniem, za którym wprost przepadamy. Chociaż klasyki ponoć nie należy poprawiać, to Tomasz Jakubiak ma na ten temat odmiennie zdanie. Do tradycyjnego farszu do gołąbków dodaje on pora. Zapraszamy do zapoznania się z tym zaskakującym przepisem.Gołąbki z dodatkiem pora nabierają przyjemnego, pikantnego smaku. Nie bez znaczenia jest też chrupiąca przyjemnie tekstura tego warzywa. Kiedy raz spróbujesz gołąbków z porem, już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego przepisu.Poza porem, w gołąbkach Tomasza Jakubiaka napotkamy czarne oliwki. A nawet nie tyle w gołąbkach, co w pysznym pomidorowym sosie, który je otacza. Gołąbki z porem i oliwkami to prawdziwa rewolucja.
Seler korzeniowy jest jednym z najpopularniejszych warzyw używanych w polskiej kuchni. Bulwa jest nieodłącznym składnikiem rosołu i innych zup, robimy też z niej surówki. Czy można jednak w jakiś sposób wykorzystać liście selera? Oczywiście, że tak. Poniżej zdradzamy kilka pomysłów.Seler sam w sobie jest warzywem bardzo zdrowym i warto go spożywać pod różnymi postaciami. Liście selera zawierają nawet więcej składników mineralnych i witamin, niż sam korzeń. Bardzo polecamy włączenie ich do menu. Możesz zrobić to na wiele sposobów.
Kotlety schabowe w majonezie są świetnym pomysłem na pyszne danie główne dla całej rodziny. Dodatek uwielbianego sosu sprawi, że będą jeszcze bardziej soczyste i o wiele lepsze w smaku od tradycyjnych. Kotlety schabowe podaj z ulubionymi dodatkami, cały obiad zniknie z talerzy błyskawicznie.Wiele osób przed panierowaniem moczy schabowe w mleku i cebuli. Marynata z majonezu, soku z cytryny z dodatkiem świeżych ziół nadaje wieprzowinie jeszcze lepszego smaku. Kotlety schabowe w majonezie są niezwykle soczyste w środku, są przepyszne.Do kotletów schabowych w majonezie wybierajmy wyłącznie mięso najwyższej jakości. Schab moczymy w marynacie przez 4 godziny. Sok z cytryny i ocet zawarty w majonezie doskonale rozmiękczają twarde włókna mięso, dzięki czemu schab jest niezwykle delikatny. Kotlety schabowe w majonezie smażymy na mocno rozgrzanym tłuszczu. Możemy usmażyć je na oleju rzepakowym, na maśle klarowanym lub na domowym smalcu. Zimny tłuszcz jest błyskawicznie wchłaniany przez mięso, wiec kotlety wyjdą bardzo ciężkie i stracą smak.
Wydawać by się mogło, że kotlety schabowe jedliśmy już w każdym możliwym wydaniu. My mamy jednak dla Was wyjątkowy przepis siostry Anastazji na niezwykły obiad. Sekret tkwi w dodatku tartego sera do panierki. Ten smak jest nie do opisania.Do kotletów schabowych po prowansalsku należy użyć sera, który nie topi się w wysokiej temperaturze. Odpowiednie są sery twarde, jak np. cheddar czy grana padano. Użycie tych gatunków sprawi, że pyszne serowe wiórki pozostaną w kotlecie schabowym, a nie na patelni.
Kotlety wcale nie muszą być nudne czy banalne. Jeśli masz dość kotletów smażonych w klasycznej panierce z bułki tartej, mamy tu coś w sam raz dla Ciebie. Chrupiąca panierka z dodatkiem aromatycznego czosnku będzie niewątpliwie obiadowym strzałem w dziesiątkę.Nasza propozycja na kotlety, poza pyszną otoczką, wyróżnia się także ze względu na mięso. Do tego przepisu używamy bowiem filetu z piersi kurczaka. Dzięki temu te kotlety wprost zniewalają swoją delikatnością i pełnym smakiem.
Kluski francuskie są rodzajem klusek kładzionych. Robi się je z mąki pszennej, masła i jajek. Kluski są proste w przygotowaniu, delikatne i uniwersalne w zastosowaniu. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do zup i sosów, dobrze też smakują w wersji na słodko. Podajmy je zamiast klasycznego makaronu, a cała rodzina będzie zachwycona.Kluski francuskie wyglądem i smakiem przypominają kluski lane, jednak są bardziej puszyste. Lane kluski to mąka wymieszana z żółtkiem. Natomiast kluseczki francuskie mają maślany smak i są lżejsze dzięki dodatkowi piany z białek. Kluski francuskie to świetna alternatywa dla tradycyjnego makaronu czy ziemniaków. Podamy je z ulubioną zupą albo sosem. Kluski smakują rewelacyjnie w zupie pomidorowej i rosole. Doskonale łączą się również z sosami mięsnymi, grzybowymi, serowymi, warzywnymi, a także z owocami, rukolą, kiełkami.Kluski francuskie podajmy z gulaszem, sosem z kurek lub domowym sosem serowym z dodatkiem gruszek i orzechów. Taki obiad błyskawicznie zniknie z talerzy i każdy będzie prosił o dokładkę. Kluski będą gotowe po 3 minutach gotowania.W naszym materiale prezentujemy zdjęcie klusek francuskich będące screenem z filmu na kanale Przepisy Joli na YouTube. Prawda, że wyglądają bardzo apetycznie?
Brukselka jest warzywem, które wymaga odpowiedniego przygotowania, w przeciwnym razie będzie przegotowana i niesmaczna. Jak ugotować brukselkę, żeby nie była gorzka? Najlepsi kucharze dosypują do wrzątku cukier, to skuteczny patent na pyszną brukselkę.Brukselka jest warzywem, z którego wiele osób rezygnuje właśnie przez mocny smak i nieprzyjemną goryczkę. Odpowiednio ugotowane warzywa są jednak delikatne, jędrne i pełne smaku, nie będą również gorzkie. Jak ugotować brukselkę, żeby nie była gorzka?Brukselkę wykorzystamy nie tylko do zupy jarzynowej. Możemy podać ją jako dodatek do dań głównych, możemy łączyć z innymi warzywami, polać ulubionym sosem lub masłem. Z brukselki przygotujemy również zdrowe przetwory na zimę, kiszona brukselka smakuje wyśmienicie.Jak ugotować brukselkę, żeby nie była gorzka? Oprócz cukru bardzo ważny jest czas i sposób gotowania. Brukselkę świeżą gotujemy do 6 minut, mrożoną natomiast do 8. Przegotowana brukselka traci smak i jędrność, dlatego warto jej pilnować.
Placki z dyni na słono są gwarancją doskonałego smaku. Z dodatkiem mielonego imbiru są bardzo aromatyczne i dosłownie rozpływają się w ustach. Placki z dyni biją na głowę tradycyjne placki ziemniaczane. Spróbujesz i nie pożałujesz.Sezon na dynię właśnie się rozpoczyna. Dynię zwykle pieczemy w piekarniku, gotujemy z niej zupy lub marynujemy w occie. Mało kto wie, że z dyni możemy przygotować o wiele więcej potraw, między innymi placki z dyni na słono, dżemy, a nawet ciasta. Wytrawne placki będą wyśmienitym daniem obiadowym dla całej rodziny.Placki z dyni na słono możemy podać z sosem pomidorowym z dodatkiem octu balsamicznego. Możemy również podać je z kwaśną śmietaną i oprószyć szczypiorkiem lub natką pietruszki. Każda wersja dania będzie smakować rewelacyjnie i placki błyskawicznie znikną z talerzy.Do placków z dyni na słono potrzebujemy około 500 g obranej i pokrojonej dyni, czyli około pół główki. Do placków koniecznie dodajmy mielony imbir. Orientalna przyprawa rewelacyjnie łączy się z resztą składników, a placki zyskują wspaniały smak. Imbir słynie z rozgrzewających właściwości, to idealna przyprawa na jesienną, kapryśną pogodę.
Maślankowe kotlety z piersi kurczaka zachwycają soczystością i smakiem. Mięso marynowane w maślance i przyprawach jest niezwykle delikatne. Hitem jest również panierka z płatków kukurydzianych, która smakuje o wiele lepiej od tradycyjnej bułki tartej.Maślankowe kotlety z piersi kurczaka to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Kotlety podajmy z ziemniakami, batatami lub frytkami, a także z surówką lub sałatką z warzyw sezonowych. Do kotletów możemy również przygotować sos czosnkowy lub domowy ketchup, a całe danie błyskawicznie zniknie z talerzy.Maślankowe kotlety z piersi kurczaka smażymy na mocno rozgrzanym oleju rzepakowym po kilka minut na złoty kolor. Panierka będzie wtedy chrupiąca, mięso natomiast bardzo soczyste i delikatne. Kotlety możemy także upiec w piekarniku, będą równie smaczne.Sekretem smaku i soczystości mięsa jest maślanka, w której moczymy mięso przez minimum 4 godziny, a najlepiej wstawić je do lodówki na całą noc. Kurczak potrzebuje czasu, żeby naszedł przyprawami. Dopiero później panierujemy go w płatkach kukurydzianych i smażymy lub pieczemy.
Rosół wyszedł mętny? Nie musisz go wylewać, w prosty sposób pozbędziesz się szumowin, które psują całe danie. Sprawdź również, dlaczego rosół zmętniał, możliwe, że popełniłeś jeden z kluczowych błędów podczas gotowania. Jak uratować mętny rosół?Aromatyczny rosół wymaga odpowiednich składników i czasu. Rosół zawsze gotujemy na najmniejszym ogniu przez 2,5- 3 godziny. Aby rosół miał pełny smak, dodajemy do niego dwa lub trzy rodzaje mięsa, sporą ilość warzyw i oczywiście zioła i przyprawy.Jednym z kluczowych składników rosołu jest cebula. Cebulę zawsze opalamy nad ogniem lub kroimy na pół i przesmażamy na suchej patelni. Tak przygotowane warzywo nie tylko nadaje wspaniałego smaku i aromatu, ale i chroni wywar przez zmętnieniem. Jak uratować mętny rosół?Rosół może mętnieć również z innych przyczyn, np. przez nieodpowiednią temperaturę wody lub przez źle rozmrożone mięso. Jak uratować mętny rosół? Nigdy nie wylewaj wywaru, w którym pływa duża ilość szumowin. Rosół wyklarujesz domowymi sposobami w zaledwie kilka minut.
Racuchy ze śliwkami według przepisu babci Krysi zachwycą każdego miłośnika słodkich dań. Placki z jogurtu i mąki będą smakować fantastycznie z owocami sezonowymi, ta jesienna wersja racuchów nie ma sobie równych.Racuchy zwykle przygotowujemy z tartych jabłek. Warto również sięgnąć po sezonowe owoce, np. śliwki, brzoskwinie, nektarynki. Babcia Krysia jesienią przygotowuje racuchy ze śliwkami, słodkie placki zachwycają smakiem i puszystością. Racuchy ze śliwkami są świetnym pomysłem na słodkie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dania na słodko są pyszne i bardzo sycące, a ich przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Racuchy koniecznie podajmy z cukrem pudrem, będą wyglądać bardzo apetycznie.Do racuchów ze śliwkami wykorzystajmy dojrzałe śliwki węgierki. Śliwki muszą być miękkie, ale nie przejrzałe. Z twardych śliwek, które mają jeszcze zielony miąższ nie przygotujemy smacznych racuchów. Owoce muszą być słodkie, wtedy placki będą przepyszne.