Pierogi to bardzo smaczne i ciekawe danie. To samo ciasto można bowiem nadziewać farszem wytrawnym lub słodkim i z każdym smakuje doskonale. Ostatnio sieć podbija najbardziej niezwykły farsz na pierogi. Zobaczcie jak go przygotować.Pierogi skrywają zazwyczaj farsz mięsny, kapuściano-grzybowy, serowo-ziemniaczany lub twarogowy. Latem pierogi chętnie nadziewamy owocami. A czy jedliście już pierogi z farszem rybnym? Jeśli nie, czas ich spróbować. Mają oryginalny smak i są bardzo zdrowe. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi można nadziewać przeróżnymi farszami. Popularne są z mięsem, serem czy z kapustą i grzybami. A robiłaś już pierogi z kurkami i koperkiem? Nie? Koniecznie ich spróbuj. Mają wyrazisty smak i orzeźwiający aromat.Kurki to jedne ze smaczniejszych i bardziej lubianych grzybów. Na ich korzyść przemawia też fakt, że często można je kupić w sklepie. Są też sprzedawane kurki mrożone. Grzyby te charakteryzują się wyraźnym, lekko pikantnym smakiem. Stąd bardzo chętnie są dodawane do potraw.Dzisiaj proponujemy zrobić z kurek farsz do pierogów. By zyskał niezwykły smak i aromat najlepiej podsmażyć je z cebulką, a potem dodać świeży, posiekany koperek. Będzie naprawdę pysznie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
W niektórych domach na stole często gości rosół, ale nie ma amatorów na gotowane mięso. Tymczasem jest ono bardzo smaczne i doskonałe do kilku potraw. Dziś przedstawimy wam przepis na pierogi z mięsem po rosole. Będziecie nimi zachwyceni.Mięso z rosołu czasami jest dokładane na talerze, czasami zjadane na drugie danie. Jednak nie wszyscy są wielbicielami mięsa gotowanego. A szkoda, bo jest ono lekkostrawne i bardzo smaczne. Gotowało się bowiem długo w towarzystwie warzyw i przypraw. Naprawdę, aż szkoda nie wyczarować z niego jakiejś pysznej potrawy. Mięso po rosole będzie doskonałe na pasztet. Możecie też z niego przygotować farsz np. do naleśników, krokietów czy pierogów. W ten sposób nic się nie zmarnuje, a nowa potrawa zostanie zjedzona ze smakiem.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Robicie pierogi. Poświęciliście dużo czasu na przygotowanie ciasta i nadzienia, a przy gotowaniu farsz z nich wypływa. To koszmar każdego amatora tego dania. Podpowiadamy co zrobić, aby tego uniknąć. Pierogi można przygotować na wiele sposobów — z mięsem, z ziemniakami, z sezonowymi owocami (np. ze śliwkami). Dobry farsz jednak nie wystarczy, jeśli ciasto się rozklei. A przecież są sposoby, by temu zapobiec.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi kojarzą Ci się z godzinami spędzonymi w kuchni? Poznaj podstawowy przepis na leniwe pierogi, które przygotujesz w zaledwie kilkanaście minut. Pierogi leniwe nie posiadają farszu, dzięki czemu możesz doprawić je według własnego uznania. Możesz przygotować danie na słono lub słodko i obie wersje sprawią, że pierogi ekspresowo znikną z talerza.Leniwe pierogi, w przeciwieństwie do klasycznych pierogów, nie posiadają farszu, a ich ciasto składa się głównie z twarogu. Leniwe pierogi nie wymagają lepienia, przygotowywania nadzienia i odpowiednio cienkiego ciasta. Wystarczy, że przygotujesz kulkę z ciasta, zrolujesz ją, pokroisz i wrzucisz do gorącej wody. Leniwe pierogi możesz przygotować na słodko lub słono, np. cebulą i boczkiem. Osobiście polecam danie w słodkiej wersji, z roztopionym masełkiem, cukrem brązowym i cynamonem, który nadaje pierogom korzenny smak i aromat.
Żywność pełna jest najróżniejszych dodatków, jednak nie wszystkie z nich są zdrowe dla człowieka. W krajach skandynawskich część składników jest całkowicie zakazana, jednak w Polsce dozwolone jest ich używanie. Spożycie w większych ilościach może wywołać negatywne skutki zdrowotne. Producenci żywności stosują mnóstwo konserwantów, polepszaczy smaku, stabilizatorów oraz barwników, aby produkt był jeszcze bardziej zachęcający do kupienia przez konsumenta. O ile większość z nich jest obojętna dla człowieka, tak niektóre mogą mieć zły wpływ na funkcjonowanie organizmu. Niżej wymieniamy kilka, których należy unikać za wszelką cenę. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi to chyba jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej. Część z was uważa jednak, że są trudne w przygotowaniu i wybiera gotowe produkty. Receptura z 1920 roku, odświeżona przez autorkę bloga "Przepisy tradycyjne", przekona was do zmiany swojego stanowiska w tej sprawie.Któż nie lubi odkrywać nowych smaków? Pierogi to potrawa stworzona do takich eksperymentów. Amatorom zawijanego ciasta proponujemy sprawdzony sposób na idealną masę do tego dania. Wybierzcie ulubione nadzienie i spróbujcie razem z nami. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Podstawą smacznych pierogów jest dobre ciasto. Musi mieć odpowiednią miękkość i kleistość. Dzięki temu łatwo ulepisz z niego pierogi, a ich smak po ugotowaniu będzie doskonały. Dziś zdradzimy wam sekret idealnego ciasta na pierogi. Jest nim masło.Ciasto na pierogi zrobisz z kilku prostych składników. W sumie wystarczy mąka i woda, ale niektórzy dodają też jajko. Jeśli chodzi o wodę istotna jest jej temperatura. Kiedyś zalecano ciepłą wodę, teraz wiadomo, że lepsza jest taka niemal gorąca. Poprawia bowiem kleikowanie skrobi zawartej w mące, co zapewnia ciastu właściwą lepkość. Jajka z kolei zwiększają pulchność ciasta, co jest widoczne i wyczuwalne po ugotowaniu pierogów. Zazwyczaj do ciasta na pierogi wbija się jedno jajko, ale można też dodać żółtka. Dzięki nim ciasto nabierze apetycznego, żółtego koloru i większej kruchości. I jeszcze jeden cenny składnik — tluszcz. Ciasto na pierogi z dodatkiem łyżki oleju będzie wilgotne, elastyczne i nie będzie szybko wysychać. Jednak o wiele lepszy efekt otrzymacie, jeśli zamiast oleju dodacie masło. Dzięki niemu ciasto jest miękkie i elastyczne. Nie przykleja się też do stolnicy w czasie wałkowania, więc nie trzeba go podsypywać mąką. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi z kapustą i grzybami Ewy Wachowicz nie mają sobie równych dzięki jednemu sekretnemu trikowi. Wachowicz nie wylewa wody po moczeniu grzybów, lecz dodaje ją do farszu. Dzięki temu pierogi nabierają intensywniejszego smaku, a także są bardziej delikatne. Mało kto zna ten genialny sposób.Pierogi z kapustą i grzybami to niekwestionowana klasyka, która najczęściej serwowana jest w czasie świąt, kiedy jedzenie mięsa jest wbrew zasadom. Aby uwydatnić ich smak, warto skorzystać ze sposobu Ewy Wachowicz. Była Miss Polonia radzi, aby nie wylewać wody po moczeniu suszonych grzybów. Te oddały do niej mnóstwo smaku i aromatu, których strata byłaby niewskazana. Dlatego Wachowicz wlewa ją z powrotem do farszu, nawilżając go, a także aromatyzując. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Grzyby przybierają nierzadko niesamowite formy, które zachwycają grzybiarzy oraz smakoszy. Lejkowce dęte, nazywane również kominkami czy wronimi uszami, stanowią doskonałą bazę do farszu na pierogi. Podając je, wywołasz ekstazę u wszystkich fanów pierogów z grzybami. Lejkowce dęte są grzybami, które zarówno w smaku, jak i wyglądzie przypominają kurki. Najczęściej można znaleźć je w lasach liściastych, pod dębami oraz bukami. Mają przyjemny delikatny smak. Świetnie komponują się w krokietach, wspomnianym pierogach, zupach, sosach, a także na kanapkach. Można je wysuszyć i sproszkować, aby następnie korzystać z nich jako przyprawy, wzmacniającej smak dań mięsnych. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi z kapustą i twarogiem to charakterystyczne danie kuchni podkarpackiej. Poniższy przepis pochodzi od pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Równem. Jesteście ciekawi nietypowych pierogów? Nie mamy wątpliwości, że przebojem podbiją serca prawdziwych smakoszy!Pierogi z kapustą to tradycyjne danie, które kojarzy się choćby ze Świętami Bożego Narodzenia. Okazuje się, że możemy przyrządzić je w zupełnie inny sposób. Kapusta bowiem doskonale komponuje się z twarogiem.
Pierogi można przygotować na wiele sposobów. Dużą popularnością cieszą się zawiniątka skrywające w swoim wnętrzu farsz na bazie mięsa lub kapusty. Jednak równie pyszny efekt można osiągnąć poprzez wykorzystanie kaszy gryczanej. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli dodamy także odrobinę mięty.Nie da się ukryć, że pierogi odgrywają istotną role w naszej rodzimej kuchni. Niektórzy smakosze mogliby zajadać się nimi praktycznie nieustannie. Tym razem sięgniemy po recepturę na pierogi z kaszą gryczaną. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Ciasto na pierogi wymaga odrobinę wprawy w przygotowaniu - dzięki temu zawsze można cieszyć się idealnym efektem. Jeśli chcesz, aby ciasto było pulchne i miękkie, dodaj do niego odrobinę masła. Tłuszcz poprawi jego właściwości, fakturę, a także smak. Pierogi jadamy w Polsce praktycznie na okrągło. Podajemy je do stołu przez cały rok, niezależnie jaka jest pogoda czy okazja. Dużą zaletą tego dania jest uniwersalność ciasta, w które zawija się farsz. I właśnie na nim się tym razem skupimy. Jest to bowiem najważniejszy element pierogów. Masło w cieście sprawia, że staje się bardziej elastyczne i wytrzymałe, a przy okazji miększe i pulchniejsze. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi kresowe są pysznym sposobem na podanie tego dania w niecodziennym wydaniu. Za farsz robi biały twaróg wraz z kaszą gryczaną. Ich przygotowanie jest banalnie proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Pierogi kresowe zachwycają swoją fakturą, która z jednej strony jest delikatna z powodu twarogu, a z drugiej wyrazista dzięki kaszy gryczanej. Smak z kolei uzyskuje się poprzez dodanie czosnku niedźwiedziego. Poniższy przepis składa się jedynie z farszu, jeśli jednak chcesz mieć dobrą recepturę na ciasta, zajrzyj do tego tekstu, w którym wyjaśniamy wszystkie tajniki jego sporządzenia. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi ruskie są daniem smacznym i tanim. Nadziewa się je farszem z gotowanych ziemniaków, białego sera i zeszklonej cebuli. Farsz trzeba dobrze przyprawić. Czym? Zwykle solą i pieprzem, ale my podpowiemy wam, co jeszcze dodać by pierogi smakowały obłędnie. Idealnie sprawdza się między innymi wędzona papryka.Dania proste i ekonomiczne cieszą się zawsze dużą popularnością. Można je bowiem przygotować z niewyszukanych składników, które zwykle mamy pod ręką. I tak właśnie jest z ruskimi pierogami. By jednak wyszły naprawdę smaczne, warto pochylić się nad farszem.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Smakowite pierogi niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Kulinarny sukces w znacznej mierze zależy od ciasta. W każdym domu robi się je odrobinę inaczej. Jakub Kuroń podzielił się swoim sposobem. Mistrz kuchni stawia na dodatek w postaci żółtka.Istnieje wiele przepisów na ciasto na pierogi. Niektórzy nie dodają do niego jajek. Jednak Jakub Kuroń nie zalicza się do tego grona. W jego recepturze oprócz jajek możemy natknąć się na dodatkowe żółtko. Przepis jest banalnie prosty.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi z kurkami są świetnym sposobem na wykorzystanie zebranych podczas grzybobrania grzybów. Kolorowy farsz, który zachwyca smakiem, świetnie komponuje się z ciastem pierogowym. Niżej pokazujemy jak wykonać je krok po kroku. Pierogi z kurkami nie mają sobie równych - klasyczne pierogi z grzybami, które najczęściej robione są z pieczarek, nie dostarczają aż tak wielkiej przyjemności podczas jedzenia. Jeśli wróciłeś niedawno ze zbierania grzybów i zabierasz się za oporządzenie ogromnych ilości kurek, poniższa potrawa doskonale sprawdzi się w ich wykorzystaniu. Pierogi możesz zamrozić i odgrzać w każdej chwili. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi moglibyśmy jadać niemal każdego dnia i za każdym razem będą smakowały nieco inaczej. Kuroń opracował recepturę, dzięki której do ich produkcji można wykorzystać mięso z rosołu. Smakują obłędnie i żaden produkt się nie marnuje. Pierogi nie są potrawą trudną do wykonania. Potrzebujemy jedynie odrobinę siły i cierpliwości, a z całą pewnością zachwycimy wszystkich domowników, czekających na obiad. Jeśli wcześniej ugotowałeś rosół na mięsie, poniższy przepis jest idealny dla ciebie.Dzięki dodatkowi mięsa z rosołu otrzymamy nie tylko danie pyszne, ale także niezwykle tanie, w końcu nie musimy osobno dokupować głównego składnika tego dania. Taki farsz jest delikatny i wręcz rozpływa się w ustach. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Ciasto na pierogi nie jest wcale trudne w wykonaniu. Magda Gessler ma swój własny sposób na zrobienie go najłatwiejszą metodą. W jej przepisie wystarczą 3 składniki, aby móc cieszyć się ciastem o idealnych właściwościach. Każdy, kto lubi dobre i łatwe w przygotowaniu pierogi, powinien przetestować recepturę słynnej restauratorki Magdy Gessler. Przepis jest bardzo prosty i nikt nie powinien mieć z nim większych problemów. Co więcej, dzięki zastosowaniu jedynie 3 składników, ogranicza się ilość pracy oraz kosztów. W recepturze gwiazdy TVN nie ma jednak jajek, co niektórych może zaskoczyć. Mimo wszystko ciasto jest doskonałe. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi z jagodami są jednym z najlepszych specjałów, którymi raczymy się latem. Owoce zawinięte w cieście można przygotować na wiele sposobów. Jagody warto po umyciu oprószyć odrobiną mąki. Wówczas farsz jest jeszcze lepszy.Nie da się ukryć, że pierogi z jagodami cieszą się sporym uznaniem wśród smakoszy. Letni specjał zachwyci nawet najbardziej wybrednych wielbicieli swojskiej kuchni, jeśli zastosujemy nieoczywistą sztuczkę. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi to jedno z niemal sztandarowe danie kuchni polskiej. Chociaż rekordy popularności biją ich klasyczne wersje, to czasem warto postawić na pewną innowację. Dziś proponujemy obłędne pierogi z nadzieniem ziemniaczanym. Jak je zrobić?Pierogi z ziemniaczanym nadzieniem to potrawa, która z pewnością urozmaici niejeden rodzinny obiad. Proste, smaczne i szybkie danie z pewnością spodoba się niejednemu smakoszowi. Jak je zrobić?
Pierogi ruskie od Ani Starmach nie mają sobie równych - ich smak oraz konsystencja są idealne. Jeśli chcesz poznać sposób, dzięki któremu udaje jej się to uzyskać, mamy dla Ciebie doskonałe wieści. Niżej prezentujemy banalnie prosty przepis. Dobrze sporządzone pierogi ruskie są świetnym sposobem na obiad, który nie wymaga gotowania większej ilości składników. Dlatego warto zainteresować się recepturą Ani Starmach na to klasyczne danie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:Jej pierogi zachowują swoją strukturę i trzymają farsz podczas gotowania bez pękania. Z kolei intensywny smak nadzienia uzyskiwany jest dzięki delikatnej karmelizacji cebulki przed dodaniem jej do sera i ziemniaków.
Jeśli uwielbiasz pierogi, a nie masz czasu na ich samodzielne przygotowywanie, ten przepis jest dla ciebie. To danie zrobisz w 30 minut, dzięki zastosowaniu ciasta francuskiego. Zachwyci cię nie tylko nietypowe ciasto, ale i oryginalny mięsno-warzywny farsz. Pierogi są daniem, które wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na ich przygotowanie. Sporo minut poświęcamy choćby na przygotowanie idealnego, elastycznego ciasta. Dlatego, choć czasem mamy ochotę je zjeść, decydujemy się na danie, które robi się znacznie szybciej. Okazuje się jednak, że pierogi też można przygotować w ekspresowym tempie. Wystarczy, że zamiast klasycznego ciasta, wybierzemy gotowe ciasto francuskie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi są specjałem charakterystycznym dla naszej rodzimej kuchni. Niestety, czasami podczas ich gotowania zawiniątka potrafią się rozklejać. Farsz pływający w garnku jest jednym z najczarniejszych scenariuszy. Unikniemy go za sprawą prostej sztuczki z widelcem.Z całą pewnością pierogi można uznać za kulinarny szlagier, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Każdy smakosz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niekiedy rozklejają się one w trakcie gotowania. Wystarczy sięgnąć po widelec, by pierogi wyszły idealnie.
Pierogi można przygotować na wiele różnych sposobów, choć największe modyfikacje można zauważyć w farszu. Poniżej pokazujemy jak sporządzić ciasto, w którym woda zamieniona jest mlekiem. Dzięki temu nie rozpada się ono i jest bardziej delikatne. Najlepsze pierogi mają aromatyczny farsz i ciasto, które pomimo gotowania nie rozpada się, lecz rozpływa w ustach. Jeśli wykonasz ciasto wedle poniższych wskazówek, uzyskasz właśnie taki efekt. Zamiast klasycznej wody warto wybrać mleko. Dzięki niewielkiej zawartości tłuszczu i białek mleko wpływa na teksturę ciasta, sprawiają, że jest znacznie delikatniejsze, a zarazem wytrzymalsze na gotowanie we wrzącej wodzie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Nie od dziś wiadomo, że pierogi zajmują szczególne miejsce pośród specjałów naszej rodzimej kuchni. Oczywiście idealne danie powinno cechować się nienagannym ciastem. Za sprawą masła stanie się ono jeszcze bardziej elastyczne. Ciasto na pierogi można przygotować na wiele sposobów. W każdym domu wykorzystuje się odrobinę inny przepis. Dziś sięgniemy po recepturę na ciasto, które wyróżnia się miękkością i elastycznością. Dzięki niemu pierogi wyjdą idealnie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pierogi zajmują szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie przygotowują przepyszne zawiniątka. Okazuje się, że Magda Gessler nie akceptuje jednego często wykorzystywanego składnika. W ocenie restauratorki jajka sprawiają, że ciasto na pierogi wychodzi twarde.Ciasto na pierogi jest jednym z najistotniejszych elementów tego dania. Magda Gessler jako mistrzyni kulinarnej sztuki doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie bez powodu przy każdej możliwej okazji podkreśla, by nie dodawać jajek do ciasta na pierogi.
Pieczone pierogi to prawdziwy hit. Wspaniale sprawdzą się jako gorący deser polany czekoladą. Ich wykonanie jest banalnie proste. Delikatny farsz z jabłek dodatkowo podkręci smak tych wakacyjnych pierogów.Pierogi jadamy zazwyczaj tradycyjnie z wody, bądź smażone z dodatkiem tłuściutkiej okrasy. W tych wydaniach od zawsze smakują wybornie i ciężko uwierzyć, że można je ulepszyć. Jako że z dzieciństwem najlepiej kojarzą nam się pierogi na słodko, postanowiliśmy przedstawić wariację na ich temat. Dzięki zapieczeniu ciasta otrzymujemy nieprawdopodobnie chrupiącą sakiewkę z przepysznym farszem w środku. Tego po prostu trzeba spróbować.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem: