Placki z cukinii są doskonałą alternatywą dla klasycznych placków ziemniaczanych, które z pewnością wielu osobom zwyczajnie się przejadły. Niżej zdradzamy przepis Anny Starmach. Dzięki niemu placuszki wychodzą idealnie chrupiące i przepyszne. Placki z cukinii od Ani Starmach nie mają sobie równych. Bomba smaku ukryta pod chrupiącą panierką sprawia, że ciężko się oprzeć zjedzeniu całego talerza. Co więcej, ilość składników jest minimalna. Dzięki temu Oszczędzamy zarówno na czasie, jak i pieniądzach - nie musimy martwić się kosztownymi zakupami czy długim przygotowywaniem pojedynczych produktów. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Placki można przyrządzić na rozmaite sposoby. Dziś sięgniemy po przepis na śniadaniowe smakołyki na bazie owsianki. Efekt sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Przygotowanie placków zajmuje chwilę.Smakowite placki owsiane bez wątpienia świetnie sprawdzają się w roli śniadania. Przepis na nie jest banalnie prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić bez najmniejszych problemów. Specjał zachwyca niepowtarzalnym smakiem.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Placki ziemniaczane nie muszą być nikomu przedstawiane, w końcu tę potrawę polskiej kuchni zna każdy. Wystarczy dodać jednak do nich odrobinę jabłek, a niejeden niejadek skusi się na kilka sztuk. Przepis na nie jest prosty i szybki. Placki ziemniaczane w swojej klasycznej formie są uwielbiane przez większość osób, niektórzy jednak nie chcą ich jeść - najczęściej są to niestety dzieci. Jeśli masz w domu takiego urwisa, poniższy przepis jest idealny. Dodatek słodkich jabłek sprawia, że placki nabierają innego smaku. Wystarczy posypać je odrobiną cukru pudru lub podać je z łyżką śmietany, a obiad będzie gotowy. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Placki ziemniaczane są jednym ze szlagierów naszej rodzimej kuchni. Z miłą chęcią sięga po nie liczne grono smakoszy. Dziś wypróbujemy przepis na placki ziemniaczane, które zaskakują puszystością. Sekret tkwi w ubijaniu białek oraz odlewaniu wody ze startych ziemniaków.Bez wątpienia placki ziemniaczane mają status kultowej potrawy. Wszystko dzięki ich walorom smakowym, które potrafią przyprawić o szybsze bicie serca nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by placki ziemniaczane wyróżniały się nienaganną puszystością.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Fuczki są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków ziemniaczanych. Jeśli więc znudziły ci to klasyczne danie, sięgnij po placki z kiszonej kapusty. Ich charakterystyczny smak szczególnie spodoba się fanom kiszonek.Placki ziemniaczane są daniem, które można przygotować na wiele sposobów. W niektórych przepisach możesz nawet pominąć najbardziej pracochłonną część ich robienia, czyli ścieranie ziemniaków na tarce. Ciekawy sposób na ten tradycyjny posiłek zaprezentowała też Magda Gessler. Jeśli jednak chcesz nieco zaszaleć, zrób fuczki, w których zamiast ziemniaków pojawia się kiszona kapusta. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Ziemniaki można przygotować na najróżniejsze sposoby. Jednak placki na ich bazie są bezkonkurencyjnym przysmakiem. Warto przyjrzeć się ich szwajcarskiej odsłonie. Posiada ona nietypowe składniki, takie jak boczek czy kminek, które sprawiają, że danie szybko znika z talerzy.Ziemniak jest uwielbianym i bardzo popularnym warzywem w Polsce. Jednym z kultowych dań, które z nich wykonujemy są tradycyjne placki ziemniaczane. Ich szwajcarska wersja przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym spośród smakoszy.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Tradycyjne placki ziemniaczane są smaczną formą tej potrawy, jednak istnieje coś znacznie lepsze. Za pomocą maszynki do robienia makaronu z warzyw, można zrobić z ziemniaków ciekawie wyglądające gniazdka. W taki sposób zwykłe danie zmienia się w prawdziwą ucztę. Placki ziemniaczane to rozwiązanie na szybki, tani i sycący obiad, którym może się najeść cała rodzina. Trzeba jednak przyznać, że ciągłe jedzenie dokładnie takich samych placków, może się znudzić. Z tego powodu prezentujemy sposób na potrawę, które zachwyca nie tylko smakiem czy chrupkością, lecz również wyglądem. Zawinięte nitki ziemniaków wyglądają jak gniazda, w które można włożyć wiele dodatków. Podobny przepis znajdziesz na filmie z kanału Omnivorous Adam, a także NYT Cooking na YouTube, skąd pochodzą ilustracje do artykułu. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Klasyczne placki ziemniaczane są pyszne, lecz jedzenie ich zbyt często może wywołać uczucie znużenia. Z tego powodu prezentujemy placki, które zachwycają smakiem oraz kolorami. W ich wnętrzu znajduje się mnóstwo warzyw, co pozwala stworzyć wspaniałą kompozycję. Mnogość warzyw w poniższych plackach ziemniaczanych sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto przy okazji pamiętać, że nie ma konieczności ograniczania się do podanych składników - dodatek grzybów, mięsa lub innych warzyw nada plackom jeszcze lepszego smaku. Samo przygotowanie jest z kolei banalnie proste, konieczne jest jedynie odrobinę więcej pracy podczas krojenia i tarcia produktów. Kolejną zaletą jest użycie drożdży - dzięki nim danie jest bardziej puszyste i ma charakterystyczny smak. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Placki ziemniaczane przygotowujemy najczęściej z ziemniaków startych na małych oczkach, co daje gładką konsystencję. Można skorzystać jednak z największych oczek tarki, dzięki czemu gotowe danie jest bardziej chrupiące. Dodatkowo, dzięki zrezygnowaniu ze smażenia, potrawa staje się mniej kaloryczna i lżejsza dla żołądka. Placki ziemniaczane są obiadową klasyką - można przygotować je tanio, szybko, a ich smak nie nudzi się nawet po latach. Warto jednak wprowadzać urozmaicenia do swojego jadłospisu, aby zwiększyć przyjemność z jedzenia. Dlatego prezentujemy recepturę na placki wykonane nie ze startych na papkę ziemniaków, lecz rozdrobnionych na większe kawałki przy użyciu dużych oczek tarki. Uzyskuje się wtedy większą chrupkość i smaczną skórkę podczas pieczenia w piekarniku.Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Placki można przygotować na rozmaite sposoby. Najczęściej sięgamy po specjały na bazie ziemniaków. Dziś wypróbujemy przepis na placki, w których zagości między innymi kapusta. Danie momentalnie znika z talerzy.Placki ze świeżej kapusty są nie lada smakołykiem. Nawet najbardziej wymagający wielbiciele kulinariów nie będą mogli się im oprzeć. Przepis nie powinien nikomu przysporzyć większych problemów.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Kto z nas nie uwielbia szybkich placków na obiad bądź kolację? Latem nie zawsze mamy ochotę na ciężkie placki ziemniaczane. Dlatego proponujemy placki z cukinii - bajecznie lekkie, chrupiące, a zarazem proste w wykonaniu. Placki z cukinii idealnie łączą się z lekkimi sosami, najlepiej podanymi na zimno. Sos czosnkowy nadaje im lekkiej pikantności. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Ogórek jest wyjątkowo uniwersalnym warzywem, z którego można przygotować wiele frykasów. Jeśli placki ziemniaczane ci spowszedniały i chcesz nieco odmiany, spróbuj zjeść je z sosem tzatziki. Dzięki niemu napierają wyrazistego, bardzo ciekawego smaku. Można poczuć się jak na wakacjach w Grecji.Ogórek nie należy do oczywistych dodatków, które podajemy wraz z plackami ziemniaczanymi. Większość jada jez kwaśną śmietaną, sosem grzybowym lub okazjonalnie cukrem. Jednak zdecydowanie warto dać szansę plackom z ogórkami. Na naszej stronie można znaleźć wiele sposobów na placki, jak choćby przepis na placki bez smażenia czy placki "rosti" wg przepisu Ani Starmach. W tym przepisie jednak kluczową rolę nie odgrywa składnik ciasta lecz właśnie sos z ogórkami, który niesamowicie prodkreśla smak placków. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Placki z młodej kapusty sprostają wymaganiom nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Prośby o dokładkę są niemal pewne. Wyśmienite placki z młodej kapusty są bardzo proste w przygotowaniu. Bez wątpienia różnej maści placki są doskonałą propozycją obiadową. Dziś wypróbujemy recepturę na wyborne smakołyki z młodej kapusty. Domownicy momentalnie wyczyszczą talerze.Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Placki ziemniaczane często goszczą na naszych stołach. Okazuje się, że smakowite frykasy możemy przygotować również z innych warzyw. Dziś wypróbujemy przepis na placki z pomidorów. Efekt zachwyci domowników.Nie da się ukryć, że liczne grono smakoszy uwielbia placki różnej maści. Najczęściej zajadamy te przygotowanie z ziemniaków. Warto wypróbować również fantastyczne placki, w których główną rolę odgrywają pomidory.Dalsza część artykułu pod nagraniem:
Nie masz czasu na długie tarcie ziemniaków na placki? Istnieje znacznie szybszy sposób, który pozwoli ci w mniej niż 15 minut cieszyć się smakiem tego pysznego dania. Wystarczy wrzucić kartofle do blendera, a ciasto będzie gotowe w kilka chwil. Placki ziemniaczane same w sobie nie są daniem, które potrzebuje wielu godzin na przygotowanie. Niektórzy nie mają jednak czasu nawet na tak szybką czynność, jak starcie bulw na tarce. Właśnie dla takich ludzi powstała metoda znacznie usprawniająca gotowanie placków ziemniaczanych. Każdy, kto ma w domu blender może z niej skorzystać. Dalsza część artykułu pod nagraniem:Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.
Placki z cukinii i botwinki są tak smakowite, że mogą poważnie zaszkodzić pozycji klasycznych placków ziemniaczanych. Łącząc je z sosem czosnkowo-ziołowym, powstaje doskonałe danie obiadowe dla całej rodziny. Botwinka i cukinia mają także wiele cudownych właściwości prozdrowotnych, przez które warto dodać je do codziennej diety. Placki z cukinii i botwinki posiadają mnóstwo wartości odżywczych, takich jak błonnik, witaminy A, K, C, witaminy z grupy B, a także minerały: wapń, cynk, selen oraz magnez. Jeśli przygotuje się je z niewielką ilością tłuszczu, uzyskuje się danie pożywne, stosunkowo niskokaloryczne i zdrowe.Placki z cukinii i botwinki wymagają wyjątkowo mało pracy - wystarczy połączyć wszystkie potrzebne składniki i usmażyć je na odrobinie oleju. Wraz z doskonałym smakiem, właściwościami i banalnym przygotowaniem, są w stanie pokonać placki ziemniaczane.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej
Gdy gotujemy dania, zawierające kapustę, takie jak gołąbki czy zupy, zawsze pozbywamy się głąba z wewnątrz warzywa. Okazuje się, że wyrzucanie go do śmieci jest sporym marnotrawstwem. Można z niego przygotować pyszne placki, które są wypełnione witaminami i minerałami. Głąb nie jest zbytnio lubianą częścią kapusty. Jego twarda struktura sprawia, że rzadko po niego sięgamy. Mimo wszystko warto zainteresować się jego właściwościami, które ciężko znaleźć w reszcie kapusty. Sporządzenie placków z głąba jest doskonałą metodą na przemycenie go w niepozornej postaci. Takie placki są przepyszne, a głąb dzięki obróbce termicznej łagodnieje w smaku i staje się zdecydowanie miększy. Dalsza część artykułu znajduje się poniżejZastosowanie głąba z kapustyW głąbie znajduje się mnóstwo witaminy C oraz związków siarki, co korzystnie wpływa nie tylko na układ odpornościowy - zarówno witamina C, jak i związki siarki poprawiają wygląd skóry, włosów oraz paznokci, zmniejszają zmarszczki i generalnie odmładzają. Z głąba można wykonać wiele różnych dań, takich jak zupy, sosy i gulasze, jednak dzisiaj zdradzamy sposób na najsmaczniejszą propozycję. Placki stają się delikatnie chrupiące z zewnątrz, a w środku zachowują mnóstwo wilgoci, przez co są przepyszne. Na naszym portalu można przeczytać mnóstwo interesujących newsów i przepisów, które zaciekawią każdego smakosza. W tym artykule zdradzamy plany Prawa i Sprawiedliwości wobec otwartych w niedzielę sklepów o statusie placówek pocztowych. Ten tekst poświęcony został przepisowi na najlepsze kotlety schabowe, które dzięki jednemu łatwo dostępnemu dodatkowi, są wyjątkowo smaczne i soczyste.
Placki ziemniaczane są jednym ze sztandarowych dań naszej rodzimej kuchni. Niektórzy smakosze mogliby je zajadać niemal codziennie. Kultowe placki ziemniaczane można przyrządzić w rozmaitych wydaniach. Lwowska odsłona specjału skrywa w sobie mięsne nadzienie.Smakowite placki ziemniaczane są nie lada frykasem. W każdym domy przygotowuje się je odrobinę inaczej. Dziś sięgniemy po ziemniaczany specjał, w niecodziennym wydaniu. Nawet najbardziej wybredni spośród smakoszy nie będą mogli się oprzeć.
Placki ziemniaczane cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Uwielbiamy je głównie za prostotę wykonania oraz wspaniały smak. Niektórzy mogą jednak odczuwać dyskomfort związany z ciężkością tego dania - na szczęście mamy na to genialny sposób. Jeśli chcesz zachować tradycyjny aromat placków oraz ich chrupkość, poniższa receptura jest idealna dla ciebie. Po usmażeniu nie nasiąkają tak bardzo tłuszczem, a aromat jaki będzie rozchodził się po całym domu, szybko przyciągnie głodnych domowników.
Placki ziemniaczane to proste i smaczne danie, które może być doskonałym dodatkiem do drugiego dania. Wspaniale smakuje choćby z tradycyjnym gulaszem (przepis na niego znajdziecie tutaj). Zdradzamy kilka prostych tricków, które ułatwią Wam przygotowanie tej pysznej potrawy.Co robić, żeby placki ziemniaczane nie ściemniały?Wprawdzie ściemniałe ziemniaki nie tracą swoich walorów smakowych, ale niestety nie wyglądają estetycznie, przez co mogą wydawać się niestety mało apetyczne. Aby zapobiec takiej sytuacji, wystarczy zastosować pewien banalny patent.Wystarczy, że tuż po obraniu ze skórki zalejemy je w garnku wodą. Gdy chcemy, żeby starte ziemniaki nie ściemniały, wystarczy także do przygotowanej masy dodać odrobinę śmietany. Koniecznie przetestujecie te tricki podczas przygotowania placków ziemniaczanych. Z pewnością unikniecie przykrej niespodzianki. Podczas przygotowania placków ziemniaczanych niezwykle istotny jest również sposób ich smażenia. To właśnie ono jest gwarancją sukcesu tego dania. Odpowiednio dobrany tłuszcz gwarantują, że wyjdą one idealnie chrupkie. O czym należy pamiętać podczas smażenia placków?Na czym najlepiej smażyć placki ziemniaczane?Szefowie kuchni nie mają najmniejszych wątpliwości - sekretem smaku placków ziemniaczanych jest odpowiedni sposób ich smażenia. Najlepiej wybrać do tej czynności olej rzepakowy lub z pestek winogron. Wlewamy go na patelnię, czekamy aż osiągnie odpowiednią temperaturę i dopiero wtedy nakładamy na niego przygotowaną wcześniej masę ziemniaczaną.Pamiętajmy, aby nie przewracać ich non stop. Najpierw powinniśmy je smażyć z jednej strony, a dopiero później przekręcamy je na drugą.źródło: pixabay/ takenPlacki ziemniaczane podajemy zawsze tuż po smażeniu. Nie powinniśmy ich odgrzewać, ani kłaść jeden na drugim, ponieważ robią się wtedy gąbczaste i niezjadliwe. Jeśli zrobimy ich za dużo, możemy przechowywać je przez chwilę np. w ciepłym piekarniku.Danie możemy podawać zarówno na słodko, jak i na słono. Doskonale smakują zarówno posypane cukrem pudrem, jak i zaserwowane w towarzystwie kwaśnej śmietany lub wspomnianego gulaszu.Jakiś czas temu zdradzaliśmy Wam, jaki sposób na placki ziemniaczane ma sam Robert Makłowicz. Kucharz i podróżnik zawsze zwraca uwagę na jeden ważny szczegół. Artykuł znajdziecie pod tym linkiem.Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Co oznacza biała piana w słoiku z ogórkami kiszonymi?Czemu lepiej nie dodawać mleka do kawy?Dlaczego warto zjeść łyżeczkę czosnku przed snem?żródło: newsy gotujmy/ Grażynka GotujeZapraszamy na nasz Instagram
Nie da się ukryć, że placki ziemniaczane zaliczają się do grona uwielbianych swojskich specjałów, obok których nie sposób przejść obojętnie. Idealne smakołyki powinny charakteryzować się odpowiednią chrupkością. Jak ją osiągnąć?
Jajka są produktem, które nieodłącznie kojarzą nam się z właśnie ze śniadaniami. Zdarzają się tygodnie, w których rano jemy je praktycznie codziennie – co zresztą jest dla nas całkiem zdrowe i nie przekracza zalecanej liczby.
Placki ziemniaczane to klasyczne danie, które pojawia się na polskich stołach, gdy mamy ochotę odpocząć trochę od mięsnych potraw. Nie od dziś wiadomo, że ziemniaki są jednym z warzyw, które zdecydowanie królują w naszym jadłospisie, dlatego popularność placków w naszym kraju nie powinna nikogo dziwić.
Placki ziemniaczane to smaczny i pożywny posiłek, jednak można przygotować coś znacznie lepszego. Jeśli znudził ci się ich smak, spróbuj sporządzić je przy użyciu cebuli. Receptura ta jest jeszcze szybsza od tradycyjnej i dodatkowo zaskakująca prosta. Lekka słodycz cebuli nadaje plackom niepowtarzalnego smaku, który spodoba się praktycznie każdemu. Choć niektórym może wydawać się takie połączenie dziwnym, zalecamy posypanie ich odrobiną cukru - mix słodyczy i wytrawności nie ma sobie równych.
Placki ziemniaczane są jedną z najbardziej popularnych potraw naszej kuchni. Niestety przygotowanie tych frykasów, zajmuje sporo czasu. Najbardziej czasochłonną i mozolną częścią czynnością podczas całego procesu robienia placków ziemniaczanych jest zdecydowanie ścieranie ziemniaków i (w zależności od przepisu) marchewki na tarce. Okazuje się, że tę znienawidzoną przez część kucharzy czynność można pominąć.
Nie da się ukryć, że placki ziemniaczane zaliczają się do grona naszych rodzimych kulinarnych szlagierów. W każdym domu przyrządza się je odrobinę inaczej. Tym razem postawimy na placki ziemniaczane o smaku pizzy.
Placki ziemniaczane to prosta potrawa, która może być wybornym dodatkiem do dań. Doskonale komponuje się m.in. z sosem cygańskim oraz gulaszem. Każdy miłośnik gotowania ma swój sprawdzony patent na tę potrawę. Jak robi je sam Robert Makłowicz?Patent Makłowicza na pyszne placki ziemniaczaneRobert Makłowicz jest ulubieńcem wielu Polaków. Kucharz i podróżnik inspiruje od lat do kulinarnych eksperymentów. Jego przepisy cieszą się ogromną popularnością. Jakiś czas temu zdradził swój sposób na placki ziemniaczane.Po raz kolejny okazuje się, że kulinarny sukces tkwi w szczegółach. Makłowicz sugeruje, aby do placków ziemniaczanych wybierać mączyste odmiany ziemniaków takie jak: Gracja, Bryza, Tajfun oraz Gustaw.To właśnie odpowiednia odmiana ziemniaków jest gwarancją tego, że nasze placki wyjdą nieziemsko chrupiące. Poniżej podajemy przepis Roberta Makłowicza na to pyszne danie.Placki ziemniaczane według Roberta MakłowiczaLista składników:20 g drożdży4 łyżki mąkimlekojajkook. 16 ziemniakówsól, pieprz, cukier, cebula undefinedundefinedundefinedArtykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Ekspresowy przepis na niezapomniany galaretkowiec bez pieczeniaDlaczego warto jeść makrelę?Czy można jeść nitki z bananów?źródło: kuchnia wpZapraszamy na nasz Instagramundefinedundefined
Wyśmienite placki ziemniaczane potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Ich walory smakowe są doceniane przez wielu wielbicieli swojskich smaków. Jedną z najbardziej pożądanych cech jest chrupkość. W jaki sposób ją osiągnąć?