Wiele osób decyduje się na przygotowanie świątecznych dań przed samą Wigilią - w taki sposób są w stanie wygodnie rozplanować plan działania. Jeśli zastanawiasz się, ile można przechowywać śledzie w lodówce, mamy dobre wieści. W zależności od metody ich przygotowania, czas ten może wynosić nawet kilka tygodni. Śledzie są bardzo ważną częścią menu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Ich charakterystyczny smak oraz tekstura doskonale komponują się ze świeżym pieczywem, a także stanowią jedną z podstawowych świątecznych przekąsek. Śledzie można sporządzić z olejem, octem, śmietaną, majonezem czy zwykłą solą i to właśnie od tych dodatków zależy, ile ryba może być przechowywana w lodówce. Niżej wyjawiamy, który z nich pozwala na najdłuższą datę przydatności do spożycia.
Śledzie z cebulką mają wyjątkowy smak, który ceniony jest przez wielu fanów świątecznych dań. Niestety podczas ich przygotowywania łatwo o banalny błąd, który może całkowicie je zniszczyć. Chodzi o dodanie do ryby cebuli, która nie została wcześniej blanszowana. W takiej sytuacji warzywo nadaje daniu gorzkiego i nieprzyjemnie ostrego smaku. Śledzie z cebulą charakteryzuje mocny aromat, który zazwyczaj wywołuje silne emocje wśród biesiadników. Jedni kochają cebulowy i rybny zapach - inni gdy tylko go poczują, natychmiast zaczynają kręcić nosem. Oczywiście ostrość dania jest jego nieodzownym elementem, jednak można ją dostosować. Wystarczy zastosować szybko blanszować pokrojoną cebulę we wrzątku przed dodaniem jej do ryby. Zalewa się ją w tym celu gorącą wodą i płucze przez kilkadziesiąt sekund. W taki sposób związki siarki są wygotowywane i warzywo nabiera słodyczy i miękkości.
Myślicie, że kotlety mielone nie mają przed wami żadnych tajemnic i niczym już was nie zaskoczą? Dzisiejszy przepis może nieco zmienić wasz pogląd. Zaserwujemy wam bowiem kotlety mielone ze śledziem. Są one znane na Górnym Śląsku pod nazwą karminadle, więc jego mieszkańców pewnie nie zaskoczymy. Jednak pozostali koniecznie powinni spróbować tej oryginalnej potrawy. Dodatek śledzi sprawi, że mielone mogą świetnie odnaleźć się w towarzystwie innych świątecznych potraw.Niektóre regionalne potrawy zna już cała Polska. Inne nie zyskały, aż tak dużej popularności, choć jak najbardziej na to zasługują. Do tej drugiej grupy należą właśnie karminadle. Bo i owszem, kochamy kotlety mielone, jednak połączenie ich ze śledziem brzmi mało zachęcająco. A tak naprawdę śledzia dodaje się do karminadli niedużo i zmielonego. Nie jest więc zbyt wyczuwalny w potrawie. Nadaje jej tylko wyrazu i sprawia, że nie trzeba już dodawać do mięsnej masy soli.
Łosoś to wyjątkowo smaczna i zdrowa ryba. Jest delikatna, soczysta i doskonale łączy się z wieloma składnikami, tworząc pyszne i pożywne dania. Jak doprawić łososia przed smażeniem? Ile smażyć łososia?Łosoś to nie tylko wspaniały smak, to również źródło kwasów tłuszczowych omega-3, witamin z grupy B, witaminy C, A, wapnia, potasu, magnezu, żelaza, cynku i innych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.Łososia wyjmij z lodówki pół godziny przed smażeniem, umyj i dokładnie ususz, następnie oprósz solą i pieprzem cytrynowym. Takie przygotowanie ryby w zupełności wystarczy, ponieważ ryba sama w sobie jest przepyszna. Jeśli wolisz bardziej wyraźny smak ryby, przed smażeniem oprósz łososia posiekaną natką pietruszki, koperkiem, tymiankiem lub rozmarynem. Możesz dodać również ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę.Łosoś smażony doskonale smakuje podany z ryżem i sosem cytrynowym, kaparami i sosem maślanym, szparagami, lekką surówką ze świeżych warzyw. Po usmażeniu ryby, skrop ją delikatnie sokiem z limonki lub cytryny.Ryby powinniśmy spożywać 2-3 razy w tygodniu. W tym artkule dowiesz się, ile smażyć dorsza, aby był soczysty i delikatny.
Pyszne smarowidło do pieczywa może sprawić, że na nowo pokochamy kanapki. Z serem czy wędliną są już nudne, bo jemy je dość często. Przygotujcie więc wyborną pastę kanapkową z makreli, jajek i ogórka kiszonego. Kwaśny składnik doda paście smaku i wyrazu. Domownicy będą zachwyceni. Pasta rybna należy do jednych z najsmaczniejszych i najzdrowszych. Zwłaszcza jeśli przygotujemy ją z tłustej ryby, takiej jak wędzona makrela czy tuńczyk z puszki. Wraz z pastą dostarczamy organizmowi pełnowartościowego białka, a także witamin, soli mineralnych i cennych kwasów tłuszczowych. Gdy wzbogacimy pastę jajkiem i kiszonym ogórkiem, będzie jeszcze smaczniejsza i pożywniejsza. Czy na śniadanie trzeba czegoś więcej? No tak, dobrego chleba, bo wraz z nim pasta rybna smakuje najlepiej.
Ryby, które goszczą na naszych stołach, odzwierciedlają ich dostępność w sklepach. Najczęściej więc przyrządzamy dorsza, pstrąga, łososia i śledzia. Jednak dobrze też sięgnąć po ryby z polskich jezior, rzek i mórz. Podpowiemy ci, jakie ryby warto jeść. Które zachwycą cię smakiem i jak je przyrządzić. Ryby należą do jednych z najzdrowszych produktów spożywczych. Najwyżej są cenione tłuste ryby morskie, ze względu na wysoką zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych. Jednak tak naprawdę, dla urozmaicenia smakowego i żywieniowego, warto sięgać po różne gatunki ryb. Supermarkety nie oferują zwykle dużego wyboru ryb. Proponują te gatunki, które sprzedają się najlepiej. Jednak, jeśli wybierzesz się do sklepu rybnego, kupisz tam też mniej popularne gatunki. Idealną sytuację mają ci, którzy wędkują. Z jezior i rzek potrafią wyciągnąć bowiem najlepsze, bo świeże okazy.
Biedronka kusi przedświątecznie. Czym? Oferuje sporo produktów, które przydadzą się w czasie Wigilii i Świąt. Jednak najatrakcyjniejszy wydaje się voucher za karpia, który otrzymasz w Biedronce. Koniecznie wybierz się do tego sklepu dziś lub jutro, a nie pożałujesz.Święta Bożego Narodzenia kosztują nas zawsze sporo. W tym roku, po licznych podwyżkach, wydamy na nie naprawdę dużo. Zamiast więc przepłacać, warto skorzystać z okazji i kupić najpotrzebniejsze produkty o wiele taniej. Wystarczy wybrać się do sieci sklepów Biedronka. Tam właśnie trwa festiwal przedświątecznych okazji.
Jeśli marzycie o śledziu w śmietanie, ale jest dla was zbyt kaloryczny, mamy dobre rozwiązanie. Przygotujcie lekkie, nietłuste śledzie wigilijne w jogurcie. W ten sposób zaoszczędzicie nieco kalorii, a danie stanie się lżejsze dla żołądka. Śledzie tak naprawdę nie stracą nic na smaku.Śledź to ryba, której nie może zabraknąć na wigilijnym stole. Jedni lubią śledzia z cebulą w oleju, inni wolą w korzennych przyprawach. Niektórzy zaś uwielbiają połączenie śledzi ze śmietaną. Jednak ten zestaw jest dość kaloryczny, bo i śledź należy do tłustych ryb i śmietana zawiera sporo tłuszczu. Na szczęście śmietanę można zastąpić o wiele chudszym jogurtem naturalnym.
Wigilijny karp gubi panierkę? Znamy ten problem. Istnieje kilka sposób, by ustrzec się przed taką sytuacją. Zapoznajcie się z naszym poradnikiem, a wasza panierka będzie idealnie przylegała do mięsa. Karp jest dla wielu smakoszy obowiązkowym elementem wigilijnej kolacji. Wielu z nas podaje go w wersji z patelni. Czasem, mimo że wybieramy odpowiedni olej, panierka odpada, a karp nie jest soczysty. Nie sposób sobie wyobrazić, by podać go w takim stanie. Panierka musi się trzymać mięsnych kawałków. Wiemy co zrobić, by to osiągnąć.
Ryby są bardzo zdrowe, zwłaszcza tłuste i morskie. Zawierają bowiem pełnowartościowe, lekkostrawne białko i witaminy, ale przede wszystkim zdrowe tłuszcze omega-3 i omega-6. Do takich zdrowych ryb należy łosoś, jednak nie każdy. Poznaj najgorszy rodzaj łososia. Łosoś ma wielu wielbicieli. Cenimy go za smak, apetyczny kolor i to, że nie ma w nim drobnych ości. Należy do tłustych ryb morskich, które ze względu na wysoką zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych oraz jodu uważane są za najzdrowsze. I tak jest pod warunkiem, że sięgamy po dziką rybę.
Chcecie przyrządzić rybę z patelni, a okazało się, że filety nadal są zamrożone? Sytuacje da się uratować. Znamy kilka skutecznych sposobów, by rozmrażanie produktu przyspieszyć. Z naszymi wskazówkami czas nie będzie działa na waszą niekorzyść. Sprawdźcie, co możecie zrobić, by przyrządzić wszystkie dania z mrożonych ryb sprawnie. Radziliśmy wam już jak pozbywać się mocnego rybiego zapachu i jak radzić sobie z posmakiem mułu u karpia. Wracamy ze wskazówkami jak sprawnie rozmrozić zachowane na wigilijne potrawy ryby. Kupowanie ich wcześniej jest doskonałym pomysłem, dlatego wiedza ta z pewnością ułatwi wam sprawne przygotowanie wieczerzy.
Niedługo Wigilia i na waszych stołach z pewnością pojawi się śledź. Wystąpi w różnych kompozycjach, ale z pewnością w większości domów będzie to śledź z cebulą. A wiesz, jak zmiękczyć cebulę do śledzi? Tak, by była delikatniejsza i nie różniła się bardzo konsystencją od samej ryby?Choć śledzie lubią różne dodatki, to cebula smakuje z nimi wybornie. Nawet jeśli dodajesz do nich buraka, jabłko czy grzyby, to zawsze w towarzystwie cebuli. Warzywo to dzięki swojej pikantności, soczystości i aromatowi potrafi podnieść smak wielu dań, również tych śledziowych. Zobacz, w jaki sposób możesz zmiękczyć cebulę, dzięki czemu potrawa ze śledzia będzie smaczniejsza.
Karp jest rybą wręcz obowiązkową na wigilijnym stole. Zazwyczaj podajemy go smażonego, bo jest smaczny i prosty do przygotowania. Dziś powiemy wam jak smażyć karpia, żeby wyszedł soczysty i delikatny. Takim z pewnością zachwycą się wszyscy domownicy i goście. Choć w sklepie do wyboru mamy wiele ryb, przed Wigilią każdy pyta o karpia. Bo, mimo że nie wszyscy za nim przepadają, to jednak jest tradycyjnym daniem na wigilijnym stole. Najłatwiej jest go usmażyć. Zresztą tak przygotowany jest niezwykle smaczny. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wyszedł soczysty.
Sylwia Spurek znów wywołała dużo emocji swoją wypowiedzią. Na łamach Faktu ukazał się artykuł, w którym zasugerowała, by w te święta zrezygnować z karpia. Komentatorzy byli zaskoczeni jej zachowaniem i oburzeni.Europosłanka słynie z ostrych komentarzy na temat przemysłu mięsnego i aktywnie walczy prawa zwierząt. I choć nie wszystkie jej pomysły są proste do wdrożenia — np. inna stawka składki zdrowotnej dla mięsożerców — zwrócenie uwagi na problem sprzedaży żywych karpi jest istotne. Część osób wydaje się bowiem traktować karpia jak warzywo.
Klasyczny smażony karp w dzwonkach co roku podawany jest do świątecznego stołu, jednak można przygotować go w zupełnie inny sposób. Poniżej prezentujemy przepis na kotlety mielone z karpia, które dzięki dodaniu chrzanu mają ostrzejszy i bardziej wyrazisty smak. Ich przygotowanie jest banalnie proste, a przy okazji dają powiew świeżości - są idealne dla osób, którym zwykłe metody robienia karpia już się znudziły. Kotlety mielone z karpia można zarówno jeść przez cały rok, sporządzając je na piątkowy obiad, lecz największe emocje wywołają podczas Wigilii. Każdy, kto zobaczy półmisek pełen kotletów, będzie zastanawiał się z czego są zrobione i natychmiast zdecyduje się ich spróbować. Korzeń chrzanu sprawia, że mają intensywny i pyszny smak.Dużym atutem poniższej potrawy jest łatwość przygotowania i niewielka ilość potrzebnych składników. Większość z nich każdy z nas na co dzień ma w swojej kuchni, więc nie będzie nawet potrzeby wyjścia na zakupy. Kotlety mogą zostać ugotowane nie tylko na bazie mięsa z karpia, lecz każdej innej smacznej ryby.
Dorsz jest smaczną i zdrową rybą, którą w łatwy sposób przygotujesz samodzielnie w domu. Każda ryba wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i smażenia, aby była delikatna i soczysta w środku. Jak doprawić i ile smażyć dorsza?Dorsz jest rybą, dzięki której stworzysz wyjątkowo smaczne i zdrowe dania dla całej rodziny. Niezależnie od tego, czy upieczesz, czy usmażysz rybę, potrawa wyjdzie za każdym razem i błyskawicznie zniknie z talerzy. Do smażonego dorsza przygotuj ulubione dodatki. Przed smażeniem umyj i dokładnie osusz rybę. Jeśli przygotowujesz dorsza w panierce, oprósz filety z każdej strony solą i pieprzem cytrynowym i wstaw do lodówki na pół godziny, następnie obtocz w panierce i smaż. Rybę w panierce podaj z domowymi frytkami i surówką z kiszonej kapusty. Jeśli natomiast chcesz usmażyć rybę bez panierki, dopraw ją solą, pieprzem cytrynowym, posiekaną pietruszką i skrop sokiem z cytryny. Dorsza również wstaw do lodówki na pół godziny przed smażeniem, aby każdy filet nabrał doskonałego smaku i aromatu.Z dorsza ugotujesz również pyszną zupę- tu poznasz przepis na wyśmienitą zupę rybną z dorsza.
Skrobanie ryby z łusek nie jest przyjemnym zajęciem, ponieważ robi się wtedy duży bałagan - łuski odskakują na boki i ciężko je pozbierać. Dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się pokazać metodę, dzięki której każde następnie skrobanie będzie czyste, proste i szybkie. Zamiast noża użyj do tego łyżki. Jej zaokrąglona powierzchnia przeciwdziała rozpryskom, a także szybko usuwa łuski. W czasie Świąt Bożego Narodzenia spożywa się bardzo duże ilości ryb, więc kupując je w całości, nie można obejść się bez usuwania łusek. Inaczej pieczona lub smażona ze skórą ryba będzie niesmaczna, gdyż łuski skutecznie będą przeszkadzać w jedzeniu. Tradycyjnie w tym celu używa się noża, którego ostra krawędź podnosi łuski i wyrywa je ze skóry. Sprężynujący materiał, z których są wykonane, odskakuje wtedy na duże odległości i zanieczyszcza nie tylko blaty czy dłonie, lecz również szafki, noże i inne przybory kuchenne.
Mimo iż ryby uznawane są za zdrowsze od mięsa, nie każdy gatunek faktycznie taki jest. Mnóstwo popularnych i, co więcej, smacznych rodzajów ryb zawiera w sobie niezdrowe, a nierzadko również niebezpieczne substancje. Jednymi z nich są panga oraz tilapia, które pełne są toksyn i metali ciężkich. Regularne jedzenie takiego mięsa może przyczynić się do problemów ze zdrowiem.Mało kiedy jemy tyle ryb, co w Święta Bożego Narodzenia. Wierzący decydują się na to z pobudek religijnych, a inni z przyzwyczajeń, jednak faktem jest, że spożycie ryb wzrasta właśnie w okolicy grudnia. Jeśli i ty często je teraz jadasz, niżej zdradzamy, które gatunki wcale nie są zdrowe. Ryby dostarczają duże ilości zdrowego i łatwo przyswajalnego białko oraz cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niestety ich największym mankamentem jest fakt, że jedne z najczęściej kupowanych gatunków przy okazji przepełnione są szkodliwymi substancjami.
Za chwilę na naszych stołach pojawią się potrawy wigilijne. Wśród nich z pewnością nie zabraknie karpia. A wiesz, jak wykorzystać głowę i ogon karpia? Te części z pewnością zostaną ci po przygotowaniu smażonych dzwonek czy ryby w galarecie. I doprawdy szkoda, by się zmarnowały. Karpia możesz kupić w postaci filetów lub w całości. Gdy zdecydujesz się na tę drugą opcję, zostanie ci głowa i ogon. Niektórzy zresztą kupią rybę całą, a potem sami ją wyfiletują. Wtedy zostanie też kręgosłup z przyległymi kawałkami mięsa. Tych części naprawdę szkoda zmarnować.
Śledzie w białym śmietanowym sosie są klasyką, która jada się przez cały rok - dodając do nich pora, uzyskuje się o wiele smaczniejszą wersję. Por, dzięki swojej pikantności, wzmacnia smak śledzi, a także doskonale aromatyzuje sos. Półmisek z poniższym przepisem będzie się pięknie prezentował na wigilijnym stole jako przystawka. Śledzie w sosie porowym, podobnie jak inne marynowane płaty śledziowe, najczęściej jedzone są jako przekąska wraz ze świeżym chlebem. Łącząc ze sobą oba produkty, uzyskuje się smaczną kombinację, która jest również sycąca, czego zasługą jest duża ilość białka oraz samego pieczywa. Na Wigilię warto podać je na półmisku w formie sałatki, którą każdy będzie mógł sobie nakładać. Poniższe śledzie są proste w przygotowaniu z łatwo dostępnych składników, a więc nie będzie żadnego problemu z ich wykonaniem. Aby potrawa miała lepszy i bardziej delikatny smak, używaj filetów matias zamiast zwykłych.
Smakują nam smażone ryby, jednak trochę mniej jesteśmy zachwyceni zapachem, który potem wypełnia nasz dom. Dlatego podamy wam dziś przepis na pysznego karpia bez smażenia. Będzie smakował, jakby został właśnie zdjęty z patelni, jednak będzie mniej tłusty, a jego zapach będzie mniej wyczuwalny w domu. Taki karp to ideał na Wigilię.Karp jest jedną z popularniejszych ryb, które serwujemy na wigilijnym stole. Niektórzy przyrządzają go w galarecie, inni zaś smażą. Obie potrawy trzeba przyznać, są bardzo smaczne. Smażenie jednak ma kilka wad. Po pierwsze panierka wchłania sporo tłuszczu, po drugie zapach smażonej ryby jest naprawdę intensywny. A gdy spodziewacie się wkrótce gości, nie koniecznie chcecie ich przywitać rybną nutą. Także zamieńcie patelnię na piekarnik i do dzieła.
Świąteczny śledzik najczęściej podawany jest z cebulką. A gdyby tak dorzucić do niego rodzynki i wymieszać całość z sosem pomidorowym? Śledzie po sułtańsku kuszą słodkim smakiem i przyjemnym umami. Musicie ich spróbować. Pomysłów na śledzie zdradziliśmy wam już kilka. Proponowaliśmy smaczną sałatkę z burakiem i pyszną kompozycję z dodatkiem gruszki. Tym razem mamy dla was hit — kultową rybę w sosie z pomidorów z dodatkiem rodzynek. Zaskoczcie bliskich taką kombinacją, a zapomną o klasyce.
Tradycyjnie przygotowane placki ziemniaczane są pyszne, jednak jedzenie ich cały czas może doprowadzić do znużenia. Dodając do nich mięso z tuńczyka i podając z sosem czosnkowym, na nowo odkryjesz ich wspaniały smak. Prezentowany przez nas dzisiaj przepis jest banalnie prosty - wystarczy wykonywać po kolei podane kroki, a z pewnością wszystko się uda. Placki ziemniaczane z tuńczykiem wcale nie posiadają intensywnego rybnego aromatu, lecz delikatną nutę smakową. Kawałki ryby przyjemnie kontrastują z chrupiącą skórką na zewnątrz placka, przez co podczas jedzenia możemy się pozytywnie zaskoczyć. Tuńczyk dodaje również sporą ilość białka, więc zwiększa wartości odżywcze całej potrawy.Aby placki nie nasiąkły zbyt duża ilością tłuszczu, należy smażyć je na dobrze rozgrzanym oleju. Wysoka temperatura nie pozwoli mu wniknąć w ciasto, które natychmiast się ugotuje. Takie placki będą również o wiele bardziej chrupiące niż zwykle.
Ryby wydzielają specyficzny zapach, który nie każdemu odpowiada, dlatego opracowanych zostało dużo metod, na usunięcie go. Jedną z nich jest wymoczenie filetów w mleku, które pochłania nieprzyjemne aromaty. Jeśli zapach osiadł na dłoniach czy w piekarniku, także można sobie z tym poradzić. Poniżej wyjawiamy jak tego dokonać. Gdy przygotowuje się rybę, jej zapach staje się jeszcze lepiej wyczuwalny, co może być dużą przeszkodą. Na szczęście istnieją rozwiązania, które ułatwiają uniknięcie takiej sytuacji. Jeśli jednak piekarnik i tak przeszedł zapachem ryb, nie masz się czego objawiać. Zamiast radzić sobie z efektami gotowania, zalecamy profilaktykę, którą stosuję się jeszcze przed gotowaniem. W taki sposób nie trzeba później męczyć się z dokładnym czyszczeniem sprzętów kuchennych, blatów czy dłoni.
Ryby są świetny pomysł na obiad, lunch lub kolację dla całej rodziny. Niezależnie od tego, czy usmażysz rybę w całości, czy w panierce, danie będzie zdrowe, smaczne i sycące. Sprawdź, jakie przyprawy pasują do ryby i ile smażyć rybę, aby była soczysta i delikatna. Ryby są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli omega-3 i omega-6, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu, regulują między innymi ciśnienie krwi, zmniejszają poziom cholesterolu i cukru, wzmacniają wzrok i poprawiają koncentrację, dlatego też ryby powinniśmy jeść nawet 2-3 razy w tygodniu.Ryby smażone na patelni w całości, filety w panierce, ryby grillowane i pieczone to doskonały pomysł na pyszny i zdrowy obiad dla całej rodziny. Filety przed smażeniem oprósz pieprzem ziołowym i solą, całe kawałki ryby również natrzyj przyprawami, dodaj posiekaną natkę pietruszki, czosnek, skrop cytryną lub limonką i ciesz się doskonałym, soczystym i delikatnym mięsem.Jeśli szukasz pomysłu na rybę z grilla- tu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Przedstawiamy kilka sposobów na przygotowanie i grillowanie dorsza.
Śledzie, które kupiliście, są słone i pełne ości? Dobrze je wymoczcie, a pozbędziecie się obu problemów. Wystarczy woda i sok z cytryny, a mięso stanie się delikatne. Utraci też charakterystyczny rybi zapach. Dowiedzcie się jak prawidłowo użyć tych składników, by osiągnąć pożądany efekt. Potrawy ze śledzi bywają naprawdę smaczne. Wystarczy wspomnieć śledzia w curry czy poznańską sałatkę z jajkami. Najlepszą ryba o ich przyrządzenia jest śledź prosto z beczki. Zanim jednak zabierzemy się za marynowanie, trzeba go dobrze wymoczyć. Podpowiadamy jak zrobić to poprawnie.
Kanapki z pastą są świetne na śniadanie, pasują też na kolację. Nie ma w nich nudy, za to są pełne smaku. Dziś podajemy wam przepis na przepyszną pastę z makreli z ogórkiem kiszonym i cebulą. Do jej przygotowania wystarczy kilka minut, a wszyscy z pewnością zjedzą je z wielką ochotą. Pastę do pieczywa możesz przygotować z jajek, twarogu, mięsa czy warzyw. Jednak to pasta rybna kryje w sobie najwięcej zdrowia i składników odżywczych. Dużo w niej bowiem pełnowartościowego białka i cennych tłuszczów. A gdy jeszcze wzbogacisz ją ogórkiem kiszonym i cebulą jej pożywność wzrośnie, a smak eksploduje.
Ryba w cieście francuskim to pomysł na obiad lub ciepłą przekąskę dla całej rodziny. Dorsz zapieczony z czerwonym pesto w delikatnym i chrupiącym cieście francuskim zachwyci wszystkim domowników. Poznaj przepis na rybę inaczej, czyli rybę w cieście francuskim.Ryba w cieście francuskim to prosty i smaczny dodatek do obiadu, kolacja lub przekąska na ciepło. Delikatny filet z dorsza oprószony solą i pieprzem ziołowym smakuje fenomenalnie, kiedy zapieczesz go z pesto w chrupiącym, lekko słodkim cieście francuskim. Pesto czerwone to pasta z suszonych pomidorów, czosnku, orzechów lub migdałów z oliwą i ziołami. Gotowe pesto kupisz w każdym większym sklepie, jednak polecam do przygotowania pesto samodzielnie, domowe, czerwone pesto wykorzystasz później do wielu innych dań.Ciasto francuskie również możesz przygotować w domu, jest proste i składa się z kilku podstawowych składników, takich jak mąka, masło, cukier. Tu poznasz przepis na obłędne ciasto francuskie, znacznie smaczniejsze i zdrowsze od gotowego produktu.