Placki ziemniaczane mają wielu amatorów. Przygotowane według przepisu Magdy Gessler wyjdą chrupiące i wyjątkowo puszyste. Sekretem ich smaku i tekstury jest dodatek śmietany i czosnku. Tak wyrazistych i pełnych charakteru placków jeszcze nie jedliście. Koniecznie spróbujcie. Magda Gessler słynie ze skutecznych patentów na pyszne dania kuchni polskiej. Wystarczy wspomnieć jej doskonały przepis na sernik krakowski czy niezawodne wskazówki dotyczące przyrządzania kotletów mielonych. Placki ziemniaczane przygotowane według jej sprawdzonej receptury równie pozytywnie was zaskoczą.
Czasem jedynym czego potrzeba do poczucia całkowitego spełnienia, jest porządny i sycący obiad - taki, jak poniższe zapiekane ziemniaki. Faszerowane są boczkiem oraz żółtym serem, a ich przygotowanie jest szybkie i proste. Mały nakład pracy, a przy okazji oszałamiający efekt to cechy, które wyróżniają prezentowane przez nas ziemniaki. Ziemniaki stanowią podstawę naszej diety już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Niska cena, łatwa dostępność, duża uniwersalność oraz pyszny smak sprawiają, że są idealnym składnikiem do gotowania. Aby ziemniaki smakowały obłędnie, należy wzbogacić je o aromatyczne dodatki. Boczek oraz ser, które stanowią główną część farszu, dodają kartoflom smaku oraz treściwości, przez co ciężko się od nich oderwać.
Szukasz pomysłu na obiad bez mięsa? Proponujemy przedwojenne kotlety ziemniaczane z pieczarkami. Zrobisz je szybko i z niewyszukanych składników. Wystarczy, że ugotujesz ziemniaki, wytłuczesz je, wymieszasz z kilkoma dodatkami, a potem uformujesz z nich kotlety, skrywając w środku aromatyczną niespodziankę. Na koniec pozostanie ci je tylko usmażyć. Lubimy ziemniaki za ich neutralny smak, uniwersalność, cenę i dostępność. Choć zwykle lądują na talerzach w charakterze dodatku do obiadu, to można z nich przygotować pyszne dania. Choćby takie jak to, które za chwilę przygotujemy. Przepis na kotlety ziemniaczane z pieczarkami jest przedwojenny. Można więc się spodziewać tradycyjnej metody przygotowania i tylko niezbędnych składników. Efekt za to jest bardzo smaczny. Jeśli chcecie, farsz do kotletów możecie też zrobić z grzybów suszonych.
Placki ziemniaczane potrafią być pyszne, jednak nie zawsze są w 100 procentach udane. Sprawdź, co zrobić, żeby placki ziemniaczane wyszły idealnie chrupiące. Wystarczy jedna, prosta sztuczka, dzięki której już nigdy nie wyjdą twarde i niesmaczne. Idealne placki ziemniaczane powinny być chrupiące z wierzchu oraz miękkie i wilgotne w środku. Takie placki zjadamy z wielką przyjemnością, np. w towarzystwie śmietany i cukru czy pikantnego sosu.
Zupa ziemniaczana na żeberkach, inaczej kartoflanka, to tradycyjna, prosta zupa, która zachwyca swoim smakiem i niezwykłym aromatem. Zupa z dodatkiem włoszczyzny, doprawiona natką pietruszki i suszonym majerankiem smakuje jak u babci. Poznaj przepis na zupę ziemniaczaną na żeberkach, idealną na zimowy obiad.Zupa ziemniaczana to smak mojego dzieciństwa, jest bardzo prosta bo złożona wyłącznie z kilku składników, które w połączeniu tworzą jednak doskonały obiad dla całej rodziny. Gotowany na żeberkach wieprzowych wywar jest bardzo aromatyczny i rozgrzewający, świetnie sprawdzi się więc w chłodne, zimowe dni.Kartoflankę doprawiam posiekaną natką pietruszki i majerankiem, ponieważ zioła doskonale poprawiają smak zarówno mięsa, jak i warzyw i ziemniaków. Ziemniaki przed dodaniem do zupy podsmażam na oliwie, dzięki czemu zyskują jeszcze lepszy smak. Zupę ziemniaczaną zagęszczam odrobiną mąki pszennej. Przed dodaniem mąki do wywaru, hartuję ją w zimnej wodzie, żeby nie powstały grudki mąki, które psują wygląd i smak potrawy. Na każdy talerz wykładam po 1 żeberku i zalewam wywarem, tak podana zupa błyskawicznie znika z talerzy.Na żeberkach ugotujesz wiele smacznych, tradycyjnych zup- tu poznasz przepis na pożywny krupnik na żeberkach. W tym artykule natomiast sprawdzisz, jak ugotować perfekcyjny kapuśniak na żeberkach i boczku.
Macie ochotę na pożywną, klasyczną zupę? Zapraszamy na zupę ziemniaczaną z kiełbasą. Jest ona doskonałym pomysłem na tani obiad, bo do jej przygotowania potrzebujesz tylko kilku prostych składników. Ugotujcie, a zapewniamy, że niejeden z domowników poprosi o dokładkę. Pomysłowa gospodyni domowa potrafi ugotować coś z niczego. No może nie dosłownie z niczego, ale z tego, co ma pod ręką. Właśnie z takich niewyszukanych składników można przygotować zupę ziemniaczaną. By nabrała smaku, warto do niej dodać podsmażoną kiełbasę. W ten sposób powstanie smaczny obiad za grosze.
Jeśli szukasz inspiracji na smaczną kolację, mamy dobry pomysł. Przygotuj przepyszne pieczone ziemniaki z serem. Przygotowanie ich i upieczenie zajmie nie więcej niż godzinę. Doskonale będą smakować podane z maślanką czy kefirem. Oto nasz prosty przepis.Bardzo lubimy ziemniaki. I to w każdej postaci. Zwykle podajemy je gotowane, jako dodatek do obiadu. Dziś jednak proponujemy, by zagrały główną rolę. Podgotuj je, nadziej prostym farszem i zapiecz. Niecodzienna, szybka kolacja gotowa.
Placki ziemniaczane z cebulą, boczkiem i bez dodatku mąki to prawdziwy hit kulinarny. Puszyste, chrupiące placki podane ze śmietaną i szczypiorkiem to pomysł na pyszny i prosty obiad lub kolację. Zaskocz biskich i przygotuj placki w nowej odsłonie, czyli placki ziemniaczane z cebulą i bez mąki.Placki ziemniaczane z dodatkiem płatków owsianych są miękkie, puszyste, ale mają również chrupiącą, złocistą skórkę. Płatki są zdrową alternatywą mąki pszennej i doskonale zagęszczają masę ziemniaczaną. Do placków zawsze wybieram płatki błyskawiczne, są mocno zmielone, dzięki czemu lepiej przywierają do reszty składników.Do placków ziemniaczanych wykorzystuję ziemniaki zeszłoroczne lub ziemniaki mączne, np. Sante, Orlik, Irysy. Odmiany te, podobnie to starych ziemniaków, mają dużo skrobi, a mało wody. Placki są więc zwarte i nie rozpadają się podczas smażenia.Placki z cebulą i boczkiem podaję z posiekanym szczypiorkiem i kwaśną śmietaną 18%, to najprostsze i moim zdaniem najsmaczniejsze połączenie. Jeśli masz ochotę na placki z sosem- tu poznasz przepis na placki po węgiersku z mięsno- paprykowym gulaszem, są równie pyszne i wychodzą za każdym razem.
Chrupiące, smaczne a przy tym lekkie placki ziemniaczane? To możliwe. Wystarczy odpowiednie smażenie, a rarytas będzie zdrowy. Zaopatrzcie się w dobrą patelnię i wypróbujcie nasz nowy przepis. Zaskoczy was delikatność tych placków.Placki ziemniaczane uważane są za danie tłuste i przez to niebezpieczne dla zdrowia. Wiele osób, chcąc schudnąć, unika ich. Tymczasem stosując odpowiednie patenty, m.in. smażąc bez tłuszczu, nasze placki będą lekkie. Bez obaw — pozostaną przy tym tak smaczne, jak tradycyjne, smażone na oliwie.
Faworki i Tłusty Czwartek to nierozerwalne połączenie, z którego mało który smakosz jest w stanie zrezygnować. Aby zachwycić swoich bliskich kunsztem kulinarnym, zaskocz ich faworkami na bazie ziemniaków. Taka wersja słodkiej przekąski jest równie krucha co klasyczna, a jeśli użyjesz ziemniaków o żółtym miąższu, będzie miała intensywniejszy kolor. Faworki jawią się jako skomplikowany w przygotowaniu deser, który wymaga wielu lat doświadczenia i wprawy. W praktyce zrobienie faworków własnymi rękoma nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, ziemniaczane faworki nie potrzebują tak intensywnej pracy. Zwykłe faworki trzeba uderzać wałkiem przez kilkanaście minut - poniższa masa po wstępnym zagnieceniu jest gotowa do rozwałkowania.
Zapiekanka ziemniaczana jest doskonałym pomysłem na niedrogi obiad lub kolację. Możecie do niej dodać składniki, które macie właśnie pod ręką. Dziś podamy wam przepis na prostą i smaczną zapiekankę z ziemniaków, boczku i cebuli. Te składniki doskonale się ze sobą komponują. Przekonajcie się o tym sami. Zapiekanki mają sporo zalet. Są tanie, robi się je szybko i nie ma przy nich dużo pracy. Rozdrobnione składniki wystarczy tylko umieścić w żaroodpornym naczyniu, przyprawić i zalać sosem. Resztę pracy robi za nas piekarnik.
Choć ziemniaki można smażyć i piec, to jednak zazwyczaj je gotujemy. Ziemniaki z wody i ziemniaczane purée są najpopularniejszymi dodatkami do dań obiadowych. Robi się je prosto, szkoda tylko, że trzeba długo czekać, by się ugotowały. Na szczęście mamy tajny patent na błyskawiczne gotowanie ziemniaków. Większość z nas woli do obiadu ugotowane ziemniaki niż ryż czy kaszę. Prawda jest jednak taka, że schodzi się z nimi dłużej. Po pierwsze trzeba je obrać, po drugie gotują się dłużej niż kasza czy ryż. By przyspieszyć ten proces, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Oto i one.
Placki ziemniaczane ceni wielu smakoszy. Najczęściej przygotowuje się je ze świeżych ziemniaków, których ścieranie bywa mozolne. Przedwojenny przepis wykorzystuje już ugotowane ziemniaki, których rozdrobnienie nie jest już aż tak czasochłonne. Sprawdźcie ten pomysł koniecznie. Podpowiadaliśmy wam już wiele sposobów na przyrządzenie placków ziemniaczanych m.in. recepturę z dodatkiem śmietany czy drożdży. Tym razem prezentujemy wam przepis, który pomoże wam wykorzystać pozostałe po obiedzie ziemniaki w bardzo satysfakcjonujący sposób. Wystarczy chwila, by zamienić je w popularny rarytas.
Kopytka są doskonałym sposobem na wykorzystanie ziemniaków z poprzedniego dnia. Ziemniaki wystarczy wytłuc, zagnieść z kilkoma dodatkami, pokroić i ugotować. Tak przygotowane kluski świetnie smakują podane np. z gulaszem. Teraz przedstawimy wam jednak przepis na smakowite, tradycyjne kopytka w słodkiej, zniewalającej panierce. Możesz je zjeść same, bez żadnych dodatków. Ziemniaki zajmują w polskiej kuchni bardzo ważną pozycję. Najpopularniejsze są gotowane, serwowane do obiadu. Gdy przesadzimy z ich ilością, warto przerobić je na zupełnie nową, pyszną potrawę. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a domownicy będą zajadać się np. pysznymi kopytkami.
Czy jest coś pyszniejszego niż chrupiące z wierzchu i delikatne w środku bułeczki? Przygotujcie je w domu, wykorzystując ugotowane ziemniaki, a wasze kanapki będą tak smaczne, jak nigdy wcześniej. Przepis jest naprawdę prosty. Jakiś czas temu pisaliśmy, jaki tłuszcz najlepiej jest stosować do smarowania pieczywa i zdradzaliśmy patenty na skuteczne zamrożenie chleba. Wracamy z recepturą na bułeczki ziemniaczane. Chrupiąca skorupka i doskonałe, mięsiste wnętrze oczarują was od pierwszego kęsa.
Jeśli szukasz pomysłu na prosty i pyszny obiad, mamy dobry pomysł. Przygotuj zapiekankę ziemniaczaną z kiełbasą i cebulą. Nie ma przy niej dużo pracy, a składniki zapewne masz pod ręką. Podgotuj je tylko, pokrój w plastry, ułóż warstwami i polej prostą mieszanką. Tą potrawą nasyci się cała rodzina i to za grosze. Zapiekanki są dobrym pomysłem na szybkie danie. Wystarczy tylko zestawić kilka składników, polać sosem, zapiec i gotowe. Podstawą zapiekanki są zwykle ziemniaki, ryż, makaron lub kasza. Gdy dodasz do nich trochę warzyw, mięsa czy wędliny powstanie pożywne danie. Jego dopełnieniem będzie sos. Zrobisz go, łącząc śmietanę, jajko i przyprawy.
Kopytka są jednymi z najpopularniejszych klusek ziemniaczanych. Zwykle robimy je z ziemniaków, które zostały nam z obiadu z poprzedniego dnia. Jeśli chcecie odmienić ich smak, dodajcie do ciasta drobno posiekany, zielony dodatek. Oto jak przygotować obłędne kopytka z czosnkiem niedźwiedzim. Zielenina jest dodatkiem, który podnosi smak i wartość odżywczą każdej potrawy. Zawiera mnóstwo witamin i soli mineralnych, a także innych, wartościowych składników. Ma orzeźwiający zapach i wyraźny smak.Najpopularniejszą zieleniną w naszej kuchni jest natka pietruszki, szczypiorek i koperek. Jednak bez problemu można też kupić aromatyczne zioła. Wśród nich jest niezwykle aromatyczny i zdrowy czosnek niedźwiedzi.
Kiszka ziemniaczana jest oryginalnym i pysznym specjałem. Możecie jej spróbować, będąc na wschodzie Polski, czasami też kupić w sklepie. Co ciekawe, choć zwykle leży obok wędlin, mięsa zawiera niewiele. Dziś podamy wam prosty przepis na kultową kiszkę ziemniaczaną z wędzonym boczkiem. Takiej w sklepie z pewnością nie kupicie. Kiszka ziemniaczana jest bardzo sycąca, choć w głównej mierze składa się z ziemniaków. Przypieczona, z chrupiącą skórką smakuje wyśmienicie. Można ją też kupić w sklepach, jednak dość rzadko. Jeśli więc macie na nią ochotę właśnie teraz, a w pobliskich sklepach ślad po niej zaginął, przygotujcie ją domowym sposobem. To nie takie trudne. Koniecznie pamiętajcie jednak o jednym dodatku. Jest nim wędzony boczek, który doda temu rarytasowi niezwykłego smaku i większej soczystości. Wcześniej pokrójcie go w kostkę i podsmażcie, dzięki czemu wydobędziecie z niego jeszcze więcej smaku.
Lubicie gołąbki? A znacie ich bezmięsną wersję? Jeśli nie, czas najwyższy — poznajcie najlepsze na świecie gołąbki po ukraińsku. Wszystko bez mięsa i ryżu, za to z innymi wspaniałymi dodatkami. Dzięki nim gołąbki są lekkostrawne i pożywne i z pewnością zrobią furorę wśród domowników. Koniecznie przetestujcie ten przepis.Gołąbki z kapusty są tą potrawą, którą zawsze chętnie zjemy, choć nie koniecznie chce się ją nam przygotowywać. Wiadomo, jest przy nich trochę pracy, więc nie zawsze znajdziemy wystarczająco dużo czasu, by je przygotować. Jednak naprawdę warto. Zwłaszcza że to danie doskonale nadaje się do odgrzewania. Możecie się więc nim żywić nawet przez 3 dni. Najbardziej znaną u nas wersją gołąbków, są te z dodatkiem ryżu i mięsa. Prawda, są smaczne, ale czasami warto spróbować czegoś nowego. I dla większości osób z pewnością taką nowością będą gołąbki bez dodatku mięsa. Miejsce tego składnika zajmą dziś ziemniaki, a ich dopełnieniem będą zdrowe kasze.
Pieczone placki ziemniaczane to chrupiąca i pyszna alternatywa dla tradycyjnych placków smażonych na oleju. Pieczone placki są mniej kaloryczne, lekkostrawne, a smakują identycznie. Poznaj przepis na pieczone placki ziemniaczane z chrupiącą skórką.Lubisz placki ziemniaczane, ale nie jesz ich za często, ponieważ są tłuste i ciężkie? Placki pieczone w piekarniku nie zawierają grama tłuszczu, są idealnie chrupiące i możesz jeść je bez wyrzutów sumienia. Placki przygotuj z ziemniaków zeszłorocznych lub odmian mącznych, które zawierają sporą ilość skrobi, dzięki czemu masa na placki jest zwarta i dodasz do niej małą ilość mąki pszennej. Odmiany ziemniaków mącznych, czyli typu B lub C równie dobrze sprawdzą się do przygotowania klusek śląskich i kopytek.Placki ziemniaczane pieczone doskonale smakują zarówno na słodko z cukrem, jak i wytrawnie, podane z kwaśną śmietaną lub jogurtem greckim i szczypiorkiem. Do placków możesz również przygotować sos pieczarkowy lub mięsny sos węgierski. Każda wersja dania jest wyśmienita i błyskawicznie znika z talerzy.
Trzymacie ziemniaki w foliowej reklamówce lub w lodówce? To błąd, przez który wasze warzywa zmieniają swój smak. Dowiedzcie się, w jaki sposób możecie je bezpiecznie przechować przed ugotowaniem czy upieczeniem. Wielu smakoszy zna i ceni potrawy ziemniaków takie jak placki czy pyzy. Aby wyszły pyszne, do ich przyrządzenia potrzebne są dobrej jakości ziemniaki. Podpowiadamy jak przechować kupione bulwy, by zachowały swoje walory smakowe.
Placki ziemniaczane są kultowym daniem, które najczęściej przygotowuje się w domowym zaciszu. Aby placki nie piły zbyt wiele tłuszczu podczas smażenia, dodaj do ciasta odrobinę alkoholu. Po ugotowaniu placuszki zachwycą cię swoją chrupkością oraz idealnym poziomem wysmażenia. Placki ziemniaczane to z pozoru banalnie prosta potrawa, która charakteryzuje się jednak pewnymi problemami. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dodanie do surowego ciasta nieco alkoholu sprawi, że placki nie nasiąkną tłuszczem i będą jeszcze lepsze. Nie ma potrzeby obawiać się, że w cieście znajdują się resztki alkoholu po usmażeniu. Wysoka temperatura sprawi, że ten szybko wyparuje i nie będzie po nim żadnego, nawet najmniejszego śladu.
Babka ziemniaczana może przybrać wiele form i dzisiaj prezentujemy wersję ze Śląska - kartoflak. Śląska potrawa to świetny sposób na zagospodarowanie resztek z lodówki, które zalegają z wczorajszego obiadu. Przygotowanie kartoflaka jest banalnie proste, a efekt zniknie z talerzy domowników w kilka chwil. Babka ziemniaczana wywodzi się z kuchni białoruskiej, która opracowana została na podstawie łatwo dostępnych i tanich składników. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc cieszyć się jej smakiem. Na Śląsku babkę ziemniaczaną określa się mianem kartoflaka. W innych rejonach mawia się na nią bugaj, rejbak, kugiel, kugel, terciek, nagus oraz knia.W przepisie poniżej użyta została kiełbasa, lecz można zamienić ją na jakąś inną wędzoną wędlinę, bądź całkowicie z niej zrezygnować. W takiej sytuacji zalecamy wkrojenie większej ilości słoniny, aby wyważyć ewentualne braki.
Placki ziemniaczane z uwagi na swoją prostotę i szybkośc przygotowania, są często wybierane przez Polaków jako pomysł na Obiad. Magda Gessler dodaje do swoich placków odrobinę kwaśnej śmietany, dzięki czemu stają się kremowe i askamitne. Poniżej dokładnie krok po kroku wyjawiamy tajniki najlepszych placków. Placki ziemniaczane nie są skomplikowanym przepisem, stąd tak ogromna popularność potrawy. Jej ogromną zaletą jest możliwość podania na słodko, jak i na słono, co ułatwia dopasowanie ich do preferencji gości. Magda Gessler do placków dokładka jedną łyżkę kwaśnej śmietany, która sprawia, że po usmażeniu w środku są delikatne i kremowe, a na zewnątrz zachowują wspaniałą chrupkość. Po spróbowaniu każdy będzie błagał cię o przepis.
Pyzy są pysznym ziemniaczanym specjałem, po który z chęcią sięga wielu smakoszy. Niewielu jednak wie, że aby wyszły naprawdę smaczne, należy użyć odpowiedniej odmiany ziemniaków. Planując przygotowanie tego rarytasu, zaopatrzcie się w mączyste bulwy, a danie na długo zapadnie wam w pamięć. Odpowiedni wybór ziemniaków sprawi również, że pyzy nie rozpadną się w trakcie gotowania. Do przygotowania pyz najlepsze będą ziemniaki typu C, czyli takie, w których zawartość skrobi jest naprawdę wysoka. Podczas zakupów zainteresować was więc powinny takie odmiany jak tajfun, bryza, gracja czy bzura. Z nich pyzy wyjdą niezwykle delikatne.
Placki ziemniaczane z kapustą kiszoną i gotowanymi ziemniakami to świetna alternatywa dla tradycyjnych placków. Placuszki są puszyste, miękkie, a doprawione majerankiem i kminkiem zyskują niepowtarzalny smak. Poznaj przepis na wyśmienite placki ziemniaczane z kapustą.Placki ziemniaczane z gotowanych ziemniaków i kapustą kiszoną odkryłam jakiś czas temu i są jedną z moich ulubionych wersji dania. Placki są puszyste, mają świetny smak ziemniaków, kapusty, cebuli z wyczuwalną nutą kminku i majeranku, są przepyszne.Placki możesz podać samodzielnie z kwaśną śmietaną, możesz również przygotować do nich mięsny sos węgierski do placków lub sos pieczarkowy. Każda wersja podania smakuje rewelacyjnie i zawsze wszystkim smakuje.Dodatkowym atutem tych niezwykłych placków jest gotowanie ziemniaków, dzięki czemu zaoszczędzisz wiele czasu na tarcie i odciskanie ziemniaków z wody. Jedyne, co musisz zrobić, to przecisnąć je przez praskę do ziemniaków. Jeśli masz ochotę na placki w nowej odsłonie- tu poznasz przepis na tradycyjne litewskie placki z mięsem, są puszyste, pożywne i pyszne.
Podczas pieczenia chleba własnoręcznie, w całym domu unosi się piękny zapach, który od razu wywołuje ślinotok. Dzisiaj prezentujemy przepis na bochenek z dodatkiem ziemniaków. Kartofle powodują, że pieczywo jest wewnątrz wilgotne i puszyste, a skórka staje się nad wyraz chrupiąca. Więcej nie kupisz go w sklepie. Pieczywo dostępne w sklepach spożywczych i piekarniach smakuje każdemu, lecz nigdy nie może się równać z dobrym chlebem upieczonym samodzielnie. W takim bochenku można bowiem wyczuć włożoną weń pracę i czas przez piekącego. Choć dodanie ziemniaków do ciasta na chleb może wydawać się z pozoru niecodzienne, ma to swój cel. Ugotowane pyrki zwiększają wilgotność oraz puszystość chleba, a także ułatwiają uzyskanie chrupiącej skórki na powierzchni.
Puree z cukinii jest zdrowym i aromatycznym dodatkiem do obiadów. Przygotujesz je w prosty sposób, również jako samodzielne, lekkie i pyszne danie. Poznaj przepis na puree z cukinii z ziemniakami, czosnkiem, pietruszką i oliwą z oliwek.Cukinia jest warzywem, które dostaniemy w sklepach przez cały rok. Cukinia jest bardzo zdrowa- zawiera żelazo, magnez, potas, a także beta- karoten i wiele witamin, w tym C, K i B. Warzywo ma w kuchni uniwersalne zastosowanie, z cukinii ugotujesz wyśmienitą zupę krem, dodasz ją do leczo, zrobisz sos do makaronu.Puree z cukinii z ziemniakami, czosnkiem, pietruszką i oliwą z oliwek jest bardzo aromatycznym dodatkiem do dań obiadowych. Puree pasuje zarówno do drobiu, jak i mięsa czerwonego, ryb i dan warzywnych. Puree jest również świetną, samodzielną przekąską, jest pożywna, zdrowa i lekka, idealna na lunch lub kolację.Jeśli masz ochotę na pyszny, mięsny obiad z puree z cukinii- tu poznasz przepis na policzki wołowe, podane na puree będą wyglądać jak z najlepszej restauracji.