Placki ziemniaczane są wyjątkowo smacznym daniem kuchni polskiej, z którego wielu z nas rezygnuje ze względu na dużą zawartość tłuszczu. Tymczasem smakołyk ten bardzo prosto można przyrządzić bez smażenia w głębokim oleju. Sprawdźcie koniecznie. Placki ziemniaczane kojarzą nam się z potrawą smażoną w głębokim tłuszczu. Nie musi tak jednak być. Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednią patelnią, smażenie bez dodatku oleju czy oliwy będzie możliwe. Pominięcie tłuszczu wcale nie będzie wiązało się z przyrządzeniem niesmacznych placków. Często jest tak, że to właśnie nadmierna jego ilość sprawia, że rarytas jest ciężkostrawny, a jego jedzenie do najprzyjemniejszych nie należy. Smażenie na suchej patelni rozwiązuje ten problem.
Zupa chrzanowa z ziemniakami pieczonymi hasselback to pomysł na tradycyjne danie w zupełnie nowej odsłonie. Zupa jest bardzo aromatyczna, gotowana na boczku, doprawiona majerankiem. Pieczone ziemniaki po szwedzku z rozmarynem idealnie uzupełniają danie. Poznaj przepis na oryginalną zupę chrzanową z ziemniakami pieczonymi.Zupa chrzanowa z boczkiem wędzonym, tartą pietruszką, chrzanem i śmietaną jest pyszną i bardzo aromatyczną zupą. Danie koniecznie ugotuj na bulionie warzywnym, który dodatkowo wzmocni walory smakowe potrawy. Zupę chrzanową można podać na wiele sposobów- z grzankami, z chipsami z boczku, w formie kremu, jeśli dodasz do wywaru więcej warzyw. Każda zupa ma genialny smak i jest rewelacyjną zupą np. na Wielkanoc. Zupa z ziemniakami hasselback to zupełnie nowa odsłona zupy, koniecznie musisz jej spróbować.Ziemniaki hasselback to chyba najsmaczniejszy sposób podania ziemniaków, który w dodatku cieszy również oczy. Krojone w plastry ziemniaki, przekładane czosnkiem, skropione oliwą i pieczone z gałązkami rozmarynu smakują fenomenalnie i wyglądają bardzo zjawiskowo.Jeśli szukasz pomysłu na ziemniaki po szwedzku- tu poznasz przepis na ziemniaki hasselback z boczkiem i szczypiorkiem, są idealne na tani i pyszny obiad.
Babka ziemniaczana bywa nazywana kartoflakiem, kartoflarzem oraz tarciuchem. Specjał świetnie sprawdzi się jako smaczny obiad czy sycąca kolacja. Ziemniaczane ciasto przyrządzone z dodatkiem pieczarek zachwyci was swoim aromatem i bogatą konsystencją. Konieczne je wypróbujcie. Babka ziemniaczana jest świetną alternatywą dla placków. Starte na tarce surowe ziemniaki będą równie pyszne, a przyrządzimy je z dużo mniejszą ilością tłuszczu. Podpowiadaliśmy wam już, jak przygotować ten specjał z boczkiem i kiełbasą. Tym razem proponujemy, by dodać pieczarki. Danie będzie wyjątkowo aromatyczne i delikatne.
Idealna zapiekanka ziemniaczana powinna charakteryzować się intensywnym smakiem i zdolnością napełnienia żołądka na wiele godzin. Poniższy przepis pozwala wykonać taki posiłek. Ugotowane i pokrojone w grube plastry ziemniaki, w połączeniu z kapustą i śmietanowym sosem, nie mają sobie równych. Zapiekanka z ziemniakami i kapustą stanowi jeden z najprostszych przepisów na tego typu potrawy. Jej dużą zaletą jest wyjątkowo niska cena, a także prostota - po włożeniu naczynia żaroodpornego do piekarnika można o nim na chwilę zapomnieć. W sezonie warto pokusić się o zamianę zwykłej kapusty na młodą. Dzięki temu zapiekanka staje się delikatniejsza w smaku i lepiej pasuje do wiosennego klimatu.
Jeśli tak jak i my nie lubicie nic marnować, podamy wam niezwykły przepis na zupę z liści rzodkiewki. Dzięki temu te zdrowe i smaczne liście już nigdy nie wylądują w koszu. A wy będziecie mogli się raczyć niepowtarzalnym smakiem, apetycznej i zdrowej zupy. Wiele warzyw korzeniowych ma jadalne liście. Znamy już doskonały smak zupy z liści buraka czy aromatyczną natkę pietruszki. Jednak liście rzodkiewki zwykle lądują w koszu na śmieci. Najwyższy czas to zmienić, bo są one jak najbardziej jadalne, a do tego bardzo zdrowe. Zawierają bowiem dużo witamin i soli mineralnych.
Wszyscy wiedzą, że nic nie smakuje tak dobrze, jak połączenie elastycznych klusek śląskich z gęstym mięsnym sosem. Jednym z najlepszych sposobów na podkreślenie smaku śląskiego przysmaku, jest dodanie do niego zwykłego jabłka. Owoc nada im delikatną słodycz, która pysznie kontrastować będzie do wytrawności sosu. Kluski śląskie są sztandarowym składnikiem polskiej sztuki kulinarnej. Ich sekretem jest charakterystyczne wgłębienie na środku, które kojarzy każdy. Do jego wnętrza wlewa się sos i za jednym kęsem można poczuć więcej smaku. Jabłko w cieście na kluski śląskie może dziwić, lecz warto dać mu szansę. Finalnie różnica w smaku nie jest ogromna, lecz można ją wyczuć, co może zostać szczególnie docenione przez największych smakoszy, szukających nawet najmniejszych niuansów smakowych.
Krokiety ziemniaczane są pysznym sposobem na szybki i sycący obiad. Jeżeli tylko macie pod ręką ugotowane ziemniaki, przygotowanie dania zajmie wam dosłownie kwadrans i nie będzie wymagało zawijania. Spróbujecie? Krokiety są kolejnym po kopytkach czy cepelinach pomysłem na wykorzystanie nadmiaru ugotowanych ziemniaków. Tym razem zrezygnujemy z klasycznej metody przyrządzania tego specjału polegającej na zawijaniu farszu w ciasto i po prostu opanierujemy ziemniaczaną masę. Będzie naprawdę smacznie.
Wasze ziemniaki kiełkują mimo odpowiedniego przechowywania? Nadal możecie je zjeść. Musicie tylko spełnić jeden warunek — usunąć skórkę wraz z nowymi pędami. Wiedzieliście o tym? Z ziemniaków przygotujemy wiele smacznych potraw. Świetnie sprawdzają się zarówno jako materiał na chrupiące placki z gulaszem czy zapiekankę z serem i warzywami. Lubimy je bardzo i kupujemy w większych ilościach. Równie często obserwujemy, jak, mimo przechowywania w chłodnej kuchennej szafce czy w ciemnej piwniczce, na skórce bulw pojawiają się młode pędy. Wyrzucamy wtedy warzywa, nie chcąc ryzykować zatrucia. Niesłusznie.
Sernik to zdecydowanie jedno z najbardziej lubianych przez Polaków - niezależnie czy w jego wnętrzu obecne są rodzynki, czy nie. Robert Makłowicz do swojej wersji tego ciasta dodaje odrobinę zgniecionych ziemniaków. Dzięki nim sernik wychodzi znacznie puszystszy i bardziej wilgotny. Sernik jest ciastem znanym praktycznie na całym świecie. W większości krajów można znaleźć lokalne przepisy, które często znacznie różnią się od Polskiej. Makłowicz pozostaje jednak przy tradycji, a przynajmniej częściowo. Niecodziennym wyborem jest bowiem wrzucenie do sernika ziemniaków. Jak się okazuje, Robert Makłowicz ma ważny powód, dla którego je dodaje. Kartofle zwiększają wilgotność deseru, puszystość oraz trwałość.
Placki ziemniaczane dla wielu są wspomnieniem z dzieciństwa, lecz niektórzy nieprzerwanie cieszą się ich smakiem. Anna Lewandowska swoje doprawione szczyptą kurkumy placki podaje z aromatycznym sosem pieczarkowym na bazie mleczka kokosowego. Taki posiłek nie tylko pysznie smakuje, lecz jest również wyjątkowo zdrowy. Placki ziemniaczane to szybki sposób na sycący i pożywny obiad, który przy okazji można przygotować za naprawdę małe pieniądze. Najlepiej smakują zaraz po usmażeniu, dlatego nie warto robić ich zbyt dużo. Anna Lewandowska placki polewa sosem z pieczarek, ugotowanym na bazie mleczka kokosowego. Doprawia go mnóstwem świeżego szczypiorku, który dzięki dużej zawartości witaminy C, korzystnie wpływa na zdrowie.
Wiele osób nie wie, jak przygotować sałatkę jarzynową, aby była wyrazista w smaku. Podpowiemy wam, że pomoże w tym dodatkowy składnik. Wcale nie wyszukany, ale bardzo popularny. Wystarczy dodać go łyżkę do warzywnej potrawy, a zyska przyjemny, ostrzejszy smak. Sałatka jarzynowa jest jedną z najpopularniejszych potraw polskiej kuchni. Przygotowywana z pospolitych, korzeniowych warzyw jest tania, ale też bardzo smaczna i zdrowa. Zwykle dodaje się też do niej kiszony ogórek, który wnosi kwaśne nuty, a także słodkie jabłko. Jednak czasami mimo tych dodatków, brakuje jej wyrazistości. Problem ten można rozwiązać w bardzo prosty sposób.
Zupa fasolowa z ziemniakami, kiełbaską i boczkiem to gęsta, mięsna zupa, pełna smaku i aromatu. Zupa jest świetnym pomysłem na szybki, pożywny i rozgrzewający obiad. Sprawdź, jak zrobić zupę fasolową z ziemniakami, boczkiem i kiełbasą.Zupa fasolowa z ziemniakami, kiełbasą i boczkiem to zupa, która często pojawiała się w moim rodzinnym domu. Tradycyjna, gęsta, rozgrzewająca zupa gotowana na włoszczyźnie i doprawiona majerankiem była świetnym daniem w chłodne, zimowe dni po powrocie z pracy i szkoły.Wiele osób rezygnuje z gotowania zupy fasolowej ze względu na wzdymające właściwości strączków, jest jednak na to skuteczny sposób. Do fasoli dodaj napar z kminku i majeranku, zioła skutecznie neutralizują enzymy w strączkach odpowiedzialne przykre dolegliwości układu pokarmowego.Tak przygotowana fasola będzie nie tylko pyszna, ale i łatwo przyswajalna. Zupę ugotuj z marchewką, pietruszką, cebulą, w ten sposób otrzymasz aromatyczny i smaczny wywar. Mięso dodaj pod koniec gotowania, wcześniej podsmaż je delikatnie na maśle.Jeśli szukasz pomysłu na tradycyjną, polską zupę- tu poznasz przepis na obłędny krupnik przepisu babci Luni, jest bardzo aromatyczny i pożywny.
Ziemniaki przyrządzane na parze będą lekkie, smaczne, a przede wszystkim zdrowsze niż gotowane tradycyjnie czy smażone. Taka metoda obróbki termicznej pozwala bowiem zachować znacznie więcej składników odżywczych. Wypróbujcie ją koniecznie. Ziemniaki zawierają m.in. witaminy z grupy B, witaminę C, żelazo czy wapń. Powinny więc często gościć w naszym jadłospisie. Zanim jednak przyrządzicie z nich placki czy sałatkę, spróbujcie, jak smakują solo. Wystarczy podkreślić ich smak podstawowymi przyprawami np. czosnkiem.
Placki ziemniaczane często stają się naszym awaryjnym obiadem. Dlatego dziś powiemy wam, jak zrobić nieziemsko wyrośnięte, sycące placki ziemniaczane z dodatkiem kaszy manny. Będą jeszcze bardziej pożywne i z powodzeniem zastąpią treściwe danie obiadowe. Do przygotowania placków ziemniaczanych wystarczą ziemniaki, jajko i trochę mąki. Niektórzy dodają też do nich cebulę. Jednak warto wzbogacić je także w inne składniki, dzięki którym podniesie się wartość odżywcza tego dania. My do ciasta na placki ziemniaczane dodamy dziś kaszę mannę, a także trochę boczku i żółtego sera. Składniki te wpłyną oczywiście nie tylko na pożywność tego dania, ale też na jego smak i konsystencję. Jeśli chcecie, tak przygotowane placki możecie zaserwować z sadzonym jajkiem.
Choć typowo pyzy przyrządza się z farszem mięsnym, równie smaczne są z kapustą i grzybami. Jeśli chcesz mieć pewność, że przepis, z którego będziesz korzystać podczas ich przygotowania, jest dobry, sprawdź poniższą propozycję. Dzięki niej z łatwością zrobisz pyzy o oszałamiającym smaku. Pyzy z kapustą i grzybami są klasyką, za którą większość Polaków wręcz szaleje. Trudno też im się dziwić, wszak konsystencja i smakowity farsz są po prosty zbyt dobre. Co prawda nie są tak popularne, jak te z mięsem, lecz wystarczy znać dobry przepis, aby wszystkich niedowiarków do nich przekonać. Pamiętaj, aby farsz doprawić dużą ilością czarnego pieprzu, gdyż powinien być pikantny.
Planujesz obiad? Może dziś ziemniaki uczynisz jego podstawą? Przetestuj pieczone ziemniaki w szwedzkim stylu. Są szybkie do przygotowania, a do tego syte i smaczne. Podaj je z surówką i sosem czosnkowym, a drugie danie będziesz mieć z głowy. Ziemniaki są najpopularniejszym warzywem w polskiej kuchni. Nie obędzie się bez nich większość zup, a i do drugiego dania nie ma lepszego dodatku. Jeśli jednak znudziły wam się już ziemniaki gotowane, zróbcie pieczone. Są pełne smaku i dostarczają wielu składników odżywczych, zwłaszcza jeśli wzbogacisz je kilkoma dodatkami.
Placki ziemniaczane z sosem musztardowym to pomysł na pożywny obiad dla całej rodziny. Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, podane z domowym, aromatycznym sosem czosnkowym to prawdziwa uczta dla każdego smakosza. Poznaj przepis na placki ziemniaczane z sosem musztardowym.Placki ziemniaczane dopraw suszonym majerankiem i świeżym koperkiem, będą genialne w smaku. Placki podaj z domowym sosem musztardowym, który urozmaica smak smażonych ziemniaków. Sos przygotuj wcześniej, żeby składniki dobrze się połączyły, a sam sos odpowiednio schłodził.Do placków wykorzystaj ziemniaki zeszłoroczne lub mączne odmiany, jak Irys, Orlik, Sante. Ziemniaki te zawierają dużo skrobi, a mało wody, dzięki czemu placki będą miały idealną konsystencję i nie rozwarstwią się podczas smażenia. Plusem jest również mała ilość mąki, czyli zmniejszona kaloryczność potrawy.Jeśli szukasz pomysłu na obiad- tu poznasz przepis na wyśmienite placki ziemniaczane z twarogiem, są przepyszne.
Ziemniaki często goszczą w naszych domach jako element obiadu. Zwykle przyrządzamy z nich kremowe purée albo po prostu podajemy je ugotowane z odrobiną świeżego koperku. Warto urozmaicić ten dodatek. Zwłaszcza że jest wiele sposobów na to, by ziemniaki się nie znudziły. Ziemniaki są niezwykle sycącym i zdrowym warzywem, które podać można na wiele różnych sposobów. Pieczone, smażone czy gotowane — dobrze doprawione posmakują każdemu. Podpowiadamy, czego warto użyć, by osiągnąć najlepsze efekty.
Gotowanie ziemniaków jest jednym z podstawowych sposobów ich przygotowania. Obrane i pokrojone warzywo zazwyczaj umieszczamy w zimnej wodzie i dopiero wtedy zaczynamy je podgrzewać. Zalanie bulw wrzątkiem znacznie skróci czas niezbędny do tego, by stały się miękkie. Ziemniaki przed gotowaniem zazwyczaj rozdrabnia się, co pozwala choć trochę skrócić czas ich obróbki termicznej. Istnieje jednak inny, równie prosty patent, dzięki któremu warzywo będzie gotowe do zjedzenia nawet już po pięciu minutach.
Krokiety są smacznym i lubianym daniem. Ich przyrządzenie nie będzie wymagało wiele zachodu, jeśli ciasto wykonamy z ziemniaków. Masę przygotujemy w kilka chwil, a uformowanie jej nie sprawi wam większych problemów. Zawijanie nie będzie już konieczne. Sprawdźcie ten przepis. Tradycyjnie krokiety przygotowuje się z usmażonego ciasta naleśnikowego, które wypełnia się farszem. Nie zawsze jednak mamy dość czasu, by przygotować tak złożone danie. Podpowiadaliśmy wam już jak zrobić krokiety z pieczarek i jaj na twardo. Tym razem zdradzimy jak do przyrządzenia tej potrawy wykorzystać ugotowane ziemniaki.
Dziś powiemy wam, jak zrobić kultowe kluski szaraki w cudownej okrasie z boczku. Mają tradycyjny smak, który doskonale podkreśla aromatyczna okrasa. Każda babcia z pewnością je pochwali, choć potrawa z pewnością posmakuje też całej rodzinie. Będzie doskonałą odskocznią od klasycznych dań obiadowych.Kluski szare, zwane szarakami, swoją nazwę zawdzięczają barwie, a tę z kolei dodatkowi surowych ziemniaków. Doskonale smakują polane okrasą z wędzonego boczku i cebuli. Można je też podać z kapustą zasmażaną. Prawdziwe niebo w gębie. Spójrzcie tylko na apetyczne zdjęcie zamieszczone w naszym materiale. Pochodzi z kanału Nasze dania na YouTube. Wy też macie ochotę na szare kluski?
Zapiekanka ziemniaczana należy do grupy potraw, które można wykonać niskim kosztem oraz niewielkim nakładem pracy. Zapiekanka z poniższego przepisu charakteryzuje się wyjątkowym aromatem, czego zasługą jest dodanie jedynie 1 łyżki ziół prowansalskich. Zapach unoszący się z piekarnika sprawi, że domownicy nie będą mogli się doczekać obiadu. Zapiekanka ziemniaczana jest świetnym wyborem dla głodomorów, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu na gotowanie. Połączenie soczystego mięsa mielonego z pełnymi smaku pieczarkami sprawia, że każdy kęs jest idealny. Radzimy wykorzystać do dzisiejszej zapiekanki ser o mocnym smaku i zapachu. Zwykła gouda, choć idealna do kanapek, może zostać przykryta innymi smakami.
Obieranie ziemniaków jest prawdziwą zmorą przed praktycznie każdym obiadem w wielu polskich domach. Na szczęście można w prosty sposób wyeliminować ten problem. Wystarczy gotować ziemniaki ze skórką i obrać ją po odcedzeniu. Dodatkowo obieranie ich przed gotowaniem wiele kosztuje - wtedy woda wypłukuje z nich większość wartości odżywczych. Ziemniaki stanowią podstawę diety większości Polaków. Dawniej krajanie zajadali się kaszami, lecz z przybyciem ziemniaków wraz z odkrywcami Ameryki do Europy, kulinarne przyzwyczajenia uległy zmianom. Dzisiaj cieszymy się ich smakiem pod różnymi postaciami. W dużej większości sposoby przygotowania ziemniaków łączy jedna czynność, czyli obieranie ze skórki. Jak zrobić to najlepiej?
Placki ziemniaczane lubi wielu smakoszy. Najsmaczniejsze są wtedy, gdy ich wnętrze jest delikatne i puszyste, a wierzch pozostaje chrupiący. Dodatek sody oczyszczonej pozwoli przygotować właśnie taki specjał. Spróbujcie koniecznie. Podpowiadaliśmy wam już nie raz jak przygotować smaczne placki ziemniaczane. Proponowaliśmy m.in. dodanie do nich pieczarek i sera, a także zdradzaliśmy, jak przyrządzić masę nie ścierając ziemniaków. Tym razem mamy dla was patent, który sprawi, że wasze placki będą pysznie chrupiące z wierzchu i cudownie miękkie w środku. Skusicie się?
Placki ziemniaczane mają duże grono wielbicieli. Wszyscy lubią je jeść, gorzej jest z ich przygotowaniem. Tarcie ziemniaków nie należy bowiem do przyjemności. Mamy jednak dla was dobre rozwiązanie, dzięki któremu placki przygotujesz w mgnieniu oka. Sprawdź, jak zrobić ekspresowe placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków.Klasycznym narzędziem pomocnym przy robieniu placków ziemniaczanych jest tarka. Niektórzy uważają, że powinna mieć małe otwory, inni wolą ścierać ziemniaki na większych oczkach, bo wtedy są bardziej chrupiące. Jednak przy robieniu tych placków warto skorzystać z pomocy domowych urządzeń. Możecie rozdrobnić ziemniaki, używając np. kuchennego robota, malaksera czy blendera. Wystarczy tylko obrać ziemniaki, pokroić je na kawałki i błyskawicznie rozdrobnić.
Zupa brokulowa z parmezanem, ziemniakami, pietruszką i marchewką to pożywna, gęsta, zdrowa zupa, którą ugotujesz w niecałą godzinę. Zupa jest bardzo aromatyczna i niezwykle smaczna, znika więc z talerzy błyskawicznie. Poznaj przepis na zupę brokułową z parmezanem.Sekretem każdej warzywnej zupy, która ma niepowtarzalny smak, jest podsmażenie na maśle lub oliwie wszystkich składników. Podsmażone warzywa są jeszcze smaczniejsze i oddają jeszcze więcej aromatu. Zupę ugotuj na bulionie- danie będzie jeszcze lepsze. Zupę zabiel kwaśną śmietaną, dopraw do smaku gałką muszkatołową, solą i pieprzem, a pod koniec gotowania dodaj starty parmezan, który zagęści danie i będzie taką przysłowiową wisienką na torcie- zupa będzie mocno warzywna, ale i serowa, będzie pyszna.Jeśli szukasz pomysłu a pyszną zupę- tu poznasz przepis na rozgrzewającą zupę grzybową z ziemniakami, jest sycącą i bardzo smaczna.
Ziemniaki gotowane polane sosem śmietanowym zasmażkowym z posiekanym szczypiorkiem to pomysł na pyszny dodatek do obiadu, a także samodzielny posiłek. Ziemniaki z gęstym, kremowym sosem smakują wyśmienicie. Poznaj przepis na sos śmietanowy do ziemniaków.Jeśli nie masz czasu na gotowanie lub chcesz zrobić prosty, tani, ale bardzo smaczny i pożywny obiad, ugotuj ziemniaki, polej je sosem śmietanowym ze szczypiorkiem i podaj albo z piersią z kurczaka, albo z jajkiem sadzonym. Taki obiad posmakuje każdemu, a Ty przygotujesz go błyskawicznie i to z produktów, które z pewnością masz w domu.Sos robię na zasmażce, dzięki czemu sos jest gęsty i bardziej aromatyczny. Do sosu dodaję szczypiorek, kwaśną śmietanę i doprawiam solą i pieprzem. Ziemniaki gotowane polane kremowym sosem smakują wyśmienicie. Sosem możesz polać również ziemniaki pieczone, talarki, ziemniaki w mundurkach.W tym artykule dowiesz się, jak zrobić idealne jajko sadzone, będzie doskonałym dodatkiem do obiadu.
Placki ziemniaczane bezglutenowe z natką pietruszki i śmietaną, to pomysł na pyszny, lekki obiad dla całej rodziny. Placki ziemniaczane z mąki kukurydzianej są równie smaczne, co tradycyjne, a nie zawierają glutenu. Poznaj przepis na wyśmienite, chrupiące placki ziemniaczane bezglutenowe.Mąka kukurydziana jest mąką bezglutenową produkowaną z kukurydzy, dzięki czemu ma piękny złoty kolor. Mąka jest zupełnie neutralna w smaku, możesz wykorzystać ją więc do pieczenia ciast, jak i dań głównych, wytrawnych, w tym właśnie placków. Mąka jest lekka i przede wszystkim bezpieczna dla osób z alergią pokarmową i celiakią. Placki ziemniaczane z mąki kukurydzianej są chrupiące i miękkie jednocześnie, są przepyszne. Dodatek śmietany i koperku dodatkowo je spulchnia w środku i nadaje oryginalnego smaku. Placki ziemniaczane podaj z gęstym jogurtem lub śmietaną, tak podane błyskawicznie znikają z talerzy.Placki zrób z zeszłorocznych ziemniaków, ponieważ zawierają sporą ilość skrobi, a mało wody. Takie ziemniaki łatwo odsączysz po starciu ich na tarce, a podczas smażenia placki nie rozwarstwią się, będą chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku. Do placków z młodych ziemniaków trzeba dodać dużą większą ilość mąki. Jeśli szukasz pomysłu na bezglutenowy obiad- tu poznasz przepis na pizzę bezglutenową, jest wyśmienita.