Jeśli jesteście poszukiwaczami ciekawych smaków, mamy dla was pyszną propozycję. Przygotujcie konfiturę z buraków z dodatkiem imbiru oraz migdałów. Ma słodko-pikantny smak, który doskonale pasuje do drobiu i serów. Jest w sam raz na chłodniejsze dni. Buraki należą do jednych z najzdrowszych warzyw. Działają na nasz organizm wzmacniająco i oczyszczająco. Warto więc po nie sięgać częściej. Tymczasem zwykle robimy z nich zasmażane buraczki, ewentualnie barszcz.Dzisiejsza propozycja z pewnością ucieszy koneserów wyjątkowych smaków. Bo przecież wytrawna konfitura nie co dzień gości w waszej kuchni. A jak się przekonacie, potrafi wnieść do naszych potraw nutę orzeźwienia i zaskoczenia.
Z dżemem, twarożkiem, owocami czy warzywami — naleśniki można podawać na wiele sposobów. Właśnie dlatego, są tak lubiane i często smażone. Dziś prezentujemy wam przepis na wyborne naleśniki na majonezie. Wyjdą bosko aksamitne, zaskoczą was też doskonałym smakiem. Naleśniki są tak proste, a takie doskonałe. Aż trudno uwierzyć, że z mąki, jajek i mleka może powstać coś tak smacznego i uniwersalnego. Do przygotowania dzisiejszych naleśników użyjemy jednak nieco zmodyfikowanych składników, dzięki czemu naleśniki będą jeszcze lepsze.Niektórzy jedzą naleśniki bez żadnych dodatków, inni na szybko smarują je dżemem czy serkiem homogenizowanym. Jednak z naleśników można też zrobić krokiety, zapiekankę, makaron, a nawet tort. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.
Ciasta z owocami zachęcają orzeźwiającym smakiem i przyjemną wilgotnością. A my będziemy was dziś kusić obłędną szarlotką z dodatkiem budyniu. Pokażemy wam krok po kroku jak ją przygotować, dzięki czemu z pewnością się uda. Niech smakuje i cieszy podniebienia wszystkich domowników. Polska jest jednym z największych producentów jabłek na świecie. Nic dziwnego, że jabłka przeróżnych odmian cieszą nas swoim smakiem przez cały rok. Jabłko dobrze jest schrupać na przekąskę, ale też świetnie nadaje się do celów kulinarnych. Jabłka można faszerować, zapiekać, dodawać do pieczonych mięs czy smażonej wątróbki. Doskonale smakują w słodkiej wersji, np. zapiekane z ryżem, dodane do deseru czy ciasta. Dziś połączymy je z budyniem i upieczemy w otulinie kruchego ciasta. Zapraszamy na szarlotkę.
Racuchy smakują o każdej porze dnia. Są też doskonałe na śniadanie. Jeśli masz lekki zapas czasu, przygotuj wyrośnięte i lekkie racuchy. Zdradzimy ci sekret babci Marysi, dzięki któremu rzeczywiście takie będą. Oprósz je cukrem pudrem i podaj z kubkiem kakao. Z pewnością znikną z talerzy w kilka minut.Udane racuchy powinny być miękkie i puszyste i mieć chrupiącą skórkę. Na ich stopień wyrośnięcia wpływa dodany proszek do pieczenia, soda lub drożdże. Babcia Marysia dodaje do nich też kefir, który nadaje placuszkom lekkości i przyjemnego, kwaskowego smaku.
Jesienna aura nie wprawia w dobry nastrój. Poprawmy więc sobie humor czymś słodkim. Dziś będziemy was rozpieszczać deserem nad deserami. Przygotujcie wraz z nami obłędnie czekoladowy i orzechowy sernik Snickers. Tak, ma dużo kalorii. Tak, jest pyszny. A jeden kawałek do małej czarnej z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Jak szaleć, to szaleć. Jak jeść słodkości, to tylko wyborne. Właśnie do takich należy nasz sernik. Kryje w sobie same przysmaki, a więc wilgotny ser, aromatyczną czekoladę, ciągnący kajmak i chrupiące orzeszki. Zwieńczeniem całości jest gęsta polewa czekoladowa. Czy takie połączenie może komuś nie smakować? Nie ma takiej opcji.
Dobrze przygotowana beza jest nie lada rarytasem, a jej upieczenie to prawdziwa sztuka - często w domowym zaciszu słodkości te zwyczajnie się nie udają. Jeśli nie ufasz swojemu piekarnikowi, możesz wykonać je bez pieczenia. Potrzebujesz do tego jedynie mikrofalówki, dzięki której cały proces trwać będzie znacznie mniej czasu, niż tradycyjnie. Beza wywołuje w sporej części kucharzy amatorów pewne obiekcje. Wypiek ten wymaga całkiem sporo doświadczenia i umiejętności, a często wystarcza jeden błąd, aby całkowicie zniszczyć całą swoją pracę - dlatego znacznie bardziej popularne jest kupowanie gotowych bez z cukierni. Warto jednak wypróbować recepturę na bezę bez pieczenia, której cały proces sporządzenia zajmuje jedynie kilka minut minut. Tak krótki czas sprawia, że pysznym łakociem można cieszyć się praktycznie o każdej porze i niezależnie od okoliczności.
Jeśli twoja rodzina lubi słodkości, zaskoczą ją dziś czymś wyjątkowym. Przygotuj rogaliki z pyszną marmoladą według przepisu babci Krysi. Rogaliki doskonale smakują do kawy, herbaty czy gorącego kakao. Zachwycą się nimi mali i duzi. Przygotowanie rogalików wydaje się dość pracochłonne. Połowę czasu zajmuje przygotowanie drożdżowego ciasta, resztę jego wałkowanie i formowanie rogalików. Gdy zrobisz je jeden raz, przekonasz się, że nie ma przy nich, aż tak dużo pracy. A rodzina z pewnością znów będzie się dopominać o to słodkie co nieco.
Krówki to pyszny deser przywołujący wspomnienia z czasów dzieciństwa, który lubi wielu smakoszy. Przyrządzone w domowym zaciszu będą takie, jak lubimy. Wystarczy, że dostosujemy czas podgrzewania masy. Im krócej będziemy gotować mleko i dodatki, tym bardziej ciągnące wyjdą nam krówki. Spróbujcie sami. Domowe desery są niezastąpione. Nie ma chyba okazji, przy której nie można by zjeść tradycyjnej szarlotki czy pysznego sernika. Krówki również mają w naszych sercach specjalne miejsce i warto uraczyć nim gości przy najbliższym spotkaniu. Przysmak ten będzie miał delikatny posmak karmelu, który wszyscy lubimy. W zależności od nastroju i preferencji możemy przygotować zarówno pysznie ciągnące się sześciany, jak i kruche, rozpływające się w ustach kawałki. Wybór należy do was.
Uwaga łasuchy, będziemy kusić. Czym? Cudownymi rogalikami od siostry Anieli, które wychodzą delikatne i puszyste. Zachwycają też doskonałym nadzieniem. Przygotowanie rogalików zajmie oczywiście trochę więcej czasu niż upieczenie drożdżowego placka. Jednak wasza praca zostanie pysznie wynagrodzona. Lubimy ciastka i bułeczki za ich smak i wygodę jedzenia. Nic nie trzeba kroić, rzadko kiedy się kruszy i jest często porcją na jeden kęs. Dodatkową zaletą małych form jest też to, że dłużej zachowują świeżość niż upieczone w blasze ciasto. Ich powierzchnia jest bowiem zapieczona i trudniej wyparowuje przez nią wilgoć. Na dodatek takie ciastka bez problemu można przechowywać np. w puszce czy specjalnym pojemniku. Wszystkie te zalety mają też rogaliki od siostry Anieli. Choć do ciasta dodaje się drożdży, wcale nie trzeba długo czekać na jego wyrośnięcie. Siostra Aniela zaleca bowiem topienie ciasta. Po zarobienie trzeba je włożyć do wody, co znacznie przyspiesza rośnięcie ciasta. Gdy ciasto wypłynie na wierzch, można formować rogaliki.
Jeśli potrzebujecie szybko przygotować dodatek do obiadu, przychodzimy wam z pomocą. Proponujemy orzeźwiającą mizerię, która pasuje do dań mięsnych i z drobiu. Poznajcie genialny patent Kuronia na doskonałą mizerię z dodatkiem cukru pudru, a już nigdy nie zrobicie jej inaczej. Najszybszą mizerię zrobisz, mieszając pokrojone ogórki z solą, pieprzem i śmietaną. Możesz też do niej dodać posiekany koperek lub szczypiorek. Jakub Kuroń doprawia zaś śmietanę cukrem pudrem. Dzięki temu mizeria ma pełniejszy smak, a śmietana staje się jakby bardziej kremowa.
Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że cukier nie jest zdrowy. Często rezygnują więc z jego dodatku do kawy czy herbaty lub zastępują go słodzikiem. A co zrobić ze słodkościami? Przecież bez dodatku cukru stracą swój kuszący smak. Zobacz, czym zastąpić cukier w ciastach i deserach. Biały cukier zwany jest nawet białą śmiercią. To dlatego, że spożywany w nadmiernych ilościach prowadzi do otyłości i wielu poważnych chorób. Niestety nie wprowadza do naszego organizmu nic pożytecznego, a jedynie mnóstwo kalorii. Osoby myślące o swoim zdrowiu często więc rezygnują z używania cukru. Piją więc niesłodką herbatę czy kawę dosładzaną słodzikiem. Trudniej jednak wyobrazić sobie niesłodkie ciasta i desery. Na szczęście mogą pozostać słodkie, a jednocześnie być zdrowszymi. Tak się stanie, gdy zamiast cukru dodasz do nich zdrowy słodzik.
Konfitura jabłkowa znakomicie sprawdza się w roli dodatków do kanapek, naleśników i deserów. Oczywiście najlepiej smakuje taka, którą przygotujemy samodzielnie. Tym razem wzbogacimy ją o imbir. Dzięki temu konfitura będzie jeszcze pyszniejsza i wyrazista.Konfitury i jabłka od dawien dawna idą ze sobą w parze. W każdym domostwie specjał przyrządza się odrobinę inaczej. Niektórzy stawiają na dodatek cynamonu. Jednak równie dobrze możemy sięgnąć po mniej oczywisty składnik.
Musztarda jest jednym z najpopularniejszych sosów. Większość osób kupuje ją po prostu w sklepie. Okazuje się, że z łatwością można ją przygotować w domowym zaciszu. Własnej roboty musztarda za każdym razem wychodzi obłędnie pyszna.Nie da się ukryć, że musztarda często gości na polskich stołach. Chętnie dodajemy ją do rozmaitych potraw, a nawet najzwyklejszych kanapek. Mało kto spodziewałby się, że przyrządzenie własnej musztardy może być tak proste.
Kawa jest napojem, po który sięgamy zwykle, żeby dodać sobie energii i szybko się obudzić. Niektórzy też oczywiście piją małą czarną, bo lubią jej smak i aromat. A wiesz, o jakiej porze najlepiej pić kawę, a o jakiej lepiej zrezygnować z tego napoju?Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Powstało mnóstwo jej wersji, z przeróżnymi dodatkami, ale podstawą każdej jest zwykle filiżanka espresso. W swym składzie kawa zawiera m.in. kofeinę, która ma działanie pobudzające. Poprawia koncentrację, potrafi zwalczyć zmęczenie. Kawa zawiera też przeciwutleniacze, które obniżają prawdopodobieństwo wystąpienia choroby nowotworowej i opóźniają procesy starzenia się komórek.
Jeśli lubicie niezwykłe dodatki do obiadu, mamy dla was pyszną propozycję. Przygotujcie delikatne w smaku gruszki w syropie według przepisu siostry Anastazji. Doskonale pasują do dań z mięs i drobiu, sprawdzą się też jako dodatek do przekąsek i przystawek.Gruszki doskonale smakują jedzone na przekąskę. Jednak można je też dodać do pieczonego drobiu i mięs, podniosą również smak ciast i deserów. Dziś chcemy was namówić do przygotowania gruszkowych przetworów. Gruszki w słodko-kwaśnej zalewie, smakują naprawdę doskonale. Oczywiście pod warunkiem, że kupicie twarde owoce.
O tym, że dzieci lubią słodkości, wie każdy. Z tego powodu pewna babcia zabrała swoje wnuki do sklepu ze słodyczami. Jakież było jej przerażenie, gdy na półce ujrzała słodkości w kształcie męskich genitaliów. Oburzona kobieta zadzwoniła na policję. Choć słodycze nie są zdrowe, to jednak dzieci za nimi przepadają. Doskonale wiedzą o tym sprzedawcy, którzy na wysokości ich oczu ustawiają przy kasach kuszące kolorami słodkości. Pewna babcia w Wielkiej Brytanii chciała zrobić wnukom przyjemność i zabrała je nawet do specjalnego sklepu ze słodyczami. Niestety szybko pożałowała swojej decyzji.
Dżem brzoskwiniowy to słodki, pyszny dodatek do kanapek, grzanek, ciast i deserów. Domowy dżem przygotujesz w dwie godziny, a przetwory zachowają smak i świeżość przez wiele miesięcy, aż do następnego sezonu. Jak zrobić dżem brzoskwiniowy?Brzoskwinie są bardzo smacznymi i zdrowymi owocami, z których możesz przygotować dżem, ciasta, desery, a także nalewki i sosy do mięs. Brzoskwinie bogate są w żelazo, które zwiększa produkcję krwi. Owoce posiadają również błonnik, zmniejszają zły cholesterol i ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych. Dżem brzoskwiniowy jest jednym z moich ulubionych dżemów. Dodaję go do naleśników, gofrów, smaruję nim świeżą chałkę, która razem z mlekiem jest doskonałym pomysłem na pyszne śniadanie na słodko. Dżem brzoskwiniowy wykorzystuję również jako nadzienie do rogalików i ciastek z ciasta francuskiego. Do dżemu możesz wykorzystać każdą odmianę brzoskwiń. Dżem wymaga pasteryzacji, aby zachował świeżość aż do następnego sezonu.
Dżem z wiśni jest świetnym dodatkiem do wielu dań, ciast i deserów. Dżem jest słodki z wyczuwalną, kwaśną nutą owoców. Przetwory zachowują świeżość przez wiele miesięcy, przygotujesz je w tradycyjny sposób lub wykorzystując cukier żelujący. Poznaj przepisy na pyszny dżem z wiśni.Domowy dżem wiśniowy jest słodki o wyraźnym, owocowym smaku. Dżem możesz przygotować z owoców, cukru i soku z cytryny lub dodać do wiśni cukier żelujący, który błyskawicznie zagęści owoce i sok, a dżem będzie gotowy już następnego dnia.Dżem wiśniowy, zarówno przygotowany tradycyjnie, jak i z pomocą cukru żelującego to doskonały dodatek do naleśników, ciast i deserów. Dżem wiśniowy smakuje genialnie z grzankami lub goframi na ciepło. Dżem możesz również dodać do zimnej płyty, jako dodatek do wędlin i pieczonego schabu.
Dynia jest warzywem, po które chętnie sięgamy jesienią. Jest pyszna, zdrowa i pasuje do wielu dań mięsnych i warzywnych. Z dyni możesz przygotować również dżem, który będzie doskonałym dodatkiem do ciast, naleśników, racuchów. Dżem świetnie smakuje również na kanapce i ze słodką chałką. Poznaj prosty przepis na dżem z dyni.Dżem z dyni ma delikatny smak z wyczuwalną, cytrusową nutą. Jest słodki, gęsty i doskonały w smaku. Dżem z dyni możesz pasteryzować lub przełożyć do wyparzonych i gorących słoiczków, dzięki czemu przetwory na długo zachowają swoją świeżość. Do dżemu z dyni możesz dodać również odrobinę cynamonu lub goździki, aby nadać mu bardziej wyraźnego smaku. Z dżemu z dyni i jabłek przygotuj domowe racuchy, które są doskonałym pomysłem na smaczny i pożywny obiad lub kolację dla całej rodziny.Dynia jest niezwykle zdrowym warzywem. Dzięki swoim właściwościom wzmacnia naszą odporność i opóźnia procesy starzenia. Dania przygotowywane z dynią są bardzo smaczne aromatyczne. Jesienią sięgaj po krem z dyni, który rozgrzeje Twój organizm w chłodne, deszczowe dni.
Dżem z pigwy smakuje obłędnie ze świeżym chlebem, naleśnikami, racuchami i placuszkami na słodko. Dżem to połączenie cukru z kwaśną pigwą, ma więc ciekawy, przełamany smak, który wzbogacony jest aromatyczną laską wanilii. Poznaj przepis na pyszny i zdrowy dżem z pigwy.Pigwa jest owocem zbliżonym wyglądem do jabłek i gruszek, jednak surowa jest bardzo twarda i cierpka w smaku. Owoc doskonale nadaje się do przygotowywania przetworów na zimę, takich jak dżemy, konfitury, a także do nalewek, soków i syropów, doskonałych do zimowych, rozgrzewających herbat.Pigwa zawiera ogromne ilości witaminy C, wzmacnia więc naszą odporność, uszczelnia żyły, redukuje stres oksydacyjny i opóźnia procesy starzenia. Syropy i nalewki z pigwy stosowane są od lat w medycynie naturalnej jako lek na przeziębienie i grypę.Dżem z pigwy urozmaici smak racuchów, naleśników i placuszków bananowych, doskonałych na śniadanie lub słodką przekąskę. Dania przygotuj z dżemem i poznaj ich nowy, wyjątkowy smak i aromat.
Dżemy to doskonały pomysł na zachowanie smaku owoców poza sezonem. Jesienią dojrzewają gruszki, przygotuj więc z nich pyszne przetwory, które wykorzystasz do ciast, deserów, mięsa. Dżem z gruszek jest bardzo aromatyczny, gęsty i pyszny. Poznaj prosty przepis na dżem z gruszek.Domowe dżemy są o wiele smaczniejsze i zdrowsze od dżemów dostępnych w sklepach, a ich przygotowanie jest szybkie i niezwykle proste. Dżem z gruszek jest idealnie gęsty, słodki i o wiele zdrowszy od sklepowych, ponieważ nie zawiera sztucznych dodatków. Dżem z gruszek przygotujesz wyłącznie z trzech składników: gruszek, cukru i soku z cytryn.Dżem z gruszek jest świetnym dodatkiem do ciast, naleśników, deserów. Przetwory z gruszek świetnie komponują się również z makaronami, mięsem i serami. Dżem jest doskonały na śniadanie z kromką świeżego chleba lub jako dodatek do rozgrzewającej herbaty z imbirem, rozmarynem i cytryną.
Świeże truskawki są świetnym dodatkiem do ciast, deserów i dań na słodko. Z truskawek możesz przygotować również słodki dżem, idealny do naleśników i racuchów oraz na kanapki, jako proste i pyszne śniadanie. Poznaj prosty przepis na wyśmienity dżem z truskawek.Truskawki są owocami sezonowymi, których smakiem możemy cieszyć się na przełomie czerwca i lipca. Możemy również zachować ich świeżość na dłużej, przygotowując z nich pyszny dżem. Dżem truskawkowy wykorzystasz do wielu dań śniadaniowych i obiadowych na słodko, takich jak placki jogurtowe, naleśniki, racuchy. Do przygotowania dżemu potrzebujesz wyłącznie truskawek, cukru i soku z cytryny. Dżem nie zawiera więc sztucznych barwników i konserwantów. Domowy dżem przygotujesz w dwie godziny, a jego smak będzie umilał Ci chłodne, jesienne i zimowe dni. Dżem truskawkowy wymaga pasteryzacji, aby zachował świeżość do następnego sezonu.Jeśli szukasz pomysłu na pyszny deser dla całej rodziny z dżemem truskawkowym -tu znajdziesz przepis na doskonałe rogaliki drożdżowe, które wprost rozpływają się w ustach.
Listopad i grudzień to sezon na najsmaczniejsze owoce cytrusowe. W tym czasie pomarańcze są wyjątkowo dojrzałe, słodkie i soczyste. Wykorzystaj je więc do przygotowania domowego dżemu, który posmakuje wszystkim łasuchom. Dżem z pomarańczy jest świetnym dodatkiem do śniadań, obiadów na słodko oraz pysznych deserów. Poznaj przepis na wyśmienity dżem z pomarańczy.Pomarańcze dostępne są w sklepach przez cały rok, jednak najsmaczniejsze są na przełomie jesieni i zimy, ponieważ są słodkie i zawierają dużą ilość soku. Pomarańcze są bardzo zdrowe i smaczne, wzmacniają naszą odporność, walczą z nadprogramowymi kilogramami i cholesterolem. Z pomarańczy przygotujesz wiele smacznych deserów i przygotujesz doskonałe przetwory na zimę.Dżem z pomarańczy ma wyjątkowy smak. To połączenie soczystych cytrusów z cukrem i gorzką, aromatyczną skórką pomarańczową. Dżem świetnie smakuje ze świeżym pieczywem, goframi, naleśnikami i omletem cesarskim, doskonałym na pyszne i słodkie śniadanie. Dżem z pomarańczy wykorzystasz również do ciast i deserów. Na zimę przygotuj równie smaczny dżem z gruszek dojrzewających w polskich sadach. Domowy dżem gruszkowy jest bardzo aromatyczny i prosty w przygotowaniu.
We Włoszech, w wieku 93 lat zmarł słynny restaurator, który był nazywany „ojcem tiramisu". Aldo Campeol, bo o nim mowa, był właścicielem restauracji Alle Beccherie w Treviso, która jako pierwsza zaoferowała klientom ten doskonały deser. Potem tiramisu poznały całe Włochy i zachwyciło cały świat. Restauracja Alle Beccherie została otwarta przez rodzinę Campeola w 1939 roku. Aldo przejął ją pod koniec II wojny światowej. To właśnie tam, w wyniku błędu szefa kuchni, Roberto Linguanotto, powstał ten pyszny deser. Otóż Roberto przygotowując lody waniliowe, dodał do nich mascarpone zamiast śmietanki. Gdy mieszanki spróbowała żona właściciela restauracji, Alba, uznała, że jest całkiem smaczna. Razem z kucharzem postanowili podać ją jako deser na biszkoptach nasączonych kawą i posypaną ciemnym kakao. Deser został nazwany Tireme Sù, co oznacza „podnieś mnie" czyli popraw mi humor.
Makowiec jest ciastem, które smakuje zwłaszcza jesienią i zimą. Masa makowa jest bowiem dość ciężka, pełna suszonych owoców i orzechów, ale też smaku. Dziś podamy wam niezwykły przepis na pyszny makowiec bez pieczenia. Możesz go przygotować nawet dzisiaj, dla nadjeżdżających gości. Ciasta z makiem kojarzą się głównie ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednak jak ktoś lubi mak, można je robić o każdej porze roku. Zwłaszcza gdy są tak proste, jak nasze ciasto. Makowiec bez pieczenia nie wymaga dużo pracy. Do jego przygotowania użyj biszkoptów i mielonego maku. Dorzuć kilka dodatków i pełne smaku, eleganckie ciasto będzie gotowe.
Owoce kaki wyglądem przypominają duże, pomarańczowo-żółte pomidory. Mają błyszczącą, grubą skórkę, pod którą kryje się pomarańczowy, soczysty miąższ. Są niezwykle zdrowe, więc warto je jeść. Zobacz, jak wykorzystać w kuchni kaki.Owoce kaki, inaczej persymony (zwane też sharon, hurmą wschodnią, hebanowcem wschodnim, chińską śliwką) bez problemu kupisz u nas jesienią i zimą i to w przyzwoitej cenie. Wybieraj jędrne owoce, z gładką, błyszczącą i niepomarszczoną skórką. Skórka powinna być żółta lub pomarańczowa. Zwróć uwagę, by owoce miały szypułkę. Są wtedy bezpieczniejsze dla zdrowia. Dobrze dojrzałe owoce zjedz jak najszybciej, bo szybko się psują. Możesz nieco przedłużyć ich czas przechowywania, wkładając je do lodówki.Owoce persymony zawierają więcej błonnika oraz witaminy A i C niż nasze rodzime jabłka. Są też bogate w przeciwutleniacze, które chronią przed chorobami nowotworowymi i opóźniają procesy starzenia się organizmu. Takie działanie wykazuje np. kwas galusowy i kwas p-kumarynowy. Poza tym kaki działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, reguluje poziom cholesterolu we krwi. Zawarte w kaki składniki działają ściągająco, chronią też przed miażdżycą.
Sezamki należą do jednych z wartościowszych słodyczy. Są co prawda słodkie, ale zawierają też cenne ziarna. Dziś proponujemy wam prosty przepis na domowe sezamki. Są zdecydowanie zdrowsze od tych sklepowych, bo nie mają dodatku cukru. Musisz ich spróbować. Sezamki pochodzą z krajów arabskich. Ich podstawowym składnikiem jest ziarno białego sezamu, które łączy się za pomocą dodanego lepiszcza. Do sezamek produkowanych na dużą skalę dodaje się zwykle syrop glukozowy i cukier. To one zapewniają twardość, chrupkość, a także słodkość tych słodyczy.Jednak w zdrowszej, domowej wersji cukier i syrop glukozowy można zastąpić miodem. Powstanie superzdrowy produkt, po który naprawdę warto będzie sięgnąć.
Barszcz czerwony nie ma sobie równych wśród zup, gdy mówi się o właściwościach rozgrzewających. Treściwa zupa z buraków będzie jeszcze lepsza, jeśli ugotuje się ją na żeberkach, co prezentujemy w poniższej recepturze. Nie wymaga ona praktycznie żadnego wysiłku podczas gotowania, dlatego doskonale sprawdza się jako sposób na błyskawiczny i pyszny obiad, szczególnie w Dzień Wszystkich Świętych, gdy jesteśmy mocno zabiegani. Barszcz czerwony na wieprzowych żeberkach zachwyca intensywnym i głębokim smakiem, a także dużym poziomem sytości po jedzeniu. Żeberka dostarczają dodatkowych wartości odżywczych, których często brakuje zupom gotowanym jedynie na warzywach. Dzień Wszystkich Świętych dla wielu Polaków jest czasem, gdy ma się tak dużo obowiązków, że nie wiadomo za co się zabrać. W takich sytuacjach łatwo zapomnieć o zjedzeniu czegoś pożywnego. Jeśli nie będziesz mieć za dużo czasu, poniższa pyszna zupa jest idealna dla ciebie.