Cukinia właśnie pojawia się na straganach. Z przypominającego ogórka warzywa łatwo można przygotować pyszny indyjski przysmak. Wystarczy je pokroić i zalać ciepłą marynatą. Po ostudzeniu i zapasteryzowaniu będą was cieszyć smakiem przez długi czas. Warto spróbować.
Skrzydełka z grilla są nie lada przysmakiem. Robert Makłowicz pokazał jak prosto i bez wysiłku przygotować je samodzielnie. Mięso zanurzył w znakomitej glazurze, dzięki której wprost rozpływały się w ustach i miały nieziemski aromat. Musicie spróbować.
Karkówka z grilla jest bardzo lubianym daniem. Można ją przygotować podczas spotkania z rodziną i znajomymi. Grillowane mięso smakuje doskonale. Jednak czy karkówkę należy przed grillowaniem rozbijać? Są różne podejścia do tego tematu.
Kotlety schabowe można i warto urozmaicać. Znakomite w smaku i niesamowicie soczyste danie uzyskamy, korzystając z przepisu Szymona Czerwińskiego. Kucharz łączy ze sobą w jednym kotlecie schab i karkówkę oraz marynuje je w aromatycznym mleku. Efekty zachwycają od pierwszego kęsa.
Nie mielone, nie schabowe. Na dzisiejszy obiad proponujemy soczyste kotlety z kurczaka. Cała tajemnica ich smaku tkwi w apetycznej marynacie. Wymieszaj mąkę z żółtkami, jogurtem i starannie dobranymi przyprawami. Już sam aromat tej mieszanki pobudzi apetyt.
Bosacka otworzyła sezon grillowy. Z tej okazji zdradziła najlepszy sposób na marynatę do karkówki. Obłędna mieszanka na bazie oleju rzepakowego zapewnia nie tylko doskonałe walory smakowe, ale również zdrowotne. Dzięki użyciu słoika przygotujesz ją bardzo szybko i bez zbędnego bałaganu. Pyszna zalewa sprawdzi się nie tylko do mięsa.
Planujesz zrobienie ogórków kiszonych? Lepiej sprawdź, jaką wodą najlepiej je zalewać. Wiele osób popełnia fatalny błąd, dodając do słoików wrzątek. Tak przyrządzone ogórki tracą nie tylko na intensywności smaku.
Młoda kapusta za chwilę pojawi się w sklepach. Z warzywa z łatwością można przygotować znakomite steki w aromatycznej marynacie. Potrzeba zaledwie kilku składników. Spróbujecie?
Czy wylewasz do zlewu wodę po ogórkach kiszonych? Jeśli tak, to pozbawiasz się bardzo wartościowego i cennego składnika. Z kwaśnej zalewy możesz bowiem przyrządzić doskonałą marynatę do mięsa. Z pomocą kilku prostych składników zyskasz fenomenalny obiad.
Schab wieprzowy jest jednym z najpopularniejszych mięs w naszych kuchniach. Przygotować można z niego zarówno dania obiadowe, jak i pyszne, zimne wędliny. Jednak ze względu na niewielką zawartość tłuszczu ten kawałek łatwo przesuszyć podczas pieczenia. Aby tego uniknąć niezbędne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w piekarniku.
Jajka faszerowane nie muszą być nudne. Marynując ugotowany nabiał w zalewie z burakami, uzyskamy eleganckie kolorowe zdobienie, które pięknie prezentuje się na talerzu. Przygotowanie takiej odsłony wielkanocnego specjału jest bardzo proste. Musicie spróbować.
Uwielbiamy dania przygotowane z mięsa. Czasem jednak przyrządzenie odpowiednio smacznej potrawy jest nie lada sztuką. Duszone, pieczone a nawet smażone mięso wychodzi twarde, niwecząc nasze starania. Remedium na takie zjawisko jest niepozorna soda oczyszczona.
Któż z nas nigdy nie zmagał się z mocno zakręconym przetworami. Jak otworzyć słoik, który stawia zdecydowany opór? Zamiast działać siłą, lepiej użyć sposobu. Z pomocą przyjdą znane ze szkoły prawa fizyki.
Karkówka powinna być soczysta i delikatna. Aby uzyskać przyjemne w odbiorze mięso, warto je wcześniej zamarynować. Kombinacja maślanki, soku z cytryny, curry i rozmarynu spodoba się najbardziej wybrednym. Zapach dania będzie nieziemski. Musicie spróbować.
Schab powinien być kruchy i soczysty. By uzyskać świetne efekty, warto włożyć mięso do marynaty przed upieczeniem. Świetnie sprawdzi się proste połączenie miodu i musztardy. Musicie spróbować — bliscy będą zachwyceni.
Smaczne śledzie skuszą niejednego smakosza. Rybę przed podaniem warto jednak dobrze wymoczyć, usuwając nadmiar soli i dodając jej nieco więcej smaku. Najczęściej sięgamy wtedy po mleko lub śmietanę, ale jeden inny płyn sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Moczone w piwie śledzie oczarują każdego amatora tej wyjątkowo zdrowej ryby słodkowodnej. Matiasy skąpane w popularnym napitku stanowić będą nie lada rarytas, a ich zrobienie wcale nie będzie wymagało trudnodostępnych dodatków czy skomplikowanych procedur. Warto spróbować.
Karkówka pieczona na kiszonej kapuście jest bardzo delikatna, soczysta i pełna smaku. Marynowana w miodzie i musztardzie wieprzowina i kapusta kiszona z kminkiem są doskonałym połączeniem, które posmakuje każdemu miłośnikowi mięsnych dań.Szukasz pomysłu na szybki i pożywny obiad? Koniecznie przygotuj karkówkę pieczoną. Sekretem smaku jest kapusta kiszona i aromatyczne przyprawy. Jedyne, co musisz zrobić, to zamarynować mięso, przesmażyć kapustę i wszystko razem włożyć do piekarnika. Karkówka będzie gotowa po 1,5 godziny pieczenia.Karkówkę pieczoną przygotujesz z kilku podstawowych składników. Mięso koniecznie natrzyj musztardą, miodem, papryką mieloną i czosnkiem. Tak doprawiona karkówka będzie doskonale komponować się z upieczoną kiszonką. Kapustę przesmaż z liśćmi laurowymi, zielem angielskim i kminkiem.Karkówkę piecz w wysokiej temperaturze, koniecznie pod przykryciem i bez termoobiegu, żeby się nie przypaliła. Na 15 minut przed końcem pieczenia odkryj mięso, żeby lekko przyrumieniło się z wierzchu. Karkówkę pieczoną na kapuście podaj z ziemniakami pieczonymi lub z wody. Cała rodzina będzie zachwycona.
Cebula w wielu odsłonach smakuje znakomicie. Marynowana wersja jednak jest o wiele lepsza niż warzywo pieczone bez dodatków czy smażone na rumiano. Przygotowanie pełnego aromatu zestawu przypraw jest niezwykle proste, więc warto spróbować.Cebula marynowana znajdzie wielu amatorów. Delikatne, aromatyczne i pięknie skarmelizowane warzywo z pieca będzie stanowiło znakomity dodatek do dań lub samodzielną przystawkę. Raz spróbujecie, a jeszcze nie raz przygotujecie.
W dobrze prowadzonej kuchni nic się nie marnuje. Dla zaskakująco dużej ilości pozornie zbędnych produktów można znaleźć pomysłowe i smaczne zastosowanie. Do marynowania mięsa warto użyć wody po ogórkach kiszonych. Rezultat totalnie zaskakuje.Woda po ogórkach kiszonych najczęściej ląduje w zlewie. To błąd. Marynata przygotowana z jej udziałem sprawi, że mięso wyjdzie delikatne i będzie się wprost rozpływać w ustach. Koniecznie sprawdź takie jej zastosowanie.
Lubisz grillowane skrzydełka? Nie musisz czekać do wiosny, by cieszyć się równie smacznym specjałem. Zamarynuj skrzydełka w musztardzie i kilku dodatkach i wstaw do piekarnika. Mięso będzie miękkie, soczyste i pełne smaku. Posmakuje wszystkim domownikom. Skrzydełka kurczaka w pysznym musztardowym sosie skuszą nie tylko amatorów wyrazistych dań mięsnych. Doskonałe połączenie ziołowej i ostrej marynaty oraz delikatnego pieczonego drobiu nie ma sobie równych. Danie w mig zniknie z talerzy.
Wiele osób uwielbia karkówkę z grilla. Jednak poza sezonem można ją przyrządzić w piekarniku. Jeśli mięso odpowiednio zamarynujecie, będzie równie aromatyczne i soczyste. Do upieczenia plastrów karkówki nie potrzeba wiele czasu, więc takie danie możecie zaserwować na obiad nawet w tygodniu. Pieczoną karkówkę przygotujesz błyskawicznie. Będzie o wiele smaczniejsza niż z grilla. Sekretem jest odpowiednia marynata z ketchupu, majonezu i przypraw, w tym czosnku granulowanego i suszonego majeranku. Mięso marynuj przez 2 godziny. Pieczoną karkówkę wstaw do piekarnika razem z pokrojonymi ziemniakami, marchewką i cebulą. Całość skrop delikatnie oliwą z oliwek i piecz pod przykryciem. Jeśli chcesz, żeby karczek delikatnie się przypiekł, 10 minut przez końcem pieczenia zdejmij folię aluminiową i dopiekaj go 10-15 minut.Do przygotowania pieczonej karkówki wykorzystaj mięso najwyższej jakości. Najlepiej kup całą porcję mięsa i pokrój ją w plastry w domu. Jeśli jednak kupujesz karkówkę w opakowaniu, zawsze zwracaj uwagę nie tylko na datę, ale i na kolor mięsa i czy w pojemniku nie skrapla się woda. Woda i jasne, blade mięso to pierwsze oznaki psucia.
Czy może być coś lepszego, niż połączenie dwóch typowo świątecznych składników? Niezwykłe śledzie z grzybami rozpieszczają podniebienie ulubionymi smakami okresu Bożego Narodzenia. Przygotujesz je bez najmniejszego problemu z kilku zaledwie produktów.Pomysłowe śledzie z grzybami leśnymi zasmakują nie tylko miłośnikom tej ryby. Kawałki otoczone aksamitnym sosem skuszą absolutnie każdego. Do wykonania tej potrawy potrzebujesz marynowanych, leśnych grzybów. Możesz skorzystać z własnych zapasów lub kupić dobrej jakości produkt w sklepie.
Sałatka jarzynowa jest jedną z tradycyjnych potraw, które możemy skosztować podczas świątecznej wieczerzy. Siostra Anastazja do tego szczególnego dania dodaje 1 niestandardowy składnik. Marynowane pieczarki zapewniają jej lekko pikantny, octowy smak. Charakter tak przyrządzonej sałatki jarzynowej podbił już niejedno serce.W gąszczu przepisów na sałatkę jarzynową łatwo się zagubić. Aby mieć gwarancję wyważonego smaku warto zdać się na recepturę popularnej zakonnicy. Siostra Anastazja proporcje w swojej sałatce jarzynowej ma dopracowane do perfekcji.
Elegancki schab pieczony ze śliwkami jest doskonałą propozycją na uroczysty świąteczny obiad. Słodki śliwkowy sos z dodatkiem soku z cytrusów sprawia, że danie to jest absolutnie wyjątkowe. Wystawna potrawa jest przy tym łatwa do przyrządzenia i nie wymaga żadnych wyszukanych składników. O dokładkę soczystego mięsa poprosi każdy z domowników.Do przyrządzenia schabu pieczonego ze śliwkami możesz użyć owoców suszonych lub świeżych. W przypadku śliwek suszonych pamiętaj o uprzednim ich namoczeniu przez przynajmniej 1 godzinę. Ze śliwek świeżych zaś należy zawczasu usunąć pestki. Niezależnie od wybranego wariantu, smak mięsa na długo pozostanie w pamięci biesiadników.
Często zdarza się, że zakwas, który przyrządzamy do barszczu czerwonego, pleśnieje w lodówce. Głównym winowajcą okazują się niewłaściwie wybrane warzywa do tego przetworu. Jakich jeszcze zasad należy przestrzegać, aby zrobić zakwas na barszcz świąteczny bez pleśni? Upewnij się, że znasz je wszystkie.Spleśniały zakwas z buraków nie jest tym, co chcemy zastać w lodówce. Taki produkt absolutnie nie nadaje się do spożycia. Jak ustrzec się przed wyhodowaniem nieproszonego gościa na powierzchni płynu? Poniżej podpowiadamy, jak przyrządzić zakwas na barszcz świąteczny bez pleśni.
Karkówka pieczona w kiszonej kapuście jest idealnym pomysłem na jesienny obiad. Soczyste plastry mięsa otoczone intensywnym, warzywnym smakiem rozpływają się w ustach. Niezwykły aromat jest również zasługą starannie dobranych przypraw. Koniecznie wypróbuj ten przepis.Karkówka pieczona w kiszonej kapuście można uznać za jednogarnkowy obiad z piekarnika. Zamiast garnka używamy jednak w tym przypadku naczynia żaroodpornego. Maksimum smaku przy minimum bałaganu to znak rozpoznawczy tej potrawy. Nie można jej się oprzeć.
Karkówka z piekarnika zachwyca smakiem podobnie, jak ta z grilla. Wszystko dzięki doprawieniu czosnkiem, rozmarynem i podlaniu białym winem. Mięso pieczone w plastrach nie potrzebuje dużo czasu, by było miękkie. A dzięki dodatkowi marchewki i pietruszki danie wygląda niezwykle apetycznie. Wszyscy uwielbiamy karkówkę z grilla. W okresie jesienno-zimowym, kiedy z utęsknieniem czekamy na kolejny sezon, przygotujmy karkówkę z piekarnika. Jest o wiele bardziej soczysta niż upieczona na ruszcie, a jej smak i aromat zachwyci całą rodzinę.Sekretem rewelacyjnego smaku karkówki z piekarnika są warzywa, w szczególności czosnek, który pod wpływem wysokiej temperatury oddaje cały aromat. Karkówkę pieczemy również z marchewką i korzeniem pietruszki. Nie możemy zapomnieć jednak o dodatkach, dzięki którym mięso dosłownie rozpływa się w ustach.Karkówkę z piekarnika przygotowujemy w naczyniu żaroodpornym. Na dno naczynia wlewamy wytrawne wino, całe danie przed pieczeniem skrapiamy oliwą z oliwek, sosem sojowym i suszonym rozmarynem. Karkówkę pieczemy pod przykryciem, żeby się nie wysuszyła. Koniecznie bez termoobiegu.
Aby smakiem grzybów cieszyć się przez cały rok, należy je dobrze zakonserwować. Jedną ze sprawdzonych metod jest pasteryzacja, dzięki której grzyby przetrwają w spiżarni długie miesiące. Jak długo pasteryzować grzyby? Niezbędny do tego czas to po 60 minut w trzech cyklach.Pasteryzacja może potrwać nawet kilka dni, ale jest warta zachodu. Dzięki temu zabiegowi będziemy mogli cieszyć się grzybami, których można używać dokładnie tak samo, jak ich świeżej postaci. Żelazną zasadą jest to, że grzyby pasteryzujemy trzykrotnie. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko późniejszej niestrawności lub wręcz zatrucia pokarmowego wywołanego przez zepsute grzyby.