Schab pieczony jest niezwykle delikatnym i smacznym mięsem, które warto podać podczas wielkanocnego śniadania. Zaskoczcie swoich bliskich pysznie soczystym, marynowanym w ziołach pieczystym, którego smak idealnie podkreśli domowy chrzan i żurawina. Wystarczy natrzeć mięso marynatą i upiec. Efekt zachwyci największych sceptyków. Spróbujecie?Schab pieczony można przygotować na różne sposoby. Zdradzaliśmy wam już sprawdzoną recepturę z wykorzystaniem majonezu oraz sposób na przyrządzenie go w plastrach. Tym razem kawałek mięsa zamarynujemy w ziołowej mieszance z olejem i przyrządzimy go w rękawie. Wyjdzie bardzo soczysty i niezwykle aromatyczny. Nikt sie nie oprze.
Kotlety mielone często goszczą na naszych talerzach. Warto urozmaicić klasyczną recepturę i dodać do mięsa trochę płatków owsianych. Pyszny i zdrowy dodatek sprawi, że masa wyjdzie wyjątkowo soczysta i będzie jeszcze bardziej sycąca. Koniecznie spróbujcie — będziecie zachwyceni tym smakiem.Kotlety mielone można przygotować na wiele sposobów. Polecaliśmy wam już dodatek musztardy i recepturę na ten specjał wymagającą użycia pieczarek. Tym razem sięgamy po niezwykle zdrowy dodatek, który nie tylko z powodzeniem zastąpi bułkę tartą, ale też nada masie wyjątkowej soczystości, która przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi. Spróbujecie?
Kluski śląskie są sycącym specjałem, który będzie pasował do niejednego obiadu. Sekretem miękkiego i wyjątkowo smacznego rarytasu jest odpowiednie dobranie proporcji ziemniaków, mąki i jajek. Mamy sprawdzony przepis, z którego zawsze wyjdą. Spróbujecie je przygotować? Kluski śląskie wraz z modrą kapustą i zrazami stanowią klasyczny śląski obiad, którego nie odmówi sobie niejeden smakosz. Delikatny i rozpływający się w ustach specjał uzyskamy, gdy na każde pół kilograma ziemniaków dodamy jedno jajo, a 1 część mąki ziemniaczanej będzie przypadała na 4 części warzywnego purée. Skorzystajcie z naszej receptury i przyrządźcie je już dziś.
Ćwikła jest pyszną sałatką z buraka, która swoimi charakterem zachwyci niejednego amatora ostrzejszych specjałów. Przygotujcie ją z dodatkiem azjatyckiego chrzanu wasabi i sokiem z limonki, a odkryjecie nowe oblicze tego klasycznego rarytasu. Spodoba się nie tylko miłośnikom buraków. Ćwikła jest jednym z lubianych dodatków do mięs. Ostry smak świeżego chrzanu stanowi świetną przeciwwagę dla słodyczy buraka. Dodatkowo zakwaszone octem warzywo jest wyraziste i wyjątkowo smaczne. Wykorzystując egzotyczną odmianę chrzanu oraz sok z limonki uzyskamy nową, równie aromatyczną odsłonę buraczanego specjału. Spróbujecie?
Surówki z marchewki to jedne z popularniejszych specjałów podawanych jako dodatek do obiadu. Proste kombinacje z jabłkiem czy kapustą potrafią się jednak znudzić. Przepis, który wam dziś proponujemy połączyć to delikatnie słodkie warzywo z wyrazistym imbirem i orzeźwiającą pietruszką, tworząc znakomitą, orientalną kompozycję. Koniecznie spróbujcie. Surówka z marchewki w tylu hinduskim jest wyrazistym i pełnym smaku dodatkiem, który urozmaici wasze niedzielne obiady. Jeśli macie już dość klasycznego colesława czy pikantnego specjału z chrzanem, koniecznie ją zróbcie — od razu wam posmakuje.
Rosół jest aromatyczną i wyjątkowo sycącą zupą, którą lubi wielu smakoszy. Sekretem jego wyjątkowego aromatu jest przyrządzanie go zawsze w tym samym garnku, którego używa się tylko do gotowania tego dania. Babciny patent nie ma sobie równych. Danie zawsze się udaje, a smak urzeka.Rosół doczekał się już wielu wersji. Proponowaliśmy wam przygotowanie tej smacznej zupy zarówno w bezmięsnej, jak i w pełnej charakteru, wzbogaconej ostrą papryczką mięsnej odsłonie. Tym razem przedstawiamy wam najprostszy sposób na delikatny rosół drobiowy. Wzorem naszych babć przygotujcie garnek i spróbujcie, jak smakuje klasyka. Nie raz jeszcze do niej wrócicie.
Sprawdźcie, jak zrobić pełen smaku żurek po staropolsku z białą kiełbasą. Ta wielkanocna klasyka swój doskonały smak zawdzięcza gotowaniu na wędzonych kościach schabowych. Nie bez znaczenia są też inne dodatki. Świąteczny żurek podajcie obowiązkowo z cząstkami gotowanego jajka i kawałkami białej kiełbasy.Trudno wyobrazić sobie wielkanocne śniadanie bez tradycyjnego żurku. Jednak ta pożywna i wyrazista zupa doskonale smakuje również w porze obiadowej. By miała pełen smak, warto ją ugotować na wędzonce. Mogą to być wędzone żeberka, kawałek wędzonego boczku, czy tak, jak w naszym przepisie wędzone kości od schabu.
Gołąbki lubi wielu smakoszy. Przygotujcie je z pysznym farszem z grzybów, kaszy i ryżu, a spodoba się nie tylko wegetarianom. Danie doskonale sprawdzi się na wielkanocnym stole i zachwyci was delikatnością sosu z dodatkiem śmietanki. Koniecznie spróbujcie. Gołąbki można przyrządzić na wiele sposobów. Po pysznych wersjach w sosie pomidorowym i z kapustą włoską czas na bezmięsną odsłonę z kaszą ryżem i grzybami. Budżetowy farsz jest zaskakująco sycący, a sos doskonale komponuje się ze smakiem kapusty. Nie możecie przegapić tego smakołyku.
Poznajcie przepis na obłędne pulpety w sosie pomidorowym. Są one propozycją na tani obiad za grosze. Do jego przygotowania wystarczy kilka prostych składników. Pulpety będą doskonale smakować podane z ryżem, kaszą, ziemniakami lub makaronem. Zapewniamy, że każdy poprosi o dokładkę.Z mięsa mielonego można przygotować wiele różnorodnych potraw. Najpopularniejszą z nich z pewnością są kotlety, ale o wiele zdrowsze będą dania duszone i gotowane. Reprezentują je między innymi pulpety duszone w sosie. Są nie tylko lekkostrawne, ale też bardzo smaczne.
Surówka francuska jest idealnym dodatkiem do każdego obiadu, w którym potrzebne są intensywne smaki. Pierwsze skrzypce gra w niej ogórek konserwowy, który daje pyszne orzeźwienie i nieco kwaśności. Dopełnia go papryka oraz marchewka konserwowa. Niżej wyjawiamy szczegóły tego prostego przepisu. Surówka francuska wypełniona jest po brzegi warzywami w occie, co spodoba się szczególnie fanom silnych smaków i aromatów. Marynowane w octowych zalewach warzywa świetnie się ze sobą komponują. Dużą zaletą surówki jest sos złożony z octu balsamicznego, oliwy oraz licznych przypraw. Jeśli więc planujesz niedługo przygotować obiad dla całej rodziny, twoi najbliżsi nie zawiodą się, mogąc zjeść tak pyszny dodatek do posiłku.
Purée ziemniaczane jest jednym z częściej wybieranych dodatków do drugiego dania. Prosty babciny trik, polegający na wymieszaniu ziemniaków z gorącym mlekiem sprawi, że jego przyrządzenie nie tylko będzie łatwiejsze, ale też zaowocuje niezwykle aksamitną ziemniaczaną masą o delikatnym smaku. Spróbujcie, a nie zrobicie go już inaczej. Dobre purée ziemniaczane powinno zachwycać smakiem i konsystencją. Zdradzaliśmy wam już kilka pomysłów na niesztampowe dodatki do ziemniaków takie jak chrzan czy brokuły. Tym razem wracamy do klasyki, którą wykonamy, korzystając z niezawodnego patentu — dodania gorącego mleka. Tak przygotowany specjał z pewnością was zachwyci.
Kotlety schabowe muszą być soczyste. Najlepsze wyjdą wtedy, gdy dodatkowo ich panierka będzie chrupiąca i aromatyczna. Nasz nowy przepis wykorzystuje musztardę i śmietanę, by nadać mięsu pożądanych cech. Przekonajcie się jak delikatne, choć pełne charakteru i chrupiące schabowe jesteście w stanie uzyskać. Po kotlety schabowe sięgamy na tyle często, że czasem warto urozmaicić ich smak. Tym razem proponujemy wam nietypową wersję panierki, w której jajka połączymy z musztardą i kwaśną śmietaną. Taka mikstura sprawi, że mięso będzie soczyste i wyraziste jednocześnie. Spróbujcie, a jeszcze do tej kompozycji wrócicie.
Kotlety mielone po odpowiednim przygotowaniu zachwycają soczystością i pysznym smakiem, jednak można je jeszcze bardziej usprawnić. Wystarczy zetrzeć nieco skórki z cytryny i dodać ją do mięsnej masy. Cytrusowy, orzeźwiający smak sprawi, że odkryjesz mielone na nowo. Kotlety mielone niezmiennie są bardzo ważną częścią polskiej sztuki kulinarnej i wielu domach chętnie się je przygotowuje. Niekiedy warto jednak zdecydować się na wprowadzenie małych zmian, które dają kolosalne efekty. Jedną z takich małych zmian jest dodanie do mięsa świeżo startej skórki z cytryny, która oddaje swój świeży cytrusowy posmak. Takie mielone idealnie pasują do żywej, wiosennej aury.
Dziś zdradzimy wam przepis na prosty i tani gulasz z resztek po rosole. Przygotujecie z nich wyśmienity obiad za grosze. Gulasz zrobicie raz, dwa, rodzina będzie zadowolona i nic się nie zmarnuje. Nie ma smaczniejszej i bardziej ekonomicznej potrawy niż ta.Jeśli często przyrządzacie rosół, z pewnością przejadło się już wam gotowane mięso. Jest bardzo smaczne i lekkostrawne, ale nie każdy je lubi. Co więcej, po ugotowaniu rosołu zostaje też sporo warzyw. Marchewka ma jeszcze szansę zejść jako dekoracja zupy, reszta zwykle ląduje w koszu. Od dzisiaj nigdy więcej nie popełnicie tego błędu. Nie zmarnuje się już ani mięso, ani warzywa. Z tych składników możecie przygotować wiele smacznych potraw, np. farsz do pierogów czy smaczny pasztet. Jednak gulasz z resztek po rosole jest naprawdę smacznym i pożywnym daniem. Zobaczcie, jak go zrobić.
Szukacie pomysłu na obiad? Proponujemy kotlety z piersi kurczaka marynowane w jogurcie. Wychodzą obłędnie soczyste, co jest zasługą wyjątkowej mieszanki składającej się z mleka, jogurtu i przypraw. Wystarczy namoczyć w niej płaty mięsa, a potem je usmażyć. Kotlety wyjdą pyszne jak nigdy.Filet z piersi kurczaka jest niezwykle delikatnym i wszechstronnym mięsem. Doskonale nadaje się do pieczenia, gotowania i smażenia. Świetnie smakują przygotowane z niego kotlety. Potrafią być kruche, miękkie i soczyste. By jednak mieć pewność, że takie wyjdą, warto je wcześniej zamarynować. W czym? Doskonale w roli marynaty sprawdzi się jogurt naturalny z dodatkiem mleka i przypraw.
Oto kultowa marchewka z groszkiem według przepisu Ewy Wachowicz. Ten klasyczny dodatek obiadowy często pojawia się na naszych stołach, bo jest smaczny i ma apetyczny wygląd. Wachowicz podpowiada, że wyjdzie jeszcze lepszy, jeśli doda się do niego trochę soku z cytryny. Poznajcie dokładną recepturę. Marchewka z groszkiem jest jedną z najpopularniejszych jarzynek w polskiej kuchni. Królowała w mlecznych barach i na stołówkach i nadal ma wielu zwolenników. Doskonale pasuje np. do kotletów mielonych i wszelkich duszonych mięs.Trzeba przyznać, że dzięki zestawieniu kolorystycznemu ten dodatek bardzo ładnie prezentuje się na talerzach. Przy tym jest smaczny i zdrowy. Czasem jednak brakuje mu wyrazu, co Ewa Wachowicz rozwiązuje, doprawiając jarzynkę sokiem z cytryny.
Co zrobić, żeby kotlety mielone były puszyste? Mamy niezawodną sztuczkę, która sprawi, że już zawsze będą pulchne i miękkie. Na czym ona polega? Na wyrobieniu masy z odrobiną bardzo zimnego składnika. Takie kotlety w mig znikną z obiadowych talerzy. Gwarantujemy.Kotlety mielone są bardzo popularnym daniem w naszej kuchni. Łatwe i szybkie do zrobienia, uwielbiają je dorośli i dzieci. Jednak czasami kotlety wychodzą twarde i suche, a wtedy nie zjadamy ich ze smakiem. Jak temu zapobiec?
Rosół jest delikatną i bardzo smaczną zupą, która idealnie sprawdzi się w chłodniejsze dni. Anna Lewandowska przygotowuje go na podstawie kuchnię pięciu przemian, gotując składniki wyjątkowo długo. Dzięki temu danie wychodzi niezwykle esencjonalne i pomaga wzmocnić organizm. Będzie idealne przy zmiennej pogodzie. Spróbujecie? Przyrządzenie rosołu inspirowanego kuchnią pięciu przemian wymaga stopniowego dodawania składników i naprawdę długiego gotowania. Na zrobienie tej potrawy trzeba zarezerwować sobie co najmniej 3 godziny. Wysiłek jednak jest tego wart. Bogaty w kolagen i aromatyczny rosół postawi was na nogi.
Rosół o pięknym i intensywnym kolorze, a także esencjonalnym i głębokim smaku to klasyka, która na naszych stołach pojawia się bardzo często. Doskonałym sposobem na wzmocnienie zupy, jest dodanie do niej kapusty włoskiej. Dodatek wprowadza do wywaru chrzanowo-orzechowy posmak, który pysznie podkreśla główny aromat wywaru. Rosół należy do grupy tradycyjnych polskich dań, a jego historia sięga wielu lat wstecz. Dzisiaj jada się ją w wielu domach przynajmniej raz na tydzień, a z pozostałej części przygotowuje się inne dania. Dawniej kapusta włoska stanowiła produkt trudno dostępny, dlatego zdobyła pozycję rarytasu. Dzisiaj z łatwością można kupić ją w większości sklepów, więc nie trzeba się o nic martwić.
Prawdopodobnie nie ma nic gorszego podczas gotowania kotletów schabowych od odpadającej z nich panierki. Aby temu zaradzić, wystarczy dodać do jajek nieco soli oraz oleju. Babciny patent zwiększa przylepność panierki do mięsa, co pozwala uzyskać idealną chrupkość bez ryzyka wpadki. Niżej wyjawiamy więcej porad dotyczących schabowych. Kotlety schabowe stanowią jedno z najważniejszych dań współczesnej kuchni polskiej i w wielu domach co tydzień rozlegają się odgłosy ubijania schabu. Ich smak jest zbyt dobry, aby móc z nich zrezygnować. Niestety podczas ich przygotowywania można spotkać się z pewnymi problemami, które mocno psują doświadczenie podczas jedzenia. Największym z nich jest odpadająca panierka, na szczęście mamy na to sposób.
Placki z twarogu zazwyczaj podajemy w słodkiej wersji. Jednak wytrawny specjał z dodatkiem kukurydzy z puszki będzie równie smaczny. Jeżeli tylko macie pod ręką porcje tego chrupiącego warzywa, spróbujcie koniecznie. Jeszcze nie raz je przyrządzicie. Możecie je równie dobrze podać na obiad jak i na kolację. Placki z twarogu są sycącym smakołykiem, który zdecydowanie nie powinien być podawany tylko w słodkiej odsłonie. Dodając do sera różne warzywa, za każdym razem będziemy w stanie uzyskać nieco inną kompozycję. Tym razem proponujemy wam wytrawne placki z kukurydzą z puszki. Przyrządzicie je ekspresowo i równie szybko znikną z waszych talerzy. Nic dziwnego — są naprawdę pyszną alternatywą dla specjału z ziemniaków czy racuchów na słono.
Kotlety mielone często goszczą na naszych talerzach. Wyjątkowo smaczne są wtedy, gdy mięso jest soczyste. Dodanie do niego startych warzyw sprawi, że masa będzie delikatna a kotlety miękkie i aromatyczne. Wypróbujcie nasz nowy przepis wykorzystujący marchewkę i cukinię, a nie zawiedziecie się.Kotlety mielone lubi wielu smakoszy. Trudno jest się bowiem oprzeć się dobrze przyprawionemu mięsu np. z czosnkiem czy majonezem, które niemalże rozpływa się w ustach. Podobny, choć może nieco lżejszy obiad przyrządzicie, korzystając z naszej pełnej warzyw receptury. Wypróbujcie, a jeszcze do niej wrócicie.
Cynaderki, czyli nerki wieprzowe, są specjałem, o którym nie warto zapominać. W wyrazistym sosie cebulowym będą wyjątkowo smakowite i skuszą nawet największych sceptyków. Sprawdźcie nasz przepis i spróbujcie. Jest spora szansa, że będziecie się zastanawiali, dlaczego dotychczas unikaliście jedzenia podrobów.Cynaderki znają wszyscy amatorzy podrobów. Delikatny specjał zanurzony w aromatycznym cebulowym sosie z pewnością skusi nie tylko tych już przekonanych. Jego przyrządzenie nie jest bardzo skomplikowane, a efekt jest wart włożonego wysiłku. Przekonajcie się sami.
Gołąbki babci Reginy należą do najbardziej tradycyjnych sposobów przygotowania tej potrawy. Jeśli więc chcesz ponownie spróbować klasycznych gołąbków, sięgnij po poniższy przepis. Prezentujemy w nim krok po kroku przygotowanie najsmaczniejszych gołąbków, które zawsze idealnie wychodzą. Gołąbki według babci Reginy charakteryzują się smakiem, który każdy Polak doskonale zna i uwielbia. Dużą zaletą dania jest łatwa dostępność składników, których niska cena zachęca do gotowania.
Esencjonalny i wyrazisty rosół jest spełnieniem marzeń wielu gotujących - czy jest bowiem coś lepszego od miski z parującym smacznym bulionem? Zagadnienie obierania warzyw do rosołu nie jest jasne, dlatego dzisiaj zajmiemy się jego wyjaśnieniem. Jeśli znasz źródło warzyw i wiesz, że nie są pryskane, zostaw skórkę. Dzięki niej zupa nabierze mocniejszego aromatu i większej ilości wartości odżywczych. Rosół jest kulinarną klasyką i w wielu polskich domach gotuje się go regularnie co tydzień. Na przestrzeni dziesiątek lat przyzwyczailiśmy się do obierania warzyw ze skórki przed wrzuceniem ich do garnka. Czy jednak faktycznie obieranie jest konieczne? W wielu przypadkach okazuje się nie tylko niepotrzebne, lecz także niewskazane. Poniżej dokładnie omawiamy ten kuchenny problem.
Dziś zapraszamy na obłędnie soczyste kotlety schabowe marynowane w ketchupie i musztardzie. Gwarantujemy, że lepszych nie jadłeś. Ich przygotowanie jest bardzo proste — wystarczy, że wymieszasz dwa popularne sosy i zanurzysz w nich mięso. Kotlety zyskają na smaku i soczystości. Trudno znaleźć osobę, która nie lubi kotletów schabowych. Zachęcają bowiem wyglądem, urzekają też smakiem. A jeszcze lepsze będą, gdy mięso zamarynujesz wcześniej w ketchupie i musztardzie. Te dwa popularne sosy dodadzą kotletom wyraźnego smaku, a także zwiększą ich soczystość. Poznaj dokładny przepis na ten specjał.
Kotlety ziemniaczane są sycącą propozycją na wegetariański obiad dla całej rodziny. To wyjątkowo proste danie przygotujecie szybko, a będzie bardzo smaczne w towarzystwie wielu rozmaitych dodatków. Koniecznie je wypróbujcie — tani i satysfakcjonujący posiłek jest na wyciągnięcie ręki. Niezbędne składniki kupicie w każdym sklepie. Kotlety ziemniaczane podać można na wiele sposobów. Doskonale pasuje do nich aromatyczny sos grzybowy czy wyraziste glazurowane pieczarki. Dodatki zawsze możecie też zamknąć wewnątrz specjału. W takiej odsłonie sprawdzi się np. twaróg z ziołami. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, będzie pysznie.
Kotlety mielone są jednym z częściej wybieranych dań obiadowych. Ich przygotowanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. By uzyskać dobrze wysmażone, chrupiące z zewnątrz i soczyste w środku mielone, proces smażenia warto podzielić na etapy. Wykorzystując różną moc palnika, uzyskamy spodziewane efekty. Dobre kotlety mielone to nie tylko wysokiej jakości mięso i przyprawy. Radziliśmy wam już jak wydobyć ich smak, dodając do masy czosnku czy majonezu. Tym razem zebraliśmy szereg wskazówek, dzięki którym smażenie mielonych będzie znacznie prostsze. Już zawsze wyjdą pyszne.