Kotlety mielone często trafiają na nasze talerze. Jeden prosty patent sprawi, że tym razem wyjdą wyjątkowo soczyste. Wystarczy do mięsnej masy dodać surowego boczku, a stanie się przyjemnie wilgotna i sprawi, że kotlety zachwycą nas od pierwszego kęsa. Koniecznie przetestuje babciny sposób, a zapomnicie, że kiedykolwiek robiliście mielone inaczej. Idealne kotlety mielone uzyskamy, jeśli do ich przyrządzenia wybierzemy średnio tłuste mięso. Zbyt chude kawałki na patelni staną się suche, a uformowane z nich pulpety będą się rozpadać. Aby tego uniknąć, do masy mięsnej dodaje się surowego boczku. Po pysznych przepisach na mielone z dodatkiem śmietany czy majonezu czas na recepturę korzystającą z dobrze znanego naszym babciom sposobu. Zaopatrzcie się w mielony boczek i przyrządźcie aromatyczny obiad dla całej rodziny. Tak smacznych kotletów jeszcze nie jedliście.
Wiecie, jak gotować buraki, żeby zachowały idealny kolor? Przedstawimy wam garść cennych porad, dzięki którym to ugotowane warzywo już zawsze będzie miało apetyczny kolor i doskonały smak. Nie straci też w czasie obróbki termicznej cennych składników. Gotowane buraki przerabiamy zwykle na jarzynkę i serwujemy do klasycznych dań obiadowych. Bez zasmażanych buraków trudno wyobrazić sobie mielone kotlety czy pieczoną kaczkę. Tak przygotowane buraczki są bardzo smaczne, czasami jednak mogą stracić apetyczny kolor. Zobacz, jak temu zapobiec.
Kotlety schabowe wywołują najwięcej pozytywnych emocji, gdy każdy kęs dosłownie rozpływa się w ustach. Doskonałym sposobem do uzyskania takiego efektu jest marynowanie rozbitych plastrów schabu w śmietanie. Nabiał delikatnie zmiękczy mięso, a także nada mu wyjątkowej soczystości. Kotlety schabowe marynowane w śmietanie zawdzięczają swoją delikatność długiemu marynowaniu. Ważnym jest jednak, aby użyta w przepisie śmietana była kwaśna i zawierała 18% tłuszczu. Lekka kwaśność produktu skutecznie zmiękcza rozbite plastry, a także ułatwia zachowanie większej ilości płynów wewnątrz schabowych. W podobnym stylu można także przygotować kotlety z piersi kurczaka.
Trudno o bardziej dołującą kulinarną wpadkę niż mętny rosół, choć włożyło się w niego wiele godzin ciężkiej pracy. Na szczęście istnieją sposoby na uratowanie całego garnka. Jednym z nich jest wrzucenie do wywaru surowego i obranego ziemniaka. Po gotowaniu go w bulionie przez 30 minut rosół powinien stać się klarowny. Rosół nie wymaga żadnego przedstawienia, w końcu każdy Polak doskonale zna jego smak oraz wygląd. Klarowny bulion uchodzi za najlepszy, dlatego wielu dąży do uzyskania jak największej przejrzystości. Niestety zmętnienie może pojawić się nawet wtedy, kiedy podjęte zostaną wszelkie kroki mające temu przeciwdziałać. Dlatego niżej zdradzamy kilka sposobów, dzięki którym więcej nie uświadczy się widoku mętnego rosołu.
Wiecie, jak zrobić obłędnie soczysty farsz do gołąbków? To proste — wystarczy do ryżu i mięsa dodać wyjątkowy składnik. Nie tylko zwiększy on soczystość farszu, ale też poprawi jego smak i aromat. Od dzisiaj serwowane przez ciebie gołąbki, będą po prostu przepyszne.Gołąbki z kapusty są niezwykle smacznym, lubianym daniem. Choć na pozór ich przygotowanie wydaje się pracochłonne, tak naprawdę wystarczy rozłożyć sobie pracę na etapy. Na przykład jednego dnia sparzyć kapustę i przygotować farsz, drugiego zawinąć gołąbki i je upiec lub ugotować.Niektórzy mają jednak problem z przygotowaniem odpowiednio soczystego farszu. Problem pojawia się zwłaszcza przy gołąbkach pieczonych. Podpowiemy wam, że do mięsa i ryżu warto dodać podsmażone pieczarki. Smażymy je krótko, tak by tylko podkreślić ich aromat i smak. Po dodaniu do farszu oddadzą mu resztę pysznego soku.
Najsmaczniejszy gulasz składa się z miękkiego mięsa i gęstego, aksamitnego sosu. Dlatego prezentujemy sprawdzone patenty najlepszych gospodyń na miękkie mięso w gulaszu. Wykorzystaj je w swojej kuchni, a zobaczysz, że nigdy nie jadłeś lepszego dania.Gulasz wywodzi się z kuchni węgierskiej. Jest popularnym i sycącym daniem mięsnym, które ma też dodatek cebuli, często papryki i innych warzyw, a także przypraw. Gulaszu nie da się ugotować błyskawicznie. Powinien być nagotowany, bo wtedy mięso jest odpowiednio miękkie i rozpływające się w ustach. Jednak są sposoby na to, by przyspieszyć mięknięcie mięsa w gulaszu.
Prezentujemy wam przepis na kruchy i soczysty pieczony schab. Sekretem jego smaku jest majonez. Dzięki niemu mięso staje się kruche, soczyste i aksamitne, a także bardzo smaczne. Tak przygotowany schab będzie doskonały na obiad, a po wystudzeniu sprawdzi się na półmisku zimnych mięs.Schab należy do naszych ulubionych mięs. Zwykle robimy z niego kotlety, ale też chętnie pieczemy go w całości. Dużym powodzeniem cieszy się w święta, bo doskonale smakuje i bardzo ładnie prezentuje się na stole. Na dodatek dobrze harmonizuje z wieloma dodatkami.
Zupa cukiniowa z ziemniakami to pomysł na prosty i pyszny obiad, idealny w tygodniu. Błyskawiczna, gęsta zupa z kwaśną śmietaną i grzankami to zupa, którą pokochają wszyscy. Poznaj przepis na zupę cukiniową z ziemniakami.Zupa cukiniowa z ziemniakami to gęsta, pożywna zupa w formie kremu. Jest smaczna i zdrowa- warzywa i natka pietruszki to prawdziwa bomba witaminowa, która doda wszystkim energii na wiele godzin. Cukinia to przede wszystkim źródło witamin z grupy B, witaminy A, C, a także potasu, żelaza, wapnia i antyoksydantów, które działają przeciwzapalnie, opóźniają procesy starzenia i wykazują silne działanie antynowotworowe.Zupę dopraw gałką muszkatołową, do wywaru dodaj korzeń pietruszki, którego smak podkreśli aromat potrawy. Zupę podaj z kwaśną śmietaną i grzankami z pieczywa. Grzanki możesz szybko zgrillować na patelni grillowej zupełnie same lub z dodatkiem masła i czosnku granulowanego. Jeśli szukasz pomysłu na wyśmienity krem- tu poznasz przepis na gęstą zupę z marchewki z dodatkiem imbiru, jest bardzo pożywna i mocno rozgrzewa.
Lubicie kluski śląskie? Poznajcie przepis inny niż wszystkie — na kultowe kluski śląskie bez dodatku jajka. Kluski wychodzą doskonałe i nie rozpadają się w czasie gotowania, a przewidziane do nich jajko możecie wykorzystać do innej potrawy. Będzie smacznie i ekonomicznie.Kluski śląskie należą do jednych z najsmaczniejszych i najbardziej eleganckich klusek ziemniaczanych. Ich apetyczny kształt sprawia, że są serwowane nawet na uroczystych obiadach. Do tego smakują doskonale i są proste do zrobienia.
Mamy pomysł na pożywne, bezmięsne danie. Zróbcie delikatne kotlety z ryżu i warzyw. Ten tani obiad, pokochają nawet wybredni. Będzie on doskonałą odmianą od mięsnych potraw, ale bez problemu naje się nim cała rodzina. Podaj do niego sos i dużą porcję surówki, a to danie wyjdzie wam na zdrowie. To, że lubicie kotlety, wcale nie oznacza, że muszą być one zrobione z mięsa. Zbyt często jedzone mięso nie jest zdrowe dla naszego organizmu, a i zwyczajnie można się nim znudzić. Dlatego proponujemy lekkie, bezmięsne kotlety, które pozornie nie różnią się od np. mielonych. Też chrupią z wierzchu, a w środku są wilgotne.
Brakuje ci pomysłu na obiad? Przygotuj prosty i smaczny gulasz z mięsa mielonego według przepisu Ewy Wachowicz. Zaskocz rodzinę wyjątkowym daniem, a przy okazji zaoszczędź trochę czasu. Gulasz doskonale komponuje się z ugotowanym ryżem, kaszą lub makaronem.Mięso mielone jest szybkie do przygotowania. To dlatego, że jest rozdrobnione, nie wymaga długiej obróbki kulinarnej. Doskonale nadaje się na kotlety mielone, klopsy i pulpety. Jednak można z niego też przyrządzić smaczny gulasz. Jak to zrobić, powie wam Ewa Wachowicz.
Już za miesiąc Wielkanoc. Warto więc zbierać najlepsze przepisy na świąteczne potrawy. Dziś proponujemy żurek, na który przepis zdradziła Anna Lewandowska. Jeden patent może was pozytywnie zaskoczyć. Dzięki niemu żurek jest mniej kaloryczny, ma za to więcej smaku.Przepisów na żurek spotkaliście już pewnie wiele. Nie jeden z pewnością przetestowaliście. I to bardzo dobrze, bo dzięki temu możecie odnaleźć przepis, który będzie dla was idealny. Być może będzie to przepis proponowany przez Annę Lewandowską?
Kotlety schabowe najlepiej smakują, gdy ich panierka jest złocista i chrupiąca. Zazwyczaj wykonuje się ją z jajka i bułki tartej, ale kurzy nabiał wcale nie będzie potrzebny. Dobrze zastąpi je mleko i musztarda. Bułka będzie dobrze trzymała się mięsa, a smak będzie. Kotlety schabowe można przygotować na wiele wyjątkowych sposobów. Jeśli smakowały wam marynowane w kefirze i cebuli czy w piwie, koniecznie przetestujcie wersję bezjajecznym panierem. Zachwyci was od pierwszego kęsa.
Surówka z kapusty pekińskiej jest częstym dodatkiem do typowego obiadu, dlatego warto nieco odmienić jej smak. W tym celu polecamy dodać do niej ostrego i wyrazistego w smaku pora. Takie połączenie, wraz z sosem na bazie śmietany i majonezu, tworzą pyszną surówkę, o wyjątkowej chrupkości. Kapusta pekińska posiada mnóstwo witamin i minerałów, które pozwalają zachować zdrowie i dobrą odporność. Dlatego surówka na jej bazie jest obecnie szczególnie cenna, kiedy powoli rozpoczyna się sezon na zwiększone zachorowania. Dużym atutem poniższej receptury jest niski koszt oraz duża prostota przygotowania. Kapusta pekińska i por są tanimi warzywami, a ich obróbka polega w przypadku tego przepisu jedynie na poszatkowaniu ich.
Kopytka lubi wielu z nas. Tym razem proponujemy małą modyfikację klasycznego dania — dodanie maślanki. Nabiał nada kopytkom lekkości i sprawi, że staną się jeszcze bardziej kremowe. Spodobają się całej waszej rodzinie. Kopytka są nie tylko smacznym dodatkiem do obiadu, ale też doskonałą bazą dla wielu smacznych sosów i mięsnych gulaszy. Jeżeli więc nie macie pomysłu na kolejny obiad, a w lodówce zalegają wam ugotowane ziemniaki, zróbcie te pyszne kluseczki.
Kotlety schabowe są popularnym i prostym daniem obiadowym. Wart urozmaicić klasykę i zamarynować mięso w delikatnej kompozycji miodu i musztardy. Nabierze aromatu i stanie się bardziej soczyste. Koniecznie spróbujcie. Kotlety schabowe zamarynować można na wielu różnych sposobów. Proponowaliśmy wam już moczenie ich w piwie czy maślance. Tym razem pokryjemy je słodkim miodem i łagodną musztardą. Dzięki temu będą wyjątkowo smaczne i delikatne. Skusicie się?
Czym różni się barszcz biały od żurku? Jak się okazuje, nie każdy Polak zna poprawną odpowiedź. Wiele osób używa nawet tych nazw zamiennie, myśląc, że chodzi o tę samą zupę. Prawda jest jednak inna, mimo że obie zupy są trochę podobne w smaku.Bez żuru czy też żurku nie wyobrażamy sobie wielkanocnego śniadania. Jednak zupa ta jest też jadana w ciągu roku, bo bardzo lubimy jej smak. Jest kwaśny, wyraźny, przełamany smakiem wędzonki i przypraw. A barszcz biały? Czym się charakteryzuje? Z czym wam się kojarzy? Zaraz wyjaśnimy, na czym polega różnica między tymi dwoma zupami.
Poznajcie zapomniany sposób naszych babć na pyszne gołąbki. W roli głównej potłuczone talerze. Do czego babcie ich używały? Dowiecie się z naszego przepisu. A swoją drogą, dziś też możecie skorzystać z tego pomysłu. Obędziecie się wtedy bez drogiego sprzętu.Gołąbki z liści kapusty najlepiej smakują, gdy są nagotowane lub odpowiednio długo pieczone. Wtedy bowiem kapusta robi się miękka, a jej smak doskonale przenika smakiem farszu i odwrotnie. Tu jednak łatwo o przypalenie, dlatego dobrze jest ugotować gołąbki na parze.
Pieczony kurczak skusi niejednego smakosza. Jeśli udka zamarynujemy w delikatnym sosie na bazie coli, wyjdzie przyjemnie pikantny i bardzo soczysty. Wypróbujcie ten szybki sposób na nadanie mięsu niepowtarzalnego smaku. Pieczony kurczak dobrze łączy się z wieloma marynatami. Podpowiadaliśmy już jak przyrządzić go z miodem i papryką, dzięki którym zyskiwał chrupiącą skórkę. Tym razem połączymy ze sobą znany wszystkim napój o słodkim smaku z pikantnym sosem z pomidorów. Efekt pozytywnie zaskoczy nawet największych sceptyków.
Kotlety z piersi z kurczaka są szybkim i smacznym pomysłem na niedzielny obiad. Nasmarujcie mięso musztardą, a będzie przyjemnie pikantne i wyjątkowo kruche. Tak dobrych kotletów jeszcze nie jedliście. Koniecznie spróbujcie. Kotlety z piersi kurczaka przyrządza się na tyle prosto, że warto skusić się na urozmaicenie potrawy. Musztarda sprawdzała się jako dodatek do schabowych i mielonych. Warto ją przetestować w połączeniu z delikatnym mięsem drobiowym. Ten smak z pewnością was zachwyci.
Dla wielu osób obiad bez surówki nie może mieć miejsca - ten dodatek gra wszak bardzo ważną rolę dostarczenia cennych witamin i minerałów. Siostra Anastazja zaprezentowała przepis na obłędną surówkę z czerwonej kapusty. Niecodzienny składnik, jakim są winogrona, nadaje jej świeżości i lekkiej słodyczy. Surówka z czerwonej kapusty jest jednym z najczęściej wybieranych dodatków do dania głównego w całej Polsce. Jej charakterystyczny intensywny kolor i wspaniały smak nie mają sobie równych. Siostra Anastazja poszła o krok dalej i do czerwonej kapusty nie dodaje jedynie jabłka, lecz również soczyste winogrona. Takie połączenie doskonale pasuje szczególnie do soczystej pieczeni.
Krokiety ziemniaczane są pysznym sposobem na szybki i sycący obiad. Jeżeli tylko macie pod ręką ugotowane ziemniaki, przygotowanie dania zajmie wam dosłownie kwadrans i nie będzie wymagało zawijania. Spróbujecie? Krokiety są kolejnym po kopytkach czy cepelinach pomysłem na wykorzystanie nadmiaru ugotowanych ziemniaków. Tym razem zrezygnujemy z klasycznej metody przyrządzania tego specjału polegającej na zawijaniu farszu w ciasto i po prostu opanierujemy ziemniaczaną masę. Będzie naprawdę smacznie.
Po ugotowaniu esencjonalnego rosołu zawsze zostają warzywa oraz mięso, z którymi wiele osób nie wie co można zrobić. Zamiast wyrzucać je do śmieci, można ugotować z nich pyszną potrawkę. Pływające w gęstym i aksamitnym maślanym sosie kawałki kurczaka, marchewki i groszku są na tyle pyszne, że można zajadać się nimi codziennie. Mięso i warzywa po rosole nie jawią się przeciętnemu Polakowi jako surowiec, który można jeszcze w smaczny sposób wykorzystać. Poniższa potrawka jest jednak wystarczającym dowodem, że nawet wygotowane mięso i warzywa kryją w sobie jeszcze wiele dobrego. Do podania polecamy wybrać zwykły ryż ugotowany na sypko lub makaron świderki. Gęsty sos przyjemnie oblepia pojedyncze kluski i ziarenka, co jeszcze bardziej zwiększa przyjemność z jedzenia.
Kotlety mielone lubi wielu smakoszy. Delikatne i soczyste mięso możecie urozmaicić, dodając do niego wędzonego boczku oraz pokrojonych w paseczki ogórków kiszonych. Danie nabierze charakteru i zachwyci każdego, kto skusi się choćby na kęs. Kotlety mielone można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Proponowaliśmy wam już uzupełnienie masy o czosnek czy majonez. Teraz przedstawiamy przepis na bogate w smaki i tekstury mielone z aromatycznym boczkiem wędzonym i kiszonym ogórkiem. Skusicie się?
Dobrze upieczony schab w całości nie ma sobie równych - jego soczystość i kruchość smakuje praktycznie każdemu. Jeśli chcesz nadać mu jeszcze lepszego smaku i delikatności, upiecz go w majonezie. Mieszanka jajecznego sosu i aromatycznych przypraw sprawia, że każdy kęs jest po prostu idealny. Niektórzy obawiają się pieczenia schabu, gdyż wiele wcześniejszych prób kończyło się katastrofą. Nieumiejętne gotowanie wyciąga z mięsa wszelką wilgoć, przez co pieczeń wychodzi sucha i twarda jak podeszwa. Prostym sposobem uniknięcia takiego rezultatu jest posmarowanie schabu majonezem. Zawarte w nim jajka delikatnie zmiękczają włókna mięsa, a wymieszane z nim przyprawy aromatyzują mięso.
Wegetariańskie kotlety skuszą niejednego smakosza. Pyszne połączenie kaszy gryczanej i pieczarek z powodzeniem zastąpi wam mielone. Dodatek sera i szczypiorku sprawia, że danie jest soczyste i wyraziste. Idealnie sprawdzi się jako szybki obiad dla całej rodziny. Kotlety wegetariańskie występują w wielu pysznych odsłonach. Wystarczy wspomnieć o smacznych boczniakach w panierce czy wyjątkowych marchewkowych pulpecikach. Tym razem na tapet bierzemy recepturę opierającą się o kaszę gryczaną i grzyby, czyli dobrze wam znane połączenie. Spróbujcie koniecznie.
Zapiekanka jest tanim i prostym w przygotowaniu obiadem, który możemy podać całej rodzinie. Jest przy tym wyjątkowo smaczna i sycąca. Sprawdźcie nową propozycję na przyrządzenie tego dania z ziemniakami, kiełbasą i pieczarkami. Zachwyci każdego, kto go spróbuje. Oczywiście oprócz kiełbasy możesz wykorzystać również inne wędliny, które znajdziesz w lodówce. Zapiekanka jest jednym z lepszych pomysłów na wykorzystanie zalegających w lodówce produktów. Prezentowaliśmy wam już niezawodne przepisy na zapiekankę z sosem beszamelowym i specjał przyrządzony z soczewicą i aromatycznym ryżem. Tym razem proponujemy doskonałe połączenie pieczarek, kiełbasy i ziemniaka. Skusicie się?
Zupy takie jak rosół czy pomidorowa, często doprawiane są przyprawą Maggi w płynie, która bazuje na smaku lubczyku. Warto jednak zrezygnować z kupnych dodatków do zup, ponieważ pełne są niezdrowej chemii. Niżej zdradzamy jak przygotować pastę z lubczyku, która podkręci smak każdej zupy. Lubczyk pasuje smakowo i aromatycznie do wielu różnych zup, choć najczęściej dodaje się go do rosołu. To właśnie to zioło stanowiło niegdyś podstawę Maggi - dzisiaj producent wytwarza znaną przyprawę przy użyciu substytutów i chemii. Domowa pasta z lubczyku doskonale wzmocni smak rosołu i każdej innej zupy, do której się ją doda. Jeśli chcesz przechowywać ją nawet rok, pokryj ją w słoiku olejem. Warstwa tłuszczu stworzy barierę, która uchroni przed psuciem.