Truskawki mają tendencję do szybkiego psucia - nawet przechowywane w lodówce szybko tracą świeżość i pokrywają się nalotem z pleśni. Wystarczy jednak zanurzyć je w misce z wodą i octem, aby przedłużyć ich świeżość. W taki sposób będziesz mógł się nimi cieszyć znacznie dłużej. Truskawki są jednymi z najczęściej kupowanych przez Polaków owoców. Uwielbiamy ich charakterystyczny słodki smak, soczystość oraz orzeźwienie, jakie dają, które potrzebujemy szczególnie w gorące dni. Ich największym problemem jest jednak bardzo duża delikatność, która sprawia, że nawet kupując owoce w sklepie i przenosząc do domu, ryzykujemy, że się zniszczą. Dlatego warto dbać o ich odpowiednie przechowywanie, by nie stracić pysznego smaku i cennych właściwości. Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Mizeria wcale nie musi być jedynie ogórkami ze śmietaną - jeśli znudziła ci się klasyczna wersja, przetestuj poniższe propozycje. Pierwsza z nich zawiera przyjemnie chrupiące jabłko, które przełamuje swoją słodyczą resztę smaków. Z kolei drugi wariant jest dla fanów ostrzejszych smaków, ponieważ dodaje się do niego ostrą papryczkę. Mizeria jest znana praktycznie na całym świecie, choć w zależności od regionu, różni się dodatkami czy sposobem podania. Ogórek jest jednak podstawą tej surówki, więc to w niego warto zaopatrzyć się najbardziej. Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Ewa Wachowicz zdradziła, jak radzi sobie z upałami. Ma kilka sprawdzonych sposobów na wysokie temperatury. Okazuje się, że oprócz pożywnych koktajli i odpowiedniego nawadniania, prowadząca programu "Ewa gotuje" przed posiłkami pije wodę z octem jabłkowym. Upał daje się wszystkim we znaki. Gdy żar leje się z nieba, szukamy wszelkich sposobów, by nieco się ochłodzić i odpowiednio nawodnić. Oprócz picia przynajmniej dwóch litrów wody dziennie, w Internecie można również znaleźć wiele innych porad dotyczących tego, jak radzić sobie przy ekstremalnych temperaturach. Jak już wspominaliśmy w jednym z naszych artykułów, ważne, by w upały unikać takich płynów jak kawa, alkohole czy gazowane napoje. Jednak są też znacznie lepsze napoje niż woda, które jeszcze lepiej nawodnią nas, gdy jest gorąco. Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Zimne nóżki są klasyką polskiej kuchni, która prym wiedzie głównie na imprezach. Na imprezowym stole nie może zabraknąć obok nich schłodzonego kieliszka wódki, który podkreśli smak galarety. Niżej zdradzamy banalnie łatwy przepis, do którego potrzeba ledwie kilku składników. Zimne nóżki, czyli galareta wieprzowa z mięsem i warzywami, jest wyjątkowo aromatyczna, tłusta i treściwa - dlatego stanowi idealną podstawę pod mocny alkohol. Podczas przygotowywania jej warto użyć dużej ilości przypraw, aby danie było jeszcze smaczniejsze. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę przy wyjmowaniu galarety z formy, użyj małych pojemników dla gastronomii z tworzywa sztucznego. W taki sposób ograniczysz zmywanie, a sama galareta będzie znacznie ładniej wyglądała. Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który nakłania do kupowania określonych produktów. Ten tekst poświęcony został niebywałemu znalezisku, jakie odkryto pod transportem buraków.
Ogórki w zalewie musztardowej smakują zupełnie inaczej od tradycyjnych ogórków konserwowych. Przepis składa się z dużej ilości przypraw oraz musztardy, dzięki którym ogórki są delikatnie pikantne, a zarazem słodkie. Przygotowanie tego przetworu zajmuje mniej niż godzinę, więc faktycznej pracy jest stosunkowo niewiele. Ogórki w najróżniejszych zalewach nie są niczym dziwnym, w końcu słodkie i octowe plasterki tego warzywa świetnie komponują się na kanapkach z innymi dodatkami. Oczywiście w sklepach można znaleźć gotowe produkty, lecz zrobione od podstaw w domu zawsze smakują najlepiej. Tak jak w przypadku innych przetworów z ogórków, kluczowym aspektem jest jakość tych warzyw. W sklepie należy wybierać dorodne i soczyste sztuki, które nie mają oznak przenawożenia (zbyt intensywny kolor i miękkość). W innym wypadku cała praca może pójść na marne, ponieważ ogórki zbyt mocno nawożone azotem, są bardziej podatne na choroby. Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem:
Ogórki często goszczą w naszych specjałach. Po przygotowywaniu frykasów takich jak mizeria przeważnie zostają nam obierki. Większość smakoszy wyrzuca je po prostu do kosza. Okazuje się, że można wykorzystać je w ogrodzie. Zapach obierek skutecznie odstrasza mrówki. Z pozostałości po ogórkach możemy również przygotować domowy ocet.Nie da się ukryć, że ogórki odgrywają istotną rolę w kulinariach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy regularnie po nie sięgają. Jeśli często wyrzucasz obierki po ogórkach, lepiej wykorzystaj je w bardziej praktyczny sposób.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Ocet jabłkowy często gości w kulinariach. Powszechnie uważa się go za produkt, który pozytywnie wpływa na zdrowie. Okazuje się, że niepozorny ocet jabłkowy ma wiele zalet. Za jego sprawą można pozbyć się zbędnych kilogramów. Dzieje się tak dzięki regulowaniu poziomu cukru we krwi. Oprócz tego wypicie go na czczo może wspomóc procesy trawienne.Z całą pewnością ocet jabłkowy można zaliczyć do produktów spożywczych, które od dawien dawna wykorzystywane są w kulinariach. Dzięki niemu nasze potrawy zyskują bardziej wyrazisty smak. Warto wiedzieć, jak ocet jabłkowy wpływa na nasz organizm.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Owoce hodowane przez rolników, często są pryskane pestycydami - ułatwiają one uprawę, zmniejszając ryzyko rozwoju chorób czy eliminując niechciane szkodniki i chwasty. Jak najlepiej się ich pozbyć? Jeden ze sposobów polega na połączeniu wody, sody oczyszczonej, octu oraz pestek grejpfruta. Owoce stanowią ważny element naszej codziennej diety. Dostarczają nam energii przy pomocy węglowodanów, minerałów, witamin oraz wiele innych substancji korzystnie wpływających na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Niestety współcześni hodowcy regularnie posiłkują się pestycydami, które zabijają niechciane organizmy żywe na polach uprawnych, a także znacznie zwiększają plony. Dla człowieka nie są jednak zdrowe. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej
Rosół gości na naszych stołach głównie w niedzielne obiady, ale jego miłośnicy gotują go czasem także wtedy, kiedy nagle za nim zatęsknią. Najlepsi szefowie kuchni dodają do niego odrobinę octu. Dzięki niemu więcej substancji odżywczych z mięsa przenika do zupy, a także staje się ona wyrazistsza w smaku i gęstsza. Ugotowanie dobrego rosołu jest swojego rodzaju sztuką, którą nie każdy zdołał opanować. Choć włożenie składników do garnka z gotującą się wodą, może zrobić każdy, tak uzyskanie odpowiedniej konsystencji, smaku i koloru nie jest proste. Na szczęście najlepsi szefowie kuchni nie zachowują tajników gotowania tylko dla siebie, przez co możemy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Jednym z ich tricków jest wlanie do wywaru odrobiny octu. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej
Ocet wyróżnia się charakterystycznym smakiem i aromatem, dzięki czemu bardzo mała ilość dodana do potraw doskonale podkręca ich smak. Nasze mamy i babcie znały też bardzo wiele jego zastosowań, które czynią z niego wręcz magiczną substancję.
Ocet jest powszechnym produktem, który najczęściej wykorzystuje się do gotowania lub czyszczenia. Marynowane w nim warzywa zakonserwowane są na długie lata, a mocno zapieczone zabrudzenia wręcz same odchodzą, po porządnym namoczeniu w occie. W maju wielu z nas decyduje się na rozpoczęcie pracy w ogródku czy na działce - pielęgnacja grządek, krzewów i roślin jest interesującym i pasjonującym zajęciem. Niestety, widok mszyc na łodygach roślin może zepsuć najlepsze popołudnie. Dlatego pokazujemy co zrobić, aby się ich łatwo pozbyć.
Mniszek lekarski to niepozorna roślina, która skrywa w sobie naprawdę wielką moc. Warto wykorzystać ją do przygotowania domowych przetworów. Zrobimy z niej między innymi: syrop, miód oraz zaskakujący ocet. Jakie są jego zalety?
Polacy przygotowują rosół na wiele różnych sposobów - wszystko zależy od doświadczeń wyciągniętych ze swojego rodzinnego domu. Jeśli jednak chcesz ugotować tę zupę jak prawdziwy szef kuchni, skorzystaj z poniższej porady dodania odrobiny octu. Niewielka ilość octu nie wpłynie negatywne na smak zupy, jednak pozwoli uzyskać znacznie gęstszą, treściwszą konsystencję, a także znacznie zwiększy zawartość wartości odżywczych, które zostały wygotowane z kości, chrząstek oraz mięsa. Taka zupa smakuje znacznie lepiej niż zwykła.
Ocet jabłkowy jest znany ludzkości już od czasów starożytnych. Już wtedy uznawano go za bardzo zdrowy produkt. Pito go w przypadku wielu przypadłości. Współczesna nauka potwierdza, że ocet jabłkowy może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.
Ocet jabłkowy, który stoi w naszej kuchni najczęściej pochodzi ze sklepu. Jednak jego bardziej naturalna wersja jest o wiele lepsza i zdrowsza. Po pierwsze dokładnie wiemy, co się w nim znajduje, po drugie możemy zrobić go z owocowych resztek, których w każdym domu nie brakuje.Ocet jabłkowy jest często stosowany przez ludzi na diecie, którzy piją go z wodą zaraz po przebudzeniu. W taki sposób pobudzają swój metabolizm i zmniejszają łaknienie, co ułatwia zrzucanie kilogramów. Ten napój może więc pomóc osobom będącym na diecie. Dieta odchudzająca, oparta na spożywaniu octu jabłkowego zakłada jego regularne picie wraz z wodą – z zachowaniem odpowiednich proporcji. Zaleca się sięganie po mieszankę trzy razy dziennie przed posiłkiem i stosowanie diety średnio tydzień, a następnie zrobienie przynajmniej miesięcznej przerwy. Oczywiście wszelkie tego typu diety mogą być stosowane tylko po konsultacji z lekarzem.
Obierki z ziemniaków są przez większość z nas traktowane jako śmieci. Choć zdarzają się ludzie, którzy lubią smażyć je na tłuszczu, gotując w taki sposób domowe chipsy, znaczna część Polaków po prostu je wyrzuca. Jeśli jednak zmagasz się z czyszczeniem czajnika - zachowaj je. Obierki z ziemniaków zawierają ogromną ilość skrobi, która świetnie sprawdza się w czyszczeniu czajnika z grubą warstwą kamienia. Mineralny osad ciężko jest doczyścić za pomocą mechanicznych metod, stąd wykorzystanie skórek ziemniaków jest genialnym ułatwieniem.
Ocet jabłkowy ma właściwości, które mogą zostać docenione przez wielu smakoszy. Jeśli masz go w kuchni, koniecznie wypróbuj produkt w praktyce. Efekty są zaskakujące. W czym może nam pomóc ocet jabłkowy?
Rosół uchodzi za jedną z najbardziej kultowych polskich zup. Niektórzy nie wyobrażają sobie udanego tygodnia bez tego wyśmienitego dania, które niezmiennie cieszy się sporą popularnością. Przy najbliższej okazji warto wzbogacić rosół o ocet.
Jajka uchodzą za jeden z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Dodajemy je do różnych potraw lub przyrządzamy z nich smakołyki, takie jak kultowa jajecznica. Często po prostu je gotujemy. Niestety ich zapach nie należy do przyjemnych.