Farsz na pierogi z mięsem czasem wychodzi suchy i bez smaku? Żaden problem. Pomoże nam prosty trik polegający na dodaniu do mięsnej masy odrobiny wody lub bulionu. Sprawdźcie koniecznie, nie pożałujecie. Pierogi z mięsem wyjdą idealnie. Nie da się ukryć, że farsz na pierogi z mięsem musi być odpowiednio wilgotny. Właściwej konsystencji nada mu wlanie do ugotowanego mięsa odrobiny bulionu. Warto spróbować — będzie pysznie. Pierogi w takim wydaniu zasmakują każdemu.
Pierogi przyrządzone z miękkiego i elastycznego ciasta będą znakomite. Nawet najlepszy farsz nie uratuje mącznych wyrobów, które są twarde i rozpadają się. Z recepturą babci Zosi przygotujecie puszyste i rozpływające się w ustach rarytasy. Wszystko za sprawą dwóch patentów — rezygnacji z jajka i podgrzania wody. Sprawdźcie koniecznie. Sekretem smacznych pierogów jest miękkie i elastyczne ciasto. Babcia Zosia wie doskonale, że aby uzyskać odpowiednią konsystencję masy, nie można do niej dodać jajka i zimnej wody. Zamiast tego radzi, by zadbać o kilka innych szczegółów.
Przygotowanie ciasta na pierogi będzie proste, gdy wybierzemy odpowiednie składniki. Jednym z ważniejszych produktów jest masło. Dzięki niemu masa uzyskuje właściwą miękkość i lepiej się skleja. Niektórzy zastępują je margaryną, lecz zmiana ta może mieć przykre konsekwencje. Nie warto ryzykować. Idealne ciasto na pierogi jest elastyczne, łatwo się zlepia i nie twardnieje po ugotowaniu. Odpowiednią konsystencję masy uzyskamy, gdy dobierzemy właściwe proporcje oraz składniki wysokiej jakości. Szczegóły przyrządzania bazy do tego pysznego rarytasu zdradzamy w naszej nowej recepturze.
Chcesz sprawić najbliższym pyszną niespodziankę? Przygotuj pierogi z truskawkami na słodko. Pierogi będą jeszcze smaczniejsze, kiedy przygotujesz ciasto w nieco inny sposób i dodasz do niego łyżeczkę kakao i cukru wanilinowego. Prośby o dokładkę są gwarantowane.Pierogi na słodko z owocami sezonowymi to smak mojego dzieciństwa. Domowe, cienkie i delikatne ciasto w połączeniu z truskawkami, jagodami, wiśniami lub malinami, podane z odrobiną kwaśnej śmietany i cukrem to jedno z najlepszych dań w upalne dni.Ciasto wyrabiam ręcznie i dzielę je na dwie równe porcje, następnie do jednej dodaję kakao i cukier wanilinowy. W ten sposób otrzymuję pierogi w dwóch kolorach i o różnym smaku- białe, delikatne i ciemne, które mają wyraźną, czekoladową nutę.Pierogi na słodko z dodatkiem truskawek i kakao często pojawiały się w moim domu, kiedy byłam dzieckiem i do tej pory robię je sama, ponieważ uwielbiam ich wyjątkowy smak. Sekretem idealnie miękkich pierogów jest dobrze wyrobione i rozwałkowane ciasto.Jeśli nie rozwałkujesz dobrze masy lub składniki nie będą dobrze wymieszane, pierogi po ugotowaniu będą smakować jak mąka, będą twarde i miejscami nawet surowe, dlatego poświęć trochę więcej czasu na dokładnie przygotowanie ciasta.
Wiesz, jak zrobić idealne ciasto na pierogi? Idealne, czyli elastyczne, miękkie, które nie klei się do wałka i łatwo daje się lepić? By je przygotować, nigdy nie pomijaj jednego składnika, którym jest masło. Dzięki niemu ciasto nie tylko będzie miało piękny, naturalny zapach, ale też zyska niepowtarzalne właściwości. Ciasto jest podstawą pierogów. Gdy bowiem ciasto nie będzie takie, jak trzeba, pierogów nie uratuje nawet najlepszy farsz. Jest bowiem duża szansa, że w czasie gotowania nadzienie wypłynie albo po ugotowaniu ciasto będzie zbyt twarde. Warto więc dołożyć starań, by zrobić dobrej jakości ciasto.Od czego zależy jakość ciasta na pierogi? Z pewnością od mąki, bo jest ona jego głównym składnikiem. Do zarabiania ciasta warto też użyć dobrze ciepłej wody, która nada ciastu odpowiedniej elastyczności. Istotnym dodatkiem jest też tłuszcz, który zwiększa wilgotność ciasta i daje mu pożądaną miękkość. Można sięgnąć po olej, jednak my użyliśmy masła. Efekt jest naprawdę wyśmienity.
Prezentujemy przepis pani Janiny na pierogi ruskie. Wychodzą lepsze nawet niż Magdzie Gessler. A wszystko dzięki sekretnemu składnikowi do ciasta. Jest nim masło, za którego sprawą ciasto nabiera odpowiedniej elastyczności i miękkości, a po ugotowaniu aksamitnej konsystencji. Gdy spróbujecie raz tych pierogów, będziecie do nich wracać częściej.Kochamy pierogi za ich smak i możliwości, jakie dają przygotowującym. To samo ciasto można bowiem nadziać farszem wytrawnym lub słodkim. Z każdym będzie smakować wyśmienicie. Spośród słonych farszów w naszej kuchni najpopularniejszy jest ten z kapusty i grzybów, z mięsa, a także nadzienie z ziemniaków i sera. Ten ostatni farsz do pierogów ruskich jest nie tylko smaczny, ale też bardzo ekonomiczny. Na dodatek składniki na niego mamy zwykle pod ręką.
Pierogi na słodko smakują wyśmienicie. Warto po nie sięgnąć zwłaszcza latem, gdy na targowiskach nabyć można świeże owoce, które idealnie pasują do delikatnego ciasta. Tym razem proponujemy wam sentymentalną wycieczkę do czasów dzieciństwa i przygotowanie fantastycznych pierogów z jagodami. Koniecznie spróbujecie — będziecie zachwyceni ich smakiem. Po pierogi warto sięgać przez cały rok — nie tylko przy okazji świąt. Ten rarytas można bowiem przygotować na wiele różnych sposobów. Słodkie wersje np. z truskawkami czy innymi owocami są idealne na cieplejsze dni. Zbliżający się sezon na jagody jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie smaki dzieciństwa. Skusicie się?
Tradycyjne danie w zaskakującym wydaniu? Poznaj przepis na pierogi ze śledziem i pieczarkami. Delikatne ciasto, aromatyczny farsz i okrasa z cebulki i szczypiorku to rewelacyjne połączenie, które zachwyci każdego smakosza. Żaden farsz nie wzbudzi tylu emocji.Pierogi w każdym wydaniu smakują wyśmienicie. Możesz przygotować je na słodko z farszem z owoców sezonowych i śmietaną, a także w wersji wytrawnej, np. z mięsem, z twarogiem i ziemniakami, z grzybami, kapustą, szpinakiem, serem feta.Doskonały farsz uzyskasz również z dość niecodziennego połączenia- z pieczarek, filetów śledziowych i cebuli. Farsz jest niezwykle aromatyczny i ma rewelacyjny, złożony smak. To połączenie na pewno zaskoczy Twoich bliskich, ale każdy zje swoją porcję w mgnieniu oka.Sekretem idealnych pierogów jest również ciasto. Dodaj do niego gorącą wodę i szczyptę soli, a będzie gładkie, delikatne i smaczne. Ciasto, kiedy już odpocznie, rozwałkuj na cienki placek. Nie może być za gruby, ponieważ pierogi będą twarde i będzie wyczuwalna w nich mąka.Jeśli przygotowałeś sporą ilość pierogów, część możesz zamrozić. Pamiętaj jednak, że należy zrobić to przed gotowaniem- tu dowiesz się, jak mrozić pierogi, zachowają świeżość i smak przez wiele miesięcy.
Pierogi dość często goszczą na naszych talerzach. Lubelski specjał, który dzisiaj wam proponujemy, składa się z delikatnego ciasta wypełnionego kaszą gryczaną i twarogiem. Smakowity farsz sprawia, że danie jest sycące i aromatyczne. Koniecznie je wypróbujcie. Pierogi przyrządza się w wielu wariantach. Oprócz klasycznej odsłony z mięsem czy z kapustą i grzybami warto sięgnąć po specjały kuchni regionalnej, które w cieście zamykają mniej popularne produkty. Takim smakołykiem są właśnie pierogi lubelskie. Spodobają się każdemu. Spróbujecie?
Pierogi są jednym z często goszczących na naszych talerzach rarytasów. Karol Okrasa zdradził jak przyrządza ciasto na ten specjał. Dzięki długiemu wyrabianiu masy, przygotowanie delikatnych i nierozpadających się pierogów jest bardzo proste. Sprawdźcie koniecznie jego recepturę. Ciasto na pierogi powinno być elastyczne. W klasycznej odsłonie nie używa się jajek. O tym, dlaczego są one zbędne, już wcześniej pisaliśmy. Proponowaliśmy wam też sprawdzoną babciną recepturę do przyrządzenia masy wykorzystującą zaledwie cztery produkty. Karol Okrasa również stawia na prostotę, a jego sposób jest niezawodny. Spróbujecie?
Szukacie pomysłu na smaczny i niedrogi obiad? Jeśli dziś mieliście rosół, jutro możecie zrobić pierogi z mięsem z rosołu i kaszą jęczmienną. Są zaskakujące w smaku i niezwykle pożywne. A ich przygotowanie jest całkiem proste i zajmie wam niewiele czasu. Pierogi to jedno z najdoskonalszych dań naszej kuchni. To samo ciasto może bowiem skrywać wiele smaków. Możecie je nadziać na słodko i wytrawnie. Słodki farsz to zwykle owoce lub twaróg z cukrem. Wytrawne pierogi możecie zaś nadziać kapustą i grzybami, ziemniakami z twarogiem czy mięsem. Jednak tak naprawdę warto uruchomić wyobraźnię i wymyślić swoje oryginalne nadzienie. Z tego, co właśnie macie pod ręką, co nie chcecie, by się zmarnowało. Tak właśnie zrodził się pomysł na pierogi z mięsem z rosołu i z kaszą. Jedno i drugie zostało z obiadu, połączyliśmy je więc w niezwykły farsz.
Przepisów na ciasto na pierogi jest bardzo wiele, jednak nie każde wychodzi idealnie miękkie i elastyczne, a po ugotowaniu wprost rozpływa się w ustach. Wystarczy jednak odpowiednia temperatura wody i łyżeczka soli, a pierogi wyjdą idealne. Jak zrobić miękkie ciasto na pierogi? Wszyscy uwielbiamy pierogi, niezależnie od tego, czy postne, czy z mięsem, czy też na słodko z owocami sezonowymi, zawsze błyskawicznie znikają z talerzy i każdy prosi o dokładkę. Czasem jednak najlepiej przygotowany farsz może zepsuć zbyt twarde i gumowate ciasto.Ciasto w pierogach odgrywa kluczową rolę. Musi być miękkie, delikatne i elastyczne, dzięki czemu rozwałkujesz je na cienki placek. Zbyt grube ciasto jest niesmaczne, mało elastyczne i twarde. Przyczyny są dwie- za gorąca woda i za mało soli.Nigdy nie dodawaj gorącej wody do ciasta na pierogi, ponieważ je sparzysz, a pierogi będą twarde. Kolejną istotną kwestią jest sól- na 500 g mąki zawsze dodawaj łyżeczkę przyprawy. Sól świetnie zmiękcza ciasto, a pierogi za każdym razem wyjdą idealnie.Sezon na truskawki w pełni, przygotuj więc najbliższym pyszną niespodziankę- wyśmienite pierogi z truskawkami. Danie podaj z kleksem śmietany lub oprósz cukrem, będą przepyszne.
Jeśli chodzą wam po głowie pierogi, ale obawiacie się, że ciasto znów wam nie wyjdzie, przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy przepis na plastyczne i delikatne ciasto na pierogi z mlekiem. Dzięki temu dodatkowi ciasto wychodzi perfekcyjnie za każdym razem. Jest też delikatne i aksamitne w smaku.Podstawą pysznych pierogów jest udane ciasto. Powinno być cienkie i delikatne. Dobrze też, by dało się łatwo formować, bez przylepiania do stolnicy i klejenia się do rąk. Dobrej jakości ciasto nie rozpadnie się w czasie gotowania pierogów, a w czasie jedzenia będzie się rozpływać w ustach.
Pierogi z owocami są rewelacyjnym pomysłem to prosty, wiosenny obiad na słodko, który pokochają zarówno duzi, jak i mali. Delikatne, cienkie ciasto z dodatkiem jagód, truskawek lub wiśni rozpływają się w ustach. Poznaj przepis na pierogi z owocami siostry Anastazji, palce lizać.Pierogi z owocami według siostry Anastazji to danie, które mogłabym jeść bez końca. Delikatne, cieniutkie ciasto z kilku składników i owocowe nadzienie są jednym z moich ulubionych wersji obiadu na słodko. Pierogi podaję z cukrem i kwaśną śmietaną lub delikatnie polewam roztopionym masłem. Sekret idealnego i szybkiego ciasta tkwi w sparzeniu go gorącym mlekiem. Tak przygotowana masa nie musi odpoczywać i od razu po wyrobieniu można ją rozwałkować, to znacznie przyspiesza cały proces. Farsz z mieszanymi owocami jest najsmaczniejszy, gorąco polecam miks jagód i truskawek.
Mamy dla was wspaniałą propozycję na wiosenny obiad. Są nią pyszne i orzeźwiające pierogi z rabarbarem. Przygotujcie je raz, a zachwycicie się ich smakiem i szybko wrócicie do tego przepisu. Zróbcie je jak najszybciej, bo teraz rabarbar jest najsmaczniejszy. Pierogi z owocami niektórzy widzieliby raczej na podwieczorek, ale wiele osób o tej porze roku ma ochotę na lekki obiad. Najlepiej bez dodatku mięsa, za to z wykorzystaniem wiosennych przysmaków. Jednym z takich wiosennych rarytasów jest rabarbar. Zwykle gotujemy z jego dodatkiem kompot lub pieczemy ciasta, jednak bardzo dobrze nadaje się też na pierogi. Jeśli chcecie nieco złagodzić smak rabarbaru i sprawić, by farsz miał intensywniejszy, czerwony kolor, połączcie go z truskawkami.
Pierogi smakują doskonale, kiedy ich ciasto jest miękkie i delikatne. Takie uzyskamy wyłącznie wtedy, gdy zrezygnujemy z użycia jajka. Stosowany w wielu domach dodatek powoduje, że masa staje się twarda, a przygotowanie rarytasu trudniejsze. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.Pierogi są ulubioną potrawą wielu smakoszy. Podpowiadaliśmy już jak przygotować smaczne ruskie z wybornym farszem z sera i ziemniaków. Zdradzaliśmy też niezawodną recepturę na sycący rarytas z soczewicą, kiszoną kapustą i grzybami. Dziś skoncentrujemy się na tajnikach przygotowywania ciasta na pierogi.Wielu z nas uważa, że oprócz mąki i wody, na liście składników powinno znajdować się jajko. Składnik ten jak się okazuje, nie tylko spowoduje, że nawet pierogi z warzywnym nadzieniem nie będą odpowiednie dla osób na dietach roślinnych, ale też zmieni konsystencję ciasta. Niestety nie poprawi ona odbioru pierogów.
Maj to sezon na szczaw. Z liści przygotujesz rewelacyjny farsz do pierogów, które zachwycą swoim smakiem całą rodzinę. Poznaj przepis na wyjątkowe, wiosenne danie, czyli pierogi nadziewane szczawiem, palce lizać.Szczaw jest rośliną sezonową, rosnącą również na łąkach przez cały maj. Warto więc wybrać się na spacer z dala od miast i dróg, aby zerwać roślinę, z której przygotujemy między innymi pyszną zupę i lekkie pierogi.Domowe pierogi z farszem z liści szczawiu, masłem i czosnkiem to danie, które musi pojawić się w moim domu każdej wiosny. Pirogi są niezwykle delikatne, a podane z posiekanym koperkiem lub okraszane cebulką błyskawicznie znikają z talerzy i każdy prosi o dokładkę.Ze szczawiu przygotujesz również przecier do zrobienia zupy lub pierogów zimą- tu poznasz przepis na przecier ze szczawiu, zachowa świeżość do następnego sezonu.
Przedstawiamy wam rewolucyjne pierogi bez gotowania. Mają wyjątkowy smak i aromat, dzięki temu, że najpierw są obsmażane na maśle, a potem podduszane. Ciasto ma odpowiednią twardość i konsystencję, a i farsz jest soczysty i pełen smaku. Poznajcie dokładną recepturę. Pierogi możemy jeść niemal na okrągło. Jak nie wytrawne, to słodkie, jak nie gotowane, to odsmażane. Dziś przygotujemy jednak pierogi, których nie wrzuca się na wrzątek. Najpierw je obsmażamy, a potem dusimy w bulionie. Dzięki temu mają odpowiednią twardość i doskonały smak.
Dziś przedstawimy wam przepis siostry Anastazji na pierogi z kaszą gryczaną. Będzie prosto, tanio i pomysłowo. Siostra Anastazja nadziewa bowiem pierogi lubianą kaszą, którą łączy z grzybami. Jesteśmy przekonani, że was też zachwyci ta niecodzienna potrawa.Kto z was nie lubi pierogów? Oczywiście pytamy o ich jedzenie, a nie przyrządzanie. Bo na to drugie nie wszyscy zawsze mają chęć. Potrawa ta kojarzy się bowiem z mnóstwem pracy. Nie jest to do końca prawdą, bo dużo zależy od naszego zorganizowania.Przygotowaniem farszu można się zająć nawet dzień wcześniej. Wtedy drugiego dnia pozostanie nam zagnieść ciasto, uformować i ugotować pierogi. Przyrządzenie takiego dania nie zajmie wam dłużej niż godzinę.
Domowe pierogi to rewelacyjny pomysł na rodzinny obiad. Często jednak pierogi wychodzą twarde, mało elastyczne i bardzo mączne, co skutecznie psuje smak nawet najlepszego farszu. Jak zrobić idealne ciasto na pierogi? Dlaczego warto dodać olej do ciasta na pierogi?Sekretem idealnych pierogów jest ciasto, które często jest zbyt mączne lub twarde, co znacznie psuje całe danie. Dodanie odrobiny oleju roślinnego do ciasta znacznie przyspieszy jego przygotowywanie i sprawi, że wszyscy poproszą Cię o przepis.Pierogi zrobione z cienkiego, elastycznego ciasta smakują wyśmienicie z każdym farszem, niezależnie od tego, czy masz ochotę na danie wytrawne, czy na słodko, np. z truskawkami. Pierogi są świetnym pomysłem na wykorzystanie resztek z poprzedniego obiadu- z mięsa z rosołu zrobisz pyszny farsz.
Wielkanocne pierogi z białą kiełbasą i kiszoną kapustą zaskakują swoim doskonałym smakiem i niezwykle delikatnym ciastem. Farsz jest mięsny i wyraźny, po prostu przepyszny. Poznaj przepis na wielkanocne pierogi z białą kiełbasą i kiszoną kapustą.Pierogi to świetne danie, również w święta. Farsz do pierogów zależy wyłącznie od tego, na co akurat mamy ochotę. Jedną z lepszych wersji tradycyjnej potrawy są wielkanocne pierogi z białą kiełbasą i kiszoną kapustą, koniecznie musisz spróbować.Do przygotowania farszu potrzebujesz wyłącznie kilku składników- ugotowanej wcześniej kiełbasy białej, cebuli i kapusty kiszonej. Farsz jest prosty w przygotowaniu i ma rewelacyjny smak. Surową kiełbasę nakłuj widelcem, a następnie włóż do garnka z wodą. Kiełbasa będzie idealna po 30 minutach gotowania od momentu wrzenia wody. Jeśli nie nakłujesz mięsa, popęka podczas obróbki termicznej.
Ciasto na pierogi powinno być delikatne, elastyczne i dobrze przyprawione. Takie właśnie uzyskamy, gdy do tradycyjnej masy nieco buraków. Intensywna barwa, delikatnie słodki smak i łatwość pracy z przygotowaną masą sprawią, że pierogi, które z nich przyrządzimy, zachwycą nawet największych sceptyków. Ciasto na pierogi z dodatkiem buraka wygląda świetnie, lecz pełnię jego zalet wydobędziemy, odpowiednio dobierając farsz. Lekko słodka i elastyczna masa dobrze skomponuje się z serami np. z fetą. Równie smaczne będą duszone pieczarki. Pomijając zioła, możecie też przygotować idealne na deser pierogi ze słodkim serem. Skusicie się?
Jeśli szukacie pomysłów na świąteczne potrawy, przetestujcie w tym roku pierogi z białą kiełbasą i chrzanem. Są idealne na Wielkanoc i z pewnością każdy gość poprosi o dokładkę. Ich sekretem jest wyjątkowy farsz, który świetnie wpisuje się w wielkanocną tradycję.Choć pierogi kojarzą się raczej ze Świętami Bożego Narodzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podać je również na Wielkanoc. By jednak podkreślić charakter tych świąt, nadziejmy je wyjątkowym farszem z białej kiełbasy i chrzanu. Prawda, że od razu kojarzy się z Wielkanocą?
Pierogi można przygotować na wiele różnych sposobów, czego najlepszym dowodem jest propozycja od Ewy Wachowicz. Znana dziennikarka robi farsz z największego wielkanocnego przysmaku, czyli białej kiełbasy. Takie pierogi zachwycają smakiem i stanowią idealnie uzupełnienie wielkanocnego stołu - choć można jeść je przez cały rok. Pierogi Ewy Wachowicz są tak wyjątkowe, że wiele osób może mieć problem z powstrzymaniem się przed dokładką. Charakterystyczny smak jest po prostu zbyt dobry, aby ograniczyć się tylko do jednej porcji.
Pierogi ruskie są uwielbiane przez wielu, lecz mało kto lubi poświęcać dużo czasu i pracy na lepienie. Aby temu zaradzić, prezentujemy przepis na pierogi ruskie bez lepienia. Prosty sposób przygotowania, obłędny smak oraz wspaniały aromat sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie. Pierogi ruskie bez lepienia są doskonałą propozycją na szybki, tani, a przy okazji zaskakująco smaczny i pożywny obiad. Nie potrzeba bowiem do nich dużo pracy, a efekt powala na kolana nawet najbardziej wybrednych niejadków.
Przyrządziliście gołąbki i została wam jeszcze kapusta? Jest wiele potraw, które możecie z niej przygotować. Wyjątkowo smaczna będzie zupa na bazie delikatnego bulionu warzywnego. Lekki specjał jest zdrowy i z pewnością spodoba się tym z was, którzy chcą zadbać o linię. Sprawdźcie też pozostałe nasze propozycje. Gołąbki są jedną z popularniejszych potraw przyrządzanych z kapusty. Co jednak zrobić, gdy warzywa mamy więcej niż farszu, a dorobienie nadzienia nie wchodzi w grę? Możliwości jest naprawdę dużo i wybór zależy w zasadzie jedynie od naszych preferencji. Sprawdźcie jak zagospodarować nadmiar warzywa.
Pierogi lubi wielu smakoszy. Tradycyjny rarytas można podać na wiele równych sposobów. Często przyrządza się je z kapustą i grzybami. Tym razem proponujemy wam roślinną wersję klasyku i nadzianie delikatnego ciasta aromatycznym bigosem. Zaskoczcie domowników nietypowym obiadem, a zachwytom nie będzie końca. Pierogi ruskie czy z kaszą i twarogiem z pewnością już mieliście okazję przetestować. Tym razem proponujemy wam smaczne danie w duchu less waste. Bigos, który pozostał z obiadu, zamkniemy w niezwykle elastycznym, przygotowanym z dodatkiem oliwy cieście, tworząc wyjątkowo smaczny posiłek. Spróbujecie?