Krokiety ziemniaczane to pomysł na wyśmienity obiad dla całej rodziny. Krokiety z ziemniakami, twarogiem i cebulą smakują jak pierogi ruskie, jednak mają dodatkowo pyszną, chrupiącą panierkę. Krokiety posmakują każdemu miłośnikowi pierogów.Krokiety ziemniaczane są świetną alternatywą dla tradycyjnych pierogów ruskich. Smakują identycznie, a dodatkowo mają złotą, chrupiącą panierkę. Krokiety są proste w przygotowaniu, tanie i przede wszystkim przepyszne, będą totalnym hitem w Twojej kuchni.Do krokietów ziemniaczanych możesz wykorzystać ziemniaki z poprzedniego obiadu, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Ziemniaki wystarczy zmielić z twarogiem i zeszkloną na maśle cebulą i obtoczyć w jajku i bułce tartej. To naprawdę jedno z szybszych dań, jakie możemy przygotować na obiad.Do krokietów ziemniaczanych możesz podać kwaśną śmietanę, okrasę z cebuli lub z boczku, oprószyć posiekanym szczypiorkiem. Krokiety smakują fenomenalnie podane z domowym barszczem czerwonym. Krokiety smaż na rozgrzanym oleju lub maśle klarowanym na złoty kolor.
Próbowaliście może budyniowych naleśników z serem? Lekki i aromatyczne ciasto zachwyci każdego, kto go spróbuje. Sekretem jest dodanie proszku budyniowego. Sprawia on, że masa pięknie pachnie, a po usmażeniu jest delikatna i nie rwie się. Z łatwością więc wypełnimy ją słodkim nadzieniem. Spróbujecie?Budyniowe naleśniki z serem można podać zarówno na śniadanie, jak i na deser. Delikatne ciasto o cudownym zapachu doskonale łączy się ze słodkim serowym farszem. Całość jest lekka i obłędnie pyszna. Jednocześnie syci na bardzo długo i jest prosta w przygotowaniu.
Kiszona cukinia w plastrach na zimę to pomysł na wyśmienite przetwory. Kiszona cukinia jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Cukinia jest idealnym zamiennikiem kiszonych ogórków, podamy ją z zimną płytą, jako dodatek obiadowy i pyszną przekąskę dla całej rodziny.Nie ma nic lepszego zimą, niż przetwory przygotowane latem z soczystych, jędrnych warzyw. Jednym z moich ulubionych jest kiszona cukinia, która błyskawicznie podbiła serca innych domowników i jest w naszej spiżarni każdej zimy.Do kiszenia cukinii w plastrach na zimę wykorzystaj czosnek, koper, chrzan i liście czarnej porzeczki lub wiśni. Liście te nadają kiszonkom rewelacyjny smak i sprawiają, że warzywa są jędrne i soczyste przez wiele miesięcy, koniecznie musisz jej spróbować.Przed przygotowaniem kiszonej cukinii umyj i wyparz słoiki i zakrętki. Samo umycie nie wystarczy, żeby pozbyć się bakterii. Słoiki muszą być sterylnie czyste, dzięki czemu pozbędziesz się drobnoustrojów, które zepsułyby przetwory.
Szukacie pomysłu na tani obiad z makaronem? Nasz przepis na szybkie danie z tuńczykiem sprawdzi się doskonale. Przygotowanie jest niemalże ekspresowe, a koszt składników nie zrujnuje waszego portfela. Koniecznie spróbujcie — rodzina będzie zachwycona tym przysmakiem. Zrobienie makaronu z tuńczykiem w sosie pomidorowym nie wymaga stosowania zaawansowanych technik kulinarnym. Wystarczy tylko podsmażyć czosnek z pomidorami i dodać do nich kawałki ryby i ugotowane spaghetti czy penne. Efekt zachwyca, a smak na długo pozostaje w pamięci.
Wasza smażona ryba w panierce często rozpada się, a panier z niej spada lub nasiąka? Dzięki naszym prostym wskazówkom przygotujecie obiad bez przykrych niespodzianek. Zastosujemy m.in. płatki kukurydziane, które sprawią, że panierka nabierze przyjemnej chrupkości. Skusicie się na taki rarytas?Smażona ryba w panierce smakuje najlepiej, gdy wewnątrz jest delikatna i soczysta. Jednocześnie panier, którym jest pokryta, powinien nie tylko pozostać na jej powierzchni po usmażeniu, ale też być złocisty i chrupiący. Znamy sposób na osiągnięcie takiego rezultatu.
Cukinia smakuje doskonale w wielu daniach. Przygotowana w formie eleganckich wypełnionych farszem łódeczek zachwyci każdego. Połączcie mięso z ryżem oraz warzywami i zapieczcie w wydrążonej foremce z cukinii, a będzie pysznie. Spróbujecie?Po dania z cukinii warto sięgać latem, gdy jest ona dostępna i tania. Ponieważ warzywo charakteryzuje się subtelnym smakiem, stanowi idealny składnik wielu potraw. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować z niego efektowny zapiekany rarytas. Tani obiad dla całej rodziny zrobicie w kilka chwil.
Czy wiecie, kiedy dodawać mięso do rosołu? Wrzucając mięso do wrzącej wody, nie uzyskamy wyrazistego dania. Ciepło powoduje, że powierzchnia mięsa zamyka się, a w konsekwencji smak nie przechodzi do płynu. Wiemy, jak tego uniknąć. Sprawdźcie nasze wskazówki.Nie wszyscy smakosze zdają sobie sprawę, że tylko dodanie mięsa w określonym momencie gotowania rosołu zaowocuje smakowitą zupą. Wyjęty z lodówki należy przełożyć do garnka, zalać zimną wodą i doprowadzić płyn do wrzenia. Dlaczego? Wyjaśniamy.
Wiecie, jak zrobić puszyste racuchy bez drożdży? Zastosowanie prostego triku polegającego na ubiciu jajek z cukrem sprawi, że masa będzie lekka niczym chmurka, a przy smażeniu placki pięknie urosną. Warto spróbować - tak smacznego deseru z patelni dawno nie jedliście. Czy jest coś smaczniejszego niż puszyste racuchy? Jeżeli kochacie te słodkie placuszki z jabłkami, z pewnością ucieszy was informacja, że ich przygotowanie nie wymaga użycia drożdży. Staranne ubicie jajek z cukrem jest w stanie w wystarczającym stopni u napowietrzyć masę. Przekonajcie się sami.
Z jakim dodatkiem zupa pomidorowa smakuje najlepiej? Każdy smakosz odpowie inaczej na tak postawione pytanie. Jedni jedzą to danie z ryżem, a inni sięgają po makaron. My dziś proponujemy, by zaserwować je z dodatkiem kaszy kuskus. Sycący przysmak ze smakiem pomidorów komponuje się doskonale. Spróbujecie?Zupa pomidorowa często gości w polskich domach. Zazwyczaj podawana jest z ryżem lub makaronem. Czasem można też natknąć się na wersję z kluseczkami czy ziemniakami. Danie z dodatkiem pysznej kaszy kuskus jest delikatne, smaczne i sycące. Warto urozmaicić dobrze znaną potrawę.
Smaczne kotlety mielone skuszą niejednego smakosza. Sekretem uzyskania soczystego w środku i chrupiącego z zewnątrz rarytasu jest dodatek trzech smakowitych produktów — czosnku, majeranku i musztardy. Danie wychodzi niezwykle aromatyczne. Koniecznie spróbujcie — z talerzy zniknie ekspresowo.Soczyste kotlety mielone przygotujecie dość prosto, lecz kluczowe będzie dokładne dobranie składników. Musztarda — najlepiej ostra i wyrazista np. Dijon — nie tylko nada masie mięsnej odpowiedniej konsystencji, ale też pięknego koloru i pełnego smaku. Ten ostatni doskonale uzupełnia majeranek oraz czosnek, czyli przyprawy dobrze znane w kuchni polskiej. Całość zachwyci i sprawi, że będziecie chcieli sięgnąć po więcej. Skusicie się?
Macie ochotę na duszone żeberka? Babciny przepis pomoże wam przygotować doskonałe danie. Mięso będzie miękkie i soczyste, a przy tym bez problemu zdejmiecie je z kości. Wszystko dzięki długiemu gotowaniu pod przykryciem i na wolnym ogniu. Koniecznie spróbujcie — bliscy będą zachwyceni.Duszone żeberka skuszą niejednego smakosza. Powolne gotowanie mięsa z odrobiną płynu sprawia, że wychodzi niesamowicie soczyste i delikatne. Danie nie sprawia trudności podczas jedzenia i obłędnie smakuje. Dawno nie jedliście czegoś tak pysznego.
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zrobić placki ziemniaczane bez jajek, z naszym przepisem przygotujecie taki rarytas bez problemu. Wystarczy zaopatrzyć się w siemię lniane. Kleik, który z niego uzyskamy, doskonale sklei masę i sprawi, że rarytas nie rozpadnie się podczas smażenia. Sprawdźcie ten prosty trik, a już nigdy nie dodacie jaj.Jajka można zastąpić wieloma produktami. Lepkości przygotowywanym ciastom i masom nadadzą m.in. aquafaba, mąka ziemniaczana czy purée warzywne lub bananowe. Do placków ziemniaczanych najlepiej sprawdzi się dobrze nam znany kleik z siemienia lnianego. Jest tani i skuteczny. Koniecznie sprawdźcie go w działaniu.
Soczyste kotlety mielone z żółtym serem i majonezem są doskonałym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Łącząc pełen aromatu tarty ser i jajeczny sos z delikatnym drobiowym mięsem, uzyskamy przyjemnie rozpływający się w ustach posiłek. Nikt mu się nie oprze.Zazwyczaj kotlety mielone przygotowujemy z mięsa wieprzowego czy mieszanego wołowo-wieprzowego. Czasem jednak warto sięgnąć po nieco delikatniejsze mięso drobiowe. Dodając do niego ulubiony żółty ser oraz majonez uzyskamy soczyste i pełne aromatu danie, które skusi każdego domownika. Spróbujecie?
Smaczne i puszyste naleśniki po amerykańsku są doskonałym pomysłem na słodkie śniadanie. Sekretem ich lekkości jest odpowiednie przygotowywanie ciasta, które obejmuje odstawianie go na chwilę po zrobieniu. Dzięki temu masa nabiera odpowiedniej konsystencji i pięknie wyrasta na patelni. Popularne pankejki, czyli puszyste naleśniki po amerykańsku, niejednemu smakoszowi przypadną do gustu. Delikatne, rozpływające się w ustach ciasto ze słodkimi dodatkami jest proste w przygotowaniu i idealnie sprawdzi się jako pomysł na sycące śniadanie. Skusicie się?
Próbowaliście kiedyś jajecznicy z kalafiora? Roślinna alternatywa dobrze wam znanej potrawy zaskoczy zbliżonym do oryginału smakiem. Wystarczy, że do rozdrobnionego warzywa dodacie czarnej soli. Przepis jest bardzo prosty — każdy sobie poradzi. Spróbujecie? Choć kalafior nie jest oczywistą alternatywą dla jaj, przygotowanie z niego jajecznicy wcale nie będzie wielkim wyzwaniem. Podduszenie rozdrobnionego warzywa i zmieszanie do z czarną solą oraz kurkumą spowoduje, że do złudzenia przypominać będzie jajeczny klasyk. Warto spróbować.
Ochazuke, czyli tradycyjna zupa japońska to wyśmienity pomysł na lekki obiad o niezwykłym, orzeźwiającym smaku i aromacie. Zupa z zielonej herbaty z wędzonym łososiem i glonami to prawdziwy frykas z Kraju Kwitnącej Wiśni. Poznaj przepis na niecodzienną zupę z zielonej herbaty.Ochazuke to jedno z najpopularniejszych dań w Japonii. Lekka, delikatna, ale jednocześnie bardzo aromatyczna zupa posmakuje każdemu miłośnikowi orientu, a przygotujesz ją błyskawicznie w swoim domu. Zupę charakteryzuje złożoność smaku- od lekkiej, orzeźwiającej herbaty, po rybę i mocny sos sojowy. Każdy element dania jest idealnie wyczuwalny, a razem tworzą doskonałą całość. Zupę koniecznie oprósz świeżą kolendrą lub szczypiorkiem oraz sezamem.Do przygotowania potrawy wykorzystaj herbatę liściastą, napar z suszonych liści nie będzie już tak aromatyczny. Pamiętaj, aby zieloną herbatę zalewać nie wrzątkiem, a lekko przestudzoną wodą, dzięki czemu oprósz wspaniałego smaku otrzymasz również solidną dawkę antyoksydantów.Antyoksydanty działają przeciwzapalnie, opóźniają procesy starzenia, a także walczą z wolnymi rodnikami i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Ochazuke to nie tylko wspaniały smak, to zdrowie na talerzu.Jeśli szukasz pomysłu na równie niezwykły obiad- tu poznasz prosty przepis na japoński ramen, jest bardzo pożywny i pełen smaku.
Fasolka szparagowa bez bułki tartej może wydawać się niesmaczna. Warto jednak wiedzieć, że są inne dodatki, z którymi bardzo dobrze s komponuje. Zachęcamy do spróbowania jej w dwóch nowych odsłonach. Przepisy są proste, a smakołyki, które przygotujecie, z powodzeniem możecie zjeść jako samodzielne danie.Chrupiąca bułka tarta z fasolką szparagową smakuje wyśmienicie. To jednak niejedyna forma, w jakiej sezonowe warzywo może zagościć na naszych talerzach. Mamy dla was dwa pomysły jak wydobyć pyszny smak żółtej fasolki.
Jeżeli naszła was ochota na naleśniki, a nie masz pod ręką miksera- nie musisz rezygnować z pomysłu przyrządzenia tego smakołyku. Kuchenne urządzenie z powodzeniem zastąpi prosta trzepaczka lub plastikowa butelka. Spróbujecie?Naleśniki lubi wielu smakoszy. Choć wydają się skomplikowanym daniem, jest zupełnie inaczej. Ciasto na ten rarytas przygotowuje się niemalże błyskawicznie. Nawet bez miksera się uda. Wystarczy tylko nieco cierpliwości do mieszania.
Kiszona kapusta przepisu Darii Ładochy to pomysł na pyszny dodatek obiadowy i przekąska dla całej rodziny. Kapusta z dodatkiem młodych buraków, sezamu, sosu sojowego i reszty składników jest niezwykle aromatyczna, lekka i pełna smaku.Daria Ładocha podzieliła się swoim pomysłem na pyszną kapustę kiszoną w niecodziennej, nowoczesnej odsłonie. Ładocha nie dodaje do kapusty ziela angielskiego, gorczycy, marchewki. Klasyczne składniki zamieniła na papryczkę chili, imbir, sezam, sos sojowy.Do kapusty kiszonej Daria Ładocha dodaje również młode buraki czerwone, dzięki którym kapusta nabiera ładnego koloru. Kapusta kiszona z sosem sojowym będzie gotowa po dwóch dobach i zachwyci każdego swoim niezwykłym smakiem.Do czego podać kapustę kiszoną w nowoczesnym wydaniu? Do każdego obiadu mięsnego, warzywnego i smażonej ryby. Pasuje zarówno do wołowiny, jak i drobiu, wieprzowiny, placków z cukinii. Kapusta będzie również pyszną i zdrową przekąską.
Czy może być coś pyszniejszego niż tradycyjna babka ziemniaczana? Znakomity podlaski specjał swój wyjątkowy smak zawdzięcza dodatkowi boczku. Zazwyczaj serwuje się go jako dodatek do obiadu, lecz można go również podać solo. Koniecznie spróbujcie — domownicy będą zachwyceni.Tradycyjnej babki ziemniaczanej nie odmówi sobie chyba żaden amator pełnych smaku i sycących dań z ziemniaków. Pochodząca z Podlasia receptura zakłada, że w potrawie znaleźć musi się boczek. Nie można zaś jej podać z sosem z pieczarek — trzeba wykorzystać leśne grzyby. Zachęcamy do spróbowania.
Kotlety z żółtego sera to świetna alternatywa dla tradycyjnych, mięsnych kotletów. Kotlety z sera sprawdzą się doskonale na obiad bez mięsa. Mają chrupiącą, złocistą skórkę, a sam ser jest ciągnący i bardzo smaczny. Kotlety z żółtego sera to gratka dla każdego smakosza, posmakują nawet największym miłośnikom mięsnych obiadów. Kotlety są proste i tanie w przygotowaniu i możemy je podać z przeróżnymi dodatkami, tworząc wyśmienity obiad dla całej rodziny.Do obiadu bez mięsa możemy podać frytki z ziemniaków lub batatów, ziemniaki opiekane i ulubione warzywa, sałatki i surówki. Kotlety z żółtego sera w chrupiącej panierce są bardzo uniwersalne, dzięki czemu mamy pełną swobodę w wyborze dodatków.Jaki ser wybrać do kotletów z żółtego sera? Koniecznie musi to być ser w kostce, najlepiej bez dziur, żeby panierka równomiernie się przykleiła. Osobiście polecam ser typu gouda, jest delikatny i idealny do panierowania, a po usmażeniu jest ciągnący i pyszny.
Masz ochotę na pyszną przekąskę, lekką kolację lub wyśmienity dodatek obiadowy? Przygotuj kalafior w cieście naleśnikowym, to proste, ale wyśmienite danie, które posmakuje całej rodzinie. Ciocia Mariola wyjawiła swój przepis na kalafiora w cieście z dodatkiem wędzonej papryki, koniecznie musisz spróbować.Kalafiora możemy przygotować na wiele sposób, jest tak uniwersalny, że zrobimy z niego zapiekanki, steki, ugotujemy zupę, dodamy do sałatek, a nawet zrobimy przetwory na zimę. Możemy również przygotować kalafiora w cieście naleśnikowym przepisu cioci Marioli, sekretem smaku są przyprawy.Ciocia Mariola do ciasta naleśnikowego dodaje solidną porcję wędzonej papryki, szczyptę suszonych ziół i oczywiście sól. Ugotowane różyczki kalafiora obtacza w cieście i smaży na rozgrzanym oleju. Tak przygotowany kalafior w cieście naleśnikowym smakuje fantastycznie.Przed smażeniem kalafiora w cieście naleśnikowym ugotujmy warzywo w gorącej, osolonej wodzie. Pamiętajmy jednak, żeby nie przeciągnąć kalafiora, gdyż się rozleci i nie damy rady obtoczyć go w cieście. Kalafior musi być miękki, ale jędrny.
Arbuz z grilla brzmi dziwnie? Warto spróbować. Owoc po podgrzaniu nabiera charakteru, a dodana szybka marynata sprawi, że będzie smakował doskonale. Z fetą jest wręcz wyborny. Przygotujcie ten prosty, słodko-słony rarytas, a będzie zaskoczeni, jak szybko znika.Jeżeli nigdy nie przygotowywaliście owoców na grillu, koniecznie spróbujcie. Soczysty arbuz na ciepło w połączeniu ze słonym serem smakuje wybornie. Kompozycji dopełniają pyszna marynata i sos na bazie miodu. Spróbujecie?
Robiliście kiedyś naleśniki bez jajek? Jeśli nie, to polecamy spróbować. Smakowite ciasto na ten rarytas można przygotować z zaledwie dwóch składników, a jest nawet lepsze niż klasyczne. Jest miękkie i rozpływa się w ustach. Każdy się skusi.Naleśniki z 2 składników przygotujemy bez jajek i mąki pszennej. Wykorzystamy za to pełną cennych składników odżywczych mąkę gryczaną i mleko. Do bazowego przepisu możecie oczywiście dodawać przyprawy np. cukier, sól czy cynamon. Wszystko zależy od waszych upodobań i przeznaczenia usmażonych naleśników.
Szukasz pomysłu na tani obiad dla całej rodziny? Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym będzie idealna. Receptura nie jest skomplikowana, a składniki znajdziecie w każdym sklepie spożywczym. Podajecie rodzinie, a zachwytom nie będzie końca.Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym jest daniem, które nie wymaga zastosowania wyszukanych składników czy skomplikowanych technik kulinarnych. Przygotujesz je sprawnie, nie zrujnuje twojego portfela, a nawet wystarczy na dwa dni, jeśli będzie taka potrzeba. Czego chcieć więcej?
Sezon na kurki trwa w najlepsze, kupimy je w każdym warzywniaku, w sklepach i na targowiskach. Kurki, mimo, że należą do jednych z najsmaczniejszych grzybów, czasem mogą stać się gorzkie. Mamy na to jednak skuteczny sposób. Jak smażyć kurki, żeby nie były gorzkie?Z kurek przygotujemy wiele pysznych dań. Jednym z moich ulubionych jest jajecznica z kurkami, nie ma lepszego śniadania. Kurki, mimo, że proste w przygotowaniu, mają tendencję do gorzknienia. Jak smażyć kurki, żeby nie były gorzkie? Wiele osób wyrzuca grzyby, które podczas obróbki termicznej straciły smak i stały się tak gorzkie, że aż niejadalne. Wystarczy jednak dodać do nich kilka prostych składników, dzięki którym goryczka bardzo szybko zniknie.Jak smażyć kurki, żeby nie były gorzkie? Przede wszystkim smażmy świeże grzyby. Mrożone kurki zawsze będą miały nieprzyjemny smak. Aby pozbyć się goryczki z kurek, zastosujmy trik z mlekiem. Mlekiem zalewa się również wątróbkę, która tez traci gorzkawy posmak.
Wątróbka jest bardzo wyraźnym i smacznym mięsem, które możemy przygotować na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy chcemy zrobić klasyczną wątróbkę z cebulką, czy z innymi dodatkami, np. malinami, musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, dzięki którym mięso będzie idealne. Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka?Wątróbka to jeden z lepszych podrobów, jest soczysta i miękka. Niestety wystarczy jeden błąd, a mięso będzie twarde jak podeszwa buta. Wątróbka jest gorzkim mięsem, jednak gorycz również możemy zredukować. Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka? Poznaj kilka cennych wskazówek.Moją ulubioną wersją jest wątróbka z cebulką, jabłkiem i suszonym majerankiem. Jak smażyć wątróbkę, żeby była miękka? Na początku czyszczę ją, moczę w mleku i smażę na rozgrzanym oleju. Na osobnej patelni smażę cebulkę z pokrojonym w plasterki jabłkiem i solidną szczyptą majeranku.Wątróbka z jabłkiem, cebulką i majerankiem jest idealna na obiad, wtedy podaję ją z ziemniakami, lub na kolację z kromką świeżego pieczywa. Wątróbkę możesz również przygotować z innymi dodatkami, np. śliwkami lub malinami.
Kotlety z kaszy i sera są prostym i sycącym daniem bez mięsa, które nie zrujnuje waszego portfela. Ich przygotowanie jest niezwykle proste, a smak można dowolnie modyfikować, dodając ulubione zioła. Koniecznie spróbujcie — są tak smaczne, że nawet fani mięsnych rarytasów będą prosić o dokładki.Kotlety z kaszy i sera są pyszną alternatywą dla tradycyjnych mielonych. Soczyste i pełne smaku danie można przyrządzić zarówno w wersji jarskiej, jak i wegańskiej, odpowiednio podmieniając składniki pochodzenia zwierzęcego na roślinne odpowiedniki. Niezależnie od wybranego wariantu będą znakomite.