Wiecie, że Ania Lewandowska nie piecze gołąbków, bo ma na nie lepszy patent? Gotuje je na parze, dzięki czemu są niezwykle delikatne. Ich dopełnieniem jest lekki farsz, który zachwyci każdego. Trenerka robi go z mięsa drobiowego, jak przystało na osobę dbającą o szczupłą sylwetkę.Planujecie zrobić dziś gołąbki z kapusty? Mamy dla was doskonały przepis Anny Lewandowskiej na lekkie i pyszne gołąbki. Kluczem do sukcesu jest tu farsz z mięsa indyczego oraz ugotowanie gołąbków na parze. W ten sposób powstaje lekkostrawna i niskokaloryczna wersja polskiego przysmaku.
Szukacie inspiracji na niezwykłą, prostą i smaczną potrawę? Może wykorzystacie pomysł Katarzyny? Wrzuciła ona do poszatkowanej kapusty dwa jajka i kilka dodatków. Po 10 minutach smażenia wyszło jej pyszne danie. Podajcie je z sosem jogurtowo-czosnkowym, a z pewnością się nim nasycicie. Kapusta jest bardzo uniwersalnym warzywem. A młoda kapusta, też niezwykle smacznym i zdrowym. Możecie z niej zrobić surówkę, dodać ją do zupy, zapiekanki, czy przygotować z niej gołąbki. Jednak Katarzyna wpadła na inny pomysł. Do poszatkowanej kapusty dodała kilka składników i całość usmażyła. Otrzymała w ten sposób proste i smaczne danie.Jak wygląda potrawa Katarzyny, możecie sprawdzić na zdjęciu zamieszczonym w naszym materiale. Jest to screen z filmiku na kanale Przepisy od Katarzyny na YouTube. Też jesteście zaskoczeni apetycznością tego dania?
Do sieci trafiły wszystkie triki kucharki Jagny na zrobienie gołąbków o niepowtarzalnym smaku. Poznajcie je i wykorzystajcie w swojej kuchni. Za ich sprawą uda wam się przygotować niezwykłe danie ze składników, które właśnie macie pod ręką. Będzie pysznie, zdrowo i oszczędnie.Klasyczne gołąbki z kapusty zawierają w środku mięso lub farsz mięsno-ryżowy. Jednak jak się okazuje, do nadziania gołąbków można też wykorzystać inne składniki. Jakie? W poniższym przepisie zdradzi wam je kucharka Jagna. Ona nie tylko smacznie gotuje, ale też nie pozwala, by w kuchni coś się marnowało. To dobry zwyczaj i nie tylko na czas kryzysu.
Daria Ładocha podzieliła się swoim przepisem na młodą kapustę w niecodziennym stylu. Młoda kapusta po azjatycku podana z orientalnymi dodatkami, ryżem i jajkiem sadzonym to pomysł na niezwykły obiad dla całej rodziny.Młoda kapusta przygotowana według przepisu ekspertki kulinarnej zachwyci każdego miłośnika orientalnej kuchni. Kapusta pieczona w aromatycznej marynacie z dodatkiem świeżej kolendry, mięty, orzechów smakuje rewelacyjnie.Młoda kapusta po azjatycku będzie gotowa w dosłownie 20- 30 minut, jest więc nie tylko smacznym, ale i prostym posiłkiem. Do kapusty z jajkiem, ryżem i innymi dodatkami koniecznie podaj aromatyczny sos. Sos przygotujesz z sosu sojowego, świeżej kolendry i papryczki chili.Do przygotowania młodej kapusty po azjatycku koniecznie ugotuj ryż na sypko. Najlepiej sprawdzi się ryż basmati. Przed gotowaniem opłucz dokładnie torebki pod zimną, bieżącą wodą- ten prosty trik sprawi, że ryż podczas gotowania się nie poskleja.
Pamiętasz smak brukselki z dzieciństwa? Z pewnością nie wspominasz go najlepiej. Jednak teraz możesz przygotować pieczoną brukselkę, która zachwyca chrupkością i lekką słodyczą. Przepis na nią jest prosty i szybki. Brukselkę wystarczy tylko wymieszać z kilkoma składnikami i wstawić do piekarnika. Wiele osób nie przepada za brukselką, bo źle wspomina ją jeszcze z dzieciństwa. Na stołówkach przedszkolnych i szkolnych serwowaną ją bowiem rozgotowaną, bardzo miękką i mdłą w smaku. Teraz jednak możecie przyrządzić ją zupełnie inaczej — po naszemu, z piekarnika. Dzięki temu będzie pełna smaku i idealnie chrupiąca.Pieczoną brukselkę możecie podać jako dodatek do obiadu. Jednak możecie ją też potraktować jako danie bezmięsne i zjeść np. z kaszą, ryżem lub ziemniakami. Z pewnością posmakuje wam w obu wersjach.
Gołąbki najlepiej smakują, gdy przygotowuje się je według sprawdzonej receptury. Przepis babci Hani jest prosty, a smak zanurzonych w pomidorowym sosie kapuścianych zawijasów z mięsem i ryżem spodoba się każdemu, kto ceni klasyki kuchni polskiej. Spróbujecie?Gołąbki z mięsem i ryżem prawdopodobnie są najczęściej serwowaną wersją faszerowanej kapusty. Choć często zachęcamy was do kulinarnych eksperymentów, wiemy, że powrót do znanych z domu smaków bywa przyjemny. Wypróbujcie nasz przepis, a jeszcze nie raz się na niego skusicie.
Jesteś fanem bigosu? Właśnie dla ciebie podajemy recepturę babci na bigos z młodej kapusty. Zrobisz go w kilka chwil, a będzie smakował bajecznie. Bez długiego gotowania, pilnowania i nadmiaru mięsa. Ot, taka smaczna i lekka wersja bigosu w sam raz na lato.Podstawowym składnikiem bigosu jest zawsze kiszona kapusta. Niektórzy dodają też do niego świeżą, białą kapustę, by złagodzić nieco smak potrawy. Do bigosu dorzuca się też różne mięsa i przyprawy, a czasami również suszone grzyby i owoce. Taki bigos doskonale smakuje jesienią i zimą, jednak na lato jest trochę za ciężki. Dlatego na dziś polecamy bigos z młodej kapusty. Bigos z młodej kapusty jest nie tylko lżejszy dla żołądka i delikatniejszy w smaku, ale też nie wymaga długiego gotowania. Jest to dużą zaletą zwłaszcza w czasie upałów, gdy nie chce nam się spędzać dużo czasu w przegrzanej kuchni. Bigos z młodej kapusty zrobicie szybko i łatwo.
Jeśli szukasz pomysłu na szybki obiad jednogarnkowy z wykorzystaniem warzyw sezonowych, to obiad z młodej kapusty przepisu Tomasza Strzelczyka jest idealnym rozwiązaniem. Potrawę przygotujesz błyskawicznie z kilku podstawowych składników.Tomasz Strzelczyk na swoim kanale na YouTube przygotowuje wiele prostych i pysznych dań, które sprawdzą się na każdą okazję. Jednym z moich ulubionym potraw jest danie jednogarnkowe z młodej kapusty. Obiad dla całej rodziny jest gotowy w kilkanaście minut.Do przygotowania szybkiego obiadu potrzebujemy wyłącznie kilku składników: młodej kapusty, pora, marchewki, pomidorów i piersi z kurczaka. Danie doprawiamy świeżym koperkiem i przyprawą curry i dusimy w bulionie drobiowym z dodatkiem kwaśnej śmietany.Młodą kapustę możemy ugotować również w rosole, który został nam z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Możemy również wykorzystać wywar warzywny, jeśli taki mamy. Nie dodawajmy do obiadu kostki rosołowej rozpuszczonej w wodzie- sztuczny bulion zepsuje cały smak.
Czy wiecie, jaka kapusta jest najlepsza na gołąbki? Mamy garść praktycznych porad, dzięki którym uda wam się wybrać najodpowiedniejszą główkę. Gdy sięgniecie po holenderską odmianę o elastycznych, wytrzymałych liściach przygotowanie gołąbków stanie się dla was łatwiejsze i przyjemniejsze. I co najważniejsze — gołąbki nie będą się rozpadać w czasie gotowania. Przygotowanie gołąbków nie jest najłatwiejszą sprawą. Trzeba najpierw przygotować liście kapusty i farsz, potem uformować z nich gołąbki i ugotować je lub upiec. Zajmuje to trochę czasu, potrafi też zszargać nerwy. Zwłaszcza jeśli liście kapusty na gołąbki rwą się w czasie zdejmowania lub zawijania. Dlatego, choć niektórzy uważają, że z każdej główki są w stanie zrobić to pyszne, polskie danie, to jednak warto wybrać odpowiednią kapustę na gołąbki. Najlepiej taką, której liście nie są zbyt kruche i dadzą się bez problemowo ściągnąć z główki, a potem formować.
Gołąbki po kaszubsku są smakowitą wersją tego dania bez zawijania. Do ich zrobienie wykorzystuje się delikatną kapustę pekińską, która z mięsem mielonym i pomidorowym sosem komponuje się doskonale. Musicie spróbować. Gołąbki po kaszubsku będą idealne dla tych z was, którym znudziła się już tradycyjna wersja tej potrawy. Nie tylko nie będziemy zawijać farszu, ale też wykorzystamy kapustę pekińską, którą przyrządzą się dużo prościej niż białą czy włoską. Jeżeli macie ją pod ręką, koniecznie wypróbujcie tę receptur. Będzie pysznie.
Sezon na młodą kapustę trwa od końca maja do sierpnia. W tym czasie warto więc przygotować z niej wiele smacznych potraw, w tym surówkę z młodej kapusty. Zamiast majonezu, czy śmietany, dodaj oliwę z oliwek, sok z cytryny i kwasek cytrynowy, a cała rodzina będzie zachwycona.Surówka z młodej kapusty jest smacznym i zdrowym dodatkiem obiadowym. Klasyczna surówka jest jednak dość lekka i delikatna, ale dzięki jednej sztuczce nabiera charakteru. Ciocia Grażyna dodaje do niej sok z cytryny i szczyptę kwasku cytrynowego, przez co tradycyjna potrawa nabiera zupełnie nowego smaku.Surówka z młodej kapusty z dodatkiem soku z cytryny i kwasku doskonale łączy się z kurczakiem, indykiem i rybami. Możemy ją również przygotować jako dodatek do dań wegetariańskich i wegańskich, np. placków warzywnych, czy zapiekanek ziemniaczanych.Młoda kapusta jest bogatym źródłem witamin i minerałów, w tym witaminy z grupy B, witaminę C, potas, magnez, cynk. Warzywo jest również źródłem antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia. Młoda kapusta powinna na stałe zagościć więc w naszej diecie.
Kiszona kapusta jest smaczna i zdrowa. A młoda kapusta kiszona w słoiku jest pyszna i prosta do zrobienia. Ta perfekcyjna kiszonka będzie idealna na lato, na przykład jako dodatek do obiadu. Koniecznie nastawcie sobie choć jeden jej słoik na spróbowanie. Jesteśmy pewni, że po skosztowaniu domowa produkcja tej kapusty wejdzie wam w krew. Klasyczna kiszona kapusta króluje jesienią i zimą. Jej kwaśność zależy od temperatury i czasu przechowywania. Wiosną często jest już mocno kwaśna. Jednak o tej porze roku jest czas na młodą kapustę kiszoną. Nawiązuje ona nieco smakiem do ogórków małosolnych. Również nie jest bardzo wyrazista w smaku, ale z pewnością orzeźwiająca i chrupiąca. Porcję takiej młodej, kiszonej kapusty możecie nastawić sobie w słoiku. Najlepiej takim 1-2 litrowym z szeroką szyjką. Wtedy łatwo umieścicie w niej poszatkowane warzywo, a taka ilość kiszonej kapusty zniknie szybko i ze smakiem.
Jak zrobić gołąbki, żeby nie były suche? Trik babci Stasi jest banalnie prosty, ale bardzo skuteczny. Do farszu dodajmy bulion, a gołąbki będą jeszcze smaczniejsze i niezwykle soczyste. Poznaj przepis na wyśmienite gołąbki w sosie pomidorowym.Tradycyjne gołąbki z mięsem mielonym, ryżem i sosem pomidorowym to jedno z tych dań, które mogłabym jeść dziennie i nigdy mi się nie znudzą. Niezależnie od tego, czy chcemy ugotować gołąbki w garnku, na parze, czy upiec je w piekarniku, zastosujmy metodę babci Stasi. Jak zrobić, żeby gołąbki nie były suche?Babcia Stasia do farszu na gołąbki dodaje bulion, który rewelacyjnie łączy wszystkie składniki i sprawia, że gołąbki są soczyste i bardzo smaczne. Do farszu możemy wykorzystać bulion warzywny, drobiowy lub rosół, który został z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.Przepis na gołąbki jest przepisem tradycyjnym- jak zrobić gołąbki, żeby nie były suche? Gołąbki gotujemy w garnku wyłożonym liśćmi kapusty. Gołąbki po duszeniu w bulionie z dodatkiem przesmażonych pomidorów smakują wybornie. Gołąbki podajmy solo lub z ziemniakami ugotowanymi z dodatkiem siekanego koperku.
Wiesz, że kultową surówkę Coleslaw z KFC zrobisz z łatwością w domowym zaciszu? Na dodatek z pospolitych składników i w prosty sposób. Ta surówka bije na głowę wszystkie inne. Jej smak doskonale bowiem komponuje się z przeróżnymi daniami obiadowymi. Surówkę Coleslaw znamy przede wszystkim z restauracji KFC. Serwują ją tam do swoich dań i trzeba przyznać, że jest bardzo smaczna. Zachwyca soczystością i wyraźnym smakiem. Wiele osób próbuje odtworzyć jej smak, jednak z różnym powodzeniem. Poniższy przepis wydaje się bardzo trafiony. Przekonajcie się o tym sami.
Babcia Krysia zawstydziła restauratorów. Zawsze dodaje do mielonych ekstra składnik, dzięki którym są nie tylko soczyste, ale też bardzo smaczne. Jest nim posiekana kapusta, która doskonale zastępuje namoczoną bułkę, a przy tym jest mniej kaloryczna. Pieczona wersja kotletów z pewnością was zachwyci. Do przygotowania kotletów mielonych zwykle wykorzystuje się mieloną wieprzowinę lub mieszankę wieprzowiny i wołowiny. Dodaje się też namoczoną i odciśniętą bułkę oraz jajko i przyprawy. Z masy formuje się kotlety, które po obtoczeniu w tartej bułce, smaży się na tłuszczu. Kotlety mielone babci Krysi znacznie różnią się od tej klasycznej wersji. Po pierwsze babcia robi je z chudszego mięsa, bo z mielonej cielęciny lub wołowiny. Po drugie zamiast namoczonej bułki, dodaje do nich posiekaną kapustę. Po trzecie nie panieruje i nie smaży kotletów, tylko piecze je w piekarniku. Na każdym kroku oszczędza więc kalorie i dzięki temu kotlety babci Krysi są zdrowsze i smaczniejsze.
Karol Okrasa podzielił się przepisem na domową konserwę. Robi ją z wieprzowiny, kiszonej kapusty i wędzonych śliwek. W ten sposób powstaje prawdziwe niebo w gębie dla fanów karkówki. Po słoiczek z tym rarytasem można sięgnąć na wakacjach pod namiotem lub w innej, dowolnej chwili.Konserwy mięsne kojarzą się z wakacjami i biwakami. Wystarczy wrzucić kilka puszek takiego specjału do plecaka, by sięgnąć po niego w czasie śniadania czy kolacji. Tak utrwalone mięso nie psuje się nawet w dodatnich temperaturach. Oczywiście pod warunkiem, że jest szczelnie zamknięte. Jednak konserwa mięsna tak doskonale potrafi smakować, że często mamy na nią ochotę nawet normalnie przebywając w domu. Tak dla odmiany, dla tego swoistego aromatu. Niezależnie w jakich warunkach będziecie mieli ochotę, by sięgnąć po konserwę, możecie ją przygotować własnoręcznie. Najlepiej posiłkując się przepisem Karola Okrasy, który w ciekawy sposób utrwala karkówkę wieprzową.
Szukasz pomysłu na szybki obiad dla całej rodziny? Może przygotujesz banalną, jednogarnkową kapustę smażoną z polską kiełbasą? Danie przygotujesz w jednym naczyniu, bez zbędnego bałaganu. Podaj je z ugotowanymi ziemniakami lub chlebem.Dania jednogarnkowe mają same zalety. Zazwyczaj są proste do zrobienia, bo składniki tylko dorzuca się do garnka, a całość gotuje się sama. Do ich przygotowania wystarczy jeden rondel lub garnek, nie ma więc stosu naczyń do zmywania. Potrawa doskonale nadaje się do odgrzewania i ma bogaty smak.
Pomysł na pyszny, rodzinny obiad? Przygotuj gołąbki gotowane na parze z klasycznym farszem z mięsa mielonego i ryżu. Gołąbki przygotowane w ten sposób są bardzo delikatne i soczyste w środku, o wiele lepsze od pieczonych.Gołąbki gotowane na parze są smaczniejsze i delikatniejsze od pieczonych. Liście są idealnie miękkie i jędrne, nie są przypalone. Farsz natomiast jest bardzo soczysty i nie jest suchy. Danie smakuje wybornie podane z domowym sosem pomidorowym.Sekretem doskonałego farszu są odpowiednie przyprawy- mięso mielone i ryż muszą być doprawione suszonym majerankiem i solidną szczyptą ziół prowansalskich, dzięki którym nabierają charakteru. Do gołąbków dodajmy również czosnek i cebulę, ale koniecznie zetrzyjmy je na tarce. Siekane warzywa nie wymieszają się tak dokładnie z mięsem i ryżem, a gołąbki nie będą tak dobrze doprawione i smaczne.
Co podać do mięsa obiadowego lub z grilla? Mamy pomysł na najlepszy dodatek, którym jest delikatna surówka z kapustą, ogórkami świeżymi i konserwowymi oraz zieloną cebulką. Ma orzeźwiający zapach, dużą chrupkość i soczystość. Wygląda też bardzo apetycznie i jest niezwykle smaczna. Dopełnieniem każdego obiadu powinna być duża porcja surówki. Nie tylko doda całości smaku, ale tez dostarczy niezbędnych witamin, soli mineralnych i błonnika. Latem mamy do dyspozycji wiele warzyw, z których możemy przygotować taki pyszny dodatek. Jednak jak zawsze, liczy się pomysł. Dziś proponujemy przygotować surówkę zielono-zieloną. Zrobimy ją z chrupiącej kapusty pekińskiej, do której dodamy też ogórek świeży i konserwowy oraz trochę szczypioru. Dopełnieniem smakowym będzie majonez i przyprawy.
Zastanawiacie się, co dziś wrzucić na ruszt? A może wielki smakołyk w zachwycającej wersji? Ewa Wachowicz łączy kaszankę z wybornym dodatkiem, którym jest kapusta kiszona. W ten sposób powstaje pełne, sycące danie, które można podać z chlebem lub pieczonymi ziemniakami. Kaszanka jest wędliną podrobową, która ma wielbicieli i licznych przeciwników. Ci jednak, którzy choć raz jej spróbowali, wiedzą, że potrafi smakować doskonale. Choć można ją jeść na zimno, najsmaczniejsza jest smażona lub pieczona na grillu. Kaszankę zwykle łączy się z cebulą, czasem też z jabłkiem. Ewa Wachowicz pokusiła się na ciekawe zestawienie jej z kiszoną kapustą. Zawija oba produkty w folię aluminiową i piecze na ruszcie grilla. Efekt jest naprawdę bardzo smaczny. Przekonajcie się o tym sami.
Gołąbki z farszem ziemniaczanym są świetną alternatywą dla kapusty faszerowanej mięsem z ryżem czy kaszą z grzybami. Prosty i niedrogi przepis na smakowite danie obiadowe wprost od Babci Stasi nie ma sobie równych. Rodzina będzie zachwycona i na pewno poprosi o dokładki. Sycące i pełne smaku gołąbki z farszem ziemniaczanym będą idealną propozycją na rodzinny obiad. Aromatyczna masa z dodatkiem boczku, cebuli i czosnku doskonale komponuje się z pierzynką z kapusty kiszonej. Skusicie się?
Mamy pyszny pomysł na dodatek do obiadu. Jest nim mistrzowsko kremowa zasmażana młoda kapusta. Jej sekretem są 2 klasyczne składniki — śmietanka i koperek. Dodaj je pod koniec duszenia, a kapusta zachwyci wszystkie zmysły. Będzie doskonałym dopełnieniem mięsnych dań obiadowych. Zasmażana młoda kapusta to prawdziwe niebo w gębie. Kto jej spróbował, ten doskonale o tym wie. Dodatek ten zachwyca świeżością i delikatnym smakiem, wprost rozpływa się w ustach. Niektórzy nawet traktują go jako danie obiadowe. W sumie, gdy zjemy ją w ciepły dzień z kromką pieczywa, poczujemy się najedzeni.
Surówkę z kapusty można przygotowywać przez cały rok. Jednak gdy sięgniesz po młodą kapustę, surówka będzie wprost wyborna. Jest bowiem nie tylko soczysta i chrupiąca, ale też pełna smaku. Zobacz, z czym najlepiej ją połączyć, by wyszła najsmaczniejsza. Jeśli chcesz poszerzyć repertuar dodatków do obiadu, mamy świetną propozycję. Przygotuj bajecznie chrupiącą i tanią surówkę z białej kapusty. Pasuje w zasadzie do każdego dania, a jej przyrządzenie jest proste i szybkie. Po poszatkowaniu oprósz kapustę solą i odstaw na pół godziny. Potem wymieszaj z pozostałymi dodatkami. Wyjdzie doskonała.
Jesteście wielbicielami gołąbków z kapusty? A wiecie, co Karol Okrasa dodaje do gołąbków? Dwa największe przysmaki, którymi jest mięso mielone i ser feta. Za ich sprawą potrawa wychodzi bajeczna — jest pożywna, pyszna i łapie trochę greckich nut smakowych. Czym zwykle nadziewacie gołąbki? Czy w waszych domach też królują te faszerowane mielonym mięsem i ryżem? Jeśli tak, czas odmienić nieco starą recepturę. Dziś Karol Okrasa wprowadzi do niej nowe nuty smakowe. A to za sprawą sera feta, ostrej papryki i mięty. Spróbujcie tego połączenia, a z pewnością będziecie pod smacznym wrażeniem.
Lubicie kiszoną kapustę? Jest bardzo smaczna i zdrowa. Dlatego dziś powiemy wam, jak własnoręcznie zrobić kiszoną kapustę. Wyjawiamy domowe triki pani Weroniki, dzięki którym otrzymacie doskonały przetwór. Ręczymy, że lepszej kapusty kiszonej nie jedliście. Kiszona kapusta jest jedną z najpopularniejszych kiszonek, po którą sięgamy. Odznacza się wysoką wartością odżywczą, bo zawiera np. korzystne bakterie kwasu mlekowego, które mają dobroczynny wpływ na przewód pokarmowy i naszą odporność. Poza tym jest bogata w witaminę C, A, E, K i z grupy B, a także magnez, potas i wapń. Kiszoną kapustę można kupić gotową. Jest sprzedawana na wagę, w foliowych torebkach i plastikowych wiaderkach o różnej masie. Jednak bez problemu można ją zrobić samemu w domu. To nie takie trudne. Wystarczy poszatkować kapustę, wymieszać ją z solą, a potem ubić w glinianym garnku lub beczce. Dziś swoje rady dotyczące przygotowania kiszonej kapusty zdradzi wam pani Weronika.W naszym materiale prezentujemy screeny pochodzące z kanału Weronika Domogród na YouTube. Mamy nadzieję, że prostota przygotowania kiszonej kapusty, zachęcą was do jej nastawienia.
Jeśli lubicie bigos, powiemy wam, jak zrobić ekspresowy bigos z młodej kapusty. Będzie idealny na wiosenny obiad. Wszyscy zachwycą się jego lekkością, delikatnością i pełnym smakiem. Podajcie go z młodymi ziemniakami lub pieczywem, a w mig zniknie z talerzy. Bigos kojarzy się z niezwykle sycącym daniem przyrządzanym z kiszonej kapusty i dużej ilości mięsa i wędlin. My jednak postanowiliśmy przygotować jego lżejszą i szybszą odmianę. A to wszystko za sprawą jednego składnika — młodej kapusty. Nie wymaga ona długiego gotowania i jest na tyle pełna smaku, że nie potrzebuje wielu dodatków. Oczywiście do bigosu z młodej kapusty możecie też dodać trochę kapusty kiszonej. Dzięki niej smak potrawy będzie mocniejszy, bardziej zdecydowany. Danie możecie także wzbogacić gotowanym mięsem, które np. zostało wam z obiadu.
Prezentujemy wyjątkowy przepis Strzelczyka na surówkę z młodej kapusty. Będzie prosto, niedrogo i smacznie. Tak przygotowaną surówkę możecie podać do niemal każdego dania obiadowego. Urzeknie wszystkich chrupkością i soczystością. Szykujcie się na dokładki. Młoda kapusta jest od kilku tygodni dostępna w naszych sklepach i na szczęście robi się coraz tańsza. Jest więc doskonała okazja do tego, by przerobić ją na wyjątkowo pyszne potrawy. Najzdrowszą z nich z pewnością będzie surówka. Jak zrobić surówkę z młodej kapusty? Warzywo to doskonale komponuje się zwłaszcza z marchewką i cebulą. Tomasz Strzelczyk przygotował do niej wyjątkowy sos, który bazuje na jogurcie naturalnym. Skorzystajcie z jego przepisu, a na pewno się nie zawiedziecie.
Mamy dla was przepis na pyszne gołąbki z młodej kapusty. Przygotowane o tej porze roku mają najdelikatniejszy smak i wprost rozpływają się w ustach. Zrobicie je łatwo i szybko, bo nie wymagają długiego gotowania. Najlepiej przyrządzić je od razu na dwa dni, ponieważ świetnie nadają się do odgrzewania.Gołąbki z kapusty są niezwykle smaczną i pożywną potrawą. Niektórzy serwują je z ziemniakami, ale gdy do farszu dodacie ryż, same w sobie będą stanowić pełne danie. Najsmaczniejsze są, gdy zrobi się je z młodej kapusty. Jest ona bowiem bardzo delikatna i pełna smaku.