Anna Lewandowska kiszone buraki łączy z niecodziennymi składnikami. Sałatka z warzywami, granatem i sosem z oliwy z oliwek i korzennych przypraw jest absolutnym hitem. Sałatka jest świetnym pomysłem na zdrowy i sycący podwieczorek lub kolację dla całej rodziny. Anna Lewandowska na swojej stronie hbpa.pl dzieli się z fanami przepisami na zdrowe, lekkie i pożywne dania. Lewandowska zdradziła niedawno pomysł na kiszone buraki z niecodziennymi i zaskakującymi wręcz dodatkami. Sałatka zachwyca smakiem, aromatem i lekkością.Do sałatki z kiszonych buraków Lewandowska dodaje gotowaną marchewkę, ciecierzycę i granat. Przygotowuje również sos na bazie korzennych przypraw. Oliwa połączona z kardamonem, imbirem, zielem angielskim i goździkami doskonale scala sałatkę i sprawia, że ma rewelacyjny smak.Kiszone buraki przygotujemy w domu w prosty sposób. Są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe, warto więc mieć je zimą w swojej spiżarni. Kiszone buraki wykorzystamy do sałatek, a także do barszczu czerwonego. Kiszonki mają bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm, dlatego powinniśmy włączyć je do naszej diety.
Pierogi przepisu Moniki Mrozowskiej zachwycają niecodziennym smakiem. Mrozowska farsz na pierogi przygotowuje z czarnej soczewicy i orientalnej mieszanki przypraw. Pierogi podane z kolendrą i sosem sojowym to pomysł na pyszny, lekki i sycący obiad dla całej rodziny.Monika Mrozowska na swojej stronie monika-mrozowska.pl, publikuje wiele przepisów na pyszne, pożywne i zdrowe dania dla całej rodziny. To właśnie z tej strony pochodzi przepis na pierogi wykorzystany w artykule. Pierogi z farszem z czarnej soczewicy doprawione garam masala biją rekordy popularności. Garam masala to mieszanka przypraw pochodząca z Indii. Garam masalę możemy kupić w niemal każdym sklepie, możemy ją również przygotować samodzielnie. Do garam masali dodajemy między innymi goździki, cynamon, kmin rzymski i ziarna kolendry, przez co mieszanka nadaje potrawom niezwykłego smaku i aromatu.Pierogi z farszem z czarnej soczewicy z dodatkiem indyjskiej przyprawy rozpływają się w ustach. Farsz doprawiamy również sosem sojowym i pieprzem. Ugotowane już pierogi oprószmy solidnie posiekaną kolendrą lub natką pietruszki, a do miseczki wlejmy sos sojowy. Pierogi moczone w sosie błyskawicznie znikną z talerzy.
Bigos z dyni nie zawiera ani grama kapusty. Proste w przygotowaniu danie przypomina o czasach, gdy popularna potrawa wyglądała zupełnie inaczej. Taka wersja z pewnością ma szanse spodobać się waszej rodzinie. Warto wypróbować ją właśnie teraz, ponieważ sezon na dynię już się rozpoczął. Spróbujecie? Dawniej bigos przyrządzało się jedynie z mięsa. Względy ekonomiczne spowodowały, że stopniowo w potrawie zaczęły gościć tańsze składniki m.in. kiszona kapusta. Dopiero w XIX wieku proporcje, jakie znamy dziś, stały się bardziej popularne. Zachęcamy was do zrobienia dania bez kapusty. Zamiast niej skorzystamy z dyni, która jest przyjemnie słodką i smaczną alternatywą. Dodamy do niej kiełbasę i doprawimy ziołami oraz pomidorami. Będzie pysznie.
Obiady jednogarnkowe są świetne. Tomasz Strzelczyk zdradził, jaki jest jego ulubiony patent na smaczne i sycące danie. Potrzebujecie jedynie kilku prostych składników, by je przygotować. Receptura jest dziecinnie prosta. Spróbujecie?Obiad jednogarnkowy sprawdzi się doskonale, gdy trzeba przyrządzić posiłek dla większej liczby osób. Zapiekane polędwiczki Tomasza Strzelczyka sprawdzą się doskonale. Dodamy do nich paprykę, korniszony, pieczarki oraz prosty sos pomidorowy z odrobiną musztardy. Będzie pysznie.
Naleśniki na maślance są miękkie i puszyste. Rarytas przyrządzony z dodatkiem waniliowej esencji będzie miał również piękny zapach. Doskonale sprawdzi się jak o słodkie śniadanie czy deser. Koniecznie spróbujcie — nie tylko dzieci zjedzą ze smakiem.Prosty i sprawdzony patent na lekkie naleśniki jest na wagę złota. Przyrządzając je na maślance, uzyskamy lekkie niczym chmurka ciasto, które z dodatkiem waniliowego aromatu będzie smakowało obłędnie. Musicie skosztować.
Jest wiele opinii na temat spożywania jajek. Niektórzy uważają, że jajka przyczyniają się do wysokiego poziomu złego cholesterolu i chorób naczyniowych. Inni natomiast twierdzą, że dieta bogata w jajka nie szkodzi naszemu zdrowiu. Znamy najnowsze wyniki badań dietetyków.Jajka są bardzo uniwersalnym produktem spożywczym, po które chętnie sięgamy na śniadanie lub obiad. Jajecznica, jajka sadzone, jajka na miękko, czy pasty jajeczne to tylko niektóre propozycje podania. Wiele wątpliwości budzi jednak cholesterol, który znajduje się w jajkach.Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich dietetyków, poziom złego cholesterolu nie podnosi się po zjedzeniu jajek. To właśnie cholesterol LDL zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych. Jajka powinniśmy jednak jeść z umiarem i bez tłustych i ciężkich dodatków, które zawierają tłuszcze nasycone, to one są groźne dla naszego zdrowia.Dietetycy uważają również, że osoby z wysokim poziomem cholesterolu również nie muszą rezygnować z jedzenia jajek. Powinny natomiast je ograniczyć i przede wszystkim jeść je z odpowiednimi dodatkami, np. z awokado. Produkty takie jak wieprzowina, tłuszcze, śmietana, majonez nie są wskazane przy chorobach naczyniowych.
Marynowane grzyby według przepisu siostry Anastazji to pomysł na niezwykle aromatyczną przekąskę i dodatek do zimnej płyty lub sałatek. Siostra Anastazja robi zalewę do grzybów z kilku aromatycznych przypraw, w tym cynamonu, to sekret doskonałego smaku.Jesienią lasy są pełne grzybów. Przygotujemy z nich aromatyczny sos, ugotujemy zupę, zrobimy jajecznicę. Na zimę grzyby możemy wysuszyć i wykorzystać je później do pierogów z kapustą, bigosu i innych potraw. Możemy również marynować grzyby i cieszyć się ich smakiem aż do następnego sezonu.Marynowane grzyby zwykle przygotowujemy klasycznie z cukrem, octem, gorczycą, cebulą. Siostra Anastazja robi zalewę z dodatkiem liści laurowych, ziela angielskiego i cynamonu. Zalewa jest niezwykle aromatyczna i dzięki niej grzyby smakują fantastycznie.Marynowane grzyby zawsze przekładaj do umytych i wyparzonych słoików, w przeciwnym razie szybko się zepsują lub pojawi się na nich pleśń. Marynowane, leśne przysmaki zachowają smak i świeżość, kiedy będziemy pasteryzować przetwory po przygotowaniu.
Danie jak z chińskiej restauracji oczaruje smakiem i dodatkami każdego miłośnika azjatyckiej kuchni. Omlet w chińskim stylu z papryką, cebulą i przyprawami to pomysł na sycący i pyszny posiłek dla całej rodziny. Omlet z papryki, cebuli, jajek i mąki jest prosty i szybki w przygotowaniu. Omlet doprawiony sosem sojowym, sezamem, szczypiorkiem, podany z kiełkami fasoli mung to danie jak z chińskiej restauracji. Wygląda bardzo orientalnie i smakuje rewelacyjnie.Danie jak z chińskiej restauracji będzie gotowe w 20 -30 minut, jest więc naprawdę szybkim posiłkiem dla każdego amatora azjatyckich smaków. Omlet w chińskim stylu jest bardzo puszysty i pożywny. Do przygotowania dania jak z chińskiej restauracji wykorzystajmy paprykę żółtą i zieloną, a także sporą ilość cebuli. Cebulę pokrójmy na mniejsze kawałki i podgotujmy chwilę w gorącej wodzie. To prosty trik, dzięki któremu warzywo będzie miękkie i łagodniejsze w smaku.
Szukacie pomysłu na danie z patelni? Możecie przygotować kaszotto z kurczakiem i warzywami. Danie jest nie tylko łatwe do zrobienia, ale też smaczne i bardzo wartościowe. Jego podstawowym składnikiem jest kasza pęczak, którą wzbogacimy mięsem drobiowym i warzywami. Potrawa doskonale nadaje się do odgrzewania. Kasza pęczak jest bogatym źródłem błonnika, białka oraz wielu witamin i minerałów. Kasza ta między innymi wspomaga metabolizm i oczyszcza organizm z toksyn. Kaszotto z jej dodatkiem będzie więc nie tylko smaczne, ale też bardzo zdrowe.Do kaszotto z kurczakiem doskonale pasuje papryka czerwona, żółta i cukinia. Nie zapominajmy również o cebuli i czosnku, dzięki którym danie nabierze wyrazu. Kaszotto doprawmy papryką mieloną i świeżą natką pietruszki, będzie przepyszne.Kaszotto gotujemy na wywarze warzywnym lub rosole z poprzednia dnia, dzięki któremu nic w naszej kuchni się nie zmarnuje. Zrezygnujmy z gotowania dania na wodzie lub na bulionie z kostki rosołowej, postawmy na smak i zdrowie.
Zupa kalafiorowa po belwedersku doskonale sprawdzi się jako danie obiadowe dla całej rodziny. Pyszna kompozycja białego warzywa i aromatycznych pieczarek z pewnością spodoba się domownikom. Przygotowanie jest niezwykle proste. Spróbujecie? Prosta i wyjątkowo smaczna kalafiorowa z dodatkiem smażonych pieczarek przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi. Jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a z odpowiednimi dodatkami syci na długo. Warto się skusić.
Bigos jest pełnym smaku, sycącym daniem z kapusty. Daria Ładocha proponuje nietuzinkową wersję bezmięsną z dodatkiem suszonych owoców i orientalnych przypraw. Przygotowanie jest proste, a smak rarytasu zachwyca. Warto spróbować — nowa odsłona zaskoczy amatorów klasyki, ale z pewnością się spodoba. Dobry bigos składa się z kapusty, grzybów i ulubionych dodatków. Daria Ładocha zamiast mięs wrzuca do niego przysmaki, które nadają potrawie głębokiego i wyrazistego smaku m.in. imbir, suszone pomidory i morele, słodką żurawinę oraz całą gamę przyjemnie pachnących przypraw. Danie — choć nietypowe — jest obłędnie pyszne.
Racuchów nie odmówi sobie niejeden smakosz. Dziś przedstawiamy wam prosty przepis na wyjątkową odsłonę bieszczadzką. Do ciasta zamiast jabłek dodaje się startą na tarce dynię. Dzięki niej masa jest delikatna i przyjemnie słodka po usmażeniu. Spodoba się nawet najbardziej wybrednym. Spróbujecie? Racuchy w wersji bieszczadzkiej wprost rozpływają się w ustach. Słodkie placki przyrządzane z dodatkiem tartej dyni są przyjemnie słodkie, a przy tym nieziemsko pachną. Musicie ich skosztować.
Marzą wam się naleśniki wyjątkowo delikatne i rozpływające się w ustach? Przygotujcie je według prostej receptury Michela Roux. Francuski mistrz kuchni dodaje do masy śmietanę kremówkę, która nadaje ciastu fantastycznej konsystencji. Tak smacznych naleśników dawno nie jedliście. Spróbujecie? Naleśniki Michela Roux będą smaczne zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Ciasto jest świetnie zbalansowane i smaży się je bez większych trudności. Szef kuchni stosuje masło klarowane, które dodatkowo nadaje rarytasowi przyjemnego aromatu.
Babciny przepis na dynię w occie jest niezwykle prosty. Sekretem smaku jest zalewa z dodatkiem aromatycznych goździków, octu, cukru i ziela angielskiego. Przetwory z dyni są tak smaczne, że znikają błyskawicznie z każdej spiżarni.Sezon na dynię już się rozpoczął i potrwa mniej więcej do końca października, czyli do pierwszych przymrozków. Z dyni przygotujemy wiele pyszności, między innymi zupy, sałatki, a także ciasta i przetwory na zimę, w tym właśnie dynię w occie, która oczaruje smakiem każdego.Dynia w occie przygotowana według tradycyjnej, babcinej receptury jest idealna jako przekąska lub dodatek do zimnej płyty. Dynia jest słodko- kwaśna z wyczuwalną nutą goździków, jest przepyszna. Dynię przed wkładaniem do słoików musimy zblanszować, wtedy będzie idealnie miękka.Przed przygotowywaniem dyni w occie dokładnie umyjmy i wyparzmy słoiki. Muszą być sterylnie czyste, żeby na przetworach nie pojawiła się pleśń. Zblanszowaną dynię wkładamy do słoików i zalewamy gorącą zalewą. Przetworów nie pasteryzujemy, odstawiamy do góry dnem, przykrywamy kocem i czekamy, aż powoli ostygną, a zakrętki będą wklęsłe.
Szukacie przepisu na znakomite pierogi? Wypełnijcie je ziemniaczanym farszem i podajcie z karmelizowaną cebulą. Tak przyrządzone warzywo doskonale wzbogaci dobrze znane danie. Rodzina będzie zachwycona i poprosi o dokładki. Spróbujecie?Pierogi z farszem ziemniaczanym znakomicie smakują w towarzystwie delikatnie słodkiej, karmelizowanej cebuli. Proste danie jest sycące i aromatyczne, a przygotowanie jest dziecinnie proste. Warto się skusić — danie spodoba się najbardziej wybrednym domownikom.
Naleśniki lubi wielu smakoszy. Dobrze znany przysmak warto przygotować w lekkiej i zdrowej wersji. Proponujemy zrobienie ciasta na bazie kaszy jaglanej, które smakuje wyśmienicie. Przyrządza się je niemalże ekspresowo, a zachwyca od pierwszego kęsa. Spróbujecie? Naleśniki z kaszy jaglanej sprawdzą się jako baza wielu smakowitych dań. Bezglutenowe i niezwykle lekkie wegańskie ciasto możecie wypełnić zarówno ulubionym dżemem, jak i wybranym wytrawnym farszem. Będzie wyśmienite. Skusicie się?
Kaszanka z patelni jest szybkim daniem, które z pewnością zachwyci każdego miłośnika podrobów. Kaszankę możemy przygotować na wiele sposobów, jednak właśnie dzięki smażeniu zyskuje ona chrupiącą skórkę i wspaniały smak. Dopełnia go cebula i majeranek. Babcia Jadzia robi kaszankę z patelni według starego, sprawdzonego przepisu. Kaszankę smaży razem z cebulą i suszonym majerankiem, które dodają daniu aromatu i charakteru. Podczas smażenia kaszanka przechodzi smakiem dodatków i zyskuje pyszną, chrupiącą skórkę.Kaszanka z patelni będzie gotowa w kilka minut. Możemy podać ją z kromką pieczywa lub z ziemniakami i ulubioną surówką, np. z kiszonej lub pekińskiej kapusty. Babcia Jadzia radzi, żeby osobno smażyć cebulę i kaszankę, dopiero później składniki wymieszać na patelni.Babcia Jadzia do smażenia cebuli dodaje również szczyptę cukru, dzięki któremu cebula karmelizuje się o wiele szybciej i ma łagodniejszy smak. Kaszanka z patelni zaraz po usmażeniu powinna odpocząć kilka minut pod przykryciem. Gdy już ją podamy, będzie smakować obłędnie.
Knedle ze śliwkami skuszą niejednego smakosza. Ania Starmach zna niezawodny sposób na delikatne i rozpływające się w ustach ciasto, które doskonale komponuje się z jesiennymi owocami. Koniecznie spróbujcie proponowanego przysmaku, a będziecie zachwyceni.Prosty patent na knedle ze śliwkami może być na wagę złota. Jeśli jeszcze nie udało wam się osiągnąć przysmaku, który jest miękki i delikatny, a jednocześnie nie rozpada się po ugotowaniu, dajcie szansę tej recepturze. Przyjemnie was zaskoczy.
Naleśniki lubi wielu smakoszy. Słodki przysmak będzie niezwykle lekki i puszysty, jeśli przygotujemy go na kefirze. Z niezawodnym przepisem babci Stasi smażenie będzie proste, a efekty przyjemnie zaskoczą. Koniecznie spróbujcie — tak delikatnych naleśników dawno nie jedliście.Dobre naleśniki powinny być miękkie, elastyczne i puszyste. Bardzo smaczne i aksamitne ciasto uzyskamy, korzystając z kefiru. Babcia Stasia dodatkowo dodaje nieco sody, co sprawia, że całość staje się jeszcze lżejsza. Ze słodkimi dodatkami smakuje znakomicie.
Zupa fasolowa jest jedną z bardziej sycących i pożywnych. Przygotowując ją według znakomitej receptury Ojców Bonifratrów, uzyskamy wyjątkowo smaczną odsłonę klasyki. Pełne cennych właściwości zioła nadają daniu niezwykłego aromatu. Spróbujecie? Fasolówkę nie każdy lubi. W wersji Ojców Bonifratrów jest jednak zachwycająca. Dodatek aromatycznych i pełnych dobroczynnych właściwości przypraw sprawia, że zupa rozgrzewa i syci na długo. Do tego jest prosta w przygotowaniu. Skusicie się?
Śliwki w cukrze na zimę zachwycają konsystencją i doskonałym smakiem. Są słodkie i jędrne, niemal jak zerwane z drzewa. Czuć w nich nuty korzennych przypraw, co wyjątkowo dobrze pasuje do tych owoców. Tak przygotowane śliwki można zjeść na podwieczorek, dodawać do deserów i ciast. Śliwki w cukrze na zimę są tak smaczne, że będziemy je wyjadać prosto ze słoików. Z przetworów możemy również ugotować domowy kompot lub upiec z ich dodatkiem ciasto. Osączone owoce można też ułożyć na naleśnikach, gofrach czy bezie. Śliwki do słoików na zimę nie wymagają gotowania, przecierania, robienia zalewy. Jedyne, czego potrzebujemy, to cukier, goździki i cynamon. Śliwki zasypujemy cukrem i odstawiamy na kilkanaście godzin, by puściły sok. Tak przygotowane owoce przekładamy do słoików.Słoiki musimy dokładnie umyć i wyparzyć, w przeciwnym razie śliwki szybko się zepsują i pojawi się na nich pleśń. Pasteryzacja również jest niezbędna. Dzięki niej śliwki nie zaczną fermentować i zachowają smak oraz świeżość, aż do następnego sezonu.
Brukselka jest warzywem, które wymaga odpowiedniego przygotowania, w przeciwnym razie będzie przegotowana i niesmaczna. Jak ugotować brukselkę, żeby nie była gorzka? Najlepsi kucharze dosypują do wrzątku cukier, to skuteczny patent na pyszną brukselkę.Brukselka jest warzywem, z którego wiele osób rezygnuje właśnie przez mocny smak i nieprzyjemną goryczkę. Odpowiednio ugotowane warzywa są jednak delikatne, jędrne i pełne smaku, nie będą również gorzkie. Jak ugotować brukselkę, żeby nie była gorzka?Brukselkę wykorzystamy nie tylko do zupy jarzynowej. Możemy podać ją jako dodatek do dań głównych, możemy łączyć z innymi warzywami, polać ulubionym sosem lub masłem. Z brukselki przygotujemy również zdrowe przetwory na zimę, kiszona brukselka smakuje wyśmienicie.Jak ugotować brukselkę, żeby nie była gorzka? Oprócz cukru bardzo ważny jest czas i sposób gotowania. Brukselkę świeżą gotujemy do 6 minut, mrożoną natomiast do 8. Przegotowana brukselka traci smak i jędrność, dlatego warto jej pilnować.
Placki z dyni na słono są gwarancją doskonałego smaku. Z dodatkiem mielonego imbiru są bardzo aromatyczne i dosłownie rozpływają się w ustach. Placki z dyni biją na głowę tradycyjne placki ziemniaczane. Spróbujesz i nie pożałujesz.Sezon na dynię właśnie się rozpoczyna. Dynię zwykle pieczemy w piekarniku, gotujemy z niej zupy lub marynujemy w occie. Mało kto wie, że z dyni możemy przygotować o wiele więcej potraw, między innymi placki z dyni na słono, dżemy, a nawet ciasta. Wytrawne placki będą wyśmienitym daniem obiadowym dla całej rodziny.Placki z dyni na słono możemy podać z sosem pomidorowym z dodatkiem octu balsamicznego. Możemy również podać je z kwaśną śmietaną i oprószyć szczypiorkiem lub natką pietruszki. Każda wersja dania będzie smakować rewelacyjnie i placki błyskawicznie znikną z talerzy.Do placków z dyni na słono potrzebujemy około 500 g obranej i pokrojonej dyni, czyli około pół główki. Do placków koniecznie dodajmy mielony imbir. Orientalna przyprawa rewelacyjnie łączy się z resztą składników, a placki zyskują wspaniały smak. Imbir słynie z rozgrzewających właściwości, to idealna przyprawa na jesienną, kapryśną pogodę.
Poznajesz owoce ze zdjęcia? Oczywiście na fotografii widnieje pigwa. Można ją wykorzystać w przepyszny sposób. Domowa konfitura z pigwy z dodatkiem cynamonu i goździków jest gratką dla każdego smakosza. Przetwory są słodkie, aromatyczne i zdrowe. Konfitura smakuje wyśmienicie z grzankami, naleśnikami i świeżym pieczywem. Z pigwy możemy przygotować dżemy, konfitury, a także soki i domowe nalewki. Pigwa jest kwaśnym owocem bogatym między innymi w witaminę C, dlatego też jest szczególnie polecana w okresie jesienno- zimowym na wzmocnienie odporności.Konfitura z pigwy nie jest kwaśna, ponieważ dodajemy do niej cukier, który w naturalny sposób zagęści nasze przetwory. Konfitura będzie smakować rewelacyjnie, kiedy doprawimy ją cynamonem i goździkami. Korzenne przyprawy wzmocnią również zdrowotne właściwości pigwy.Do konfitury z pigwy wybierajmy wyłącznie zdrowe owoce. Nadgnita pigwa bardzo szybko zacznie się psuć, przez co przetwory będą do wyrzucenia. Konfiturę przekładamy do umytych i wyparzonych słoików, dzięki czemu będzie świeża i smaczna aż do następnego sezonu, nie zapomnijmy również o pasteryzacji.
Bigos dość często gości w wielu polskich domach. Magda Gessler zdradziła jaki składnik jej zdaniem sprawi, że danie nie będzie smaczne. Dodawany przez wiele osób koncentrat pomidorowy zdaniem celebrytki jest zbędny. Dobry bigos bowiem powinien bazować na kapuście, mięsach i aromatycznych przyprawach. Zgadzacie się? Przyrządzając bigos staropolski, nie używało się koncentratu pomidorowego. Tą regułą kieruje się także Magda Gessler, która uważa, że właściwie doprawiony i przyrządzony na dobrej jakości mięsie specjał z kapusty obroni się sam. Zerknijcie na jej recepturę — jest prosta, a efekty pozytywnie zaskakują.
Grochówka z kapustą kiszoną jest gęsta i pożywna. Swój wyjątkowy smak i aromat zupa zawdzięcza dodatkowi pysznej kiszonki. Zmienia ona charakter dania i sprawia, że nie tylko pięknie pachnie, ale też cudownie rozgrzewa. Kaszubska wersja grochówki z kapustą kiszoną spodoba się nie tylko amatorom kuchni regionalnej. Jest sycąca i niezwykle aromatyczna, a jej zrobienie wcale nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Danie przyjemnie rozgrzeje w chłodne jesienne dni. Spróbujecie?
Tradycyjne ciasto na naleśniki przygotowuje się z dodatkiem mleka. Co jednak począć, jeśli nie możemy mleka spożywać, lub zwyczajnie zabrakło go w lodówce? Z pomocą przychodzi nam przepis na naleśniki bez mleka- wystarczy odrobina wody gazowanej.Naleśniki bez mleka są alternatywą dla osób które nie mogą spożywać produktów mlecznych. Przy okazji stanowią też świeżą odmianę dla tradycyjnych naleśników. Naleśniki bez mleka, dzięki swojej elastyczności doskonale się zawijają, co czyni z nich świetną bazę dla dań obiadowych lub naleśników serwowanych na słodko.
Kotlety warzywne mogą stanowić sycącą alternatywę dla tradycyjnych mielonych. Dziś proponujemy wam zastąpienie mięsa czerwoną soczewicą. Danie jest aromatyczne i zawiera dużo pożywnego białka. Jest też zdecydowanie lżejsze od oryginału. Spróbujecie?Lekkie, pięknie pachnące i wyjątkowo smaczne kotlety z soczewicy i pieczarek nie wymagają żmudnych przygotowań. Wystarczy ugotować ziarno, poddusić grzyby wraz z cebulką i wyrobić masę. Potem już tylko całość panierujemy i smażymy — tak samo, jak w przypadku klasycznych mielonych.