Szukasz pomysłu na proste, szybkie, ale i wyjątkowe danie na kolację? Zafunduj najbliższym rewelacyjne danie z dodatkiem sezonowych pyszności. Jajka nadziewane farszem z podsmażonych na maśle kurek będą świetną niespodzianką i nikt im się nie oprze.Z jajek przygotujemy wiele wyśmienitych dań, między innymi jajecznicę, jajko sadzone, szakszukę, czy jajka faszerowane. Każde z nich to pomysł na prostą i fanatyczną potrawę dla całej rodziny. O ile na śniadanie najlepiej sprawdzi się jajecznica czy szakszuka, tak jajka faszerowane są hitem na kolację.Jajka faszerowane są świetnym pomysłem na kolację i jako dodatek do zimnej płyty, np. podczas świąt czy ważnych uroczystości. Farsz do jajek przygotujemy wielu smacznych składników, jednak jajka z dodatkiem podsmażonych kurek to danie, które znika z talerzy w ciągu kilku sekund.Wystarczy, że podsmażymy grzyby z cebulką i pietruszką na maśle. Podsmażone kurki smakują doskonale, a ich piękny zapach przyciągnie do kuchni każdego łasucha. Po przygotowaniu farszu przełóżmy go na ugotowane jajka i możemy od razu podawać.
Szukasz pomysłów na awokado na śniadanie? Przygotuj wyśmienitą pastę kanapkową, omlet z dodatkiem sera feta i świeżego szpinaku oraz zapiekane awokado z jajkiem podane z szynką szwarcwaldzką. Dania są pyszne, lekkie i dostarczą energii na wiele godzin.Awokado na śniadanie jest idealnym pomysłem. Jest niezwykle zdrowe, a przy tym smaczne, sycące, przez co idealne nadaje się na rozpoczęcie dnia. Każdy posiłek z awokado to gratka dla każdego smakosza i zastrzyk energii.Regularne spożywanie awokado na śniadanie działa zbawiennie na nasz organizm. Awokado jest szczególnie polecane osobom, które cierpią na choroby serca, wysoki cholesterol, nadwagę. Awokado to owoc o nieograniczonym, prozdrowotnym wpływie na nasz organizm.Awokado to źródło między innymi nienasyconych kwasów tłuszczowych, potasu, magnezu. Zawiera również witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy oraz witaminy C, K, A. Awokado skutecznie obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i cukru.
Jajecznica na parze jest doskonałą alternatywą dla jajek smażonych na maśle, śmietanie, czy majonezie. Jest równie smaczna, a o wiele lżejsza, ponieważ pozbawiona tłuszczu. Jak przygotować aksamitną jajecznicę na parze?Jajecznica na parze jest rewelacyjnym śniadaniem, nie jest ciężka, nie zawiera zbędnego tłuszczu. Do tak przygotowanej jajecznicy możemy podać również świeże pomidory lub awokado, a całe danie oprószyć posiekanym szczypiorkiem lub natką pietruszki.Do przygotowania jajecznicy na parze, oprósz składników, potrzebujemy miski z grubego szkła i garnka z wodą. Jajka wystarczy gotować w kąpieli wodnej w taki sam sposób, jak rozpuszczamy tabliczkę czekolady do deserów.Kaloryczność jajecznicy zależy od ilości wykorzystanego tłuszczu i dodatków. Jajecznica na parze z dwóch jajek to 130 kcal. Dla porównania taka sama porcja jajek smażona na maśle z boczkiem ma już około 250- 300 kcal, w zależności od tego, czy boczek był chudy, czy tłusty.
Jajecznica z majonezem to pomysł na pożywne śniadanie dla całej rodziny. Dodatek popularnego produktu sprawi, że jajecznica będzie jeszcze smaczniejsza, bardziej wilgotna i będzie wyglądać bardzo apetycznie. Poznaj przepis na niezwykłą jajecznicę z majonezem, prośby o dokładkę są gwarantowane.Do jajecznicy często dodajemy odrobinę mleka lub śmietanę, ale zapominamy o jednym składniku, który sprawi, że śniadanie będzie niezwykle delikatne, smaczne i wilgotne. Wystarczy jedna łyżeczka majonezu, abyśmy poczuli różnicę. Tak przygotowana jajecznica zachwyci każdego smakosza.Jajecznicę możemy przygotować z dodatkiem przeróżnych składników: z cebulą, pomidorem, papryką, boczkiem, tuńczykiem, cukinią, grzybami, awokado, szczypiorkiem, natką pietruszki. Każda wersja ma wyjątkowy smak i doskonale sprawdzi się na pożywne i pyszne śniadanie.Nigdy nie wbijajmy jajek bezpośrednio na patelnię, dzięki czemu unikniemy żmudnego wyjmowania malutkich skorupek. Wymieszane jajek wcześniej również ma wpływ na jej konsystencję, wygląd i smak. Jajecznica podana z kromką świeżego chleba posmarowanego masłem to jedno z lepszych dań na rozpoczęcie dnia.Jeśli szukasz pomysłu na równie pyszne śniadanie- tu poznasz przepis na szakszukę, czyli danie z Bliskiego Wschodu. Jajka z pomidorami i aromatyczną przyprawą smakują wyśmienicie.
Poznajcie przepis na najlepsze pyzy drożdżowe cioci Marylki. Są na tyle smaczne, miękkie i delikatne, że nawet niejadek poprosi o drugą porcję. Można je podać polane sosem mięsnym, grzybowym czy duszonymi owocami. Gdy przygotujecie je raz, przekonacie się, że nie ma przy nich dużo pracy.Pyzy drożdżowe inaczej zwane są pampuchami czy buchtami. Robi się je z lekko słodkawego ciasta drożdżowego, które po wyrośnięciu gotuje się na parze. Można je też gotować bezpośrednio we wrzątku, jednak wtedy bardziej nasiąkną wodą.
Racuchy z jabłkami i cukrem pudrem to kultowa przekąska. Racuchy będą o wiele smaczniejsze, kiedy zamiast mleka dodamy do nich kefir. Poznaj przepis na puszyste i delikatne racuchy na kefirze, lepszych nie jadłeś.Racuchy na kefirze to przysmak mojego dzieciństwa. Lekkie jak chmurka, o smaku jabłek i wanilii były moim ulubionym podwieczorkiem i często do nich wracam. Do racuchów dodaję czasem szczyptę cynamonu i kardamonu. Doświadczona kucharka podzieliła się swoim przepisem. Jej receptura nie ma sobie równych. Przyprawy korzenne nadadzą racuchom charakteru i korzennej nuty. Uwielbiam ich smak zwłaszcza zimą. Latem natomiast wolę lżejszą wersję z wanilią i cukrem pudrem. Racuchy z kefirem są wyśmienite także na obiad w upalne dni, kiedy nie mam ochoty na ciężkie dania z mięsem.Starte jabłka do racuchów z kefirem należy dokładnie odcisnąć z soku. im więcej soku, tym więcej mąki trzeba dodać, a wtedy placuszki nie będą tak delikatne i smaczne. Doświadczona kucharka podpowiada, że ciasto na racuchy musi mieć idealną konsystencję, nie może być ani za gęste, ani za rzadkie. Dzięki kefirowi bardzo łatwo osiągniesz pożądany efekt.
Jajecznica na śmietanie ze szczypiorkiem jest idealnym rozpoczęciem dnia. Jest lekka i niezwykle puszysta. Jeśli raz jej spróbujesz, to już nigdy nie zrobisz jajecznicy na maśle. Poznaj przepis na śniadanie mistrzów, czyli jajecznicę na śmietanie z dodatkiem siekanego szczypiorku.Jajecznica na śmietanie to stary, sprawdzony sposób na najsmaczniejsze jajka na śniadanie. Nie jest potrzebne masło i inne dodatki, wystarczy, że śmietanę podsmażymy na patelni, dodamy jajka, sól, szczypiorek i mamy posiłek, który posmakuje każdemu.Tak przygotowana jajecznica jest lekka i puszysta. Jajecznica na śmietanie smaży się równomiernie, nie jest za mocno ścięta, jest idealna. Do takiego śniadania podajmy świeży chleb i mocną kawę lub kawę zbożową, a zastrzyk energii i dobrego humoru mamy gwarantowany.Nigdy nie wbijajmy jajek prosto na patelnię. Jajka najbezpieczniej wbijać do osobnego naczynia, ponieważ wtedy o wiele szybciej pozbędziemy się kawałków skorupek. Któreś jajko może okazać się zepsute lub stare, a wbicie go na patelnię zniszczy nam całe danie.
Jak i ile gotować jajka? Okazuje się, że znaczna część Polaków robi to źle, przez co jajka są niesmaczne i mają brzydkie, sine plamy. Jajka musimy gotować z ustawionym minutnikiem, wystarczy chwila nieuwagi i jajka będą do niczego.Jajka gotowane na miękko podane z kromką świeżego pieczywa są pysznym pomysłem na śniadanie. Jajka na twardo natomiast wykorzystamy jako dodatek do zup, sałatek. Przygotujemy z nich również kotlety, pasty kanapkowe i wiele innych dań. Ile gotować jajka, aby były smaczne i odpowiednio ścięte?Ugotowane jajka na twardo możemy przechowywać w lodówce maksymalnie przed tydzień. Jeśli obraliśmy już je ze skorupek, czas ten skraca się do dwóch godzin. Jeśli na jajku pojawiają się zielone naloty lub sine i ciemne plamy lub jajko zacznie nieładnie pachnieć, od razu je wyrzućmy.Jajka są źródłem białka i wielu cennych witamin i minerałów, między innymi witamin z grupy B, potasu, wapnia, fosforu, selenu i żelaza. Dostarczają więc energii i niezbędnych składników odżywczych. Odpowiednio przygotowane jajka są idealne na posiłek w ciągu dnia- jak i ile gotować jajka?
Pomysł na pyszne i pożywne śniadanie na słodko? Przygotuj puszyste naleśniki bez sody i proszku do pieczenia. Zamiast tych składników ubij na sztywno pianę z białek, efekt zaskoczy każdego. Poznaj przepis na niezwykle puszyste naleśniki.Uwielbiam śniadania na słodko. Owsianki, omlety z owocami, racuchy, czy właśnie naleśniki to dania, które mogłabym jeść również przez cały dzień. Ciasto na naleśniki niestety nie zawsze dobrze wychodzi, a placki są cienkie i rwą się na patelni. Puszyste naleśniki bez sody i proszku wychodzą jednak za każdym razem.Przepisów na naleśniki jest wiele, jednak nie ma bardziej puszystych naleśników od tych, które zrobione są z piany z białek i żółtek utartych z cukrem. Piana ubita na sztywno rewelacyjnie spulchnia ciasto i sprawia, że naleśniki wyglądają obłędnie.Naleśniki możemy podać z wieloma dodatkami. Puszyste ciasto smakuje doskonale z owocami sezonowymi, prażonymi jabłkami, konfiturami, cukrem pudrem, sosem czekoladowym, musem truskawkowym, serkiem waniliowym. Wszystko zależy wyłącznie od tego, na jakie smaki mamy ochotę z samego rana.
Szukasz pomysłu na lekkie i niecodzienne ciasto do kawy w weekend? A może chcesz zaskoczyć gości podczas spotkania w większym gronie? Upiecz bajeczny sernik z rosą. Kruche ciasto, puszysta masa serowa i pianka bezowa, na której po upieczeniu pojawiają się kropelki rosy, wygląda zjawiskowo.Sernik z rosą jest prostym ciastem, które wygląda ślicznie, a smakuje tak, że cała blacha zwykle znika w ciągu jednego dnia. Słodki podpiek połączony z lekką jak chmurka masą serową i bezą daje niesamowity efekt. Rosa na cieście pojawi się sama, wystarczy zastosować jeden trik.Sekret idealnego sernika z rosą tkwi w jednym detalu- bezę zacznijmy przygotowywać 10 minut przed końcem pieczenia masy serowej. Gdy już pianka bezowa będzie sztywna i lśniąca, przełóżmy ją na ciasto i pieczmy 15 minut.Po upieczeniu sernika z rosą musimy go od razu wyjąć z piekarnika, inaczej rosa nie pojawi się na cieście. Masa serowa nie opadnie, a pianka nie popęka. Po około 30 minutach na serniku zaczną pojawiać się kropelki rosy, po godzinie całe ciasto będzie już wyglądać przepięknie.
Pomysł na szybkie, proste i pyszne śniadanie? Przygotuj jajecznicę z pomidorami, boczkiem wędzonym i cebulką. Potrawę przygotujesz w kilka minut, a połączenie skwarków z dojrzałymi warzywami zachwyci każdego smakosza.Nie ma lepszego śniadania od jajecznicy podanej z kromką świeżego chleba z masłem. Jajka możemy przygotować z przeróżnymi dodatkami, które wzmacniają ich smak i sprawiają, że śniadanie wygląda bardzo apetycznie i smakuje jeszcze lepiej.Jajecznica z pomidorami i skwarkami to absolutny hit. Pamiętajmy, aby pomidor do jajecznicy był mięsisty, ale nie wodnisty, ponieważ składniki zaczną się dusić, nie smażyć, co zepsuje smak. Słodki, dojrzały pomidor podsmażony z boczkiem i cebulą to pyszne dodatki do szybkiego śniadania z jajek.Jajka wbijmy do osobnej miski i rozmąćmy je z przyprawami i odrobiną mleka, dzięki czemu jajecznica będzie smażyć się lepiej, szybciej i będzie puszysta i delikatna. W śniadaniu nie może zabraknąć również świeżego szczypiorku lub natki pietruszki, które są przysłowiową wisienką na torcie.
Omlet po japońsku, czyli tamagoyaki, jest pełną smaku, nietuzinkową wersją klasycznego dania z jaj. Jego sekret tkwi w aromatycznych dodatkach i nietypowym sposobie smażenia, dzięki któremu uzyskujemy lekki i niezwykle delikatny smakołyk. Podajcie go na śniadanie, a rodzina będzie zachwycona. Omlet po japońsku z wyglądu przypomina naleśnik, lecz smakuje o niebo lepiej. Delikatna jajeczna masa doprawiona azjatyckimi przyprawami jest sycąca, lekka i niezwykle aromatyczna. W sam raz na śniadanie. Spróbujecie?
Kotlety jajeczne stanowią szybką i niedrogą alternatywę dla mięsnych przysmaków. Zrobicie je niemalże bez wysiłku, a pasują do wielu dodatków. Koniecznie spróbujcie — jajka podane w ten sposób są wyśmienite. Kotlety jajeczne są niezwykle proste w przygotowaniu. Wegetariański rarytas doskonale komponuje się z młodymi ziemniakami i sezonowymi surówkami. Taka wersja obiadowego klasyku spodoba się nie tylko wegetarianom.
Knedle są sycącym i pełnym smaku rarytasem z ziemniaków. Tym razem proponujemy wam przygotowanie ich z truskawkami. Sezonowy dodatek zamkniemy wewnątrz delikatnego ciasta, a całość polejemy pysznym sosem owocowym. Będzie pysznie. Knedle z truskawkami skuszą każdego amatora słodkich wersji tej smakowitej potrawy. Soczyste i pełne smaku owoce doskonale komponują się z lekkim i puszystym ciastem ziemniaczanym. Musicie tego spróbować.
Lubicie gofry? Dziś zdradzimy wam cztery proste zasady, dzięki którym domowe gofry wyjdą lepiej niż z budki. Będą chrupiące, lekkie i przepyszne. I oczywiście o wiele tańsze niż te kupne. Podajcie je z ulubionymi dodatkami — bitą śmietaną, świeżymi owocami lub słodkim sosem.Gofry są jednym z najpopularniejszych i najsmaczniejszych deserów. Kojarzą się z wakacjami, ale oczywiście można je przez cały rok zamówić w wielu cukierniach lub kawiarniach. Dość prosto można je przygotować również w domu, zwłaszcza jeśli jest się szczęśliwym posiadaczem gofrownicy. Kluczem do sukcesu, a więc do puszystych i delikatnych gofrów jest odpowiednie ciasto. Należy też trzymać się kilku żelaznych zasad, a gofry wyjdą lepsze niż z nadmorskiej budki.
Poznajcie przepis na kultowe kluski leniwe od babci Basi. Mają niezwykły dodatek, który nadaje im niezrównanej faktury. Jest nim proszek budyniowy, zwiększający sprężystość i delikatność klusek. Leniwe polane masłem lub sosem owocowym są doskonałe na podwieczorek lub lekki obiad. Pierogi, czy też kluski leniwe swą nazwę zawdzięczają prostocie przygotowania. Składają się z tych samych składników, co pierogi z serem, a więc z mąki, twarogu i jajek. Jednak nie trzeba oddzielnie robić ciasta i farszu, a potem nadziewać pierogów. Wszystkie składniki zagniata się razem i formuje z nich kluski. Kluski leniwe można serwować jako dość pożywny deser lub lekki obiad. Zwolennicy słodkiego, bezmięsnego dania z pewnością znajdą się wśród najmłodszych. Jednak leniwe są na tyle smaczne, że będą się nimi zajadać wszyscy.
Poznajcie przepis na chrupiące i bajecznie pyszne placki z bobem. Niesamowite, że sezonowy przysmak może być jeszcze doskonalszy dzięki temu, że zrobimy z niego danie z patelni. Placki mają niebanalny smak i są bardzo pożywne. Może zaserwujecie je dziś na obiad?W naszej kuchni najpopularniejsze są placki ziemniaczane. Jednak placki można też przygotować z innych warzyw. Tak naprawdę wszystkie nadają się na tę potrawę. Niektóre trzeba wcześniej ugotować, inne tylko zetrzeć i wymieszać z jajkiem, mąką i przyprawami. Do warzywnych placków warto podać sos czosnkowy. Można go przygotować na bazie jogurtu naturalnego, serka lub majonezu. Dodać do niego też trochę świeżych, posiekanych ziół i doprawić go do smaku.
Tomasz Strzelczyk stworzył bajeczne śniadanie. Jest nim zawijana jajecznica. Jest inna niż wszystkie, bo wygląda trochę jak kanapka, trochę jak naleśnik, który kryje w sobie pyszne składniki — usmażone jajka, boczek oraz warzywa. Gdy ją zjesz energii starczy ci do obiadu. Jajecznica jest jedną z najpopularniejszych potraw, którą przyrządzamy na śniadanie. Bardzo łatwo ją zrobić, a jest pożywna i smaczna. Niezwykle bogatą wersję jajecznicy stworzył Tomasz Strzelczyk. Jest ona zawinięta w tortillę, a oprócz jajek kryje też boczek, warzywa i sosy. Zobacz, jak smakuje to cudo. W naszym materiale zamieściliśmy zdjęcie pochodzące z filmiku na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube. Prawda, że zawijana jajecznica wygląda kusząco?
Puszyste racuchy bez drożdży są proste w przygotowaniu. Jeden szczegół sprawi, że zawsze wyjdą. Dodając do masy odciśnięte z soku jabłko, możemy być pewni, że masa będzie miała właściwą konsystencję, a placuszki nie rozpadną się podczas smażenia. Koniecznie sprawdźcie ten patent. Puszyste racuchy bez drożdży zachwycą smakiem i konsystencją, jeśli nie zapomnimy o usunięciu nadmiaru płynu ze świeżego jabłka. Aromatyczny smakołyk warto podać z zachowanym sokiem — wtedy nic się nie zmarnuje. Spróbujecie?
Naleśniki są proste do zrobienia. Trzeba jednak znać parę tajników, by wyszły delikatne i cienkie. My uzyskamy dziś ten efekt, robiąc ciasto naleśnikowe z dodatkiem wody gazowanej. Naleśniki będą też miały wyborny, wyjątkowy smak i będą doskonale łączyły się z dodatkami wytrawnymi i słodkimi. Ciasto na naleśniki powstaje po wymieszaniu mąki, jajek i mleka. Tak przewiduje przepis podstawowy. Jednak oczywiście można go zmieniać, zastępując w zasadzie każdy z tych składników innym. My proponujemy rozmieszać ciasto naleśnikowe mlekiem i wodą gazowaną. Dzięki tej mieszance ciasto jest rzadsze, delikatniejsze i odpowiednio spulchnione. Po usmażeniu wychodzą z niego lekkie i elastyczne naleśniki.
Poznajcie kotlety schabowe po lubelsku. Są delikatniejsze niż klasyczne, a sekret ich smaku tkwi w panierce. W jej skład nie wchodzi tarta bułka, a jedynie mąka i duża ilość jajka. Dzięki temu ta wersja schabowego wyglądem przypomina nieco omlet, ale jest naprawdę pyszna. Klasyczny kotlet schabowy to rozbite płaty mięsa, oprószone solą i pieprzem, panierowane w mące, jajku i tartej bułce. Po usmażeniu zyskują chrupiącą skórkę, w środku pozostają zaś soczyste. Na Lubelszczyźnie zmodyfikowali jednak nieco skład panierki, dzięki czemu nie jest ona już chrupiąca. Ma jednak inne zalety, bo nie zawiera tartej bułki, która zwykle chłonie dużo tłuszczu. Dzięki temu schabowe po lubelsku są delikatniejsze i nieco mniej kaloryczne.
Jajecznica to świetny pomysł na śniadanie, jest delikatna, smaczna i doda nam energii na cały poranek. Każdy ma inny patent na kultowe danie. Poznaj sposób Gordona Ramsaya na kremową i puszystą jajecznicę. Sekret tkwi w odpowiednim smażeniu i dodatku kwaśnej śmietany.Jajecznica teoretycznie jest banalna w przygotowaniu, jednak często na patelni tworzą się duże i zbite płaty jajek, podczas gdy reszta nie jest jeszcze odpowiednio ścięta. Taka jajecznica miejscami jest sucha, miejscami natomiast wymaga dosmażenia. Sposób Gordona Ramsaya pozwala nam uzyskać jajecznicę kremową, o jednolitej konsystencji. Całe danie jest równo ścięte i nie jest przesuszone, jest idealne. Wystarczy cały proces smażenia podzielić na kilka etapów, a po 3 minutach otrzymamy doskonałą jajecznicę.Przepis jest przepisem podstawowym z dodatkiem szczypiorku. Jajecznicę podaj z ulubionymi dodatkami, np. z pomidorkami koktajlowymi, kiełkami i grzanką, a stworzysz zdrowe i pyszne śniadanie, idealne na początek dnia.Z rana świetnie sprawdzi się również podwójnie pobudzająca kawa z dodatkiem cynamonu i chili, jest pyszna i działa jak zastrzyk energetyczny, koniecznie musisz spróbować.
Planujecie dziś na obiad mielone? Karol Okrasa robi kotlety mielone inaczej niż wszyscy. Może więc skorzystacie z jego przepisu? Wyróżnia je jeden składnik, a mianowicie dodatek kaszy jęczmiennej zamiast namoczonej bułki. Dzięki temu potrawa jest soczysta i pulchna. Kotlety mielone można zrobić w zasadzie z każdego rodzaju mięsa. Jednak najlepiej do tego celu nadaje się mięso wieprzowe. Zawiera ono sporo tłuszczu, który dodaje kotletom soczystości. Karol Okrasa ma jednak jeszcze jeden patent na większą soczystość kotletów mielonych. Otóż dodaje do nich trochę ugotowanej kaszy jęczmiennej. Zastępuje nią namoczoną i odciśniętą bułkę i trzeba przyznać, że ta zmiana wychodzi potrawie na dobre. Koniecznie przetestujcie ten przepis.
Jajka sadzone z ziemniakami są smakowitą odmianą od innych dań śniadaniowych z udziałem kurzego specjału. Sycąca i pełna aromatu kompozycja z dodatkiem ziemniaków inspirowana jest kuchnią amerykańską. Każdy amator ziemniaków ją pokocha. Koniecznie spróbujcie. Jajka sadzone z ziemniakami są wyśmienite. Ciepły, sycący i pełen aromatu zawdzięczanego posypce ze świeżych ziół — posiłek jest idealny na weekendowe rodzinne śniadanie. Przygotowanie zajmie chwilę, a składniki z pewnością macie w spiżarce. Skusicie się? Przepis na wyborne jajka sadzone z ziemniakami Składniki: 4 jaja 5 nieco większych ziemniaków 3-4 łyżki oleju rzepakowego 1 mniejsza cebula (można pominąć) 100 g chudego boczku (opcjonalnie) garść posiekanego koperku lub natki pietruszki sól i pieprz w ilości do smaku Przygotowanie jajek sadzonych z ziemniakami: Ziemniaki obieramy. Myjemy je i kroimy w kostkę. Olej dobrze rozgrzewamy. Na patelnię wrzucamy warzywo i rumienimy je na średnim ogniu, co jakiś czas mieszając, by nie przywarły.Cebulę również obieramy. Siekamy ją, a następnie wrzucamy na patelnię. Dodajemy nieco oleju, jeśli to konieczne i smażymy około 5 minut. W międzyczasie kroimy boczek. Dodajemy go do warzyw, a całość podgrzewamy jeszcze około 7 minut.Wbijamy jajka, oprószamy je solą i pieprzem, a następnie nieco zmniejszamy moc palnika. Patelnię przykrywamy. Zawartość podsmażamy do czasu ścięcia białka. Jajka sadzone z ziemniakami podajemy bezpośrednio po przyrządzeniu posypane posiekaną zieleniną. Po więcej pomysłów na smaczne śniadania zajrzyjcie na naszą stronę. W tym artykule znajdziecie wskazówki jak przyrządzić owsiankę. Ten natomiast zdradza sposób na zrobienie sycącego omletu z ziemniakami.canva/tvirbickisArtykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Kotlety jajeczno- ziemniaczane były hitem w PRL-u. Pyszny obiad za groszePrzepyszny, puszysty sernik zrobisz w chwilę. Potrzebujesz tylko 3 składnikówTylko chwila i gotowe. Lekkie jak obłok ciasto czereśniowe jest hitem lataŹródło: beszamel.se
Poznajcie przepis na gofry lepsze i tańsze niż te nad Bałtykiem. Są lekkie, chrupiące z wierzchu i wilgotne w środku. A przy tym nie zawierają proszku do pieczenia. Podajcie je z bitą śmietaną i świeżymi owocami, a rodzina z pewnością będzie błagać was o dokładki. Gofry kojarzą się z wakacjami i wyjazdem nad morze. Przy każdym niemal deptaku stoi bowiem budka, w której można nabyć ten smaczny deser. Jego ceny są dość wysokie, zwłaszcza jeśli przeliczycie sobie, ile kosztuje was jeden gofr przygotowany własnoręcznie. I właśnie dlatego chcieliśmy was namówić na przygotowanie domowych gofrów. Nasz przepis z pewnością was zachwyci, bo gofry wychodzą lekkie, delikatne i to bez użycia proszku do pieczenia.
Poznaj przepis na przepyszny, puszysty sernik. Zrobisz go dosłownie w chwilę, a potrzebujesz do tego celu tylko trzech składników — białej czekolady, jajek i serka. Trzeba je jedynie wymieszać i wstawić na pół godziny do piekarnika. Prostszego ciasta nigdy nie robiłeś.Czy ktoś z was nie lubi sernika? Takiego lekkiego, puszystego i rozpływającego się w ustach? No właśnie, chyba nie ma takich łasuchów. Jeśli więc macie w swoich zapasach białą czekoladę, twaróg sernikowy i kilka jajek wpadnijcie na chwilę do kuchni, a już po niespełna godzinie będziecie mogli się cieszyć wybornym sernikiem.
Kotlety jajeczno- ziemniaczane są wyśmienitą alternatywą dla mięsnych potraw. Wegetariańskie kotleciki są soczyste w środku i mają chrupiącą, złotą panierkę. Kotlety z jajek i ziemniaków to pomysł na pyszny, bezmięsny obiad dla całej rodziny.Wegetariańskie kotlety z jajek i ziemniaków w czasach PRL-u były bardzo popularnym i smacznym daniem. Kotlety obtoczone w bułce tartej miały chrupiącą skórkę, a wewnątrz były idealnie doprawione i delikatne, dosłownie rozpływały się w ustach.Kotlety przygotujemy z kilku prostych składników. Możemy wykorzystać również ziemniaki ugotowane, które zostały z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic się nie zmarnuje i nie wyrzucimy jedzenia.Kotleciki jajeczno- ziemniaczane doprawmy świeżym, siekanym koperkiem i szczypiorkiem. Do kotletów podajmy np. fasolkę szparagową z masłem, warzywa gotowane na parze, mizerię lub tarte buraki. Tak przygotowane danie posmakuje każdemu.
Zamienniki jajek są coraz bardziej popularne, nie tylko w kuchni wegańskiej. Nie dość, że doskonale wiążą wszystkie składniki, to nadają wypiekom słodyczy, orzechowej nuty lub sprawiają, że ciasta nie są suche w środku.Jajka, podobnie jak mąka, są produktami, bez których nie wyobrażamy sobie przygotowywania ciast, muffinek i innych wypieków. Jajka możemy jednak bez problemu zamienić na inne produkty, które wykazują takie same właściwości i doskonale łączą składniki.Najskuteczniejszymi zamiennikami jajek jest siemię lniane, nasiona chia, dojrzały banan i mus jabłkowy. Któryś z tych produktów na pewno jest w Twojej kuchni i dzięki niemu upieczesz wyśmienite ciasto, nawet kiedy nie masz w spiżarni jajek.Do biszkoptów, naleśników i kruchych ciast dobrze sprawdzi się siemię lniane i nasiona chia. Banan i mus jabłkowy będą doskonałe do przygotowania brownie, mufinek, chleba i babki.