Pasztet jajeczny z cebulą i papryką jest doskonałym pomysłem na szybkie śniadanie dla całej rodziny. Wystarczy, że połączysz ze sobą wszystkie składniki i zapieczesz w piekarniku, a gotowy pasztet zachwyci nawet najbardziej wymagającego smakosza.Potrawy z jajek zawsze są świetnym pomysłem na śniadanie. Przygotujemy z nich między innymi pyszną jajecznicę, lekkie placuszki, omlet i właśnie pasztet jajeczny. Pasztet z dodatkiem warzyw, żółtego sera i aromatycznego szczypiorku za każdym razem znika z talerzy.Jeśli szukasz pomysłu na szybkie i pożywne śniadanie, to pasztet z jajek jest właśnie dla Ciebie. Przygotujesz go w zaledwie kilka minut, a sprawisz wszystkim pyszną niespodziankę. Oprócz jajek potrzebujesz kilku podstawowych składników i pasztet po około 40 minutach pieczenia będzie gotowy.Do pasztetu z cebulą i papryką możesz dodać również inne warzywa, np. pomidory, cukinię, oliwki. Wszystkie składniki doskonale komponują się z delikatnymi i puszystymi jajkami, tworząc rewelacyjne danie. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej starannie przygotowany pasztet nie będzie smaczny, kiedy przygotujesz go z nieświeżych jajek- poznaj 4 szybkie sposoby na sprawdzenie świeżości jajek.
Jeśli planujecie dziś, co zrobicie jutro na obiad, mamy świetny pomysł. Przygotujcie wspaniały dewolaj ze szpinakiem, papryką i serem. Nasza propozycja przebija wszystko. Jest o wiele smaczniejsza niż klasyczny zawijaniec z masłem. A przy tym wygląda bardzo apetycznie. Dewolaj to rodzaj roladki z kurczaka, panierowanej i smażonej na tłuszczu. Zwykle do jej wnętrza wkłada się kawałek masła, które po rozpuszczeniu doskonale nawilża mięso, dodając mu też smaku. Nasza wersja dewolaja różni się jednak wypełnieniem. Jest ono równie soczyste, ale przy tym niezwykle kolorowe i bardzo smaczne. Koniecznie przetestujcie poniższy przepis, a z pewnością zachwycicie się nową wersją klasycznej potrawy.
Poznajesz specjał ze zdjęcia? Tak, są nim podhalańskie moskole. Sprawdź, jak przygotować ten popularny na południu Polski specjał. Zrobisz go z łatwością, zwłaszcza że podamy ci przepis krok po kroku. Gwarantujemy, że nikt nie oprze się tej potrawie, a w twoje kuchni nic się nie zmarnuje. Moskole to placki znane na Podhalu. Pierwotnie były robione z mąki owsianej lub jęczmiennej i wypiekane na rozgrzanej blasze, bez dodatku tłuszczu. Potem zaczęto dodawać też do nich ugotowane ziemniaki, dzięki czemu placki zyskały na miękkości i puszystości. Do ciasta na moskole można też dodawać nieco spulchniacza, np. sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia, a także jajka. Placki te często też smaży się na patelni. Doskonale smakują podane np. z masłem czosnkowym, skwarkami lub prażoną cebulką.
Prezentujemy najlepszy, bo babciny przepis na racuchy z jabłkami. Wychodzą cudownie puszyste, wystarczy tylko pamiętać o dwóch dodatkach — kefirze i sodzie oczyszczonej. Dzięki nim placuszki są lekkie, miękkie i pięknie wyrośnięte. A jabłka dodają im przyjemnego smaku i wilgotności.Jakie powinny być racuchy? Większość z was z pewnością odpowie, że puszyste i delikatne. Rzeczywiście, takie są najsmaczniejsze i szybko znikają z talerzyków. By uzyskać taki efekt, nie obędzie się bez spulchniacza. Dziś użyjemy, tak jak to robiły nasze babcie, sody oczyszczonej. Jej efekt poprawi kefir, który dodatkowo nada potrawie przyjemnego, kwaskowego smaku.
Szukacie niebanalnego pomysłu na obiad? Sprawdźcie, jak siostra Anastazja przyrządza kotlety z kapusty. Dotarliśmy do jej sekretnego przepisu i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Niesamowite, że z mieszanki warzyw i żółtego sera może powstać tak smaczne i pożywne danie. Świeża kapusta jest dobra na surówkę lub gołąbki. Jednak mało kto wpadł na pomysł, żeby robić z niej kotlety. Tymczasem nieoceniona siostra Anastazja rzeczywiście je przyrządza i są zadziwiająco smaczne. Siostra dodaje do nich też inne warzywa, a także jajka i żółty ser. Z tej mieszanki powstają pyszne, bezmięsne kotleciki.
Kucharka pokazała, jak robi kotlety mielone. Dodaje do mięsa dwa nietypowe składniki, czyli majeranek i czosnek. Nie tylko podnoszą one smak potrawy, ale też sprawiają, że staje się ona lżejsza dla żołądka. Spróbujcie koniecznie tej wersji mielonych kotletów, a z pewnością oczaruje was aromatem. Kotlety mielone można robić z różnych rodzajów mięsa. Jednak najsmaczniejsze wychodzą z wieprzowiny i to tej tłuściejszej. Dobrze w tej roli sprawdza się mielona łopatka i karkówka. Smak kotletów jest doskonały, jednak potrawa nie grzeszy chudością. By poprawić jej strawność, do masy na mielone kotlety warto dodać majeranek i czosnek. Spójrzcie na zdjęcie w naszym materiale. Prawda, że mielone prezentują się bardzo apetycznie. Zdjęcie jest screenem z filmiku na kanale Dorota Kamińska na YouTube.
Ozorki w galarecie to pomysł na pyszne danie rodem z PRL-u. Ozorki wieprzowe będą idealnie miękkie i delikatne, kiedy ugotujesz je w aromatycznym wywarze. Poznaj przepis babci Jagi na najdoskonalsze ozorki w galarecie, lepszych nie jadłeś.Ozorki w galarecie, podobnie jak zimne nóżki, to klasyka polskiej kuchni. W czasach PRL-u dania te były prawdziwym hitem, przygotowywanym na specjalne okazje. Delikatna, soczysta wołowina podana na zimno z galaretą z rosołu to gratka dla każdego smakosza. Aby ozorki były miękkie i soczyste, najpierw zalejmy je zimną wodą i odstawmy na 2 godziny, następnie dokładnie wyszorujmy i zacznijmy przygotowywać wywar. Bulion na bazie aromatycznych warzyw i przypraw będzie idealny.Jeśli szukasz pomysłu na równie pyszne danie- tu poznasz przepis na zimne nóżki. Danie podane z odrobiną soku z cytryny lub octem smakuje wybornie i błyskawicznie znika z talerzy. Zimne nóżki były obowiązkową potrawą na sylwestra, imieniny i większe uroczystości w czasach PRL-u.
Mamy dla was idealną propozycję obiadową. Są nią obłędne kotlety mielone z musztardą i żółtym serem. Robi się je prosto — do mięsnej masy wystarczy dodać łyżkę musztardy, a w środek kotleta wcisnąć kostkę sera. Przetestujcie nasz przepis, a przekonacie się, że takie małe zmiany mają duże znaczenie dla smaku. Wielbiciele kotletów mielonych z pewnością robili je już tyle razy, że nawet nie chcą zerknąć na nową recepturę. Jednak z pewnością warto poznawać nowe rozwiązania, bo a nuż nowy smak bardziej przypadnie nam do gustu, niż ten od dawna znany. Dziś zapraszamy was na odmienione kotlety mielone. Od tych klasycznych różnią się dodatkiem musztardy i kostką żółtego sera wciśniętą w mięsną masę. Efekt jest jednak nadzwyczaj smaczny, a ser apetycznie rozlewa się po przekrojeniu kotleta. Taka mała, pyszna niespodzianka.
Kluski śląskie z dodatkiem aromatycznej przyprawy są jeszcze smaczniejsze i mają piękny, żółty kolor. Kluseczki są świetnym dodatkiem do dań głównych, a przygotujesz je w bardzo prosty sposób. Poznaj przepis na zachwycające kluski śląskie w kolorze słońca z dodatkiem kurkumy.Kluski śląskie z kurkumą przygotowujemy w nieco inny sposób niż te tradycyjne. Podstawową różnicą jest sposób gotowania ziemniaków- młode ziemniaki gotujemy w mundurkach, a dopiero po ugotowaniu i ostudzeniu obieramy i przeciskamy.Tak ugotowane ziemniaki są o wiele smaczniejsze, niż warzywa gotowane w tradycyjny sposób. Dodatek kurkumy dodatkowo podkręci smak klusek, dzięki czemu nabiorą charakteru i pięknego koloru.Do klusek śląskich z kurkumą możemy przygotować wszystko, na co tylko mamy ochotę. Roladki wołowe, gulasz, możemy przygotować okrasę z boczku lub cebuli. Kluski śląskie smakują doskonale również z surówką z czerwonej kapusty, burakami i ogórkami kiszonymi.Ugotujmy dokładnie tyle klusek, ile będzie potrzebnych na obiad. Resztę możemy zamrozić i wykorzystać w innym dniu. Jak najlepiej zamrozić kluski śląskie? Kluski poukładaj w zamrażalniku w taki sposób, żeby się nie stykały. Gdy będą już zamrożone, możemy przełożyć je do woreczków strunowych. Jeśli od razu włożymy kluski do woreczków, posklejają się i zamiast nich wyciągniemy ziemniaczaną bryłę, z której już raczej nic nie zrobimy.
Kwiaty czarnego bzu w cieście naleśnikowym są świetnym pomysłem na przekąskę dla całej rodziny. Mają delikatny, słodki smak w wyczuwalną nutą wanilii i melisy, są przepyszne, lekkie i rozpływają się w ustach. Poznaj przepis na zachwycające kwiaty czarnego bzu w cieście.W lasach, na łąkach, parkach, ogrodach pięknie zakwitły kwiaty bzu. Już dziś możesz wybrać się na spacer z dala od ulic i miasta i zerwać całe baldachy. Część z nich zostaw na przystrojenie salonu, z reszty przygotuj pyszną dla całej rodziny.Dlaczego lepiej nie zrywać kwiatów przy drodze i blisko domów? Przede wszystkim chodzi o spaliny. Toksyczne substancje osadzają się nie tylko na bzie, ale i innych roślinach. Jeśli więc chcesz nazbierać np. bez na placki, szczaw do zupy, babkę lancetowatą do syropu, wybierz łąkę położoną z dala od ludzi. Wtedy będziesz miał pewność, że przygotowana przez Ciebie potrawa nie będzie skażona toksycznymi substancjami. Kwiaty bzu przed smażeniem w cieście odstaw na godzinę, żeby powychodziły z nich wszystkie żyjątka.Wykorzystaj sezon i przygotuj również syrop z kwiatów czarnego bzu. Syrop jest doskonały zimą jako naturalny środek do walki z przeziębieniem i grypą. Wzmacnia również odporność, a herbata z dodatkiem słodkiego syropu smakuje rewelacyjnie.
Omlet jest lekkim i niezwykle smacznym daniem. Hiszpańska wersja z dodatkiem ziemniaków będzie również niezwykle sycąca. Kolorowa i pełna smaku kompozycja, która dziś proponujemy, będzie idealnym pomysłem zarówno na ciepłe śniadanie, jak i na obiad czy kolację. Spodoba się wszystkim amatorom dań z ziemniakami. Koniecznie wypróbujcie.Omlet można przyrządzić na wiele sposobów. Zdradzaliśmy wam już niezwykle smakowitą recepturę na ten rarytas z dodatkiem śmietany, a także dobrze znaną wielu smakoszom słodką biszkoptową wersję. Dziś zachęcamy do sięgnięcia po mający korzenie w kuchni hiszpańskiej ziemniaczany specjał. Do masy dodamy jeszcze inne warzywa i zapieczemy. Będzie pysznie.
Mamy ciekawy przepis dla wszystkich wielbicieli jaj. Przygotujcie intensywne w smaku marynowane jajka, które będą doskonałe na przekąskę. Najważniejszym ich składnikiem jest sos sojowy, który trzeba wymieszać z octem i cukrem i powstałą marynatą zalać jajka. Po dwóch dniach poczujecie różnicę. Jajka pojawiają się na naszych stołach głównie w porze śniadaniowej. Jemy je w postaci jajecznicy, jaj sadzonych czy gotowanych. Jednak stanowią też doskonały dodatek do wielu potraw, np. sałatek, zapiekanek, deserów, ciast. Dziś jednak pozwolimy jajkom zagrać pierwszoplanową rolę i przygotujemy z nich smaczną przekąskę. Jak? W sumie nie ma przy nich dużo pracy, trzeba tylko wykazać się cierpliwością i poczekać na efekt dwa dni. Wytrzymacie?
W upał nikomu nie chce się gotować. Nie mamy też ochoty na sycące dania. Doskonałe będą więc ziemniaki z sadzonymi jajkami i fasolką szparagową. Ten tani i szybki obiad przygotujesz raz, dwa na patelni. Wrzuć na nią fasolkę, zalej ją jajkami i całość podsmaż. W upał pomysły na lekkie i proste dania są w cenie. Dobrze też, by nie wymagały długiej obróbki kulinarnej, bo po pierwsze zajmuje to sporo czasu, a po drugie dodatkowo podnosi temperaturę w kuchni. Idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni są potrawy bazujące na warzywach i owocach. Dziś proponujemy wam przygotowanie jajek sadzonych z fasolką. Doskonale będą one komponować się z młodymi, gotowanym ziemniakami.
Jajecznica jest jednym z częstych wyborów o poranku. Sycące i smaczne danie będzie jeszcze lepsze, gdy masę jajeczną połączymy z boczkiem i pomidorami. Chłopski specjał jest niezwykle kolorowy, aromatyczny i prosty w przygotowaniu. Musicie go spróbować. Jajecznica po chłopsku jest kolejną smaczną odsłoną śniadaniowego klasyku. Po znakomitej wersji z boczniakami i włoskim specjale z cukinią przyszedł czas na bardziej swojską opcję. Podsmażony boczek i świeże pomidory doskonale komponują się z delikatną jajeczną masą. Skusicie się?
Poznajcie przepis na chrupiące i złociste paluchy ziemniaczane z pieczarkami. Ten panierowany przysmak jest tani, łatwy do zrobienia i wprost rozpływa się w ustach. By go zrobić, wystarczy ugotować ziemniaki, przecisnąć je przez praskę, połączyć z pieczarkami, obtoczyć w tartej bułce i usmażyć. Prawda, że proste? Zostały wam ziemniaki z obiadu? Nie wyrzucajcie ich, tylko przeróbcie na nową potrawę. Możecie z nich zrobić na przykład kotlety lub krokiety. Dziś proponujemy zrobić właśnie te ostatnie. Dodamy do nich trochę podsmażonych pieczarek, dzięki czemu danie zyska ciekawszy smak i aromat.
Zastanawiacie się, co zrobić na śniadanie? Proponujemy wilgotny i delikatny omlet po francusku. Przepis na niego jest bardzo prosty — wystarczy sięgnąć po 2 jajka, łyżkę masła i garść startego parmezanu. Danie wyjdzie wyborne — soczyste i rozpływające się w ustach. Omlet jest prostym daniem, które bazuje na jajkach. Łączy w sobie cechy jajecznicy i naleśnika. Robi się go szybko, a efekt jest bardzo smaczny. Można go podać z ulubionymi dodatkami, np. duszonymi pieczarkami, szpinakiem czy szynką. Omlet można przygotować na kilka sposobów. Jeśli chcecie, by omlet był puszysty, zacznijcie od ubicia białek, a potem wymieszajcie je z żółtkami. Gdy zaś lubicie wilgotne omlety, postawcie na ten francuski. Sprawdźcie poniżej, jak go zrobić.
Macie pół godziny na przygotowanie obiadu? Tyle wystarczy, by zrobić soczyste kotlety mielone z dodatkiem żółtego sera. Jest to niewątpliwie klasyka w najlepszym wydaniu, bo te smaki doskonale ze sobą harmonizują i się dopełniają. W międzyczasie ugotujcie ziemniaki lub ryż i podajcie całość na przykład z ogórkiem małosolnym lub zieloną sałatą ze śmietaną. Kotlety mielone to danie, które każdy robił już wiele razy. Lecz dają tyle możliwości, że za każdym razem można je zrobić nieco inaczej. Dziś na przykład proponujemy je nadziać kawałkami żółtego sera. Już czujecie, jak ten ser rozpuści się pod wpływem temperatury? Tak, nie tylko doda smaku, ale też będzie się apetycznie ciągnął. A więc do dzieła.
Masz ochotę na lekkie, pyszne danie? Przygotuj wyborne naleśniki na bazie bursztynowego napoju. Są delikatne, o ciekawym smaku i z pewnością nikt się im nie oprze. Zrobisz je dosłownie w pół godziny. Naleśniki podaj na przykład z bitą śmietaną lub kulką lodów i sezonowymi owocami. Jeśli nie masz ochoty na długie pichcenie obiadu, przygotuj naleśniki. Może nie wszyscy będą zadowoleni z tak lekkiej potrawy, jednak wcale nie musi być ona mało sycąca. Wszystko zależy od tego, czym nadziejesz naleśniki. Jeśli więc masz np. mięso z rosołu, zrób z niego farsz dla bardziej głodnych. A tym, którzy wolą coś lekkiego, zaserwuj naleśniki z owocami i bitą śmietaną. Wszyscy będą zadowoleni. Dziś proponujemy małą odmianę naleśnikowego smaku. Dodajcie do ciasta pół na pół mleko i piwo. Dzięki temu naleśniki będą puszyste, lekkie i o ciekawym smaku. Jakim? To zależy, po jakie piwo sięgniesz. Jeśli wolisz gorzkawe, chmielowe wybierz piwo jasne. Gdy słodkawe, sięgnij po piwo ciemne. Możesz też użyć piwa smakowego i bezalkoholowego.
Planujecie na obiad schabowe? Zdradzimy wam sposób na kotlety schabowe inaczej. Dodatkowy składnik, którym jest majonez, sprawi, że będą niezwykle smaczne i soczyste. Panierka będzie się bardzo dobrze trzymać mięsa, więc kotlety będą też miały przyjemnie chrupiącą skórkę. Niedziela bez schabowego to nie niedziela. Kotlety te zresztą moglibyśmy jeść niemal przez cały tydzień. Oczywiście pod warunkiem, że wyjdą takie, jak trzeba, czyli soczyste w środku i chrupiące z wierzchu. Smaczne schaboszczaki można zrobić na wiele sposobów, ale my zdradzimy wam prostą i niezawodną metodę. Gdy przetestujecie ją raz, z pewnością będziecie do niej wracać. Wystarczy tylko, że zamarynujecie mięso w mieszance jajka, soku z cytryny i majonezu.
Pomysł na pyszną przekąskę, podwieczorek lub dodatek do obiadu? Przygotuj bajecznie chrupiącą cukinię smażoną w cieście naleśnikowym. Danie jest hitem i dla dużych i dla małych i za każdym razem błyskawicznie znika z talerzy. Cukinię przygotujesz w zaledwie kilka minut.Cukinia jest bardzo uniwersalnym warzywem. Dodamy ją do zup, zapiekanek, makaronów, sałatek i wielu innych dań, w tym leczo. Przygotujemy z niej również pyszne przekąski, poprzez np. zapieczenie cukinii w cieście naleśnikowym z dodatkiem aromatycznych ziół.Cukinię w cieście naleśnikowym możemy podać samodzielnie, jako przekąskę, możemy również stworzyć z niej pyszny i lekki obiad. Wystarczy, że podamy do niej plastry wędzonego łososia i gęsty jogurt naturalny z posiekanym koperkiem.Cukinia jest bardzo zdrowym warzywem, które na stałe powinno zagościć w naszej diecie. Jest bogatym źródłem potasu, żelaza i wielu witamin, w tym witaminy K, C i witamin z grupy B. Zawarte w warzywie antyoksydanty dodatkowo oczyszczają organizm z toksyn i zmniejszają ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych.Jeśli szukasz pomysłu na wyśmienite danie z cukinii- tu poznasz przepis na cukinię faszerowaną serem feta, to prosty i pyszny obiad dla całej rodziny.
Nie masz czasu na gotowanie dużego, solidnego posiłku? Mamy banalny pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Przygotuj najsmaczniejsze placki z cukinii. Nie zajmie ci to dużo czasu, a wszyscy zachwycą się ich smakiem i lekkością. Najlepiej podaj placki ze śmietaną lub sosem czosnkowym. Placki warzywne są nie tylko proste do zrobienia, ale też całkiem zdrowe. Zawierają zwykle niedużo mąki, bo ich podstawę stanowią właśnie warzywa. Dzięki temu nie są zbyt kaloryczne, a do tego dostarczają cennego błonnika, witamin i soli mineralnych.Do najpopularniejszych placków warzywnych należą te z ziemniaków. Jednak z innych warzyw też można przygotować smaczne placuszki. Dziś weźmiemy na warsztat cukinię — delikatną w smaku, soczystą i niskokaloryczną.
Co przygotować na kolację? Dobrym pomysłem będzie wyborna sałatka śledziowa Tomasza Strzelczyka. Ma doskonały, oszałamiający smak, a wszystko za sprawą połączenia wyrazistej ryby, z porem, cebulą i gotowanym jajkiem. Posiekaj wszystkie składniki i wymieszaj je z majonezem, a uzyskasz doskonałą potrawę. Sałatka śledziowa może niektórym kojarzyć się ze świętami Bożego Narodzenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować ją choćby dziś. Filety śledziowe są bowiem dostępne przez cały rok. Jeśli jednak uda wam się kupić śledzie solone z beczki, to jak zapewnia autor przepisu, naprawdę warto po nie sięgnąć. Trzeba je tylko wcześniej wyfiletować i dobrze wymoczyć w zimnej wodzie. Jeśli chcecie zobaczyć, jak elegancko i zachęcająco wygląda sałatka śledziowa Tomasza Strzelczyka, spójrzcie na nasze zdjęcie. Jest ono screenem z kanału Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube.
Specjalnie dla was przygotowaliśmy dziś prostą i smaczną propozycję obiadową. Są nią bajecznie soczyste kotlety schabowe w majonezie. Sekretem ich smaku jest marynata składająca się z zaledwie 2 łyżek popularnego sosu. Przetestujcie nasz przepis, a przekonacie się, jakie cuda potrafi zdziałać majonez. Jak zwykle przygotowujecie schabowe? Czy po rozbiciu plastrów mięsa oprószacie je tylko przyprawami, panierujecie i smażycie? Czy może wkładacie je na kilka godzin do marynaty? Ta druga szkoła przyrządzania kotletów ma więcej zwolenników, bo nie jest pracochłonna, a gotowa potrawa niezmiernie zyskuje na smaku i soczystości. Oczywiście trzeba tylko pamiętać o tym, by odpowiednio wcześniej zamarynować mięso. Im dłużej plastry schabu poleżą w marynacie, tym efekt będzie wyraźniejszy dla naszych kubków smakowych.
Jak odpowiednio rozbijać jajka, aby nie przedostały się do nich skorupki? Wiele osób popełnia podstawowy błąd- rozbija jajka o ostre krawędzie. Poznaj skuteczny sposób na rozbijanie jajek, koniec z wyciąganiem kawałków twardych skorupek i rozlanym na blacie białkiem.Rozbijasz jajka o ostre krawędzie lub kilkoma słabymi uderzeniami? To podstawowy błąd, przez który masz później dodatkową pracę w postaci wyjmowania mikroskopijnych odłamków skorupek. Możesz tego uniknąć, stosując bardzo prostą zasadę.Często jajka pękają również w taki sposób, że biało i żółtko wylewają się nie do miski, a na blat, przez co zamiast skupić się na przygotowywaniu dania lub ciasta, musimy dokładnie je najpierw dokładnie posprzątać.Nie tylko rozbijanie jajek ma znaczenie. Najważniejsza jest ich świeżość. Data przydatności do spożycia nie powinna być jedynym wyznacznikiem- dowiedz się, jak rozpoznać, czy jajka są świeże. Świeże produkty będą najsmaczniejsze i najlepiej sprawdzą się do przygotowania jajecznicy i innych potraw.
Zastanawiacie się, co zrobić jutro dzieciom na śniadanie? Będzie ich święto, więc warto pokusić się o coś specjalnego. Z pewnością posmakują im puszyste naleśniki na bazie bananów. Są delikatne i szybko znikają z talerzyków. Ot taka idealna, słodka przekąska dla całej rodziny.Naleśniki smakują o każdej porze dnia. Można je zjeść na śniadanie, kolację, podwieczorek, a nawet obiad. Wszystko zależy od tego, z czym je podamy i czym nadziejemy. Na obiad warto je posmarować sycącym farszem np. z mięsa, grzybów czy sera i warzyw. Jeśli jednak chodzi o dzieci, bo jutro wypada właśnie ich święto, raczej wybiorą te ze słodkimi dodatkami. Do nich doskonale będzie pasować bananowe ciasto. Przygotowanie naleśniki możecie polać miodem, słodką śmietanką lub posypać pokrojonymi owocami.
Jeśli lubicie racuchy i placki, z pewnością smakują wam też omlety. Zwłaszcza jeśli są puszyste. Dziś właśnie zdradzimy wam proste sposoby na przygotowanie puszystego omleta. Z pewnością pokocha go cała rodzina. Niezależnie od tego, czy podacie go na słodko, czy wytrawnie. Dodatki każdy może sobie bowiem dobrać sam. Omlet jest prostą potrawą zrobioną na bazie jaj. Niektórzy do przygotowania omleta używają samych jajek, niektórzy rozkłócają je z odrobiną mleka lub wody, a jeszcze inni wzbogacają jajka 1-2 łyżkami mąki. Ta ostatnia wersja omleta zwana jest grzybkiem.Omlet może być mniej lub bardziej puszysty, co zależy głównie od sposobu jego przygotowania. Dziś zdradzimy wam kilka pomysłów na uzyskanie wyjątkowo puchatego omleta.
Jajko na miękko jest dobrze znaną formą podania kurzego specjału. Jego przygotowanie nie dla wszystkich jest jednak proste. Jednym z dylematów jest moment włożenia jajek do wody. Niektórzy umieszczają je we wrzątku, podczas gdy inni zagotowują wodę wraz z produktem. Jak się okazuje, obie metody są poprawne. Jajka zawierają wiele cennych składników odżywczych, wśród których wymienić można między innymi witaminy A, E, D i K oraz wapń, żelazo, magnez, czy potas. Z tego względu warto od czasu do czasu je spożywać np. ugotowane na miękko. Podpowiadamy co zrobić, by zawsze było smaczne.
Szukacie inspiracji na pyszny wypiek? Proponujemy proste ciasto z jabłkami według przepisu siostry Anastazji. Doskonale smakuje i efektownie wygląda. Skusi się na nie każdy, nawet ten, co ogólnie za słodkościami nie przepada. Podajcie kawałek tego przysmaku do kawy lub herbaty, a dzień od razu zrobi się przyjemniejszy. Siostra Anastazja jest kulinarnym przewodnikiem wielu osób. Jej przepisy cieszą się w naszym serwisie dużym powodzeniem. Dlatego dziś też sięgnęliśmy po jej recepturę. Tym razem na ciasto z dodatkiem jabłek. Jest proste, ale jak to u siostry Anastazji, niebanalne. Z pewnością zaskoczycie nim rodzinę i gości.