Szwedzie ziemniaki pieczone, czyli ziemniaki Hasselback, są wyjątkowym dodatkiem do dań głównych i potraw z grilla. Możemy je również przygotować na podwieczorek lub kolację, jako samodzielne danie. Szwedzi patent polega na nacinaniu ziemniaków, dzięki czemu są idealnie upieczone i jeszcze smaczniejsze.Jeśli jeszcze nie jadłeś ziemniaków pieczonych w szwedzkim stylu, koniecznie musisz ich spróbować. Odpowiednio ponacinany ziemniak ma bardzo wyraźny smak, ponieważ w nacięcia wkładane są dodatki, np. świeże zioła i czosnek.Danie wygląda bardzo apetycznie i urozmaici każdy obiad i grilla. Ziemniaki Hasselback możemy również przygotować jako samodzielną potrawę. Wystarczy, że w nacięcia powkładamy np. plasterki boczku, ser, cebulkę, paprykę lub na co tylko mamy ochotę i całość zapieczemy.W przepisie dodatkiem do ziemniaków jest czosnek i gałązki świeżego rozmarynu. Zioło możesz zamienić na oregano, bazylię, natkę pietruszki, koperek. Wszystko zależy od tego, na jaki smak masz akurat ochotę.Ziemniaki Hasselback szczególnie polecam do grillowanej karkówki w miodowo-musztardowej marynacie. Gdy podamy do tego jeszcze lekką sałatkę z pomidorków lub innych, świeżych warzyw, otrzymamy rewelacyjne danie.
Pieczony schab według przepisu Jakuba Kuronia jest pomysłem na prosty, ale wyjątkowy obiad dla całej rodziny. Sekretem wspaniałego smaku i niezwykle soczystego mięsa jest marynata. Poznaj przepis Kuronia na apetyczny schab pieczony, zachwyty są gwarantowane.Schab pieczony według Kuronia jest niezwykle soczysty i delikatny, a przy tym bardzo aromatyczny. Smakuje rewelacyjnie z każdymi dodatkami, np. z pieczonymi warzywami, ziemniakami gotowanymi w mundurkach, a także z ogórkiem kiszonym, surówką z kapusty pekińskiej i kiszonej.Sekretem doskonałego schabu jest marynata z czosnku, majeranku, oleju i musztardy. Do przygotowania marynaty możesz wykorzystać swoja ulubioną musztardę, może być delikatesowa, z ziarnami gorczycy, pikantna, średnio ostra, łagodna. Dlaczego marynowany w musztardzie schab jest tak soczysty? Ponieważ zawarty w musztardzie ocet rozpuszcza twarde włókna mięsa, sprawiając tym samym, że wieprzowina jest tak delikatna, że wprost rozpływa się w ustach.Im dłużej będziesz marynować mięso, tym będzie one bardziej delikatne i jednocześnie lepiej najdzie czosnkiem, majerankiem i innymi przyprawami, najlepiej więc wstawić schab w marynacie na całą noc do lodówki.Jeśli szukasz pomysłu na równie pyszne danie- tu poznasz przepis Kuronia na kotlety mielone z pieczarkami. Kotlety są bardzo delikatne, soczyste i błyskawicznie znikają z talerzy.
Kalafior jest jednym z tych warzyw, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a przy tym jest pyszny i bardzo uniwersalny- przygotujemy go na wiele sposobów. Aby zachować smak i wszystkie wartości odżywcze, kalafior musi być idealnie świeży. Jak wybrać idealny kalafior? Ważne są 3 zasady.Idealnie świeże, jędrne i zdrowe warzywa to sekret każdego, wyśmienitego dania. Nawet najbardziej starannie przygotowany obiad nie będzie smaczny, jeśli ugotujemy go ze starych składników. W sklepach mamy teraz ogromny wybór wszystkich produktów, jak zatem wybrać idealny kalafior?Kalafior jest warzywem, z którego przygotujemy niezliczoną ilość dań. Dodamy go do zupy jarzynowej, ugotujemy krem z białych warzyw, zupę kalafiorową. Kalafior to również pyszny dodatek do curry, dań mięsnych i ryb. Z kalafiora przygotujemy również pyszne kotleciki wegetariańskie, zapiekanki, zapieczemy w całości w piekarniku, a także zrobimy steki, które są doskonałym zamiennikiem mięsa w gorące, upalne dni- tu poznasz przepis na stek z kalafiora, nie ma nic lepszego.
Rosół zawsze gotuj według zasady- najpierw mięso, później warzywa. Jeśli dodasz warzywa w tym samym momencie, co mięso, będą rozgotowane i będziesz miał większy problem z wybraniem szumowin. Kiedy należy dodać warzywa do rosołu? Czy włoszczyznę dodaje się w całości, czy należy ją pokroić?Rosół jest potrawą o złożonym smaku. Mięso, włoszczyzna i przyprawy to składniki niezbędne do ugotowania aromatycznej zupy. Do wywaru, oprócz porcji rosołowej z kurczaka, dodaj również kawałek wołowiny, np. szpondru oraz mały kawałek mięsa z indyka. Rosół gotowany na trzech rodzajach mięsa smakuje rewelacyjnie.W rosole nie może zabraknąć marchewki, korzenia pietruszki, pora, selera i cebuli. Możesz dodać również kilka ząbków czosnku, pomidora, a także ćwiartkę małej główki kapusty włoskiej- kapusta wzmocni smak całej potrawy i doda jej lekko chrzanowo- orzechowego aromatu.Pamiętaj, aby zawsze opalić cebulę nad palnikiem przed dodaniem jej do rosołu, odda wtedy najlepszy smak. Jeśli masz płytę indukcyjną, przekrój cebulę na pół i podsmaż ją chwilę na suchej patelni teflonowej, a uzyskasz ten sam efekt.Czasem rosół wychodzi mętny i nie wygląda apetycznie, jednak są na to skuteczne sposoby- tu dowiesz się, jak wyklarować mętny rosół, będzie pyszny i bez szumowin.
Czy wiesz, że jeśli dodasz do kotletów mielonych cukinię, będą jeszcze smaczniejsze i bardziej soczyste? Poznaj przepis na obłędne kotlety mielone z dodatkiem cukinii, ziół prowansalskich i majeranku. Kotlety upiecz w piekarniku, a znikną z talerzy błyskawicznie.Kotlety mielone z cukinią to rewelacyjny pomysł na szybki, prosty i pyszny obiad dla całej rodziny. Są doskonale doprawione, wyraźne w smaku i dużo lżejsze od tradycyjnych. Kotlety najpierw podsmaż chwilę na oleju i wstaw do piekarnika, dzięki czemu będą soczyste, delikatne i zdrowsze.Do mielonych z cukinią pasuje wiele dodatków, które urozmaicą Twój obiad. Szczególnie polecam jednak ziemniaki gotowane oprószone koperkiem i szczypiorkiem oraz mizerię, buraczki tarte z chrzanem lub kiszone ogórki. Te dodatki świetnie komponują się z delikatnym mięsem.Cukinia jest świetnym dodatkiem nie tylko do kotletów, ale i do wielu różnych dań. Jest uniwersalna w smaku, delikatna i dzięki niej przygotujesz wiele wyśmienitych potraw. Jeśli szukasz pomysłu na równie smaczny obiad- tu poznasz przepis na zapiekankę z cukinią i mięsem mielonym, rozpływa się w ustach.
Pomysł na słodki obiad lub podwieczorek? Delikatne i puszyste naleśniki na bazie maślanki. Naleśniki podaj z serkiem waniliowym i owocami sezonowymi lub domową konfiturą, a sprawisz wszystkim przepyszną niespodziankę. Naleśniki przygotujemy na wiele sposobów, ale to właśnie maślanka jest tym składnikiem, który doskonale spulchnia ciasto, bez dodatku proszku do pieczenia, czy sody oczyszczonej. Naleśniki mają delikatny smak z wyczuwalną nutą wanilii, koniecznie musisz ich spróbować.Najsmaczniejsze naleśniki uzyskasz, kiedy przygotowane ciasto odstawisz na 30 minut, aby odpoczęło i troszkę podrosło. Danie podaj z ulubionymi dodatkami. Gorąco polecam połączenie serka waniliowego i świeżych truskawek lub domowej konfitury. Obiad podać możesz również w totalnie słodkiej wersji z dodatkiem smażonego banana, masła czekoladowego i prażonych migdałów lub wiórków kokosowych. To połączenie jest również fenomenalne, idealne, kiedy mamy ochotę na solidną dawkę czegoś słodkiego.Jeśli masz ochotę na naleśniki w zupełnie innych wydaniu- tu poznasz przepis na zielone naleśniki pistacjowe, urzekną wszystkich swoim niepowtarzalnym smakiem i wyglądem.
Gęsta, pożywna, zdrowa i pyszna- taka właśnie jest zupa szczawiowa z resztek. Krem z liści świeżego szczawiu z dodatkiem szpinaku i warzyw, które masz w lodówce, to prawdziwa bomba witaminowa i pomysł na przepyszny obiad dla całej rodziny.Zupa szczawiowa z resztek to świetny sposób na czyszczenie lodówki, żeby żadne warzywo się nie zmarnowało. W ten sposób nie wyrzucisz jedzenia i sporo zaoszczędzisz. Taką zupę ugotujesz z produktów, które masz w domu. Wystarczy, że kupisz świeże liście szczawiu lub zerwiesz je z pobliskiej łąki.Zupę ugotuj na bulionie warzywnym, który wzmacnia aromat całej potrawy. Szczawiową zabiel maślanką, która doskonale łagodzi ostry smak szczawiu i dodaje zupie świeżej nuty. Danie dopraw solą i pieprzem, możesz również dodać szczyptę gałki muszkatołowej.Możesz jednak samodzielnie przygotować szczaw do słoików, dzięki czemu zachowasz jego smak przez całą zimę. Domowy przecier z liści doskonale sprawdzi się do wiosennej zupy szczawiowej- tu dowiesz się, jak zrobić szczaw na zimę do słoików, wychodzi za każdym razem.
Kartacze są pysznym ziemniaczanym specjałem wypełnionym delikatnym mięsem. Pochodzące z Podlasia danie przygotowuje się z mieszanki warzyw surowych i ugotowanych, dzięki czemu masa wychodzi delikatna, a jednocześnie łatwo ją formować. Koniecznie spróbujecie — przygotowanie jest proste, a efekty przyjemnie zaskakują. Kartacze są kolejną — zaraz po pyzach — nadziewaną odsłoną dania z ziemniaków. Ten pyszny rarytas z łatwością przygotujecie w domowym zaciszu. Danie jest sycące i pełne smaku. Zróbcie je zgodnie z naszymi wskazówkami, a z pewnością spodoba się waszym bliskim. Spróbujecie?
Seler nie tylko jest smacznym warzywem, ale też doskonałym materiałem na tani obiad na piątek. Zetrzyjcie go tarce i dodajcie kilka innych składników, a w kilka chwil przygotujecie wyborne jarskie kotlety, które spodobają się całej rodzinie. Brak mięsa nie będzie odczuwalny. Spróbujecie? Dania z selera są wyjątkowo smaczne. Żadna słodka surówka czy zupa krem nie może jednak równać się z pełnymi aromatu bezmięsnymi kotletami w panierce. Warzywo w towarzystwie ziół, otoczone chrupiącą, zrumienioną na patelni bułka tartą jest nieziemsko pyszne. Skusicie się?
W upał nikomu nie chce się gotować. Nie mamy też ochoty na sycące dania. Doskonałe będą więc ziemniaki z sadzonymi jajkami i fasolką szparagową. Ten tani i szybki obiad przygotujesz raz, dwa na patelni. Wrzuć na nią fasolkę, zalej ją jajkami i całość podsmaż. W upał pomysły na lekkie i proste dania są w cenie. Dobrze też, by nie wymagały długiej obróbki kulinarnej, bo po pierwsze zajmuje to sporo czasu, a po drugie dodatkowo podnosi temperaturę w kuchni. Idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni są potrawy bazujące na warzywach i owocach. Dziś proponujemy wam przygotowanie jajek sadzonych z fasolką. Doskonale będą one komponować się z młodymi, gotowanym ziemniakami.
Dziś zdradzimy wam sprawdzony patent na proste kopytka. Dzięki niemu zrobicie tani i niezwykle smaczny dodatek do obiadu. Przygotowanie kopytek zajmie wam nie więcej niż pół godziny, a cała rodzina będzie się nimi zajadać. Te kluski ziemniaczane doskonale smakują też same, okraszone np. zrumienionym boczkiem. Kopytka pojawiają się w naszych domach zwykle wtedy, gdy zostały nam ziemniaki z obiadu z poprzedniego dnia. Przerobienie ich na kluski jest naprawdę proste i szybkie. A na waszych talerzach ma szansę zagościć coś o wiele smaczniejszego niż gotowane ziemniaki. Koniecznie przetestujcie nasz banalny przepis.
Pomysł na tani i szybki obiad? Ekspresowe warzywa z patelni. Danie przygotujesz błyskawicznie z produktów, które masz w lodówce. Do warzyw z patelni możesz podać również kilka wspaniałych składników, dzięki którym ugotujesz szybki, zdrowy i pyszny obiad.Warzywa z patelni możesz podać samodzielnie, możesz również ugotować do nich ryż lub ulubioną kaszę. Do warzyw z patelni doskonale pasuje także pieczona lub gotowana na parze ryba, kawałek indyka lub kurczaka. Tak przygotowany obiad jest zbilansowany, mało kaloryczny, sycący i przede wszystkim zdrowy.Do przygotowania dania z patelni wykorzystaj również inne, ulubione warzywa. Podsmażone na oliwie warzywa to doskonały patent na porządki w lodówce. Jeśli przykładowo zostało Ci kilka pieczarek, fasolka, groszek, kukurydza, czy inne warzywo, koniecznie dodaj je do reszty składników.Danie możesz również doprawić na wiele sposób, w zależności od preferencji smakowych i dodatków. Świetnie sprawdzi się w całej potrawie curry, kurkuma, papryka mielona, czy kmin rzymski. Zamiast ziół prowansalskich, warzywa możesz również doprawić świeżym rozmarynem, koperkiem lub natką pietruszki. Doskonałym pomysłem na dania warzywne i porządki w lodówce, jest również wiosenna zupa jarzynowa, makarony z sosami na bazie warzyw i zapiekanki. W ten sposób otrzymamy wiele smacznych potraw, a i wykorzystamy całkowicie jedzenie, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.
Kaszę gryczaną, która została po obiedzie, można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jednym z niesztampowych rozwiązań jest przygotowanie kotletów. Z naszym przepisem zrobienie pysznego obiadu zajmie wam zaledwie kilka minut, a efekty zachwycą domowników. Spróbujecie?Kasza gryczana jest doskonałym dodatkiem do mięsnego gulaszu czy sałatki. Równie smaczna będzie, gdy wykorzystamy ją jako bazę do przyrządzenia kotletów mielonych. Danie będzie niezwykle sycące i aromatyczne. Spodoba się nawet amatorom mięsnych obiadów. Skusicie się?
W sklepach znajdziemy wiele rodzajów miodu: od jasnych, po ciemne, gryczane, płynne, stałe. Miód możemy przechowywać przez wiele miesięcy w spiżarni lub szafce kuchennej. Czasem na miodzie pojawia się biała piana. Nie mamy się jednak czego obawiać- oznacza miód najwyższej jakości.Miód to doskonały dodatek do wielu dań, deserów i herbat zimowych. Przygotujemy z niego pyszne marynaty i glazurę do mięsa, sosy sałatkowe, posłodzimy herbatę, kawę, a także upieczemy pyszne ciasta- tu poznasz przepis na miodownik kajmakowo- orzechowy, rozpływa się w ustach.Miód to nie tylko pyszny i słodki dodatek do dań i napojów- to również prawdziwa bomba witaminowa, dlatego też powinniśmy wprowadzić go do naszej diety. Miód działa jak naturalny antybiotyk- skutecznie walczy z przeziębieniem, grypą i chorobami bakteryjnymi.Zawarte w miodzie substancje regulują również pracę serca, obniżają ciśnienie krwi, działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.Dowiedz się również, co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych. Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są najcenniejsze.
Kotlety schabowe zapieczone z serem, pieczarkami i warzywami są pomysłem na prosty i pyszny obiad w letnie, upalne dni. Soczyste mięso pod serową pierzynką z dodatkiem świeżych warzyw dosłownie rozpływają się w ustach. Poznaj przepis na wyjątkowe, letnie kotlety schabowe, smakują jak na wakacjach u babci.Znudziły Ci się klasyczne schabowe? Przygotuj je więc w nieco innej odsłonie, idealnej na lato. Mięso w chrupiącej panierce zapieczone z potrawką z kapusty, pieczarek, marchewki i papryki smakuje wybornie. Całość oprószona jest żółtym serem, który tworzy pyszną pierzynkę.Letnie kotlety schabowe to smak dzieciństwa. Możemy podać je z wieloma dodatkami, np. ziemniakami smażonymi, opiekanymi, z frytkami, batatami. Do całego dania gorąco polecam jeszcze surówkę z kiszonej kapusty i jabłka lub surówkę z pomidorków i ogórków, smakują wyśmienicie z kotletami.Triki na pyszne schabowe? Przede wszystkimi dokładnie rozbij mięso tłuczkiem. Gruby kawałek schabu po usmażeniu będzie twardy i łykowaty. Do panierki koniecznie dodaj mąkę pszenną. Obtaczanie kotletów w mące sprawi, że bułka nie odklei od mięsa się podczas smażenia, a kotlety będą soczyste i pyszne.Pamiętaj jednak, że nawet najlepiej przygotowane kotlety nie będą dobre, jeśli kupisz stare mięso- tu dowiesz się, jak wybrać mięso na kotlety schabowe.
Kotlety mielone wychodzą wam suche i wyjątkowo zbite? Prawdopodobnie używacie zbyt chudego mięsa. A jeśli nie, to koniecznie wypróbujcie proponowane przez nas dodatki. Podpowiadamy, które produkty poprawią konsystencje mięsa i sprawią, że uzyskamy soczyste dania. Kotlety mielone smakują wyśmienicie z wieloma przyprawami np. z czosnkiem. Najlepsze nawet przyprawienie jednak nie pomoże, jeśli nie zadbamy o odpowiednie dodatki odpowiedzialne za uzyskanie odpowiedniej konsystencji masy. Przedstawiamy sprawdzone metody na nadawania im soczystości.
Pomysł na rodzinny obiad? Przygotuj bajecznie chrupiące i delikatne sznycelki drobiowe w panierce z płatków kukurydzianych. Fileciki z kurczaka marynowane w jogurcie i obtoczone w rewelacyjnej panierce nie mają sobie równych. Poznaj przepis na sznycelki drobiowe, znikną z talerzy w mgnieniu oka.Sznycelki drobiowe zwykle przygotowujemy tradycyjnie- w panierce z jajka i bułki tartej. Oczywiście są bardzo smaczne, ale można zrobić je jeszcze lepiej w nieco inny sposób. Wystarczy zamarynować je w jogurcie i obtoczyć w niezwykłej panierce na bazie płatków kukurydzianych. Tak przygotowane sznycelki posmakują nawet największym niejadkom i możesz podać je na bardzo wiele sposób: z frytkami, ziemniakami opiekanymi, z ulubionym sosem, cebulką, kolendrą. Każdy sposób podania będzie wyjątkowy i wszyscy będą zachwyceni.Do marynowania wykorzystaj gęsty jogurt naturalny, aby dobrze trzymał się mięsa i nie spłynął z panierką podczas smażenia. Po usmażeniu przełóż sznycelki na chwilę na ręcznik papierowy, aby oddały nadmiar tłuszczu.Jeśli szukasz pomysłu na równie pyszny obiad- tu poznasz przepis na siekane kotlety z kurczaka, pieczarek i sera, rozpływają się w ustach.
Na dzisiejszy obiad proponujemy pyszną klasykę, czyli makaron z owocami. A wiecie, czego brakuje potrawie ze zdjęcia? Oczywiście śmietany — bez niej to danie nie może się udać. Połączcie więc makaron, owoce i śmietanę, a prosty i smaczny obiad szybko zniknie z talerzy. W upalne dni wcale nie mamy ochoty na sycące potrawy. Wystarczy coś lekkiego, nieobciążającego żołądka. W tej roli doskonale spisują się dania bazujące na warzywach i owocach. Dziś zachęcamy do przygotowania makaronu z owocami. Robi się go szybko, jest niebywale smaczny i dostarcza niezbędnej energii.
Fasolka szparagowa jest pysznym dodatkiem do obiadu. Jak przygotować fasolkę szparagową? Czy fasolkę szparagową trzeba obierać? Wszystko zależy od dwóch szczegółów, czyli rodzaju fasolki i świeżości strączków.Zarówno fasolka zielona, jak i żółta są rewelacyjnym dodatkiem do dań obiadowych i zup. Przygotujemy z nich również błyskawiczną przekąskę- wystarczy, że ugotujemy strączki i podamy je prosto z wody lub polejemy np. masełkiem i bułką tartą.Doskonałą alternatywą dla bułki tartej są łuskane nasiona konopi, które wzmacniają smak i sprawiają, że strączki są jeszcze zdrowsze- tu poznasz przepis na fit fasolkę szparagową. Strączki możemy również przygotować do słoików na zimę i możemy je spokojnie mrozić, aby poza sezonem cieszyć się ich wyjątkowym smakiem.Fasolkę szparagową po usunięciu końcówek i ewentualnym obraniu, wrzućmy na gorącą, osoloną wodę z dodatkiem cukru. Proporcje są następujące: na 1 kg fasolki potrzebujemy 1 l wrzącej wody, jedną łyżeczkę soli i jedną łyżeczkę cukru.Fasolka żółta będzie gotowa po około 10-15 minutach, zielona natomiast musi gotować się nieco dłużej, około 15-20 minut. Strączki podajmy z ulubionym mięsem, rybą lub daniem wegetariańskim. Gotowana fasolka zawsze smakuje obłędnie.Jeśli szukasz pomysłu na pyszne przetwory na zimę- tu poznasz przepis na fasolkę szparagową w słoiku. Będzie świeża i pyszna aż do następnego sezonu.
Rosół jest smaczną i pożywną zupą, która często gości w naszych domach. Niezwykle aromatyczne danie o pięknym złotym kolorze zachwyci każdego. Wystarczy, że podczas gotowania dodacie do niej nieco przyprawy curry. Spróbujecie? Rosół ma wiele wersji. Po rozgrzewającej recepturze babci Tereski czy bogatej i pełnej smaku odsłonie królewskiej przyszedł czas na złocistą i pełną aromatu zupę z dodatkiem przyprawy curry. Specjał zachwyci wszystkich domowników i na długo pozostanie w pamięci. Skusicie się?
Flaczki są daniem, które budzi skrajne emocje — jedni nie wezmą ich do ust, inni za nimi przepadają. Dla wielbicieli mamy przepis na sycące flaczki z dodatkiem boczku. Ta kultowa potrawa w nowej odsłonie zachwyci was niepowtarzalnym aromatem i pełnym smakiem. Flaczki są tradycyjną, polską zupą, bez której nie obędzie się żadna rodzinna uroczystość. Serwują je na chrzcinach, komuniach i weselach. Gotuje się je też na święta i inne imprezy. Oczywiście, jako danie przyrządzane z podrobów, mają wielu przeciwników, którzy za nic w świecie nie wezmą ich do ust. Rzeczywiście flaczki mają charakterystyczny smak i zapach, które nie wszystkim odpowiadają. Jednak dobrze doprawione, potrafią smakować rewelacyjnie. A przy tym doskonale sycą i rozgrzewają.
Placek na obiad? Proszę bardzo. Połączenie delikatnej masy z zielonymi warzywami i świeżymi ziołami będzie niesamowicie. Dodamy do niej pyszny sezonowy rarytas — szczaw. Rodzina będzie zachwycona. Koniecznie spróbujcie. Placek warzywny jest idealnym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Lekka i pełna zdrowych, zielonych warzyw i ziół alternatywa dla zapiekanek — np. makaronowej z serem i pieczarkami czy ziemniaczanej z cebulą i kiełbasą — spodoba się każdemu. Skusicie się?
Szukacie pomysłu na nieoczywisty obiad? Zdradzimy wam prosty patent na faszerowaną cukinię. Pokocha ją każdy, bo jest lekka, pożywna i bardzo smaczna. Na dodatek łatwo i szybko da się ją zrobić. Najlepiej od razu przygotować ją w większych ilościach, bo szybko znika z talerzy. Obiad nie zawsze musi wyglądać tak samo. Nie zawsze musi to być kawałek pieczonego czy duszonego mięsa podanego z ziemniakami i surówką. Doskonałą propozycją obiadową są np. faszerowane warzywa. Możesz je nadziać, tym co lubisz, a więc farszem np. z mięsa czy sera. My nadziejemy cukinię farszem z mielonego mięsa i ryżu, posypiemy serem i zapieczemy. Dzięki temu to jedno danie dostarczy wszystkiego, czego potrzebuje twój organizm. Cała rodzina będzie najedzona i zadowolona.
Planujecie na obiad schabowe? Zdradzimy wam sposób na kotlety schabowe inaczej. Dodatkowy składnik, którym jest majonez, sprawi, że będą niezwykle smaczne i soczyste. Panierka będzie się bardzo dobrze trzymać mięsa, więc kotlety będą też miały przyjemnie chrupiącą skórkę. Niedziela bez schabowego to nie niedziela. Kotlety te zresztą moglibyśmy jeść niemal przez cały tydzień. Oczywiście pod warunkiem, że wyjdą takie, jak trzeba, czyli soczyste w środku i chrupiące z wierzchu. Smaczne schaboszczaki można zrobić na wiele sposobów, ale my zdradzimy wam prostą i niezawodną metodę. Gdy przetestujecie ją raz, z pewnością będziecie do niej wracać. Wystarczy tylko, że zamarynujecie mięso w mieszance jajka, soku z cytryny i majonezu.
Młoda kapusta właśnie pojawiła się w sklepach. Warto zaopatrzyć się świeżą główkę i przygotować z niej smakowitą surówkę. Karol Okrasa proponuje, by dodać do warzyw wyborną marynatę na bazie octu jabłkowego. Koniecznie spróbujcie tej odsłony znanej surówki. Z kapusty można przygotować wiele rarytasów. Często robimy z niej gołąbki czy bigos. Młode główki zdecydowanie lepiej jednak wykorzystać jako dodatek do obiadu. Przygotowanie warzywa według pomysłu Karola Okrasy jest niezwykle proste, a surówka wychodzi chrupiąca i smakowita. Skusicie się?
Sekretem doskonałego rosołu jest odpowiednie mięso, warzywa i przyprawy. To one sprawiają, że danie jest niezwykle aromatyczne i smaczne. Rosół musi się również delikatnie gotować przez około 3 godziny, wtedy będzie najlepszy. Jak doprawić rosół? 1 przyprawa będzie hitem.Rosół jest już naszym tradycyjnym daniem na niedzielny obiad, w święta i ważne uroczystości. Aromatyczna zupa na bazie mięsa, bukietu warzyw i przypraw nie ma sobie równych- jest pyszna, wyraźna i bardzo rozgrzewająca.Moja babcia często gotowała rosół również wtedy, kiedy ktoś z domowników się przeziębił lub był chory. Wywar działa jak naturalne lekarstwo- wzmacnia i rozgrzewa organizm, dodając tym samy sił do walki z drobnoustrojami. Sama do tej pory korzystam z tego sposobu, naprawdę działa.Aby danie miało najlepszy smak, gotuję je na dwóch lub nawet trzech rodzajach mięsa: udku z kurczaka i porcji wołowiny, często dodaję również kawałek indyka. Rosół ma wtedy wyraźny, mięsny, złożony smak i niepowtarzalny aromat.W rosole nie może zabraknąć oczywiście przypraw, o których wspomnę za chwilę oraz bukietu warzyw: marchewki, cebuli (opalonej nad ogniem), czosnku, korzenia pietruszki, selera, pora. Te warzywa z mięsem komponują się rewelacyjnie i również podkręcają smak potrawy.Domowy, aromatyczny rosół aż się prosi o domowy makaron- tu poznasz prosty przepis na makaron nitki do rosołu, wszyscy będą zachwyceni.
Miłośników ziemniaków zapraszamy dziś na purée ziemniaczane z przepisu Gordona Ramsaya. Jest niezwykle aksamitne i puszyste i chyba nie ma doskonalszego. Sekretem tego dodatku nie są składniki, a odpowiednie ich przygotowanie. Skuście się chociaż raz, a często będziecie wracać do tej receptury. Ziemniaki są naszym ulubionym dodatkiem do dań obiadowych. Zwykle je gotujemy w wodzie z dodatkiem soli i podajemy w całości lub tłuczone. Można je jednak przerobić na smaczną, kremową masę, czyli na purée. Nie jest to wcale trudne, ale warto wiedzieć, jak najlepiej to zrobić. I właśnie dlatego serwujemy wam przepis samego mistrza, Gordona Ramsaya.
Pomysł na pyszną przekąskę, podwieczorek lub dodatek do obiadu? Przygotuj bajecznie chrupiącą cukinię smażoną w cieście naleśnikowym. Danie jest hitem i dla dużych i dla małych i za każdym razem błyskawicznie znika z talerzy. Cukinię przygotujesz w zaledwie kilka minut.Cukinia jest bardzo uniwersalnym warzywem. Dodamy ją do zup, zapiekanek, makaronów, sałatek i wielu innych dań, w tym leczo. Przygotujemy z niej również pyszne przekąski, poprzez np. zapieczenie cukinii w cieście naleśnikowym z dodatkiem aromatycznych ziół.Cukinię w cieście naleśnikowym możemy podać samodzielnie, jako przekąskę, możemy również stworzyć z niej pyszny i lekki obiad. Wystarczy, że podamy do niej plastry wędzonego łososia i gęsty jogurt naturalny z posiekanym koperkiem.Cukinia jest bardzo zdrowym warzywem, które na stałe powinno zagościć w naszej diecie. Jest bogatym źródłem potasu, żelaza i wielu witamin, w tym witaminy K, C i witamin z grupy B. Zawarte w warzywie antyoksydanty dodatkowo oczyszczają organizm z toksyn i zmniejszają ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych.Jeśli szukasz pomysłu na wyśmienite danie z cukinii- tu poznasz przepis na cukinię faszerowaną serem feta, to prosty i pyszny obiad dla całej rodziny.