Tradycyjny bigos wymaga poświęcenia mu odpowiedniego czasu oraz uwagi. Niestety zdarza się, że po wielu godzinach gotowania otrzymujemy danie z nieprzyjemnym gorzkim posmakiem. Winna temu wszystkiemu jest nieodpowiednio przygotowana kapusta. Dowiedz się więcej na ten temat. Bigos, według klasycznego przepisu, przygotowuje się z połączenia kapusty kiszonej oraz słodkiej. Obie postacie warzywa wymagają właściwego potraktowania, aby danie zrobione z ich udziałem miało odpowiedni smak. Poniżej przedstawiamy szczegóły w kwestii przygotowania bigosu.
Mieszkańcy Śląską są nie bez powodu dumni ze swojej kuchni. Słynie ona bowiem z wielu przysmaków. Jednym z nim jest z pewnością modra kapusta. Ten dodatek sprawdzi się doskonale do rozmaitych dań obiadowych, nie tylko z kuchni śląskiej.Istnieje wiele przepisów na czerwoną kapustę. Do jej śląskiej wersji dodaje się podsmażony boczek oraz cebulkę. Dzięki nim właśnie modra kapusta zyskuje swój głęboki, charakterystyczny smak. Zakochasz się w tak przyrządzonym warzywie.
Sałatka na zimę siostry Anastazji podbiła serca Polaków. Połączenie smaków wytrawnych, ostrych, słodkich i kwaskowatych okazało się strzałem w dziesiątkę. Poza wyśmienitym smakiem, sałatkę siostry Anastazji cechuje duża zawartość witamin.Sałatkę na zimę siostry Anastazji przygotowuje się na bazie czerwonej kapusty. Warzywo to jest doskonałym źródłem witaminy C oraz K. Również pod względem zawartych przeciwutleniaczy, czerwona kapusta deklasuje inne warzywa. Ta sałatka na zimę jest pysznym sposobem na wzmocnienie organizmu.
Łazanki z kapustą są kultowym daniem. Jednak mało kto wie, że makaron z pysznymi dodatkami można zapiec. Prosta czynność sprawi, że potrawa będzie miała pełniejszy smak. Podduś więc kapustę z grzybami, wymieszaj z makaronem i wstaw do piekarnika. W ten sposób przygotujesz prosty obiad, a nawet świąteczną potrawę. Łazanki zapiekane z dodatkiem kapusty kiszonej i surowej oraz grzybami i kminkiem są prostym daniem, które wychodzi za każdym razem. Makaron z piekarnika z aromatyczną mieszanką smakuje fantastycznie i jest doskonałym pomysłem na szybki i pożywny obiad dla całej rodziny.Do przygotowania łazanek zapiekanych wykorzystuję kapustę białą i kiszoną. Kiszonka doskonale wzmacnia smak całej potrawy. Kapustę łączę z suszonymi grzybami przesmażonymi z cebulą. Dodaję również solidną porcję kminku. Ugotowane łazanki mieszam z dodatkami i zapiekam w piekarniku. To najsmaczniejsza wersja kultowej potrawy.Dzień przed przyrządzaniem łazanek zapiekanych moczę suszone grzyby, żeby zdążyły zmięknąć. Wodę po moczeniu przelewam do pojemnika na lód, w ten sposób otrzymuję naturalne kostki smakowe, które wykorzystuję do wzmocnienia smaku zup, sosów i potraw mięsnych.
Przygotowałaś bigos, jednak czegoś mu brakuje i nawet na następny dzień nie jest smaczny i aromatyczny? Najprawdopodobniej popełniłaś podstawowy błąd, który popełniają niemal wszyscy. Sprawdź, czego nie dodawać do bigosu i ugotuj przepyszne danie dla całej rodziny.Bigos jest rewelacyjną potrawą przygotowywaną między innymi z kapusty, mięsa, suszonych grzybów i aromatycznych przypraw. Bigos nie zawsze jednak smakuje tak, jak powinien, czasem jest mało aromatyczny, nie ma wyraźnego smaku lub jest przesolony. Czego nie dodawać do bigosu?Wszyscy wiemy, że do bigosu dodajemy suszone grzyby, śliwki, doprawiamy liśćmi laurowymi, zielem angielskim, majerankiem, kminkiem. Bigos możemy również podlać czerwonym, wytrawnym winem lub dosłodzić miodem. Czego nie dodawać do bigosu? Niektórzy danie doprawiają solą już na samym początku gotowania, a to poważny błąd, który może zepsuć całą potrawę.Do bigosu wybierajmy również kapustę kiszoną dobrej jakości, nie mylmy jej z kapustą kwaszoną, która zawiera ocet i ma ostry smak. Największy jednak błąd możemy popełnić podczas wyboru mięsa. Czego nie dodawać do bigosu? Nigdy nie gotujmy bigosu na chudym mięsie, ponieważ straci smak.
Siostra Anastazja do kiszonej kapusty dodaje kminek. Aromatyczna przyprawa świetnie łączy się z kiszonką, nadając jej pełnego, wyraźnego smaku. Kiszona kapusta do słoików na zimę jest pysznym i zdrowym dodatkiem do każdego obiadu. Warto nastawić choć trochę domowej kiszonki. Kiszoną kapustę możemy kupić w każdym sklepie. Jednak czasem możemy dostać niesmaczną kapustę z dodatkiem octu i dużej ilości soli. Domowa kiszonka zawsze wychodzi perfekcyjnie i zachwyca wyjątkowym smakiem i aromatem. Kiszona kapusta jest naprawdę prosta w przygotowaniu. Jest również bardzo zdrowa, ponieważ wzmacnia odporność i zapewnia właściwą florę bakteryjną jelit. Siostra Anastazja do kiszonki dodaje również marchewkę i kminek, tak przygotowana kapusta nie ma sobie równych.Kapustę najpierw kisimy, a dopiero później przekładamy do umytych i wyparzonych słoików i pasteryzujemy. Pasteryzacja jest konieczna, żeby zatrzymać proces kiszenia i zachować smak i świeżość przetworów na wiele miesięcy. Kapusta kiszona w słoikach to rewelacyjne rozwiązanie na jesień i zimę.
Anna Lewandowska zdradziła przepis na lekkie i bardzo smaczne gołąbki z mięsa mielonego z indyka. Lewandowska do farszu nie dodaje ani ryżu, ani kaszy. Nie dodaje również grama dodatkowego tłuszczu, a gołąbki gotuje na parze.Gołąbki są potrawą, którą każdy z nas gotuje nieco inaczej. Dodajemy do nich mięso mielone, ryż, kaszę, niekiedy również warzywa. Gołąbki możemy przygotować również w wersji bez zawijania. Niektórzy gołąbki pieką w piekarniku, inni duszą w większym garnku wyłożonym kapustą.Anna Lewandowska na stronie hpba.pl opublikowała swoją recepturę na gołąbki gotowane na parze. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Lewandowska przygotowuje również wyśmienity, pożywny, ale lekki farsz z mięsa mielonego z indyka, marchewki, pomidorów i kilku innych składników.Gołąbki z pary według przepisu Anny Lewandowskiej zachwycają lekkością i smakiem. Przygotujemy je bez grama dodatkowego tłuszczu. Farsz dzięki warzywom jest wilgotny i bardzo aromatyczny, dlatego też do gołąbków nie musimy przygotowywać dodatkowego sosu.
Surówka z białej kapusty jest lekkim i smacznym dodatkiem do obiadu. Gdy dodamy do niej zielony ogórek, zyska na świeżości, a posiekana cebula nada jej słodko-ostrej nuty. Kropkę nad "i" w tej pysznej kombinacji stawiają chrupiące pestki słonecznika o nieco orzechowym posmaku. Palce lizać.Surówkę z białej kapusty można przygotować błyskawicznie. Wystarczy pokroić wszystkie składniki, doprawić je oraz polać całość kapką oliwy. Ta propozycja na surówkę nie tylko smakuje wyśmienicie, jest również bardzo zdrowa, za sprawą zawartej w kapuście dawki witamin.
Kiszona kapusta zasmażana od lat stanowi nieodłączny dodatek do dań obiadowych. Stale towarzyszy chociażby klasycznym kotletom schabowym. Poniżej prezentujemy sprawdzony przepis na tę smakowitą potrawę. Jest tak pyszna, że będziesz podjadać ją przy każdej okazji.Nasza kapusta zasmażana stanowi nie tylko wyśmienite uzupełnienie drugiego dania. Wystarczy kromka chleba, aby w asyście kapusty stworzyć prostą przekąskę na różne pory dnia. Swój wyrazisty i intensywny smak zawdzięcza podsmażonej cebulce oraz starannie dobranym przyprawom.
Z kapusty ugotujemy wiele pysznych potraw. Niestety zapach gotującego się warzywa jest bardzo nieprzyjemny i szybko rozprzestrzenia się po całej kuchni. Wystarczy jednak prosty trik, dzięki któremu warzywo nie będzie uwalniać przykrych oparów.Kapusta jest uniwersalnym warzywem, z którego przygotujemy wiele wyśmienitych dań, między innymi kapuśniak, kwaśnicę, gołąbki, czy bigos. Duszona i zasmażana kapusta jest również pysznym dodatkiem do obiadu. Niestety zapach gotującej się kapusty może skutecznie zniechęcić do przygotowywania tych smacznych potraw.Mało kto wie, że przykrego zapachu gotującej się kapusty można łatwo uniknąć, a jeśli już się pojawił, zniwelować go innymi, naturalnymi zapachami. Najlepszym sposobem jest dodanie skórki chleba razowego do garnka z kapustą, można również dodać orzechy włoskie.Gdy zapach gotującej się kapusty rozprzestrzeni się po całej kuchni, mamy dwa wyjścia - albo będziemy wietrzyć mieszkanie przez pół dnia, co nie jest łatwym zadaniem, kiedy na zewnątrz jest zimno, albo przygotujemy naturalny pochłaniacz zapachu.
Szukasz pomysłu na smaczny i pożywny obiad jednogarnkowy? Koniecznie wypróbuj przepis na niezwykły bigos cygański. Aromatyczny sos warzywny i mięsne klopsy łączą się w pyszną całość, która na dodatek doskonale nadaje się do odgrzewania. Danie jest wprost wymarzone na chłodne, jesienne dni. Bigos zwykle przygotowujemy z kapusty białej, kiszonej, mięsa i grzybów suszonych. Dodajemy również suszone śliwki, a nawet rodzynki. Bigos cygański jest daniem, które z pewnością zachwyci każdego. Danie przygotujemy bez grama kapusty i suszonych grzybów. Za to z klopsami z mięsa mielonego i z mnóstwem warzyw. Do bigosu cygańskiego dodamy pieczarki, pomidory, paprykę i sporo aromatycznych przypraw. Gęsty sos duszony z mięsnymi klopsikami posmakuje wszystkim domownikom. Całe danie przygotujemy w niecałą godzinę.Bigos cygański to danie jednogarnkowe, szybkie i bardzo sycące. Z podanego przepisu w prosty sposób zrobimy obiad na kilka dni dla całej rodziny. Do przygotowania klopsów wykorzystajmy mięso wołowe i wieprzowe, które następnie zmielimy w maszynce. Takie klopsy będą o wiele smaczniejsze, niż z gotowego mięsa mielonego.
Każdy, kto choć raz był na górskiej wędrówce, doskonale zna wyborny smak kwaśnicy. Ta tradycyjna góralska zupa swój niezwykły charakter zawdzięcza gotowaniu na dwóch rodzajach mięsa - żeberkach wędzonych oraz surowych. Dzięki temu połączeniu zupa jest zarówno pożywna jak i niezwykle aromatyczna.Podstawą prawdziwej góralskiej kwaśnicy, poza żeberkami, jest dobrej jakości kapusta kiszona. Przed zakupem upewnij się, że sprzedawca nie próbuje wcisnąć Ci kapusty kwaszonej. Kwaszenie jest sztucznie przyspieszaną ekspresową metodą kiszenia. Z takiego produktu żadna szanująca się kwaśnica nie powstanie.
Gołąbki bez zawijania są doskonałym pomysłem na rodzinny obiad. Gołąbki są proste w przygotowaniu i o wiele szybsze od tradycyjnego dania. Gołąbki obsmażamy na oleju i zapiekamy w aromatycznym sosie pomidorowym, nikt im się nie oprze.Gołąbki bez zawijania to danie, które przygotujemy również na święta i większe uroczystości, kiedy będziemy gotować obiad nie tylko dla najbliższych. Gołąbki nie są czasochłonne, nie musimy parzyć kapusty i zawijać w nią farszu. Gołąbków nie dusimy, a obsmażamy i pieczemy w piekarniku.Do gołąbków bez zawijania gorąco polecam domowy sos pomidorowy gotowany na naturalnym wywarze warzywnym lub rosołu z poprzedniego obiadu. Zrezygnujmy z gotowania sosu na kostkach rosołowych, ponieważ nie będzie już tak smaczny, kostki to sama sól i konserwanty.Gołąbki bez zawijania muszą być przygotowane z mięsa najwyższej jakości. Do potraw tego typu polecam łopatkę lub szynkę wieprzową, które mają przerosty tłuszczu, tłuszcz jest nośnikiem smaku, z chudego mięsa nie zrobimy najlepszych gołąbków.
Uniwersalna surówka "na miesiąc" jest surówką przygotowaną z kapusty, kilku warzyw i zalewy. Surówka im dłużej stoi w lodówce, tym jest smaczniejsza. Gotowy dodatek obiadowy będzie świeży przez wiele tygodni i posmakuje wszystkim domownikom.Surówka z kapusty w wyraźnej zalewie jest świetnym dodatkiem obiadowym. Surówka smakuje wyśmienicie z pieczenią, mięsem duszonym, smażonym, a także z kotletami, zarówno mięsnymi, jak i wegetariańskimi. Surówkę polecam również do pyz z mięsem i klusek parowych podanych na wytrwanie.Do przygotowania surówki "na miesiąc" potrzebujemy kapusty, marchewki, cebuli i papryki. To wszystkie warzywa, które znajdą się w tym rewolucyjnym dodatku obiadowym. Jaki jest sekret surówki? Warzywa zalewamy przygotowaną zalewą z cukru, octu i oleju i pieprzu.Surówkę przekładamy do słoików i wstawiamy do lodówki, z każdym dniem będzie smakować jeszcze lepiej. Warzywa zanurzone w wyraźnej, słodko- kwaśnej zalewie są wyraźne i niezwykle aromatyczne. Przed przygotowaniem surówki pamiętajmy o dokładnym umyciu i wyparzeniu słoików i zakrętek, w przeciwnym razie może się zepsuć.
Szukasz pomysłu na jesienne danie obiadowe, kolację na ciepło lub spotkanie w większym gronie? Koniecznie przygotuj rozgrzewający, złocisty bigos z dodatkiem mielonej kurkumy i suszonych grzybów. Danie jest absolutnym hitem, bo dodatkowo wzmacnia odporność.Bigos jest pożywnym daniem, idealnym na obiad lub ciepłą kolację dla całej rodziny. Bigos będzie jeszcze smaczniejszy na następny dzień, kiedy wszystkie składniki dobrze się ze sobą przegryzą. Bigos możemy również zamrozić i cieszyć się jego smakiem, kiedy tylko mamy na niego ochotę.Najsmaczniejszy bigos przygotujemy, kiedy rozłożymy gotowanie na dwa dni. Pierwszego dnia podduszamy dwa rodzaje kapusty z marchewką i przyprawami, namaczamy również suszone grzyby. Następnego dnia przygotowujemy wkładkę mięsną i łączymy ją z miękką kapustą, dusimy wolno na małym ogniu i doprawiamy aromatycznymi przyprawami.Jesienią dodajmy do bigosu łyżeczką mielonej kurkumy, tak, jak robi to ciocia Asia. Mielona przyprawa nie jest wyczuwalna w potrawie, a dzięki niej bigos będzie miał rozgrzewające i wzmacniające właściwości. Tak przygotowane danie jest idealne na jesienne słoty.
Surówka z czerwonej kapusty będzie o wiele smaczniejsza, kiedy dodasz do niej soczystą gruszkę. Aromat zdrowego dodatku podkreśli sos z płynnym miodem. Surówkę przygotujesz w kilka minut, będzie wyśmienitym uzupełnieniem każdego dania obiadowego.Jesienna surówka z czerwonej kapusty z gruszką pasuje do każdego obiadu. Smakuje doskonale z roladami wołowymi, wieprzowymi, pieczonym kurczakiem, kaczką, schabem i kotletami, również wegetariańskimi. Surówka jest delikatna i bardzo aromatyczna. Nie można jej też odmówić niezwykle apetycznego wyglądu. Do surówki z kapusty w jesiennej wersji przygotowuję sos z oliwy z oliwek, płynnego miodu i soku z cytryny. Składniki doskonale podkreślają smak warzyw, soczystej gruszki i suszonej żurawiny. Całą surówkę po wymieszaniu doprawiam solą i mielonym pieprzem.Wiele osób do czerwonej kapusty dodaje również majonez. Osobiście wolę lżejszą wersję na słodko. Surówka jest lekka i pełna smaku, a gruszka, żurawina i miód dodają jej charakteru. Surówkę przechowuję w lodówce maksymalnie 24 godziny od przygotowania.
Karol Okrasa jest znanym i lubianym polskim kucharzem. Jego przepisy cechuje połączenie tradycyjnych dań z nutką nowoczesności. Nie inaczej jest i tym razem. Gołąbki pieczone w sosie musztardowym to prawdziwa rewolucja na talerzu.Gołąbki Karola Okrasy (którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego profilu w portalu Instagram), poza niezwykłym sosem, charakteryzują się także wyśmienitym farszem. Dobrze znane mięso wieprzowe wymieszane jest z innymi składnikami niż zazwyczaj. Uwierzycie jeśli powiemy, że do gołąbków świetnie pasują rodzynki? Jeśli nie, to sami przekonajcie się, przygotowując to danie w domu.
Prosta surówka z kapusty potrafi ożywić niejeden obiad. Tym razem proponujemy wam dodanie pora i kiszonych ogórków, które doskonale uzupełnią delikatną słodycz warzywa. Kompozycja zachwyca bardziej niż niejedna propozycja wprost z dobrej restauracji. Spróbujecie? Surówki z kapusty często stanowią dodatek do drugiego dania. Zazwyczaj kapustę łączymy z marchewką i jabłkiem, a całość doprawiamy sosem na bazie jogurtu czy majonezu. Dziś proponujemy wam połączenie warzywa z porem i ogórkiem kiszonym, a wyraziste składniki zrównoważymy dodatkiem dobrze przyprawionej oliwy. Będzie pysznie.
Jesienny bigos ze śliwką jest pełen smaku. Zaproponowany przez babcię Danusie dodatek sezonowego owocu świetnie wzbogaca danie, sprawiając, że nabiera ono jeszcze więcej aromatu. Warto spróbować, bo mało kto mu się oprze.Dobry bigos skusi niejednego smakosza. Aromatyczny i sycący przysmak przyrządzony według receptury babci Danusi zachwyci was słodyczą, zapachem ziół i bogatą teksturą. Jest przy tym prosty w przygotowaniu. Musicie go skosztować.
Kapusta kiszona jest obowiązkową jesienną pozycją w spiżarni. Zazwyczaj kupuje się ją w sklepie, ale warto przyrządzić ten specjał samodzielnie, zwłaszcza, że kiszenie kapusty jest ekspresowe i dziecinnie proste. Taką domową kapustę kiszoną można z powodzeniem podawać do obiadu lub zaplanować przygotowanie z niej obłędnego świątecznego bigosu. Kto się skusi?Kiszoną kapustę warto spożywać nie tylko ze względu na jej przyjemny kwaskowaty smak. Warzywo to jest bogatym źródłem błonnika i witamin, a ponadto osłabia działanie kwasów żołądkowych, przynosząc nam ulgę. Kiszenie kapusty ma same plusy. Zapraszamy do wspólnego szatkowania.Do przygotowania tej kapusty kiszonej używa się wody z gotowania ziemniaków. Taka woda powinna być możliwie ciepła, świeżo po odcedzeniu warzyw. Warto wobec tego skoordynować kiszenie kapusty z przygotowaniem ziemniaków do obiadu.
Szukasz pomysłu na szybką i smaczną przekąskę? Może tym razem przygotujesz śledzie z kiszoną kapustą w sosie majonezowym? Kiszonka rewelacyjnie łączy się ze smakiem ryb, jabłka i reszty składników, tworząc pyszne danie dla całej rodziny. Koniecznie przetestuj ten przepis. Śledzie najczęściej przygotowujemy w śmietanie lub oleju i dodajemy różne warzywa, np. cebulę, buraki, pomidory. Śledzie z kiszoną kapustą w sosie majonezowym to niezwykłe połączenie o zniewalającym smaku. Spraw najbliższym pyszną niespodziankę idealną na jesienne dni. Śledzie z nadzieniem z kiszonej kapusty zawijaj w rulony i zepnij wykałaczką. Tak przygotowana przekąska wygląda bardzo apetycznie i jest tak smaczna, że nikt nie może się jej oprzeć. Do śledzi możesz wykorzystać wyłącznie majonez lub wymieszać go z jogurtem naturalnym, jak w przepisie. Do śledzi wybieraj wyłącznie kapustę kiszoną, najlepiej przygotowaną samodzielnie lub kupioną z drewnianej beczki. Jeśli chcesz kupić kapustę w wiaderku lub woreczku, zawsze dokładnie czytaj skład. Kapusta, która zawiera ocet, jest kapustą kwaszoną i zepsuje nam całe danie.
Gołąbki z trzech rodzajów mięsa są pyszne. Zrobione na podstawienie sprawdzonej receptury Koła Gospodyń Wiejskich danie zachwyci nawet najbardziej wybrednych. Jest proste w przygotowaniu. Spróbujecie?Dobre gołąbki skuszą niejednego smakosza. Prosty przepis wprost od kucharek z Koła Gospodyń Wiejskich pozwoli wam przygotować pełne smaku i niezwykle sycące danie. Wymaga aż trzech rodzajów mięsa, ale rodzina na pewno będzie nim zachwycona.
Bigos ze świeżymi śliwkami jest daniem, które posmakuje wszystkim domownikom. Kapusta kiszona, trzy rodzaje mięs, aromatyczne przyprawy i soczyste owoce sezonowe są połączeniem, którego trzeba spróbować. Jesienna wersja kultowego dania zachwyca smakiem.Świeże śliwki węgierki wykorzystujemy głównie do słodkich przetworów na zimę, deserów i ciast. Nie każdy wie, że owoce sezonowe rewelacyjnie podkreślają smak mięsnych, wytrawnych potraw. Pieczeń w sosie śliwkowym i bigos z dodatkiem świeżych owoców to dania, które muszą pojawić się w Twojej kuchni podczas sezonu.Sekretem doskonałego bigosu jest kapusta kiszona i mięso. Kapusta musi gotować się przez 2 godziny na bardzo małym ogniu. Do kapusty dodajemy łopatkę wieprzową, boczek i kiełbasę oraz pomidory i aromatyczne przyprawy. Do jesiennego bigosu świetnie pasuje też przyprawa curry i mielony cynamon.Bigos gotowany z dodatkiem słodkich, świeżych śliwek będzie jeszcze smaczniejszy na drugi dzień, kiedy wszystkie składniki dobrze się połączą. Bigos po ugotowaniu ostawiamy do ostygnięcia, wstawiamy do lodówki i podgrzewamy np. na obiad na następny dzień.
Kotlety mielone z grzybami i kapustą kiszoną będą znakomitym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Dwa produkty dodane oprócz namoczonej bułki i cebulki sprawią, że danie będzie soczyste i delikatne. Spodoba się nawet wybrednym. Spróbujecie? Prosty przepis na kotlety mielone z twistem przekona nawet sceptyków. Dzięki dodatkowi aromatycznych podgrzybków i lekko kwaśnej kapusty kiszonej mięso staje się pełne charakteru. Jest też niezwykle delikatne i soczyste. Musicie do skosztować.
Kapusta kiszona z kminkiem smakuje jak u babci i jest pysznym dodatkiem do każdego rodzaju mięs i dań wegetariańskich. Duszona kapusta ma delikatny smak, jednak kminek nadaje jej charakteru. Kapusta podsmażona z cebulką i marchewką posmakuje całej rodzinie.Duszona kapusta z kminkiem jest niezwykle aromatyczna. Doskonale pasuje do kotletów schabowych, polędwiczek, pieczonego mięsa oraz dań wegetariańskich, jak placki ziemniaczane, czy zapiekanki. Kapusta jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa, dlatego powinniśmy włączyć ją do naszej diety.Przed przygotowaniem kapusty kiszonej z kminkiem musimy dokładnie odsączyć i poszatkować kapustę. Dodajmy do niej również startą na tarce marchewkę, liście laurowe i ziele angielskie. Duszona z odpowiednimi przyprawami nabierze fantastycznego smaku. Wisienką na torcie jest kminek przesmażony z cebulą na maśle. To doskonały dodatek do kapusty.Do przygotowania kapusty kiszonej z kminkiem potrzebujemy dobrej kiszonki. Zawsze sprawdzajmy etykiety na produktach, które chcemy kupić. Uwaga na kapustę kwaszoną, to produkt z dodatkiem octu. Nie smakuje jak kapusta kiszona i zepsuje nam całe danie. Osobiście polecam przygotowanie kiszonki w domu, wtedy będziemy mieć pewność, że jest świeża, smaczna i kwaśna, czyli taka, jaka powinna być.
Surówka colesław jest powszechnie znana i lubiana. Przez łatwy dostęp do gotowego produktu, często zdarza się nam kupować ją w supermarkecie. Surówkę colesław możesz jednak łatwo i szybko przygotować domowymi sposobami. Dodatek chrzanu sprawi, że będzie o niebo lepsza niż jej sklepowy czy restauracyjny odpowiednik.Surówka colesław składa się zaledwie z kilku składników. Wystarczy pokroić warzywa i wymieszać je z kremowym sosem na bazie majonezu. Jeśli do sosu dodamy odrobinę chrzanu, sprawimy że nasza surówka colesław nabierze wyjątkowego, nieco pikantnego charakteru. Serdecznie polecamy.
Bigos jest lubianym przysmakiem. Zazwyczaj jego gotowanie zajmuje sporo czasu. Karol Okrasy zdradził jednak sposób na niemalże ekspresowe przyrządzenie kultowej potrawy. Kucharz dodaje sos Worcestershire, który sprawia, że danie szybciej nabiera głębokiego smaku. Spróbujecie?Do bigosu trafić może wiele składników. Karol Okrasa stawia na sos Worcestershire. W jego składzie znajduje się między innymi sos pochodzący z fermentacji filecików anchois, czyli sardeli europejskiej. Ryba ma wyrazisty smak i zapach, dodanie bazującego na niej specjału do kapusty jest zaskakująco dobrym posunięciem.
Gołąbki z prodiża są pysznym daniem, które część z was z pewnością pamięta z domu rodzinnego. Przygotowana w popularnym w dawnych latach urządzeniu potrawa jest pełna smaku i wprost rozpływa się w ustach. Podpowiadamy jak ją zrobić.Faszerowana delikatnym mięsem mielonym i ryżem kapusta w sosie pomidorowym spodoba się amatorom kuchni polskiej. Przygotowanie jej w prodiżu sprawi, że farsz wyjdzie niezwykle soczysty, a jednocześnie — dzięki dodaniu jajka — pozostanie w gołąbku. Będzie prosto i smacznie. Skusicie się?