Przygotowanie wigilijnej kapusty z grochem jest nie lada wyzwaniem. Wszystko to przez moczenie grochu, które może zająć nawet całą noc. Znamy jednak 1 prosty trik, dzięki któremu można ten etap pominąć. Groch ugotuj w osolonej wodzie, a będzie miękki i pyszny już po 60 minutach.Okazuje się, że moczenie grochu nie jest konieczne do przygotowania klasycznej świątecznej potrawy. Fakt ten ucieszy wszystkie osoby, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu. W zapomnienie może też odejść problem fermentowania moczonego całą noc grochu. Już nigdy nie przygotujesz tego dania inaczej.
Kiedy po wielogodzinnym gotowaniu bigos okazuje się gorzki, jest to mała kuchenna katastrofa. Na szczęście w łatwy sposób można ją zażegnać. Wystarczy zniwelować goryczkę jednym ze słodkich dodatków. Doskonale nada się do tego miód, cukier lub suszone śliwki.Przyczyn gorzkiego smaku w bigosie jest wiele. Winna może być zarówno surowa kapusta jak i gatunek dodanych grzybów. Niezależnie od źródła goryczki, metoda zaradzenia jej pozostaje taka sama. Dzięki niej smak każdego bigosu można bez większych problemów uratować.
Na wigilijnych stołach najczęściej pojawiają się pierogi z kapustą i grzybami. Dziś jednak proponujemy nieco inaczej przygotować do nich farsz, dzięki czemu pierogi będą miały pełniejszy smak. Wystarczy, że część kapusty i grzybów mocniej rozdrobnisz i połączysz z pozostałym nadzieniem. Koniecznie przetestuj ten patent. Niektórzy ciasto na pierogi przygotowują wyłącznie z mąki, wody i soli. Inni dodają roztopione masło, olej, żółtko. Należy pamiętać jednak o pewnej zasadzie, dzięki której ciasto będzie elastyczne i sprężyste. Do masy zawsze wlewaj gorącą wodę i sparz mąkę. To sekret doskonałego ciasta na pierogi.Wigilijne pierogi z kapustą i grzybami są niezwykle aromatycznym daniem. Potrawa będzie jeszcze smaczniejsza, kiedy przygotujesz farsz według sprawdzonej receptury. Kluczowe jest gotowanie składników osobno i połączenie ich na patelni z przesmażoną cebulą.Część farszu lekko zblenduj, dzięki czemu jego składniki doskonale się poprzenikają. Potem wymieszaj go z grubo posiekaną kapustą i grzybami. Smak dania będzie rewelacyjny. Pierogi podaj z okrasą z masła i cebuli, błyskawicznie znikną z talerzy i każdy będzie prosił o przepis.
Ewa Wachowicz przygotowuje paszteciki inaczej niż wszyscy. Zamiast ciasta drożdżowego wykorzystuje ciasto francuskie. Do nadzienia natomiast dodaje suszone śliwki. Paszteciki z kapustą i śliwką są pyszną przekąską i dodatkiem do czerwonego barszczu.Na oficjalnej stronie Ewy Wachowicz, ewawachowicz.pl znajdziemy wiele ciekawych i prostych przepisów na wyśmienite dania główne, przekąski i domowe ciasta. Wachowicz przygotowała również recepturę na obłędne paszteciki z kapustą i śliwką. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi z jej oficjalnej strony.Paszteciki zwykle przygotowujemy z ciasta drożdżowego. Musimy więc przygotować rozczyn, później ciasto i czekać, aż urośnie. Ewa Wachowicz zamiast ciasta drożdżowego wykorzystuje ciasto francuskie. Ciasto po upieczeniu jest chrupiące, delikatne i dzięki niemu przygotowanie pasztecików jest o wiele szybsze i łatwiejsze.Wachowicz nadzienie na paszteciki przygotowuje z kapusty kiszonej, suszonych grzybów i suszonych śliwek. Te ostatnie doskonale podkreślają smak farszu, przez co paszteciki są jeszcze lepsze. Paszteciki z kapustą i śliwką koniecznie posmaruj jajkiem i oprósz kminkiem lub czarnuszką przed wstawieniem do piekarnika. Efekt zachwyci każdego.
Już lada dzień na wielu polskich stołach pojawi się kapusta z grochem. Tradycyjna potrawa aż prosi się o pałaszowanie. Aby zapobiec ewentualnym problemom gastrycznym po jej konsumpcji, warto dodać do dania niewielką ilość kminku. Niepozorne ziarenka podkręcą smak i chronią nasz żołądek.Kminek znany jest ze swojego dobroczynnego działania. Przyprawa ta wspomaga procesy trawienne i zapobiega wielu dolegliwościom ze strony układy pokarmowego. Przy okazji nadaje kapuście z grzybami kuszącego smaku i aromatu. Warto mieć ją w swoim kuchennym arsenale.
Soczysty farsz do pierogów z kapusty i grzybów nie jest trudny do wykonania. Odrobina cierpliwości i uwagi sprawi, że każdy wyczaruje to apetyczne nadzienie. Nie zapomnijcie i szczodrym dodatku podsmażonej cebulki. Dzięki niej finalne danie szczyci się wyjątkowym smakiem.Grzyby do przygotowania nadzienia warto namoczyć jeden dzień przez rozpoczęciem gotowania. Taka kąpiel powinna trwać przynajmniej kilka godzin, a najlepiej całą noc. Dzięki wcześniejszemu planowaniu odpowiednio zagospodarujemy czas na przygotowanie farszu do pierogów.
Wigilijne gołąbki z ryżem i grzybami są pełne smaku. Prosty patent polegający na podlaniu potrawy wodą z moczenia grzybów sprawia, że wychodzą niezwykle aromatyczne. Musicie spróbować — mało kto im się oprze. Jeśli zastanawiacie się, co podać zamiast bigosu, wigilijne gołąbki z ryżem i grzybami będą w sam raz. Woda, która pozostanie po moczeniu skarbów lasu świetnie podkręci smak farszu. Zapach roznoszący się po domu sprawi, że niejednemu smakoszowi z ust pocieknie ślinka.
Bez wyrabiania, bez drożdży, bez ciasta francuskiego. Kulebiak ziemniaczany jest prosty w przygotowaniu i pełen smaku. Masę ziemniaczaną przełóż aromatycznym farszem z kiszonej kapusty i suszonych grzybów. Całość posyp kminkiem i wstaw do piekarnika. Efekt zachwyci każdego.Wigilijny barszcz podajemy z uszkami, pasztecikami, krokietami lub z kulebiakiem. Tradycyjny kulebiak przyrządza się z ciasta drożdżowego. Ciasto można zamienić na ciasto francuskie, żeby przyspieszyć przygotowywanie. Polecam wypróbować jeszcze inną opcję kultowego dodatku do barszczu. Kulebiak ziemniaczany posmakuje całej rodzinie.Kulebiak ziemniaczany jest wyśmienitą potrawą wigilijną. Masa ziemniaczana zapieczona razem z aromatycznym farszem smakuje rewelacyjnie. Ziemniaki dopraw solą i gałką muszkatołową. Będą smakować jeszcze lepiej. Farsz przygotuj w nieco inny sposób, będzie przepyszny.Niektórzy kiszoną kapustę gotują bez żadnych dodatków. Kapustę ugotuj z dodatkiem wody po gotowaniu grzybów, listkami laurowymi i ziarnami jałowca. Dzięki tym dodatkom nadzienie do kulebiaka będzie bardzo aromatyczne. Ciasto przed pieczeniem oprósz kminkiem. Przyprawa doskonale łączy się z resztą składników.
Czy wiecie, jak uratować przesolony bigos? Zadanie nie jest trudne. Wystarczy wrzucić do garnka surowego ziemniaka i gotować go wraz z potrawą nie dopuszczając do rozpadnięcia się. Warzywo wchłonie nadmiar przyprawy O przesolenie dania podczas świątecznych przygotowań nietrudno. Na szczęście istnieją proste triki, które pomogą nam uchronić potrawy przed wyrzuceniem. Wzorem doświadczonych kucharek możemy np. wrzucić do garnka z bigosem surowego ziemniaka.
Wieloletnie doświadczenie siostry Anastazji sprawia, że jej dania smakują, jak żadne inne. Aromatyczna kapusta z grzybami jest tego najlepszym przykładem. Klasyczna i sprawdzona receptura od lat rozpieszcza podniebienia Polaków. Musicie tego spróbować.Niezwykłą kapustę z grzybami według siostry Anastazji przygotujesz z zaledwie kilku składników. Pamiętaj jednak, że grzyby użyte do tej potrawy wymagają kilkugodzinnego namoczenia. Zaplanuj przyrządzenie tej smakowitej kapusty z grzybami z odpowiednim wyprzedzeniem.
Bigos jest tradycyjnym daniem, które króluje na naszych stołach w Boże Narodzenie i na Wielkanoc. Potrawa będzie o wiele smaczniejsza, kiedy doprawisz ją mieszanką przypraw i dodasz kilka aromatycznych składników. Domowy bigos zachwyci każdego smakosza.Bigos jest świątecznym daniem przyrządzanym z kapusty i mięsa. Najlepszy bigos uzyskasz, kiedy ugotujesz go z kiszonej kapusty. Jakie mięso dodaje się do bigosu? Boczek wędzony, kawałek boczku surowego lub karkówki wieprzowej i kiełbasę, koniecznie podsuszana. W bigosie nie może zabraknąć również przesmażonej cebuli, suszonych grzybów i śliwek. To one sprawiają, że danie nabiera doskonałego aromatu. Wiele osób bigos doprawia wyłącznie solą i pieprzem. O wiele smaczniejsze danie uzyskasz, kiedy doprawisz je domową mieszanką przypraw. Do bigosu warto dolać również pół szklanki czerwonego, wytrawnego wina lub domowego grzańca winnego. Grzaniec przygotuj z miodem, pomarańczą i goździkami. Te dodatki wzmocnią smak całej potrawy. Bigos musi być gotowany przez kilka godzin na bardzo wolnym ogniu. To sekret doskonałej potrawy.
Planujesz podanie na święta kapusty z grzybami? Tę potrawę warto zacząć przygotowywać nawet dwa dni wcześniej. Przed podaniem bez problemu możesz trzymać ją w lodówce. Kapusta z grochem dobrze znosi również mrożenie.Wiele z potraw wigilijnych możemy przygotować z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu równomiernie rozłożymy czas niezbędny do ich przyrządzenia. Aby ten pomysłowy plan wcielić w życie, ważna jest wiedza na temat prawidłowego przechowywania poszczególnych dań. Kapusta z grzybami w lodówce zachowuje świeżość do 7 dniu, a w zamrażarce nawet kilka tygodni.
Kapusta z grochem jest tradycyjnym daniem, które od lat pojawia się na wielu wigilijnych stołach. Do jej przygotowania potrzeba jedynie kilku składników, wśród których pierwsze skrzypce gra kiszona kapusta i groch łuskany. Aby potrawa miała idealną konsystencję, nie należy gotować jej zbyt długo. Rozgotowany groch spowoduje, że całe danie rozmięknie i stanie się papkowate.Przygotowanie tej potrawy, choć bardzo proste, jest jednak czasochłonne. Wszystko przez konieczność wielogodzinnego namaczania grochu. Przygotowanie kapusty z grochem warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ponieważ danie doskonale się mrozi, możesz śmiało przyrządzić je nawet na kilka dni przez planowanym podaniem.
Świąteczny bigos według przepisu Tomasza Strzelczyka zachwyca smakiem i aromatem. Kucharz danie doprawia aromatycznymi przyprawami i dusi z dodatkiem grzańca winnego. Tak przyrządzona potrawa błyskawicznie zniknie z talerzy. Poznaj przepis na bigos Tomasza Strzelczyka. Takiego bigosu jeszcze nie jadłaś.Przepis na bigos Tomasza Strzelczyka wykorzystany w artykule pochodzi z jego oficjalnego kanału, Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube. Danie niezwykły smak zawdzięcza grzańcowi, przyprawom oraz odpowiedniemu gotowaniu. Strzelczyk bigos dusi na najmniejszym ogniu przez 4 godziny. Następnego dnia ponownie gotuje całe danie.W przepisie na bigos Tomasza Strzelczyka znajdziemy aromatyczne przyprawy, jak ziarna jałowca, cząber oraz jabłko i grzaniec winny. Grzaniec możesz kupić w każdym sklepie, możesz przygotować go również samodzielnie. Półsłodkie wino czerwone podgrzej z pomarańczą, miodem, goździkami, imbirem mielonym i szczyptą cynamonu. Do bigosu według przepisu Tomasza Strzelczyka wykorzystaj kiszoną kapustę dobrej jakości. Kucharz nie opłukuje jej z wody, dzięki czemu danie ma wyraźny, lekko kwaskowaty smak. Kiszonkę kupuj z beczki. Jeśli masz kapustę w gotowym opakowaniu, zawsze sprawdź jej skład. Nie może być w niej grama octu, ponieważ zepsuje całą potrawę.
Postne gołąbki z farszem z grochu i kaszy pęczak są jedną z potraw, które warto przygotować na wigilijną wieczerzę. Farsz doprawiony suszonym majerankiem i natką pietruszki jest aromatyczny i pełen smaku. Nietypowa potrawa będzie doskonałą odmianą od klasyki i z pewnością skusi nie jednego głodnego. Gołąbki tradycyjnie przygotowujemy z kapusty, mięsa mielonego i ugotowanego ryżu. Niektórzy zamiast ryżu dodają kaszę, a także pieczarki, marchewkę, suszone grzyby. Wigilijna wersja gołąbków smakuje jeszcze lepiej niż tradycyjne danie. Sekretem jest aromatyczny farsz.Postne gołąbki z kaszy pęczak i grochu są niezwykle aromatyczną potrawą na wigilijnym stole. Farsz dodatkowo doprawiony przesmażoną na maśle cebulą, świeżą natką pietruszki i suszonym majerankiem jest przepyszny i każdy będzie prosił o dokładkę.Wigilijne gołąbki podaj z sosem grzybowym lub pomidorowym. Osobiście gorąco polecam sos z suszonych grzybów. Liście kapusty sparz w mikrofalówce. To skuteczny i sprawdzony sposób, dzięki któremu ułatwisz sobie gotowanie. Liście włóż do urządzenia i ustaw najwyższą moc. Po 2-4 minutach liście będą wystarczająco elastyczne.
Czy wiecie, jak zrobić ekspresowe paszteciki do barszczu? Zamiast zagniatać domowe ciasto drożdżowe, można wykorzystać dostępne w wielu sklepach ciasto francuskie. Z farszem z kiszonej kapusty i duszonych grzybów smakuje wyśmienicie. Spróbujecie? Przygotowanie smacznych pasztecików do barszczu nie musi być żmudne i czasochłonne. Korzystając z gotowych produktów dobrej jakości, możemy ułatwić sobie świąteczne gotowanie. Tym razem w cieście francuskim zamkniemy pyszną kiszoną kapustę i podsmażone grzyby. Będzie pysznie.
Ewa Wachowicz postanowiła wprowadzić powiew egzotyki do swojej kuchni. Efektem tego odważnego kroku jest soczysta karkówka pieczona z dodatkiem ananasa. Niecodzienne połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę. Ta karkówka smakuje wręcz obłędnie.Poza słodkim ananasem, Ewa Wachowicz dodaje do karkówki również naszą rodzimą kiszoną kapustę. Słodko- kwaśne nuty przenikają się z mięsem idealnie. Karkówka pieczona z ananasem doskonale zaprezentuje się na każdym stole.
Surówka z kapusty kiszonej z ostrzejszą nutą spodoba się wielu smakoszom. Płatki chili wsypane do kwaśnego warzywa sprawią, że dodatek nabierze charakteru. Zrobienie rarytasu nie jest trudne, a bliskim z pewnością posmakuje. Spróbujecie? Jeśli szukacie pomysłu na urozmaicenie klasycznej surówki z kiszonej kapusty, koniecznie wypróbujcie nasz patent. Prosty rarytas wzbogacimy o odrobinę płatków chili. Ostra przyprawa nada kompozycji charakteru i podkreśli jej smak. Surówka będzie idealnie pasowała do panierowanych rybami czy kotletów z chrupiącą otoczką.
Gołąbki nie zwykły kojarzyć się nam ze świętami Bożego Narodzenia. Co jednak powiecie na świąteczne gołąbki z kaszą i grzybami? 2 proste składniki z powodzeniem zastępują mięso. Zaskocz najbliższym tym pomysłowym daniem.Faszerowana kapusta w wigilijnym wydaniu kryje w sobie smakowite wnętrze. Poza suszonymi grzybami i kaszą możesz naleźć w nich podsmażoną cebulkę i apetyczne pieczarki. Przygotowanie dania jest szybkie, reszta zrobi się sama w piekarniku. Świąteczne gołąbki z kaszą i grzybami to prawdziwy hit.
Pierogi u Magdy Gessler do tanich nie należą. Przekonał się o tym jeden z YouTuberów, który wybrał się na świąteczny jarmark, by spróbować specjałów z restauracji u Fukiera. Danie mu smakowało, ale równie dobre można przygotować w domu. Z naszym przepisem poradzicie sobie bez trudu. Według relacji Księżula, który wrażeniami z wizyty na stoisku Gessler podzielił się w filmie opublikowanym w serwisie YouTube, jeden pieróg nadziany kapustą i grzybami kosztuje aż 8 złotych. Specjalnie duży on nie jest, choć — jak pokazuje twórca — farszu mu nie brakuje. YouTuber jest też zadowolony ze smaku — nadzienie jest soczyste, a ciasto odpowiednio delikatne i lekko zrumienione. Jakość idzie więc w parze z ceną wyrobu. Mimo wszystko, chcąc zaoszczędzić, warto pokusić się o zrobienie podobnego przysmaku w domu.
Obalamy mit o długotrwałym przygotowaniu kapusty z grochem. Nasz przepis możesz przyrządzić nawet w pół godziny. Grochu nie namaczamy, a jedynie gotujemy do miękkości. Kapusta z grochem bez namaczania jest prawdziwym rarytasem, a przy tym pozwala zaoszczędzić cenny czas.Błyskawiczna kapusta z grochem bez namaczania składa się jedynie z 3 składników i przypraw. Dzięki temu możesz przygotować ją w mgnieniu oka. Ta kapusta smakuje wyśmienicie nie tylko na święta, ale również przez pozostałe dni w roku. Przepis możesz modyfikować wedle własnego uznania, dodając do niego namoczone grzyby lub aromatyczny boczek.Przepis na wyśmienitą kapustę z grochem bez namaczaniaSkładniki:500 g kiszonej kapusty2 szklanki łuskanego grochu1 cebula średniej wielkości1 liść laurowy3-4 ziarna ziela angielskiego1/2 łyżeczki kminkusól i pieprz do smakuolej do smażenia
Surówka z kapusty i ogórka kiszonego jest wyśmienitym dodatkiem do każdego obiadu. Podana z aromatycznym sosem na bazie miodu, oliwy z oliwek i świeżych ziół błyskawicznie znika z talerzy. Poznaj przepis na szybką surówkę lepszą niż z restauracji.Surówka z kapusty i ogórka kiszonego jest bardzo prostą surówką, która pasuje do każdego rodzaju mięsa, ryb i potraw wegetariańskich. Klasyczne mielone, pieczony kurczak, żeberka, pieczony dorsz, czy placki z cukinii lub innych warzyw smakują wyśmienicie w towarzystwie aromatycznego dodatku.Surówkę przygotowuję również z marchewką i czerwoną cebulą. Cebulę oprószam cukrem przed wymieszaniem z resztą składników. To prosty trik, dzięki któremu warzywo jest o wiele łagodniejsze. Surówka lepsza niż z restauracji jest gotowa w kilka minut. Jest absolutnym hitem w mojej kuchni. Surówkę podaję z sosem z dodatkiem świeżej natki pietruszki i koperku. Słodko- kwaśny i bardzo ziołowy sos doskonale łączy się kapustą i pozostałymi składnikami. Surówka z kapusty i ogórka kiszonego jest lekka i aromatyczna. Jest również bardzo zdrowa i wzmacnia odporność.
Czy wiecie, kiedy przygotować świąteczny bigos? Najlepsze efekty uzyskuje się, gotując danie przez kilka dni. Sekretem jest wielokrotne podgrzewanie, które sprawia, że smaki świetnie się łączą, a przyprawy rozwijają swój bukiet w pełni. Przyrządzanie bigosu warto zacząć nawet tydzień przed świętami. Wtedy nie tylko zdążymy, ale też będziemy mogli odpowiednio zadbać o smak dania, podgrzewając je kilkakrotnie. Składniki będą miały czas, by dobrze połączyć.
Bigos litewski z kaczką i jabłkami jest świetnym pomysłem na świąteczne danie. Potrawa z kapusty, wieprzowiny i drobiu doprawiona ziarnami jałowca jest niezwykle aromatyczna i zaskakująca w smaku. Bigos najlepiej smakuje następnego dnia, kiedy wszystkie składniki dobrze się przegryzą.Bigos jest jednym z dań, które przygotowujemy na Boże Narodzenie. Tradycyjnie danie z kapusty gotujemy z mięsem i suszonymi grzybami. Niektórzy gotują bigos na kapuście białej, inni na kiszonej. Bigos litewski jest potrawą przygotowywaną w nieco inny sposób.Do bigosu litewskiego, oprócz karkówki i kiełbasy podsuszanej, dodaj mięso z kaczki. Ten rodzaj drobiu jest bardzo aromatyczny i doskonale wpłynie na smak całej potrawy. W bigosie nie może zabraknąć również soczystych i kwaśnych jabłek oraz ziaren jałowca. Bigos litewski ugotujesz w ciągu jednego dnia. Potrawa, żeby była idealna, musi być gotowana na małym ogniu łącznie kilka godzin. Gotowy i doprawiony bigos odstaw, żeby całkowicie ostygł i wstaw do lodówki. Danie najlepiej smakuje następnego dnia.
Gołąbki z farszem z kaszy gryczanej i suszonych grzybów są silną konkurencją dla tradycyjnej wersji z mięsem i ryżem. Smakują znakomicie, a i mają tę przewagę, że można je podać nawet na wigilijny stół. Aromatyczny farsz do gołąbków doprawiony natką pietruszki, cebulą i suszonym tymiankiem dosłownie rozpływa się w ustach.Znudziły Ci się tradycyjne gołąbki z mięsem mielonym i ryżem? Przygotuj gołąbki w nowej odsłonie. Farsz do gołąbków z kaszy gryczanej i suszonych grzybów rewelacyjnie komponuje się z kapustą włoską. Gołąbki upiecz w piekarniku, będą miękkie i delikatne.Farsz do gołąbków będzie o wiele smaczniejszy, kiedy wszystkie składniki przesmażysz na maśle. Pod wpływem wysokiej temperatury wydobędziesz z kaszy, grzybów i innych produktów najlepszy smak i aromat. Farsz zawijaj w sparzone liście kapusty.Kapustę sparzysz o wiele szybciej w mikrofalówce. Wystarczy, że włożysz główkę do urządzenia i ustawisz najwyższą moc, a po kilku minutach liście staną się elastyczne. Gołąbki z kaszą i grzybami podaj z sosem grzybowym, nie ma lepszego połączenia.
Do mięsa, do ryb, do potraw wegetariańskich. Surówka z kiszonej kapusty będzie pasować do każdego dania. Jest uniwersalna i pełna smaku. Do surówki dodaj cebulę, marchewkę, jabłko i natkę pietruszki. Cała surówka zniknie błyskawicznie i ze smakiem. Niektórzy gotują kapustę, inni doprawiają ją kminkiem. Jedną z moich ulubionych, jesienno- zimowych surówek jest surówka z kapusty z marchewką i jabłkiem. Do surówki dodaję również cebulę oprószoną cukrem. Przyprawa łagodzi ostrość cebuli. Marchewka i jabłko wzmacniają smak całej surówki.Surówka z kiszonej kapusty jest smacznym i zdrowym dodatkiem do obiadu. Kiszonki są źródłem wielu cennych witamin, w tym witaminy C, która wzmacnia naszą odporność. Kiszona kapusta jest więc szczególnie istotnym składnikiem diety w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na infekcje i grypę.Surówkę z kiszonej kapusty przygotowuję z domowej kiszonki. Jeśli nie przygotowałaś w tym roku zapasów, kupuj kapustę z beczki. Gotowa kapusta w zamkniętym opakowaniu powinna mieć jak najkrótszy skład.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można zamrozić wigilijne uszka. Taka opcja z całą pewnością byłaby pomocna w nawale przedświątecznych przygotowań. Na szczęście mrożenie uszek jest nie tylko możliwe, ale również dosyć proste. Wystarczy odpowiednio je do tej czynności przygotować.Święta bożego Narodzenia są czasem, w który ilość obowiązków potrafi przytłoczyć. Kwestii takie jak zakupy czy przygotowania tradycyjnych potraw warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wcześniejsze przygotowanie i zamrożenie uszek z kapustą i grzybami z pewnością pozwoli zaoszczędzić cenny czas przed samą uroczystą wieczerza. Poniżej prezentujemy krótki poradnik na ten temat.Mrożenie uszek jest skuteczną i bezpieczną metoda na ich przechowywanie. Można w ten sposób potraktować zarówno uszka surowe, jak i ugotowane. Prawidłowo przeprowadzona procedura mrożenia nie wpływa w żaden sposób na smak ani konsystencję pierożków. Przekonajcie się sami.
Kapusta z grochem bez namaczania jest świetną alternatywą dla tradycyjnego dania, które przygotowywane jest dopiero na drugi dzień, kiedy groch zmięknie. Najlepsze kucharki gotują go w osolonej wodzie z kminkiem, dzięki czemu kapusta z grochem jest gotowa w godzinę.Groch łuskany zwykle moczymy przez całą noc w zimnej wodzie i dopiero następnego dnia przygotowujemy zupę, kapustę, czy inne danie. Wystarczy jednak, że zastosujemy jedną sztuczkę, a dania z dodatkiem grochu przygotujemy jeszcze tego samego dnia. Poznaj przepis na kapustę z grochem bez namaczania.Kapusta z grochem jest jedną z tradycyjnych potraw wigilijnych. Przygotowywana z kiszonej kapusty, grochu i zeszklonej na oleju cebuli jest niezwykle aromatyczna, pożywna i pełna smaku. Jaki jest patent na kapustę z grochem bez namaczania? Groch przepłucz pod zimną wodą i gotuj do miękkości z dodatkiem soli. Po około 50 minutach strączki będą miękkie i gotowe do jedzenia.Do gotującej się wody z grochem dodaj również niewielką ilość kminku. Przyprawa zapobiega wzdęciom, a kapusta z grochem bez namaczania będzie lżejsza i nie będzie powodować uczucia pełności. Kminek jest przyprawą, która wzmocni również aromat całego dania. Świetnie podkreśla smak kiszonki.