Zupa gołąbkowa jest świetnym pomysłem na pożywny obiad dla całej rodziny. Zupa smakuje jak gołąbki zawijane, jest w niej mięso, kapusta, ryż i wszystkie składniki niezbędne do przygotowania tego pysznego dania. Zupa jest pyszna i bardzo aromatyczna. Poznaj przepis na zupę gołąbkową.Zupa gołąbkowa jest rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych gołąbków. Smakuje niemal identycznie, a jej przygotowanie zajmuje o wiele mniej czasu niż zawijanie i robienie farszu. Zupa gołąbkowa jest wyraźną w smaku, mięsną zupą, którą pokochają wszyscy miłośnicy gołąbków. Zupa gołąbkowa, dzięki zawartości mięsa, ryżu i dużej ilości kapusty jest bardzo pożywnym daniem. Zupę ugotuj na wieprzowinie, najlepiej na łopatce, uzyskasz w ten sposób najlepszy smak. Wszystkie warzywa przed gotowaniem podsmaż na oliwie, aby wydobyć z nich jak najwięcej aromatu.Jeśli szukasz pomysłu na szybki i pożywny obiad dla całej rodziny- tu znajdziesz przepis na jednogarnkowe danie z kapustą, kiełbasą i ziemniakami.
Gołąbki są pyszne, jednak jest przy nich trochę pracy. Niektórych zniechęca samo sparzenie kapusty. I tu mamy dla was dobrą wiadomość. Możecie przygotować ekspresowe gołąbki w kapuście pekińskiej. Jej główka bez problemu da się podzielić na pojedyncze liście, wystarczy je chwilę sparzyć i już można zawijać w nie farsz. Przygotowanie gołąbków składa się z kilku etapów. Pierwszym jest parzenie liści kapusty, tak by stały się elastyczne i dało się w niej zawijać farsz. Drugim jest przygotowanie samego farszu, trzecim formowanie gołąbków, ostatnim ich gotowanie lub pieczenie. Pierwszy etap robienia gołąbków zwykle jest najtrudniejszy i najbardziej zniechęcający. Główkę kapusty trzeba bowiem kilkakrotnie sparzać i ściągać z niej elastyczne liście. Tu niestety łatwo się oparzyć, a czynność zajmuje trochę czasu. Jeśli zaś sięgniesz po kapustę pekińską, ominą cię największe wyzwania przy robieniu gołąbków. A potrawa wyjdzie tak samo smaczna.
Kapuśniaczki siostry Anastazji, czyli ciasto drożdżowe z grzybami i kapustą, to doskonały pomysł na pyszne danie obiadowe dla całej rodziny. Kapuśniaczki doskonale sprawdzą się również jako ciepła płyta podczas większych uroczystości i świąt. Poznaj przepis na obłędne kapuśniaczki siostry Anastazji.Kapuśniaczki to zapieczone ciasto drożdżowe z farszem z kapustą i pieczarkami. Ciasto drożdżowe odpowiednio przygotowane jest puszyste i bardzo delikatne. Posmarowanie kapuśniaczków przed pieczeniem sprawi, że danie będzie ładnie przyrumienione i lekko chrupiące. Kapuśniaczki możesz również posypać z wierzchu kminkiem. Przygotowanie idealnego ciasta drożdżowego wymaga kilku zasad: wszystkie składniki do wyrobienia ciasta muszą mieć temperaturę pokojową. Dodanie zimnej margaryny lub śmietany sprawi, że ciasto nie urośnie. Przed przygotowaniem ciasta zalej pokruszone drożdże ciepłym, nie gorącym mlekiem. Gorące mleko zabije drożdże.Kapuśniaczki siostry Anastazji koniecznie przygotuj z barszczem czerwonym. Tu poznasz przepis na domowy barszcz z pieczonych buraków bez zakwasu. Szybki i doskonały w smaku.
Groch z kapustą jednoznacznie utożsamiany jest ze świętami Bożego Narodzenia, w końcu gości na każdym wigilijnym stole. Kremowa konsystencja, lekko słodki smak oraz ogromna puszystość sprawiają, że ciężko poprzestać tylko na jednej porcji. Przepis przez nas opisywany nie jest w żadnym wypadku trudny i stosunkowo szybko się wykonuje. Groch z kapustą swoją kremowość zawdzięcza delikatnemu rozgotowanej fasoli, która łatwo rozpada się pod najmniejszym uciskiem. Masło również ułatwia ugotowania puszystej potrawy, gdyż duża ilość tłuszczu pozwala lepiej napowietrzyć całą potrawę. Do grochu warto dodać kilka przypraw poprawiających trawienie, przynajmniej na samym początku gotowania grochu. Można użyć kminku, liścia laurowego czy ziela angielskiego. Jeśli nie chcesz przypraw w daniu, włóż je do lnianego woreczka i wyłów przed końcem gotowania grochu.
Bigos jest jedną z często jadanych potraw na bazie kapusty. Popularne danie kuchni polskiej nabiera aromatu dzięki grzybom. Jednak nie zawsze mamy je pod ręką. Zastępując suszone skarby lasu pieczarkami, uzyskamy równie smaczną potrawę. Przekonajcie się sami, jak wyśmienita jest kapusta z ich dodatkiem. Szybko zniknie z talerzy. Receptury na bigos bywają różne. Niektórzy smakosze rezygnują z mięsa na rzecz soczewicy czy kabaczka, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie tego dania bez dodatku aromatycznej kiełbasy i mięsa wieprzowego. Mięsna wersja będzie wyśmienita z dodatkiem pieczarek. Są łatwiej dostępne niż grzyby leśne, a ich przygotowanie jest błyskawiczne. Spróbujcie, a zakochacie się w tym smaku.
Surówka z kapusty pekińskiej jest prostą i smaczną surówką obiadową, która świetnie pasuje do każdego dania, zarówno do mięsa, ryb, jak i potraw wegetariańskich. Surówka z kapusty pekińskiej jest delikatna, ale z wyczuwalną nutą kwaśnego jabłka, słodkiej marchewki i ostrej cebulki. Jest przepyszna. Poznaj przepis na surówkę z kapusty pekińskiej do obiadu.Surówka z kapusty pekińskiej, cebulki, marchewki i jabłka to prawdziwa bomba witaminowa, którą możesz podać do każdego obiadu. Kapusta zawiera duże ilości witamin i minerałów, marchewka beta karoten, jabłko to silny przeciwutleniacz, cebula natomiast działa jak naturalny antybiotyk. Surówka jest też świetnym pomysłem na sycącą kolację lub zdrowy lunch.Surówka z kapusty pekińskiej to prawdziwa uczta dla podniebienia. Jest delikatna, ale jednocześnie lekko kwaśna, słodka i ostra. Do surówki dodaj łyżkę jogurtu naturalnego, aby dobrze połączyć wszystkie składniki i smaki. Surówka z kapusty pekińskiej świetnie pasuje np. do gotowanego schabu na ciepło lub dorsza pieczonego z cytryną i rozmarynem.
Surówka z kapusty pekińskiej i pora to pomysł na szybką i bardzo smaczną surówkę obiadową, która posmakuje wszystkim domownikom. Słodka marchewka, kwaśne jabłko, ostry por i delikatna kapusta to połączenie, którego musisz spróbować. Sprawdź, jak przygotować prostą, ale pyszną surówkę z kapusty pekińskiej i pora.Surówka z kapusty pekińskiej to pomysł na smaczną i zdrową surówkę do obiadu. Kapusta pekińska jest bogata w błonnik, białko, a także w witaminy A, C oraz K. Spożywanie kapusty pekińskiej wzmacnia układ odpornościowy, uszczelnia żyły, poprawia stan włosów, skóry i paznokci, a także wzmacnia kości i zapobiega powstawaniu próchnicy. Przed przygotowaniem surówki namocz pora w gorącej wodzie, aby był delikatniejszy w smaku i miękki. Por nadaje surówce lekkiej ostrości, cała surówka jest natomiast lekko słodka z wyczuwalną nutą kwaśnego jabłka. Surówka pasuje doskonale do dań mięsnych i ryb, takich jak pieczona karkówka lub pieczony dorsz.
Gołąbki w swojej standardowej, mięsnej wersji zna każdy Polak i ich nie trzeba nikomu przedstawiać. Z tego powodu Tomasz Strzelczyk na swoim kanale YouTube zaprezentował wraz ze swoją babcią Marysią przepis na postne gołąbki. Brak mięsna sprawia, że można jeść je przy każdej możliwej okazji. Chętni mogą sprawdzić recepturę poniżej. Gołąbki zdecydowanie są klasyką polskiej tradycyjnej kuchni, bez których wiele domowych obiadów nie mogłoby się udać. Tomasz Strzelczyk, jako znana osoba między innymi z udziału w programie Master Chef, posiada ogromną wiedzę na temat klasycznych przepisów, więc warto czerpać z jego wiedzy jak najwięcej. Babcia Marysia, dzięki ogromnemu doświadczeniu w domowym gotowaniu, może wiele nauczyć nie tylko laików, lecz również wprawionych kucharzy. Mało kto bowiem decyduje się na robienie jarskich gołąbków, które smakują równie dobrze, co te z mięsem.
Dla tych, którym znudziły się klasyczne placki ziemniaczane, prezentujemy przepis na pyszne bieszczadzkie fuczki. Pod tajemniczą nazwą kryje się nic innego jak placki przygotowane z kiszonej kapusty. Są doskonałą alternatywą dla dobrze znanych placków z kartofli, a ich lekko kwaśny smak świetnie komponuje się ze śmietaną czy mięsnymi sosami. Jak przygotować ten lokalny przysmak?Placki z kiszonej kapusty o nazwie fuczki mogą sprawiać wrażenie stosunkowo wyjątkowej potrawy, co w praktyce nie jest dalekie od prawdy - większość osób spoza Bieszczad nigdy o nich nie słyszała. Dlatego pokazujemy je, jak zrobić je krok po kroku. Co ważne, receptura na te placki jest banalnie prosta. Fuczki charakteryzują się dużą chrupkością i lekkostrawnością. Wszystko dzięki temu, że nie zawierają pełnych węglowodanów ziemniaków. W taki sposób można zjeść smakowitą potrawę, której kaloryczność nie jest tak duża, a wpływ na organizm bardziej pozytywny.
Dobra surówka jest nieocenionym dodatkiem do każdego obiadu - dzięki niej danie nabiera świeżości, a także chrupkości. Poniższa propozycja jest klasyczną weselną surówką, która sporządzona jest jednak z niecodziennym składnikiem. Mowa o kiwi, które dzięki dużej soczystości oraz kwaśności podkreśla smak kapusty. Surówka z białej kapusty przygotowywana jest dosłownie na całym świecie, a najbardziej znanym rodzajem jest klasyczny colesław, który świetnie komponuje się szczególnie z potrawami mięsnymi. Tym razem w recepturze znajduje się również kiwi, które jest przepysznym wyborem. Taką surówkę często podaje się przy okazji wesel i innych uroczystych obiadów oraz kolacji. Prezentuje się nader apetycznie, a każdy, kto nałoży sobie jedną porcję, natychmiast prosi o dokładkę. Zamiast soku z cytryny możesz użyć octu jabłkowego, odpowiednio zmniejszając jego proporcje o połowę.
Jeśli planujecie już menu na wigilijny stół, możecie uwzględnić w nim nieoczywistą potrawę. Jest to wigilijna kapusta z grochem, na którą podajemy prosty, tradycyjny przepis. Ci, którzy jeszcze nie znają tego dania, powinni go spróbować. Choć połączenie zaskakuje, groch z kapustą naprawdę doskonale smakuje.Podstawowymi składnikami tego dania jest kiszona kapusta i suchy groch. Składniki proste, tanie i niewyszukane. Takie zresztą dominują na wigilijnym stole. Obowiązkowym dodatkiem do kapusty z grochem jest podsmażona cebulka. Doskonale komponuje się z kapustą i grochem i dodaje daniu przyjemnej słodkości. Kapusta z grochem najładniej prezentuje się, gdy groch nie jest rozgotowany. Dlatego najlepiej składniki połączyć niedługo przed wieczerzą. Nic jednak się nie stanie, jeśli groch się rozgotuje. Potrawa i tak będzie smaczna. Możecie więc przygotować kapustę z grochem dzień wcześniej, a przed kolacją tylko ją podgrzać.
Kapusta czerwona jest warzywem o prozdrowotnych właściwościach. Jest również doskonała w smaku i to dzięki niej możemy przygotować pyszne, pożywne i szybkie surówki obiadowe. Surówka z czerwonej kapusty podana jest z jogurtem naturalnym, który jest jej smacznym wykończeniem. Poznaj przepis na surówkę z czerwone kapusty jak w restauracji.Czerwona kapusta jest lekkim i bardzo zdrowym warzywem, zawierającym witaminy z grupy B, witaminę C, A i K. Czerwona kapusta to również bogactwo takich związków, jak żelazo, wapń, potas, magnez, cynk i miedź. Ponad to zawiera również przeciwutleniacze, które wykazują silne działanie przeciwstarzeniowe i przeciwnowotworowe.Surówka z czerwonej kapusty jest świetnym dodatkiem do dań mięsnych i ryb. Moim ulubionym połączeniem jest surówka podana z mięsem czerwonym, np. z karkówką lub roladkami wołowymi. Mocny smak mięsa świetnie współgra z lekką i świeżą surówką. Przed przygotowaniem surówki koniecznie posiekaj kapustę, oprósz ją solą i odstaw, aby puściła sok.
Mnóstwo ludzi przyzwyczajonych jest do gołąbków, które wypełnione są farszem złożonym z mięsa oraz ryżu. Warto jednak niekiedy poeksperymentować w kuchni, aby odkryć nowe smaki. W tym celu sprawdzą się gołąbki z farszem ziemniaczano-mięsnym. Przepis jest wyjątkowo prosty i wszystkie tajniki zostały dokładnie wyjaśnione niżej. Gołąbki nie są w żadnym wypadku niczym niezwykłym, nawet jeśli gotuje się je z niecodziennych gatunków kapusty. O wiele więcej wrażeń daje jednak nowy farsz, który znacznie wpływa na ogólny smak całego dania. Obecność ziemniaków w farszu sprawia, że staje się on bardziej zbity niż zwykle, a zarazem nabiera swoistej delikatności. Jeśli mięso wieprzowe jest odpowiednio dobrze zmielone, farsz może wręcz rozpływać się w ustach po każdym kęsie. Pamiętaj, aby cebulę dobrze skarmelizować na patelni - dzięki niej gołąbki będą miały głębszy smak.
Krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami to proste, ale wyjątkowo smaczne danie. Pyszny farsz, delikatne ciasto i chrupiąca, złocista skórka to doskonałe połączenie. Krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami przygotujesz zarówno na obiad, ciepłą kolację dla najbliższych, jak i na święta lub ważną uroczystość. Koniecznie w towarzystwie domowego barszczu czerwonego. Poznaj przepis na pyszne krokiety z kapustą i grzybami.Krokiety z kapustą i pieczarkami to nie tylko świetny pomysł na świąteczne danie. Krokiety przygotujesz również na obiad lub kolację, ponieważ są wyjątkowo prostym i szybkim daniem. Farsz z kapusty kiszonej podsmażonej z cebulką na smalcu z dodatkiem pieczarek dosłownie rozpływa się w ustach i z pewnością skradnie serca wszystkim smakoszom.Krokiety, niezależnie, czy z kapustą, mięsem lub pieczarkami i serem, smakują doskonale w towarzystwie barszczu z pieczonych buraków. Barszcz ma wyraźny smak, który świetnie łączy się z całym daniem. Jeśli nie chcesz smażyć krokietów na oleju, możesz je również zapiec w piekarniku. Nagrzej piekarnik do 180 stopni i piecz krokiety na blaszce przez 10 minut.
Gołąbki nie są potrawą, którą można cieszyć się w kilka chwil od rozpoczęcia gotowania - warto przy tym pamiętać, że ich smak z nawiązką wynagradzają włożony w nie wysiłek. Ania Starmach zaprezentowała swój własny przepis, z którego gołąbki wręcz rozpływają się w ustach. Gdy tylko spróbujesz jej wersji, już nigdy nie wrócisz do innych receptur. Gołąbki są jednym z najbardziej klasycznych dań kuchni polskiej i praktycznie w każdym domu przygotowuje się je stosunkowo często. Wymagają jednak dużej ilości pracy, aby zarówno farsz, jak i sos spełniały wysokie oczekiwania jedzących, w końcu Polacy są specjalistami w ocenianiu ich smaku. Ania Starmach stara się, aby jej gołąbki jak najbardziej przypominały te wychodzące spod ręki mam lub babć, co pozwala na przypomnienie sobie nostalgicznych czasów dzieciństwa. Cały proces gotowania można zmieścić w około dwóch godzinach, dlatego należy zarezerwować sobie trochę czasu.
Jeśli marzy ci się posiłek z prawdziwego zdarzenia, przygotuj tradycyjny śląski obiad. Dziś powiemy ci jak krok po kroku przygotować wołową roladę, kluski śląskie i modrą kapustę. Ten ostatni składnik obiadu jest wręcz obowiązkowy, bo doskonale podkreśla smak całości. Kuchnia śląska obfituje w różne pyszności. Jednak trudno ją sobie wyobrazić bez tak sztandarowych dań, jak rolada, kluski śląskie i modra kapusta. Co więcej, te trzy potrawy doskonale ze sobą harmonizują i wzajemnie się dopełniają. Tworzą tym samym nierozerwalny zestaw. Przygotuj je według podanej kolejności, tak by nie wystygły kluski.
Krokiety z kapustą i grzybami to pyszne bezmięsne danie, które doskonale smakuje z barszczem czerwonym. Część z nas jednak nie chce lub nie może spożywać mleka czy jaj. Z myślą o takich osobach została opracowana receptura na ten specjał, która nie wymaga ich użycia. Przyrządźcie te krokiety nawet jeśli nie musicie stosować w diecie wykluczeń — są naprawdę lekkie i wyśmienite. Kiszona kapusta i grzyby to klasyczne połączenie cenione przez smakoszy na dietach bezmięsnych. Zawinięta w delikatne bezglutenowe ciasto — przygotowane bez dodatku jaj i mleka — będzie odpowiednia nawet dla wegan. Przyprawy zadbają o to, by danie było pełne smaku.
Czerwona kapusta jest bardzo smacznym i pożywnym warzywem, które doskonale sprawdza się w obiadowych surówkach. Przygotowana z dodatkiem suszonych śliwek z pewnością skradnie wasze serca. Delikatnie słodki smak tego owocu, podkręcony jeszcze przez dodatek jabłka, sprawi, że jedzenie tej sałatki będzie prawdziwą przyjemnością. Wypróbujcie ten przepis koniecznie. Surówki są nieodłącznym elementem dań obiadowych. Proponowaliśmy wam już wiele pysznych kombinacji z nietypowymi składnikami m.in. surówkę z selera z żurawiną czy jesienną kapustę z jabłkami i papryką. Tym razem proponujemy słodką i delikatną czerwoną kapustę z suszonymi śliwkami. Sprawdzi się doskonale do każdego mięsa.
Gołąbki są jednym z najbardziej charakterystycznych dań naszej rodzimej kuchni. W każdym domostwie przygotowuje się je odrobinę inaczej. Tym razem wypróbujemy przepis na fantastyczne gołąbki bez zawijania. Recepturę docenią zabiegane osoby.Smakowite gołąbki potrafią przyprawić o autentyczny zachwyt nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Niestety, ich przygotowanie przeważnie jest dosyć czasochłonne. Na szczęście cały proces można znacząco przyśpieszyć. Wystarczy zrezygnować z zawijania.
Surówka wcale nie musi być nudna. Często odwiedzając restauracje zachwycamy się idealnym połączeniem jej smaków i aromatów. Niemal identyczne kulinarne dzieła sztuki bez większych problemów przyrządzimy w domowej kuchni. Marzy Ci się chrupiąca surówka niczym z kultowych chińskich restauracji? Trafiłeś pod dobry adres.Aromatyczna surówka jak z popularnych chińskich restauracji wcale nie jest trudna do przygotowania. Sekretem jej smaku jest dodatek octu ryżowego. Produkt kosztuje jedynie kilka złotych i z powodzeniem znajdziesz go w większości sklepów spożywczych. Surówka wspaniale podkreśli smak wielu potraw. Poniżej zdradzamy, jak ją przygotować.Przepis na surówkę z chińskiej restauracjiSkładniki:1 poszatkowana biała kapusta2 grubo starte marchewki1 szklanka octu ryżowego200 g cukru1/2 szklanki oleju2 ząbki czosnku łyżka soliSposób wykonania:Wlej do średniego rondla szklankę octu ryżowego, pół szklanki oleju, 200 g cukru oraz łyżkę soli. Całość podgrzewaj mieszając, aż do rozpuszczenia przypraw. W większym garnku wymieszaj ze sobą poszatkowaną kapustę oraz grubo startą marchewkę wraz z czterema zmiażdżonymi ząbkami czosnku. Całość dokładnie wymieszaj.Surówkę zalej przygotowaną wcześniej marynatą i odstaw do lodówki na co najmniej godzinę. Smacznego!Na naszej stronie znajdziesz również wiele innych wyjątkowych pomysłów na wyjątkowe surówki m.in. z selera oraz porów.Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Puszyste i chrupiące naleśniki bez jajek i mlekaDlaczego warto pić sok z buraka jesienią?Genialny patent Kuronia na doskonałą mizerię z niespodziankąźródło: chińskie przepisyZapraszamy na nasz Instagram
Surówki są niezwykle wartościowe, bo zawierają dużo witamin. Dlatego warto o nich pamiętać przy okazji obiadu. Dziś polecamy wam wyjątkową surówkę siostry Anastazji z kapustą i słodkim składnikiem. Jest prosta do przygotowania i bardzo smaczna. Prawdziwa surówka, tak jak nazwa wskazuje, powinna zawierać surowe warzywa i owoce. W takiej postaci są one najwartościowsze, bo zawierają najwięcej witamin i innych, cennych składników. Każda obróbka termiczna, w zależności od jej czasu, niszczy mniej lub więcej witamin. Dlatego staraj się jeść jak najwięcej surowych warzyw i przygotowanych z nich surówek.
Do przygotowania bigosu potrzebna jest kiszona kapusta, mięso i wędliny. Pozostałe składniki zależą od uznania i gustu gotującego. Zobacz jak zrobić idealny bigos, co warto do niego dodać, a z czym lepiej nie przesadzać. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wzbogacanie bigosu o nadmierną ilość soli. Czasem lepiej nie dodawać jej w ogóle.Przepisów na bigos jest naprawdę dużo. Jedni uwielbiają bigos kwaśny, gotowany tylko na kapuście kiszonej. Inni wolą bardziej zrównoważony smak bigosu, dlatego dodają do niego też trochę kapusty świeżej. Co prawda kiszoną kapustę można wcześniej przepłukać, by uczynić ją mniej kwaśną i mniej słoną, ale czasami w ten sposób wymywa się z niej też zasadniczy, głęboki smak.
Któż z nas nie lubi bigosu? Tradycyjna potrawa z kapusty i mięsa ma wielu zwolenników. Nic dziwnego, skoro jest sycąca i potrafi doskonale rozgrzać. Jadalibyśmy ją pewnie jeszcze częściej, gdyby jej przygotowanie nie zajmowało aż tyle czasu. Receptura Karola Okrasy pozwoli nam zrobić go szybciej niż zwykle. Koniecznie ją przetestujcie i przekonajcie się, jak dobry bigos można przyrządzić w niecałe pół godziny. Nie raz prezentowaliśmy wam pyszne receptury Karola Okrasy. Wystarczy wspomnieć przygotowywane przez niego pyszne ziemniaczki z pieca lub tę aromatyczną i prostą zupę z dyni. Tym razem znany kucharz zdradził, jak robi bigos. Jego przepis jest naprawdę ekspresowy, a smak dania nieziemski.
Gołąbki są ulubioną potrawą wielu smakoszy. Niestety ich przygotowanie wymaga sporo czasu i często z nich z tego powodu rezygnujemy. Możemy ten proces jednak przyspieszyć. Wystarczy, że skorzystamy z piekarnika lub zamrażalnika. Receptury na gołąbki, która wam dotychczas polecaliśmy, w większości przypadków obejmowały obgotowywanie kapusty. I choć przepisy siostry Anastazji i Magdy Gessler pozwalają przygotować wspaniałe gołąbki, polecamy, by skorzystać z małej modyfikacji, która znacząco ułatwi przygotowanie dania.
Czerwona kapusta nie jest najpopularniejszym warzywem w kuchni polskiej. Zwykle wykorzystuje się ją do przyrządzenia obiadowej surówki z marchewką czy zasmaża. Proponujemy nieco inaczej przygotować to warzywo i sięgnąć po winogrona. Ten zaskakujący dodatek sprawi, że będzie delikatnie słodka i pyszna. Do surówki według przepisu dodajemy majonezu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić go na zdrowy olej np. lniany lub lżejszą albo wegańską wersję popularnego sosu jajecznego. Dodajcie grzanek lub orzechów włoskich, a surówka będzie mogła stanowić samodzielną przystawkę.
Nie da się ukryć, że gołąbki są jednym z najbardziej sztandarowych dań naszej rodzimej kuchni. Specjał można przygotować na wiele sposobów. Dziś wypróbujemy przepis na gołąbki, w których farszu zagoszczą śliwki. Jesienna wersja dania z pewnością przypadnie do gustu domownikom.Gołąbki niejednokrotnie przyprawiały nas o autentyczny zachwyt. Nie bez powodu danie cieszy się sporą popularnością wśród wielbicieli swojskich smakołyków. Mięsny farsz zawinięty w liście kapusty będzie jeszcze lepszy, jeśli dodasz do niego trochę śliwek.
Jesienią i zimą do łask wracają warzywa korzeniowe. Burak jest jednym z nich. Upieczony doskonale pasuje zarówno do zup, jak i do pysznych sałatek czy surówek. Proponujemy, by podać go w towarzystwie kapusty, czerwonej cebuli i marchewki. Posiekana bazylia doda charakteru tej kompozycji. Z buraków bez trudu przygotujecie kultowy obiadowy dodatek z chrzanem. Proponowaliśmy wam już również przepis na eleganckie buraczane carpaccio z gruszką. Prosta surówka z ziołowym twistem także zachwyci waszych gości.
Surówka jest ważnym elementem dania obiadowego. Dostarcza witamin i soli mineralnych, ale też wprowadza lekkość i orzeźwienie. Jeśli znudziły ci się już zielone sałaty i marchewka z jabłkiem, mamy apetyczną propozycję. Przygotuj surówkę z czerwonej kapusty. Będzie lepsza niż z restauracji.Czerwona kapusta nie cieszy się w naszej kuchni dużą popularnością. Może ładnie wygląda na straganie, ale rzadko ląduje w naszym koszyku. Nie mamy pomysłu co z niej zrobić. Dlatego przychodzimy wam z pomocą. Naprawdę warto docenić to warzywo, bo jest bardzo zdrowe, wartościowsze nawet od kapusty białej. Od głowiastej kapusty różni się też nieco smakiem, a na talerzu wygląda niezwykle apetycznie.